Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy a rendszer nem teljesen zárt. Ha az lenne, akkor nem menne le a tartályból az olaj a fékhengerekig...

Ha pediglen valahol van rajta "szuszogó" nyílás, akkor ott felveheti a levegő nedvességét. :wacko:

Valószínű ez a nyílás a kupakon lehet nem? <_<

Több típuson a tartályban egy gumimembrán választja el a levegőteret a fékfolyadéktól. Ez a "szuszogó nyílás" pedig a membrán felett található. A folyadékszint csökkenését követi a membrán. A lényeg, hogy ezeknél a konstrukcióknál a folyadék nem érintkezik friss levegővel még a tartályban sem, csak akkor ha letekered a tartály sapkáját és kiveszed a membránnal együtt (de ez meg ugye ritka). Nem is kell gyakran cserélni.

Ezt egy sokat szidott suzuki is tudja, a tartályban alul van a szintjeladó, felül pedig a membrán.

Még egy 30 éves zsiguliban is találni ilyet, nem csak a fék, hanem a kuplung tartályában is. - Bár sokan nem tudták, hogy mire való és kiszedték belőle, mint zavaró tényezőt.

Link to comment
Megosztás:

Jól hitted:

http://www.szakalmetal.eu/images/stories/n...rmo_quiet05.jpg

Nem pont ilyen, de hirtelen csak ezt találtam. Olyan fékbetét kell hozzá amin elő van készítve a helye.

Ezen a képen jól látszik az az "U" alakú bemélyedés a betét felső részén, ahová bepattan a szenzor.

Úgy tudom, a szenzor is cserélendő mindig a fékbetétekkel együtt.

Link to comment
Megosztás:

Minden fékbetét cserénél meg kell nézni, h milyen állapotban van és csere?

Ha bejelzett a BC felé akkor igen. Egy kis réz "U" alakú érintkező van a tárcsa felöli oldalán, az U két szára megy a BC felé, gyakorlatilag egy rövidzár. Ahogy kopik a betét egyre közelebb kerül a tárcsához, és amikor már hozzáér, a tárcsa elkoptatja. Megszakad az áramkör, jelez a BC.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Helló!

Gondolom már párszor kérdezték de valahogy nem találom...

Hol lehet a kéziféket utánállítani?

Autó fölemel, ahol ketté osztódik a kézifékkábel van egy anyacsavar. Azon lehet spanolni, ez egyformán feszít mind2 oldalon. Ha eltérés van a 2 oldalon akkor a gyengébbik oldalon lehet állítani csak le kell kapni a fékdobot.

Link to comment
Megosztás:

Autó fölemel, ahol ketté osztódik a kézifékkábel van egy anyacsavar. Azon lehet spanolni, ez egyformán feszít mind2 oldalon. Ha eltérés van a 2 oldalon akkor a gyengébbik oldalon lehet állítani csak le kell kapni a fékdobot.

És miután beletört a hövédő lemez csavarjából 3 ki lehet pakolni az utasteret, és átmenő csavarral rögzíteni. :D Nekem bizony nem sikerült a lemez mellett benyúlni a dob fölé az állítócsavarhoz. Pedig most is kéne tekergetni, mert 6.-kattanásra fordul csak keresztbe. :) :D

Link to comment
Megosztás:

És miután beletört a hövédő lemez csavarjából 3 ki lehet pakolni az utasteret, és átmenő csavarral rögzíteni. :D Nekem bizony nem sikerült a lemez mellett benyúlni a dob fölé az állítócsavarhoz. Pedig most is kéne tekergetni, mert 6.-kattanásra fordul csak keresztbe. :) :D

Egyszerűbb, és jobb az utánállítón állítani.

Link to comment
Megosztás:

Igen.

Mert akkor a kézifék kilincs alaphelyzetben marad. Ha mindig a kötélen huzol, akkor egyszercsak annyira el lesz állitva, hogy nem lehet kézifékezni.

Na jó, de azzal az üzemi féket is állítom, és annak semmi baja. Örülök, hogy most nem húz félre. Szerintem csak azért kattog mindíg feljebb, mert nyúlik a bowden, nemrégen cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Autó fölemel, ahol ketté osztódik a kézifékkábel van egy anyacsavar. Azon lehet spanolni, ez egyformán feszít mind2 oldalon. Ha eltérés van a 2 oldalon akkor a gyengébbik oldalon lehet állítani csak le kell kapni a fékdobot.

Aham... és honnan tudom h esetleg az egyik oldalon gyengébben fog? :)

Link to comment
Megosztás:

És miután beletört a hövédő lemez csavarjából 3 ki lehet pakolni az utasteret, és átmenő csavarral rögzíteni. :D Nekem bizony nem sikerült a lemez mellett benyúlni a dob fölé az állítócsavarhoz. Pedig most is kéne tekergetni, mert 6.-kattanásra fordul csak keresztbe. :) :D

Nekem mind a 4 beletört :D , szóval én is gondolkodom valami megoldáson. Ha az utasteret kipakolom, akkor látni fogom a tőcsavarokat, vagy azok el vannak rejtve, és jobban járok ha alulról megfúrom felfelé a kasztnit és ahol lesz egy lyuk oda dugom a csavart?

Link to comment
Megosztás:

Nekem mind a 4 beletört :D , szóval én is gondolkodom valami megoldáson. Ha az utasteret kipakolom, akkor látni fogom a tőcsavarokat, vagy azok el vannak rejtve, és jobban járok ha alulról megfúrom felfelé a kasztnit és ahol lesz egy lyuk oda dugom a csavart?

Fellülről nem nagyon látni hol vannak a csavarok, csak egy kis horpadás ahogy oda vannak hegesztve. De szerintem ne fúrd át , legalábbis nekem többen azt mondták, inkább hagyjam ki a hővédő lemezt, mint hogy lyuk legyen a kasztnin. :) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! F Astrában nem tudjátok hol a kézifék visszajelző kapcsolója? A kézifék alatt valahol? Nem ég a visszajelzőm, de tuti nem az izzó a baja. Tegnap félig behúzva maradt a kézi aztán úgy jöttünk haza 25 km-re. A bal hátsó fogott csak az elég forró lett, aztán ma reggel feltűnt, hogy a visszajelző se ég :) Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.