Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

A kéziféket, alias rögzítőféket általános használatban nem arra tervezték, hogy a menet közben blokkolóra fogja a kereket!

És elvileg nem is szabad neki! Képzeld el ha mész 100zal egy kanyarban, és egy idióta meg akar viccelni... álló hátsó kerék = halál!

Szóval, ha lejtőn 4 kattanással, üresben meg fog a rögzítőféked, akkor az tökéletes működik!

Köszi a segitséget!Lejtőn is megfogja!Csak gondoltam,hogy lehetne jobb is!Gondolom,hogy ha cserélnék dobot meg pofákat akkor tuti jobb lenne!

Link to comment
Megosztás:

Igazatok van hogy nem jó buli az ilyen, de alapból, egy jó kéziféknek simán blokkolnia kell a hátsókereket. Ráadásul egyszerre. Tehát az eredeti kérdéstől nagyon elkanyarodtatok. <_<

Szerintem száraz aszfalton jó gumikkal nem feltétlenül kell blokkolnia. De ha pl. salakos úton sem tudja blokkolni akkor ott valami nem ok a hátsó fékekkel. Amúgy meg nem 30-40 ről kellene próbálni hanem 5-10-ről épp hogy gurulva.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit nedves aszfalton próbáld ki, beránt és szedd alá! :evilgrin:

Nekem he elfelejtem valamiért kiengedni akkor kitolatáskor nem indul el csak emelgeti a fenekét, persze nem padlógázas indulásra kell gondolni hanem normálra. Ez pont elég nekem hiszen így elgurulni sem fog lejtőn parkoláskor.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy a 97-es astra f X16XEL autón 236-os féktárcsa van ugye?Mert nekem az rémlik!Nem a 256-os!

És hogy a Remsa vagy a Esabreak (nem biztos,hogy helyesen írtam) féktárcsa a jobb?Vagy esetleg tudtok ajánlani más féktárcsát?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:zozo

Felnid mekkora? Mert ha 13collos akkor tuti 236. mert az alá nem fér a nagy tárcsa. Nekem Brembo tárcsáim vannak.

Link to comment
Megosztás:

Előműszakin voltam csak a jobb első fékkel van gond, gyengécske nagy a fékeltérés. Holnap visszaviszem hozzájuk csinálják meg, nincs kedvem itthon kínlódni vele már két éve sem tudtam megcsinálni, meg nem is tudom ellenőrizni oldják meg ők. Lehet hogy csak a féknyereg rohadt be lehet a betétek kukák, a tárcsa még csak jó Brembó 2 éves és kábé 20 ezer kilóméter van benne. Jah és Suzuki szalonban csinálják..majd figyelek hogy ne tegyék rá a caros rendszámtáblakeretüket az opelklubbos helyett. :angry: Jah és a gyári 260 ezret futott talpasok még jók.. :icon11:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.