Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyári rádió


Recommended Posts

Sziasztok!

H astrámban blaupunkt cd30 típusú mp3-as cd-t lejátszó gyári fejegység van. Ami röhely, hogy mélyládát raknék bele, viszont nincs RCA kimenet a magnón és megkérdeztem egy opelban dolgozó ismerősömet, akinek azt mondták, hogy gyárilag nincs is lehetőség a megoldására. Ha van esetleg valaki közületek, aki megoldotta, légyszives írjátok meg, hogy hogyan.

Köszönöm

Szia!

Van megoldás én is így csináltam meg.Van egy olyan átalakítóm amit rákötsz egyik hangszóróra és onnan leveszi a mély jelet.Tovább pedig RCA jel megy ,ami neked kell.

Szia:Miki.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Gyári car 2005ös rádióm nem akaréletrekelni. csak a safe jelenik meg rajta. Elvíleg ment. kicseréltem a rádiót egy jobb fejre most vissza akartam rakni az eredeti fejet, és nem tudom beutni a kodot sem. a safe 24 óra elteltével sem tunik el rola, és nem lehet beadni a kodot.

valki tud még ilyenkor nekem segíteni? pls...

Cimet tudok aki ilyen félig döglött fejjjel foglalkozik?

köszi a választ

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot de nem nagyon találtam választ.

Van egy Corsa C (2003) gyárilag beépített VDO CDR 2005 rádió. Akku csere után ugye kérte a biztonsági kódot.

Mivel kód nem volt, én hülye próbaképp nyomtam neki pár variációt hátha, de nem.

Aztán gondolotam felhívom a kereskedőt hátha ők tudják a kódot, mivel ott lett vásárolva a kocsi. Nos tudtak is mondani kódot, benne volt a rendszerükbe de a kód nem volt jó a rádióhoz. És én nem emlékszem hogy átírtam a rádióba a kódot, mivel ilyen opció nem is volt a füzetében.

Kérdezősködtem itt-ott és olyat is hallottam, hogy 5 kisérlet után már hagyam is a fenébe mert kuka. Főleg ha az álítólagos jó kodot se fogadta el.

Kérdezem én. Lehetséges ez?

Ki lehet ezt vajon kódoltatni gyári szám alapján vagy valahogy?

És az is egy problémám, hogy hogyan lehetne ezt kiszerelni hogy példáúl a gyári számot leolvassam?

Amúgy hogy tudja magát 10 próbálkozás után zárolni hogy ne lehessen megcsinálni? Konkrétan mi történik 10 próbálkozás után?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Nemrég vettem egy használt vectrát, DVD 90 NAVI van benne. A leírás szerint tud TMC infókat kezelni, nekem azonban nem sikerült beizzítani ezt a funkciót. (A beállításokat végigzongoráztam, de adót nem talál, semilyen TMC jelet nem vesz.)

Magyarországon ez eleve reménytelen?

Tud valaki segíteni, hogy mi kell ahhoz, hogy működjön? (A TMC szolgáltatónak kéne lépnie? Újabb navigációs DVD kéne? Valami firmware frissítés?)

előre is köszi.

A.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy használt vectrát, DVD 90 NAVI van benne. A leírás szerint tud TMC infókat kezelni, nekem azonban nem sikerült beizzítani ezt a funkciót. (A beállításokat végigzongoráztam, de adót nem talál, semilyen TMC jelet nem vesz.)

Magyarországon ez eleve reménytelen?

Tud valaki segíteni, hogy mi kell ahhoz, hogy működjön? (A TMC szolgáltatónak kéne lépnie? Újabb navigációs DVD kéne? Valami firmware frissítés?)

előre is köszi.

A.

Szia!

TMC funkció Magyarországon még kisérleti stádiumba van.Ha jól tudom csak Budapest egyes részén.Úgyhogy ne csodálkozz ha nem talál semmit.Csá.

Link to comment
Megosztás:

TMC már van országos.

Többnyire mr2 petőfi frekiken. :)

Amúgy TMC vevő is van benne, vagy csak kezeli? Nem m indegy.

pl. Igo is kezeli, de ugye az hardware függő is, hogy van-e vevő.

A doksiban semmi sem utal arra, hogy külön be kellene szereznem valamilyen hardvert, de ezúton megkérdezem a hozzáértőket, hogy a DVD 90 NAVI (ami ugye gyári Opel cucc, a kocsi ezzel jött ki a gyárkapun...) tartalmaz-e vevőt?

A.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szisztok!

B Corsámba szeretnék beszerelni egy napokban vett Blaupunkt rádiót.

A gond h az autóban lévő csatlakozó (ISO?) szélesebb része (ami az erősítőhöz vezeti a rádió jelét) nem passzol a rádió aljzatához.

A rádióhoz adtak csatlakozóval ellátott vezetékeket, csak nem tudom h a kocsiban lévő madzagok hova és milyen hosszan vezetnek. Lehet ehhez vmi átalakítót kapni olcsón vagy szét kell szednem a műszerfal borítását h hozzáférjek a madzagokhoz?

Attila

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne, hogy 1 din-es, azaz F Astrába beférő mp3-as gyári fejről tud-e valaki? Illetve nem gyári (JVC) fejegységgel hogyan vezérelhető a gyári BC-s kijelző?

Múltkor találtunk sokpénzért olyan cuccost, ami ki tudná iratni, nem? :huh: De az lehet nem a JVC-dhez volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adódott egy kis gond a gyári CAR400 rádiómmal. Egyik napról a másikra elmaradt a kijelzés, ha bekapcsolom a rádiót akkor a dátum eltűnik, és nem jelenik meg semmi helyette. Kábeleket megmozgattam, semmi változás. Vajon a rádióm krepált be vagy a BC (nagy kijelzős a gép)?

Volt már valakinek esetleg hasonló gondja?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adódott egy kis gond a gyári CAR400 rádiómmal. Egyik napról a másikra elmaradt a kijelzés, ha bekapcsolom a rádiót akkor a dátum eltűnik, és nem jelenik meg semmi helyette. Kábeleket megmozgattam, semmi változás. Vajon a rádióm krepált be vagy a BC (nagy kijelzős a gép)?

Volt már valakinek esetleg hasonló gondja?

Szerintem a Vectrában is alkalmazható az Astra F-s trükk, mégpedig: a kijelzőn található két gombot egyszerre nyomod pár másodpercig és ilyenkor ki kéne írni a hibakódokat, ha van. Astra F BC-n működik ez a trükk. :huh: Ez alapján meg lehet tudni, hogy kommunikációs hiba van-e a rádió és a kijelző között, ami mondjuk elég valószínű.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a Vectrában is alkalmazható az Astra F-s trükk, mégpedig: a kijelzőn található két gombot egyszerre nyomod pár másodpercig és ilyenkor ki kéne írni a hibakódokat, ha van. Astra F BC-n működik ez a trükk. :huh: Ez alapján meg lehet tudni, hogy kommunikációs hiba van-e a rádió és a kijelző között, ami mondjuk elég valószínű.

Kösz a gyors választ, holnap megnézem, esetleg ha kiír valamit van hibakódlista is?

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a kijelzőt, mit ír ki ha nyomva tartom a két gombot egyszerre:

bal felül: 007

jobb felül: 4

második sor jobb oldal: 14972

ez kb 3 másodpercig van utána visszaáll minden. Közben ha bármelyik gombot megnyomom nem változik semmi.

Nekem nem mond semmit.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Megnéztem a kijelzőt, mit ír ki ha nyomva tartom a két gombot egyszerre:

bal felül: 007

jobb felül: 4

második sor jobb oldal: 14972

ez kb 3 másodpercig van utána visszaáll minden. Közben ha bármelyik gombot megnyomom nem változik semmi.

Nekem nem mond semmit.

A 007 és 4 a BC-vel kapcsolatos infók

A 14972 pedig az impulzusszám.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.