Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

megszorulni meg tud, és ha már visítva hallod a hangját, sanszos.Egynek jó lehet.Jön a tél, és nem baj ha nem sziv@t meg az autód....

C14NZ-nél pl. a főtengelyford.szám jeladó tudott hasonló tüneteket produkálni.De az meg olykor be sem indult, csak ha visszahűlt a technika.

C14NZ nél nincs főtengely fordulatszám jeladó.

ott a gyujtás osztófejben a Hall jeladó adja a fordulatszámjelet...

a trafó alatt van a gyujtás vezérlő modul, az tud ilyen leállásos hibát produkálni, de az menet közben - gázadáskor is - leáll...

Link to comment
Megosztás:

C14NZ nél nincs főtengely fordulatszám jeladó.

ott a gyujtás osztófejben a Hall jeladó adja a fordulatszámjelet...

a trafó alatt van a gyujtás vezérlő modul, az tud ilyen leállásos hibát produkálni, de az menet közben - gázadáskor is - leáll...

Értem.Most ugrott be, hogy egyik ismi meg a C16NZ-vel szívott pont amiatt a vezérlőmodul miatt..... :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy milyen gyertyát tudnátok ajánlani opel corsa b 1.2 94-es évjárathoz. Most lett a gyertya cserélve, a boltban GM09 ajánlottak, állítólag ez a gyári gyertyája, de a csere óta, nehezen indul és nem megy minden henger.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy milyen gyertyát tudnátok ajánlani opel corsa b 1.2 94-es évjárathoz. Most lett a gyertya cserélve, a boltban GM09 ajánlottak, állítólag ez a gyári gyertyája, de a csere óta, nehezen indul és nem megy minden henger.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Sztem nem gyertya gond lesz, meg kell nézni a gyújtáskábeleket.

Amúgy Opelbe a gyári gyertya az igazi....

Link to comment
Megosztás:

A kérdésem még az lenne, hogy a váltóba és a motorba milyen olajat vegyek??

Motorba sokfélét ajánlanak az itteni népek, kivéve a gyárit.Tehát Metabond, Mobil 1,Castrol, meg ilyenek, de 10W40-es viszkozitással.A váltóba pedig csak gyári váltóolajat.1850ft literje, és meg kell venni a 2L-t, aztán amennyit felvesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy milyen gyertyát tudnátok ajánlani opel corsa b 1.2 94-es évjárathoz. Most lett a gyertya cserélve, a boltban GM09 ajánlottak, állítólag ez a gyári gyertyája, de a csere óta, nehezen indul és nem megy minden henger.

Előre is köszönöm a válaszokat!

A boltban jól mondták ! Minden benzines opel motorba, GM O9 -Kód:1214000 Amúgy a gyertyán lévő felirat : FLR 8LDCU (GM) 2 pólusú

kivéve! (Z 22 se !!!): abba : 1214012

Link to comment
Megosztás:

Nem írná le esetleg le vki ezt a konzol kivételt az égők miatt?

Hi

A konzolt szétszedése:

1, a levegő beömlök mögöt van 2db csavar

2, a külső belső levegő álító gombot és aburkolatott szed ki s mögöte van 2 db csavar

3, miután sikerült kifordítanod, közepén belül szintén van 2db csavar

itt van egy két szívós pattent de ha ugyes vagy megoldod :(

ha ezeket kiszetded kitudod cserélni az izzokat, de szerintem érdemes ledeket visszarakni tovább bírják

Ja és a tekerő gombokat ia szed le.

Kitartást.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Lenne egy kitsi próblémám a corsammal 94-es, nekem még új :P

szóval az első kerekeknél a toronyban nyíkorog valami, ha tekerem a kormányt, olya gumis hangja van.

Már kilazítottam a két tsavart a toronyban megemeltem az autott, lentébb jöt a csilapitó félkiló zsír leengetem vissza két csavar, s láss csodát megint nyíkorog :( . Tuti hogy gumi hang! Milehet az?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet !

Az Én egyszerű kérdésem az, hogy a Corsa ( B ) GSI vagy SI rugói kisebbek-e mint a (normál) jelenlegiek ?

Az autó '96 1.2 és egy kicsivel szeretném lejjebb helyezni a sújpontot, de nem akarok semmi agresszív ültetést

minden féle "tuning" rugókkal !

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm !

Dórea.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet !

Az Én egyszerű kérdésem az, hogy a Corsa ( B ) GSI vagy SI rugói kisebbek-e mint a (normál) jelenlegiek ?

Az autó '96 1.2 és egy kicsivel szeretném lejjebb helyezni a sújpontot, de nem akarok semmi agresszív ültetést

minden féle "tuning" rugókkal !

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm !

Dórea.

Esetleg a GSI-é lehet alacsonyabb, de szerintem azzal se kerülne lejjebb. Valami rendes rugószettet vegyél, ahogy Laci is mondta már. nem túl drága és 35-40mm-ig maradhatnak a gyári lengéscsillapítók. Bár jobb, ha rövidebbre cseréled öket.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg a GSI-é lehet alacsonyabb, de szerintem azzal se kerülne lejjebb. Valami rendes rugószettet vegyél, ahogy Laci is mondta már. nem túl drága és 35-40mm-ig maradhatnak a gyári lengéscsillapítók. Bár jobb, ha rövidebbre cseréled öket.

Kiskaszához éppen a 7n hoztak be Tigra alól ültetőket.Az meg jó a Corsa B alá is.......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem volna egy 2000. ben gyártott "B" corsa lökhárítóiról. A hátsót le akakrom cserélni, mert gagyi az enyém. de korrekt áron nem kapok vonószem-takaró fedelest, csak a régi 97-ig gyártottat.

  1. Cserélhető a két darab egymással?
  2. Méret felfogatás különbözik?
  3. Csinált már vki ilyet?

:( [/size

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1995ös 1.4es 90LE Ecotec motorjával szenvedünk már rég. Nem megy, sokat eszik(10-11l). Pöccre indul meg minden, csak a gázt nem veszi üresben sem. Hamar bemelegszik. Gázadásra mindíg torpan. Annyi erő sincs benne, hogy 1ben picit megforgassa a kereket(murván sem!!!). Magasabb fordulaton(4-5000) már talán közlekedésre alkalmas, de gyalázatosan megy... Gondoltam, agr-szelep, de semmi javulás. Mondták, lehet kipuff eldugulva, de nem!! Az is rendben..

Lambda cserélve van, már így lett véve.

Valami tippet tudnátok adni, mi lehet a hiba? Hol nézzek szét??

Köszi!

Gergő

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1995ös 1.4es 90LE Ecotec motorjával szenvedünk már rég. Nem megy, sokat eszik(10-11l). Pöccre indul meg minden, csak a gázt nem veszi üresben sem. Hamar bemelegszik. Gázadásra mindíg torpan. Annyi erő sincs benne, hogy 1ben picit megforgassa a kereket(murván sem!!!). Magasabb fordulaton(4-5000) már talán közlekedésre alkalmas, de gyalázatosan megy... Gondoltam, agr-szelep, de semmi javulás. Mondták, lehet kipuff eldugulva, de nem!! Az is rendben..

Lambda cserélve van, már így lett véve.

Valami tippet tudnátok adni, mi lehet a hiba? Hol nézzek szét??

Köszi!

Gergő

ellenőrző lámpa gyújtáson világít, majd beindítva elelszik rendesen?

nincs hibakód?

Link to comment
Megosztás:

ellenőrző lámpa gyújtáson világít, majd beindítva elelszik rendesen?

nincs hibakód?

Gyújtáson világít, majd elalszik a lámpa. Hibakódnak elvileg nem szabad lennie, nemrégen volt nézve a szervíz mód miatt(kitankoláskor lépett be szervízbe és max 30km/h), de már akkor is xar volt... De lehet megint meg kellene nézni a hibakódot, hátha már van benne valami..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.