Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Nekem rövid időn (pár hónap) belül már a második külső hőmérséklet szenzor mondja fel a szolgálatot. Mindkettőnél ugyanúgy kezdődött a jelenség: először még prímán működött, utána egyre többet mutatott (45-55 C között). Most éppen 52 C volt ... :)

Milyen tippetek van, mi lehet a baja? Zárlat? Túlfeszültség?

Köszi a válaszokat.

Hát ha annyi van :)

Nem értesz Te hozzá :D

Egyébként passz...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem rövid időn (pár hónap) belül már a második külső hőmérséklet szenzor mondja fel a szolgálatot. Mindkettőnél ugyanúgy kezdődött a jelenség: először még prímán működött, utána egyre többet mutatott (45-55 C között). Most éppen 52 C volt ... :)

Milyen tippetek van, mi lehet a baja? Zárlat? Túlfeszültség?

Köszi a válaszokat.

Szerintem átállt Fahrenheitre:)

Link to comment
Megosztás:

A fékolaj szintet megnézted? akkor is ég a lámpa ha kevés fékolaj van a tartályban ,vagy a visszajelző beakadt ,nehogy féknélkül maradjál ,( én tavaly megjártam igaz father kocsija volt nálam 1 hétig) :)Üdv Pety79

Valamivel minimum felett van a fékolaj, ha jól látom. Nem nagyon akarok utántölteni, úgyhogy biztos ami tuti lecserélem. Egy félliteres DOT4-es elég lesz, nem?

Használt már valaki ilyen egyszemélyes leeresztő szettet?

Link to comment
Megosztás:

A hűtő és a lökhárító között középen van egy merevítő függőlegesen, abban van egy furat kb közép alatt kicsivel, oda van berögzítve.

Deszépen tudok fogalmazni. :)

köszi :) ...áhhh de jó helyre tudták rakni szép lesz kiszerelni, úgy hogy nem bontsak le valamit

Link to comment
Megosztás:

Valamivel minimum felett van a fékolaj, ha jól látom. Nem nagyon akarok utántölteni, úgyhogy biztos ami tuti lecserélem. Egy félliteres DOT4-es elég lesz, nem?

Használt már valaki ilyen egyszemélyes leeresztő szettet?

Igen fél liter elég lesz , szettet én még nem használtam , egyébként féktartályra ráírják milyen fékolaj kell bele , de asszem Dot 4-es , amit érdemes megnézni nem e folyik vhol a fékolaj vagy melyik fékbetét van elkopva ,mert csak úgy tűnik el a fékolaj ha kopik a fékbetét vagy ha vmelyik munkahenger enged .(általában a hátsó keréknél szokott lenni a ludas, de egy munkahenger 5-e körül van )Üdv Pety :)

Link to comment
Megosztás:

Igen fél liter elég lesz , szettet én még nem használtam , egyébként féktartályra ráírják milyen fékolaj kell bele , de asszem Dot 4-es , amit érdemes megnézni nem e folyik vhol a fékolaj vagy melyik fékbetét van elkopva ,mert csak úgy tűnik el a fékolaj ha kopik a fékbetét vagy ha vmelyik munkahenger enged .(általában a hátsó keréknél szokott lenni a ludas, de egy munkahenger 5-e körül van )Üdv Pety :)

Hát holnap meghesszelem, aztán majd kiderül. Kösz a tippeket!

Ja még annyit, hogy a motorokhoz való féktisztítót használhatom dobfékhez is?

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudja esetleg, hogy a gyári fényszórómosó, milyen kapcsolóról üzemel. a b corsánál.

Bár gondolom ez is 1000-ből egyben van minta az üllésfűtés.

Igen, az első ablakmosóról megy - ha minden igaz, mert nálam nem működik valamiért. A víztartálya az első lesz.

Nálam van ülésfűtés (hasznos is -20 fok alatt :) ) de a legjobb a 230V-os motorelőfűtés, belső konnektorral, amire csatlakozik az utastérfűtő kézikészülék. (Klíma viszont nincs, szépen is néznék ki ekkora motorhoz :) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma próbaképp kicseréltem a külső hőmérséklet szenzort a régire (amit rossznak hittem), és csodák csodájára megjavult. :) A fene se érti ezt. Szerintem valami kontakthiba vagy zárlat lesz.

Ezek amúgy milyen elven működnek? Van bennük valamilyen ellenállás és az jelez vissza? Vagy valami bimetál/folyadék anyám kínja? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma próbaképp kicseréltem a külső hőmérséklet szenzort a régire (amit rossznak hittem), és csodák csodájára megjavult. :) A fene se érti ezt. Szerintem valami kontakthiba vagy zárlat lesz.

Ezek amúgy milyen elven működnek? Van bennük valamilyen ellenállás és az jelez vissza? Vagy valami bimetál/folyadék anyám kínja? :)

Bár még nem szedtem szét ilyet, de szerintem az érzékelő nem más mint egy NTc ellenállás.

Link to comment
Megosztás:

Igen, az első ablakmosóról megy - ha minden igaz, mert nálam nem működik valamiért. A víztartálya az első lesz.

Nálam van ülésfűtés (hasznos is -20 fok alatt :) ) de a legjobb a 230V-os motorelőfűtés, belső konnektorral, amire csatlakozik az utastérfűtő kézikészülék. (Klíma viszont nincs, szépen is néznék ki ekkora motorhoz :) )

Lököttzsiráf egy képet dobhatnál fel a corsa lámpamosó spricniről.

Link to comment
Megosztás:

Nem egy nagy dolog, hirtelen ezt a képet tudom mutatni:

http://kepfeltoltes.hu/100415/2348lampa_ww...ltoltes.hu_.jpg

Ha kell, majd csinálok még fényképet (más szögből).

Jó a kép. Köszi.

Eddig még nem láttam sehol ilyet azért gondoltam. És mivel xenont tettem a kocsiba ezért esedékes lenne a beépítése.

Amúgy nem csak akkor spriccel ha a világítás is be van kapcsolva?

Link to comment
Megosztás:

Jó a kép. Köszi.

Eddig még nem láttam sehol ilyet azért gondoltam. És mivel xenont tettem a kocsiba ezért esedékes lenne a beépítése.

Amúgy nem csak akkor spriccel ha a világítás is be van kapcsolva?

Hmm, na látod ez jó kérdés :) Mindjárt le is megyek, s kipróbálom. A lámpa ugyan mindig fel van kapcsolva, nem tapasztaltam, hogy működne. Ez mondjuk nem is csoda, mert amikor spriccol, akkor épp megyek, illetve az egyik cső le volt esve belül, tehát nem is spriccelhetett.

Az igaz, hogy a magyar Corsákon nincs oldalt a sárvédőkön index? Valahol ezt olvastam.

Link to comment
Megosztás:

Aha :) Lámpával együtt működik, nagyon köszönöm a tippet! Keresgélhettem volna a hibát :)

Mondjuk a bal oldali a földre pisil így is, szerintem a festéskor eltömíthettem a szórólikakat, mert a lökhárító és a szórófej közül kifolyt egy kis víz. Sebaj, egy darab tűvel majd kidugítom.

Ha már ablakmosó: a jobb oldali, szélvédőre spriccelő gyengélkedik, csak vastag sugárban és röviden jön belőle a mosó folyadék. Valami típushiba ez - mondjuk nem jut akkora nyomás jobb oldalra -, vagy természetellenes? Tűvel már próbáltam kitisztítani (tiszta volt), állítani rajta (nem lehet), nem találok hibát. Különbséget sem a bal oldalihoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Aha :) Lámpával együtt működik, nagyon köszönöm a tippet! Keresgélhettem volna a hibát :)

Mondjuk a bal oldali a földre pisil így is, szerintem a festéskor eltömíthettem a szórólikakat, mert a lökhárító és a szórófej közül kifolyt egy kis víz. Sebaj, egy darab tűvel majd kidugítom.

Ha már ablakmosó: a jobb oldali, szélvédőre spriccelő gyengélkedik, csak vastag sugárban és röviden jön belőle a mosó folyadék. Valami típushiba ez - mondjuk nem jut akkora nyomás jobb oldalra -, vagy természetellenes? Tűvel már próbáltam kitisztítani (tiszta volt), állítani rajta (nem lehet), nem találok hibát. Különbséget sem a bal oldalihoz képest.

Elég nehéz belőni a vízsugarat. Én is kinlódtam vele.

Most a hátsó nem akar permetezni nekem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma próbaképp kicseréltem a külső hőmérséklet szenzort a régire (amit rossznak hittem), és csodák csodájára megjavult. :) A fene se érti ezt. Szerintem valami kontakthiba vagy zárlat lesz.

Ezek amúgy milyen elven működnek? Van bennük valamilyen ellenállás és az jelez vissza? Vagy valami bimetál/folyadék anyám kínja? :)

Valamilyen folyadék van benne! Nekem ki folyt belőle, azért nincs hőmérőm :S majd szerzek valahonnan...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.