Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hello Mindenkinek,

Egy gyors kerdes: corsa B 1.7 diesel ('96) milyen szerszammal tudom leengedni az olajat ?

A masik kerdesem megoldodott (generator csere plusz meg valami tekercs es megolvadt). Koszonom mindenki segitseget.

Vegyigyumi

Szerintem sima villáskulccsal is letudod.

Legalábbis az enyémnél igen (1,5TD). Az olajteknőn van a csavar alul. azthiszem 19-es kulcs kell.

Link to comment
Megosztás:

és hvatalosan hogy papiozod le? mert akor egy 2.0 dieselt befaragtatok:D

Sehogy. Hivatalosan semmit nem papírozol le, csak olyan motort amivel gyárilag is szerelték a Corsát. (B Corsa esetében dízelből ezek a 15D, az X15DT, illetve az X17D motorkódok) De nem is ez volt a kérdés, hanem hogy befér-e. :)

Link to comment
Megosztás:

Sehogy. Hivatalosan semmit nem papírozol le, csak olyan motort amivel gyárilag is szerelték a Corsát. (B Corsa esetében dízelből ezek a 15D, az X15DT, illetve az X17D motorkódok) De nem is ez volt a kérdés, hanem hogy befér-e. :)

Igaázn adhattak volna valami limited 2.0 dieselt 130 lóval...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Haverom B Corsa-jában ráadott gyújtásnál folyamatosan megy a hűtő ventilátora. Mi lehet a gond? Valami relé féle maradhatott zárt állapotban? Segítségeteket előre is köszönöm!

nekem is ezt csinálja. Hőgombát kell cserélni, ha klimás akkor olyan 6-8k ha nem akkor 3k körüli összeg... ha nem hőgomba akkor valami összevan olvadva és rövidrezár.Egyébként ha a víz nem emgy feljebb mint 92-95 fok akkor a termosztát jó ha feljebb megy csere...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régebben szereltem be egy hangszóró szettet a kis Corsa-mba és kicsit mintha az ajtóban zörögne valami. Olvastam itt a fórum, nem is olyan régen, hogy ki lehet valamivel bélelni, szigetelni az ajtót. Erről szeretnék infokat kapni. Csinált már valaki ilyet? Milyen anyaggal lehet bélelni? Meg lehet oldani házilag vagy szaki kell hozzá?

Köszi előre is!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régebben szereltem be egy hangszóró szettet a kis Corsa-mba és kicsit mintha az ajtóban zörögne valami. Olvastam itt a fórum, nem is olyan régen, hogy ki lehet valamivel bélelni, szigetelni az ajtót. Erről szeretnék infokat kapni. Csinált már valaki ilyet? Milyen anyaggal lehet bélelni? Meg lehet oldani házilag vagy szaki kell hozzá?

Köszi előre is!

G.

Hi!

Nekem is ez volt,zörgött vmi az ajtóban mikor hallgattam a zenét,azt hittem kidurrant a membrán,szereltettem be másikat,és ugyanúgy zörgött tovább...az ideg megevett,mire rájöttem,hogy az elektomos ablak kapcsolója rezonál be, és az zörög jó hangosan...egyenlöre leragasztottam celluxal :)

Ha van erre vkinek vmi építö jellegü ötlete a teljes kapocsló cserén kivül az szóljon..

Kössz

Gy

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nekem is ez volt,zörgött vmi az ajtóban mikor hallgattam a zenét,azt hittem kidurrant a membrán,szereltettem be másikat,és ugyanúgy zörgött tovább...az ideg megevett,mire rájöttem,hogy az elektomos ablak kapcsolója rezonál be, és az zörög jó hangosan...egyenlöre leragasztottam celluxal :)

Ha van erre vkinek vmi építö jellegü ötlete a teljes kapocsló cserén kivül az szóljon..

Kössz

Gy

nekem a 3 ajtósban a hátsó kárpit felöl jön a hang XD d emilehet dunszotom sincs majd nyáron lebontom

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nekem is ez volt,zörgött vmi az ajtóban mikor hallgattam a zenét,azt hittem kidurrant a membrán,szereltettem be másikat,és ugyanúgy zörgött tovább...az ideg megevett,mire rájöttem,hogy az elektomos ablak kapcsolója rezonál be, és az zörög jó hangosan...egyenlöre leragasztottam celluxal :D

Ha van erre vkinek vmi építö jellegü ötlete a teljes kapocsló cserén kivül az szóljon..

Kössz

Gy

Szintén zenész.

Nekem is zörög a háromajtósba a hangszóró az ajtóba, pedig már én meg is peremeztem őket.

Majd nyáron lebontom. De addig a mélynyomó elnyomja a zörejt. :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki!

A benzinpumpám elkezdett az utastérben hallhatóan mélyebb,"morgó" hangot adni,régebben csak akkor hallottam a hangját(magasabbat),amikor ürült a tank.Most 3/4-nél is észrevettem. Kívülről nem lehet hallani,csak belülről.

Van valakinek tapasztalata,hogy ez "a még belefér" kategória,vagy hamarosan megmihálylik és inkább csere,mint a tréller+csere?

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki!

A benzinpumpám elkezdett az utastérben hallhatóan mélyebb,"morgó" hangot adni,régebben csak akkor hallottam a hangját(magasabbat),amikor ürült a tank.Most 3/4-nél is észrevettem. Kívülről nem lehet hallani,csak belülről.

Van valakinek tapasztalata,hogy ez "a még belefér" kategória,vagy hamarosan megmihálylik és inkább csere,mint a tréller+csere?

Valószínűleg haldoklik.

Katalógus száma 0815073 12455FT (csergő)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.