Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

HY!

Nem változott meg az irányítása a kezelhetősége a kocsinak a nagy felni és lényegében az átlagosnál nagyobb és jóval vastagabb kerék miatt.

Ha nekem a corsát kellene hasonlítanom egy állatra akkor én egy kis egeret mondanék, azért mert alapjába véve kicsi kocsik de fürgék, mint egy kis egér.

De ha arra gondolok hogy az a kis egér szaglászik és hirtelen elforgassa a fejét meg irányt vált akkor a corza orra jut róla eszembe. Ilyen kis fürge tolja az orrát befele :devlish:

És mivel a nagyrészt orrnehéz :lol:

Szóval nagy kerékkel nem vesszlik el ez a jellege...?

195 ös kerék az szép... én sem értem hogy fér el az neked.. amúgy.. valami nyomtáv szelesítőd van?

Nem változott-e az irányithatóság? Dehogynem, szervós a vasmadár és hát...ha ilyen nyomvájús szakaszba belerongyolsz irdatlanul kivágja a kezedből a kormányt...

Mivel tegnap szakadt az eső iy nemtom megnézni neked milyen a felni ed amint jóidő lesz megnézem azokat a betüket számokat

egyébként ez van rajta Alessio Turbo csak 4 csvaros ugye

J0hnny: Akkor jó mert gyári rendszer van fent végig, közép és hátsó dob ráadásul a gyári papir betétes levegőszürő. Ennek ellenére is olyan a kocsi ha odalépek neki, hogy csak ilyen kifújó jellegü hangot ad, de gyorsulni nem akar csak ha 1/4-ed gázon csinálom. Érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Nem változott-e az irányithatóság? Dehogynem, szervós a vasmadár és hát...ha ilyen nyomvájús szakaszba belerongyolsz irdatlanul kivágja a kezedből a kormányt...

Mivel tegnap szakadt az eső iy nemtom megnézni neked milyen a felni ed amint jóidő lesz megnézem azokat a betüket számokat

egyébként ez van rajta Alessio Turbo csak 4 csvaros ugye

J0hnny: Akkor jó mert gyári rendszer van fent végig, közép és hátsó dob ráadásul a gyári papir betétes levegőszürő. Ennek ellenére is olyan a kocsi ha odalépek neki, hogy csak ilyen kifújó jellegü hangot ad, de gyorsulni nem akar csak ha 1/4-ed gázon csinálom. Érdekes.

Hát nem nagyon tudjuk mi lehet a hibája a kocsidnak.

ncorén láttam valami új javítási útmutatót de nem magyar nyelvű viszont vagy 900mb szerintem sok kép lehet benne, de úgy írja hogy 97-00 az x14xe lehet benne van szerintem.

gondolom ez a kormány rántás ez azért lehet mert peremes gumi van rajta...? Aztán nem terepre való XD hanem lefüstölni XD

Link to comment
Megosztás:

Nos... Hogy ne unatkozzatok :devlish:

Enyhén ugyan, de valahonnan ereszti az olajat a motor, ennek próbáltam utánajárni az utóbbi időben. Egészen fent találtam eresztést, a hengerfej (18, vonal nélkül) és a vezérműtengelyház (24) találkozásánál.

dhc_hengerfej_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sem élőben, sem a rajz szerint nincs tömítés a két alkatrész között. Biztosan nekik van igazuk, csak akkor azt nem értem, hogy miért olajos végig a hengerfej és a v.t.ház találkozása, különösen a végükön, a gyújtásmodulnál és a vezérműláncnál. Próbaképp leszereltem a gyújtásmodult, majd a tartólapját, ami egyben a vezérlés lezárója, hogy hátha onnan ereszt. Nehezen jött le, a tömítés szerintem jó állapotú. A folyás, ha nem is száz százalékig vagyok benne biztos, szerintem nem onnan jön. (Holnap megyek pár kilométert az autóval, utána leellenőrzöm, akkor remélem kiderül.)

Valakinek ötlete?

Következő érdekesség; valamikor tavaly a középkonzol szerelgetése közben a műszerfal alól, szóval tök más helyről egyszer csak lepottyant a következő csavar. És pont Madagaszkárra.

2819_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem tudja valaki, hogy honnan hiányzik? (Más autó esetleg?)

Üdv. L.zs.

Link to comment
Megosztás:

Nos... Hogy ne unatkozzatok :devlish:

Enyhén ugyan, de valahonnan ereszti az olajat a motor, ennek próbáltam utánajárni az utóbbi időben. Egészen fent találtam eresztést, a hengerfej (18, vonal nélkül) és a vezérműtengelyház (24) találkozásánál.

Sem élőben, sem a rajz szerint nincs tömítés a két alkatrész között. Biztosan nekik van igazuk, csak akkor azt nem értem, hogy miért olajos végig a hengerfej és a v.t.ház találkozása, különösen a végükön, a gyújtásmodulnál és a vezérműláncnál. Próbaképp leszereltem a gyújtásmodult, majd a tartólapját, ami egyben a vezérlés lezárója, hogy hátha onnan ereszt. Nehezen jött le, a tömítés szerintem jó állapotú. A folyás, ha nem is száz százalékig vagyok benne biztos, szerintem nem onnan jön. (Holnap megyek pár kilométert az autóval, utána leellenőrzöm, akkor remélem kiderül.)

Valakinek ötlete?

Következő érdekesség; valamikor tavaly a középkonzol szerelgetése közben a műszerfal alól, szóval tök más helyről egyszer csak lepottyant a következő csavar. És pont Madagaszkárra.

Nem tudja valaki, hogy honnan hiányzik? (Más autó esetleg?)

Üdv. L.zs.

Szia Zsiri.

A henger és a forgattyús ház között nincs tömítés.

Talán valamilyen pasztát raknak oda,az egy elég finom megmunkált felület.

szelepdekli és hengerfej tömítés van

Link to comment
Megosztás:

Szia Zsiri.

A henger és a forgattyús ház között nincs tömítés.

Talán valamilyen pasztát raknak oda,az egy elég finom megmunkált felület.

szelepdekli és hengerfej tömítés van

Értem; esetleg amikor a hengerfejtömítést cserélték az előző kedves gazdáék, akkor történ(hetet)t(???) vele valami.

Örvendenék, ha nem kellene széjjelszedni, mert a hengerfejcsavarok fogják, és emiatt nem kívánkozok szerelőhöz.

Link to comment
Megosztás:

Nos... Hogy ne unatkozzatok :devlish:

Enyhén ugyan, de valahonnan ereszti az olajat a motor, ennek próbáltam utánajárni az utóbbi időben. Egészen fent találtam eresztést, a hengerfej (18, vonal nélkül) és a vezérműtengelyház (24) találkozásánál.

Sem élőben, sem a rajz szerint nincs tömítés a két alkatrész között. Biztosan nekik van igazuk, csak akkor azt nem értem, hogy miért olajos végig a hengerfej és a v.t.ház találkozása, különösen a végükön, a gyújtásmodulnál és a vezérműláncnál. Próbaképp leszereltem a gyújtásmodult, majd a tartólapját, ami egyben a vezérlés lezárója, hogy hátha onnan ereszt. Nehezen jött le, a tömítés szerintem jó állapotú. A folyás, ha nem is száz százalékig vagyok benne biztos, szerintem nem onnan jön. (Holnap megyek pár kilométert az autóval, utána leellenőrzöm, akkor remélem kiderül.)

Valakinek ötlete?

Következő érdekesség; valamikor tavaly a középkonzol szerelgetése közben a műszerfal alól, szóval tök más helyről egyszer csak lepottyant a következő csavar. És pont Madagaszkárra.

Nem tudja valaki, hogy honnan hiányzik? (Más autó esetleg?)

Üdv. L.zs.

Szia Zsiri.

A henger és a forgattyús ház között nincs tömítés.

Talán valamilyen pasztát raknak oda,az egy elég finom megmunkált felület.

szelepdekli és hengerfej tömítés van

A hf, és a vt ház között nincs tömítés. Pasztával tömítik a gyárban is. Ha ott engedi, kend be kívülről, és imádkozz, hogy megálljon a folyás, különben hf le. Már ha nem akarod olajban fürdetni a motorodat. Ám ott nem szokott engedni. Inkább a szelepdekli tömítésnél, és a gy elosztónál.

Link to comment
Megosztás:

A hf, és a vt ház között nincs tömítés. Pasztával tömítik a gyárban is. Ha ott engedi, kend be kívülről, és imádkozz, hogy megálljon a folyás, különben hf le. Már ha nem akarod olajban fürdetni a motorodat. Ám ott nem szokott engedni. Inkább a szelepdekli tömítésnél, és a gy elosztónál.

Ó Te csávó én nem ezt írtam :devlish:

Egyre gondoltunk ,csak én másképp írtam.

Tehát a vezérműtengelyház és a hengerfej között nincs tömítés. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A hf, és a vt ház között nincs tömítés. Pasztával tömítik a gyárban is. Ha ott engedi, kend be kívülről, és imádkozz, hogy megálljon a folyás, különben hf le. Már ha nem akarod olajban fürdetni a motorodat. Ám ott nem szokott engedni. Inkább a szelepdekli tömítésnél, és a gy elosztónál.

Mivel kenjem be? (Menjek be a boltba és kérjem meg őket, hogy adjanak valamit?) A szelepdekni tömítése vadiúj, amúgy persze onnan is folyt régebben. Köszi a tippet.

Előfordulhat, hogy a tengelyvégeknél ereszt a szimmering, akkor visznt azt nem tudom, hogy középre, a hengerfej közepéhez hogy kerül olaj. Nem hiszem, hogy a szelepdeknis olajból maradt vissza... Bár semmi sem lehetetlen. Holnap kiderül. :devlish:

A gyújtásmodulnál még istenes, mert az O-gyűrűt ki tudom cserélni valahogy (bár a könyv Opel-szerszámot emleget, szóval majd ahogy a Nyuszika gondolja), de ha a vezérműszíjnál is ereszt, akkor az úgy marad jó ideig.

Nem vagyok benne biztos, hogy teljesen jól gondolod-e; nálam nincs kifejezett gyújtáselosztó (rotor, vagy ilyenek), bár bocs', ha a feltételezés is sértő rád nézve :lol: , csak maga a modul van.

Link to comment
Megosztás:

Mivel kenjem be? (Menjek be a boltba és kérjem meg őket, hogy adjanak valamit?) A szelepdekni tömítése vadiúj, amúgy persze onnan is folyt régebben. Köszi a tippet.

Előfordulhat, hogy a tengelyvégeknél ereszt a szimmering, akkor visznt azt nem tudom, hogy középre, a hengerfej közepéhez hogy kerül olaj. Nem hiszem, hogy a szelepdeknis olajból maradt vissza... Bár semmi sem lehetetlen. Holnap kiderül. :devlish:

A gyújtásmodulnál még istenes, mert az O-gyűrűt ki tudom cserélni valahogy (bár a könyv Opel-szerszámot emleget, szóval majd ahogy a Nyuszika gondolja), de ha a vezérműszíjnál is ereszt, akkor az úgy marad jó ideig.

Nem vagyok benne biztos, hogy teljesen jól gondolod-e; nálam nincs kifejezett gyújtáselosztó (rotor, vagy ilyenek), bár bocs', ha a feltételezés is sértő rád nézve :lol: , csak maga a modul van.

Katalógus száma :1503170 (tömítő paszta) 3266ft

Link to comment
Megosztás:

Kiitoksia! Remélem azért nem kell megbolygatni a hengerfejet... Ahhoz képest ez a paszta-ár igazán semmi.

No meglátjuk holnap, ki hazudik (szimmering / O-gyűrű).

Béla91: köszi a drukkolást :devlish:

Igazán nincs mit...

Nézd meg a lefogató csavarokat is ,hátha lehet húzni rajta,ha a két ház között folyik.

Link to comment
Megosztás:

Ó Te csávó én nem ezt írtam ;)

Egyre gondoltunk ,csak én másképp írtam.

Tehát a vezérműtengelyház és a hengerfej között nincs tömítés. ;)

"Gyóvanna", már nem voltam szomjas. :devlish: :lol:

Mivel kenjem be? (Menjek be a boltba és kérjem meg őket, hogy adjanak valamit?) A szelepdekni tömítése vadiúj, amúgy persze onnan is folyt régebben. Köszi a tippet.

Előfordulhat, hogy a tengelyvégeknél ereszt a szimmering, akkor visznt azt nem tudom, hogy középre, a hengerfej közepéhez hogy kerül olaj. Nem hiszem, hogy a szelepdeknis olajból maradt vissza... Bár semmi sem lehetetlen. Holnap kiderül. :lol:

A gyújtásmodulnál még istenes, mert az O-gyűrűt ki tudom cserélni valahogy (bár a könyv Opel-szerszámot emleget, szóval majd ahogy a Nyuszika gondolja), de ha a vezérműszíjnál is ereszt, akkor az úgy marad jó ideig.

Nem vagyok benne biztos, hogy teljesen jól gondolod-e; nálam nincs kifejezett gyújtáselosztó (rotor, vagy ilyenek), bár bocs', ha a feltételezés is sértő rád nézve :lol: , csak maga a modul van.

Az tök mindegy, hogy elosztó, vagy DIS kocka van az autódban. Az alatta levő O gyűrű egyforma. :P

...és nem sértődtem meg. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos... Hogy ne unatkozzatok :devlish:

Enyhén ugyan, de valahonnan ereszti az olajat a motor, ennek próbáltam utánajárni az utóbbi időben. Egészen fent találtam eresztést, a hengerfej (18, vonal nélkül) és a vezérműtengelyház (24) találkozásánál.

http://kepfeltoltes.hu/100513/dhc_hengerfe...ltoltes.hu_.jpg

Sem élőben, sem a rajz szerint nincs tömítés a két alkatrész között. Biztosan nekik van igazuk, csak akkor azt nem értem, hogy miért olajos végig a hengerfej és a v.t.ház találkozása, különösen a végükön, a gyújtásmodulnál és a vezérműláncnál. Próbaképp leszereltem a gyújtásmodult, majd a tartólapját, ami egyben a vezérlés lezárója, hogy hátha onnan ereszt. Nehezen jött le, a tömítés szerintem jó állapotú. A folyás, ha nem is száz százalékig vagyok benne biztos, szerintem nem onnan jön. (Holnap megyek pár kilométert az autóval, utána leellenőrzöm, akkor remélem kiderül.)

Valakinek ötlete?

Következő érdekesség; valamikor tavaly a középkonzol szerelgetése közben a műszerfal alól, szóval tök más helyről egyszer csak lepottyant a következő csavar. És pont Madagaszkárra.

http://kepfeltoltes.hu/100513/2819_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem tudja valaki, hogy honnan hiányzik? (Más autó esetleg?)

Üdv. L.zs.

ez a csavar engem a gyujtáskapcsoló rögzitésére emlékeztet és meg is kellene nézned mert ha ezt a csavart meghuzzák akkor letörik a hatlapfejű rész és igy nem nagyon lehet bolygatni csak hegyes vésővel jön ki ha körbe kocogtatod

Link to comment
Megosztás:

A hf, és a vt ház között nincs tömítés. Pasztával tömítik a gyárban is. Ha ott engedi, kend be kívülről, és imádkozz, hogy megálljon a folyás, különben hf le. Már ha nem akarod olajban fürdetni a motorodat. Ám ott nem szokott engedni. Inkább a szelepdekli tömítésnél, és a gy elosztónál.

Gy elosztónál nekem is dobálja az olajat ,de még nem vettem nagyon alaposan szemügyre a dolgot. Meg tudom javítani én is itthon ??

Link to comment
Megosztás:

Következő érdekesség; valamikor tavaly a középkonzol szerelgetése közben a műszerfal alól, szóval tök más helyről egyszer csak lepottyant a következő csavar. És pont Madagaszkárra.

Nem tudja valaki, hogy honnan hiányzik? (Más autó esetleg?)

Üdv. L.zs.

Én csak azt nem tudom el képzelni, hogy a térkép hogy került a műszer fal alá ?:devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hát izé.

A csavar jelentem ugy került térképre, hogy még az összel, amikor berheltem a középkonzolt, akkor behurcoltam a szobába, hogy majd utánanézek máskor. Aztán most megtaláltam, és a fényképezkedéshez lett háttér az asztalfödö térkép. :devlish:

Fontosabb dolgok: :lol:

Ma tervtöl eltéröen nem autóztam, majd holnap, így az olajszivárgás észlelése csúszik. Nem baj, jó idöt mondanak (bitang meleg van, 15 fok, utálom) holnapra is. Most már nagyon örülnék, ha azt a kis gyür¨t kellene leszednem a gyújtáskockánál és nem a hengerfejet kellene babrálni. Meglátjuk. Ellenpontozza a feltevést, hogy mindenhol olajos volt... No, majd meglátjuk.

(Esetleg egy még realisztikusabb feltételezés: a gyürü IS engedi az olajat és a hengerfej-v.t.ház IS.)

Csavar: nem nagyon értettem, mire gondolsz, de azt kihámoztam belöle, hogy jó lenne visszatenni, és hogy gyújtáskapcsoló.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, [visszaszól mint Calambo] még visszajövök...........

Link to comment
Megosztás:

Ma cseréltem 30E után gyertyát...ég és föld a difi az újjal.Piszok jól megy a sas most.

Mégis milyen különbségre gondoslz kifejtenéd a lajikusoknak? Milyen gyertyát tettél bele menynibe került hol vetted? Mióta nekem megvan nem volt cserélve én még csak 10k km-t mentem. Ám ha aztmondod királysirály cserélek énis :devlish: vissza akaorm kapni azt a teljesítményt ami volt....1.9 TDI superb letoltam XD

A gyertya miatt lehet töbletfogyasztás?

Link to comment
Megosztás:

Mégis milyen különbségre gondoslz kifejtenéd a lajikusoknak? Milyen gyertyát tettél bele menynibe került hol vetted? Mióta nekem megvan nem volt cserélve én még csak 10k km-t mentem. Ám ha aztmondod királysirály cserélek énis :devlish: vissza akaorm kapni azt a teljesítményt ami volt....1.9 TDI superb letoltam XD

A gyertya miatt lehet töbletfogyasztás?

Lég szűrődet nem kéne cserélni ? Nekem az miatt volt érezhetően lomha a picike.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.