Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nos, akkor marad a reménykedés, majd beszámolok, mit végeztem.

Addig is jó éjt Neked és mindenkinek! :rolleyes:

szasztok csak röviden...

utángyári ha mitron azt mondják jo a kina az kula..

én most harcolok bárdival mert nincs kedvem benyelni a 12ezer ftot meg hét küzdelmet.

ugyh ha van gyári és megfizethetö azt kell venni ez a biztos <_<

Link to comment
Megosztás:

Nos, megkaptam a csomagot az alapjárati motorral, de semmi örömöm nincs benne.

Valamilyen megfontolásból a debreceni derék utcai tócóvölgyi Opel-boltban új árában használt alapjárati motort adnak.

A csavarhelyeken világosan látszik, de a kúpos fém is világosan meg van kopva. Mellékesen a rend kedvéért: a Csergői importálta. Most inkább nem kommentálom, megpróbálom inkább képpel illusztrálni a dolgot. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/090925/alapjarati1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/090925/alapjarati2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

Elnézést a képek minőségéért, a webkamerán nincs makró funkció, ennyire tudtam élesre, de mégis nagyra behozni. Ezek a leglátványosabb jelek, plusz a ház karcos, itt-ott festékhiányos. Egyértelműen használták valahol. A zárókúp enyhén, karikásan kopott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e valakinek eladó C16NZ v. C14SE v. C16SE motorja? Egy C12NZ helyére lenne ezért kompletten kéne. Előre is köszi. ui.: Ez eddig a legjobb fórum!

Annyira nem vágom de lehet hogy a 16-os motor csak faragással lehet belerakni (corsa B?).

Szerintem SE motort rakjál bele. Vagy c16xe.

Link to comment
Megosztás:

Annyira nem vágom de lehet hogy a 16-os motor csak faragással lehet belerakni (corsa B?).

Szerintem SE motort rakjál bele. Vagy c16xe.

Én úgy tudom elég jól passzol bele, mivel C12NZ->C16SE-ig ugyan az az öntvény. Persze lehet tévedek. Én is SI-t szeretnék (C16SE) de szinte lehetetlen beszerezni normális állapotban és persze megfizethető áron. A 16valve meg nekem nem annyira jön be (olaj zabálás, drága javítás).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem az lenne a kérdésem hogy ha az index ikon a műszerfalon egyfolytában ég mikor indexelni akarok és a index lámpák meg se mukkannak mi lehet a probléma?

Ha a vészvillogót bekapcsolom akkor szépen villognak és a műszerfalon is kattog az index ikon ahogy kell.

De ha rendesen akarok indexelni akkor csak ég egyfolytában az ikon, és a lámpák pedig nem villognak:-(

Nem tudjátok mi lehet a problémám?

Előre is köszi a választ.

Sziasztok.

Link to comment
Megosztás:

Hali. Lenne egy kérdésem, mégpedig az mit lehet tudni a X14SZ-számú motorokról? Pl. miben tér el a C14NZ-től, jó-e, rossz-e, lehet-e rajta javítani /még ésszerü határokon belül/ hogy ne csak 60LE legyen. Sürgős lenne, mert vásárlás elött állok.

Köszönet előre is a válaszokért.

Link to comment
Megosztás:

Hali. Lenne egy kérdésem, mégpedig az mit lehet tudni a X14SZ-számú motorokról? Pl. miben tér el a C14NZ-től, jó-e, rossz-e, lehet-e rajta javítani /még ésszerü határokon belül/ hogy ne csak 60LE legyen. Sürgős lenne, mert vásárlás elött állok.

Köszönet előre is a válaszokért.

Szia!

Ebből nem nagyon fogsz tudni kicsikarni, mert ez még központi befecskendezésű, nem hengerenkénti befecskendezésű! (És sokba is kerülne)

Szerintem ha akarsz egy erősebb kocsit, ami meglepit tud okozni jó pár kocsinak, akkor vedd az 1.4 SI-t! Ez ugyan úgy 8 szelepes, mint a sima 1.4es, ami 60 paci, de ez már hengerenkénti befecskendezésű és 82 paci...! (nekem is ez van, s elég jól megy)

Vagy ott van még az 1.4 16V, ami viszont ecotec motoros. Itt megoszlik a vélemény xD mert sokan mondják, h nem olyan jó, mert olajat eszik, meg azért annyira nem megbízható... szóval szerintem az SI az jobb választás lenne.

A GSI corsa meg már 1.6os és 106-109 paci (de annyival nem gyorsul jobban 100-120 ig mint az 1.4 SI vagy mint az 1.4 16V... mert könyebbek)

Tomiii

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem az lenne a kérdésem hogy ha az index ikon a műszerfalon egyfolytában ég mikor indexelni akarok és a index lámpák meg se mukkannak mi lehet a probléma?

Ha a vészvillogót bekapcsolom akkor szépen villognak és a műszerfalon is kattog az index ikon ahogy kell.

De ha rendesen akarok indexelni akkor csak ég egyfolytában az ikon, és a lámpák pedig nem villognak:-(

Nem tudjátok mi lehet a problémám?

Előre is köszi a választ.

Sziasztok.

Szia! Nekem egyszer volt ilyen, akkor miután bekapcsoltam a vészvillogót, újra volt indexem. Próbálkozz ezzel, amúgy nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Hali. Lenne egy kérdésem, mégpedig az mit lehet tudni a X14SZ-számú motorokról? Pl. miben tér el a C14NZ-től, jó-e, rossz-e, lehet-e rajta javítani /még ésszerü határokon belül/ hogy ne csak 60LE legyen. Sürgős lenne, mert vásárlás elött állok.

Köszönet előre is a válaszokért.

Teljesítmény különbség az nincs,x14sz-nek magasabb a kompressziója,és van benne felesleges lom pl.:EGR szelep ,utálatos ,szar, csak a probléma van vele,és drága.

A kettő közül inkább c14nz, a legjobb c14se vagy c16se.

Sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem az lenne a kérdésem hogy ha az index ikon a műszerfalon egyfolytában ég mikor indexelni akarok és a index lámpák meg se mukkannak mi lehet a probléma?

Ha a vészvillogót bekapcsolom akkor szépen villognak és a műszerfalon is kattog az index ikon ahogy kell.

De ha rendesen akarok indexelni akkor csak ég egyfolytában az ikon, és a lámpák pedig nem villognak:-(

Nem tudjátok mi lehet a problémám?

Előre is köszi a választ.

Sziasztok.

Igen nálam is előfordult ilyesmi, miután kivettem a vészvillogót és ismét a helyére pattintottam akkor jelentkezett. Én úgy oldottam meg, hogy kivettem ismét a vészvillogó gombját, majd betettem, bekapcsoltam utána pedig ki, azután működött ismét. Lehet nem fog elsőre sikerülni, de pár próbálkozás nem árt.

Link to comment
Megosztás:

Igen nálam is előfordult ilyesmi, miután kivettem a vészvillogót és ismét a helyére pattintottam akkor jelentkezett. Én úgy oldottam meg, hogy kivettem ismét a vészvillogó gombját, majd betettem, bekapcsoltam utána pedig ki, azután működött ismét. Lehet nem fog elsőre sikerülni, de pár próbálkozás nem árt.

Köszi a segítséget, már rendesen működik:-)

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltad?

Nem, mert a kocsi akkor más városban volt, mint én - illetve jobbnak láttam az otthoniakkal való konzultáció után azonnal postára adni. A boltos szerint :rolleyes: néha elöfordul, hogy kipróbálják az alapjárati motort, ezért visszacseréli egy "kipróbálatranra. Erre nem mondanék semmit, de utolsó alkalommal vettem/vetettem onnan bármit is. Miért nézik az embert komplett hülyének a boltosok??

Link to comment
Megosztás:

Nem, mert a kocsi akkor más városban volt, mint én - illetve jobbnak láttam az otthoniakkal való konzultáció után azonnal postára adni. A boltos szerint :rolleyes: néha elöfordul, hogy kipróbálják az alapjárati motort, ezért visszacseréli egy "kipróbálatranra. Erre nem mondanék semmit, de utolsó alkalommal vettem/vetettem onnan bármit is. Miért nézik az embert komplett hülyének a boltosok??

Na igen,jó duma.

Link to comment
Megosztás:

Hali. Lenne egy kérdésem, mégpedig az mit lehet tudni a X14SZ-számú motorokról? Pl. miben tér el a C14NZ-től, jó-e, rossz-e, lehet-e rajta javítani /még ésszerü határokon belül/ hogy ne csak 60LE legyen. Sürgős lenne, mert vásárlás elött állok.

Köszönet előre is a válaszokért.

Szia nekem egy combóm van ebbe is egy x14sz motor volt a múlt hétig,uganis raktam bele egy a corsa gsi motort c16se.A különbség leírhatatlan+ fogyasztás -1 liter.

Én egy komplett kocsit vettem 60.000-ért, ez két okból is jó mivel nem csak a motorra van sükség az átalakításhoz, és ha a maradék cucot eladod könyen kihozhatod a dolgot 0 ft költségre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.