Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok Újra én!

Nem tüntem el csak mostanra sikerült némi pénzmagot kerítenem a javításhoz.

A helyzet az ,hogy Lambda szonda csere után még mindíg ugyanaz a jelenség..... erőteljes gyorsításkor torpanás megállás egy fordulaton mintha elfogyna az üzemanyag aztán lámpa,... gázelvétel, majd óvatosan lehet újra gyorsítani.

ime az eredeti hibám:http://www.opelforum.hu/index.php?s=&showtopic=768&view=findpost&p=553037

van valakinek ötlete? A computer még mindig lambda hibát ír , de az már új.

Lehet ez injektor gond?

Esetleg a FACET szonda szar lenne?

:rolleyes:

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Újra én!

Nem tüntem el csak mostanra sikerült némi pénzmagot kerítenem a javításhoz.

A helyzet az ,hogy Lambda szonda csere után még mindíg ugyanaz a jelenség..... erőteljes gyorsításkor torpanás megállás egy fordulaton mintha elfogyna az üzemanyag aztán lámpa,... gázelvétel, majd óvatosan lehet újra gyorsítani.

ime az eredeti hibám:http://www.opelforum.hu/index.php?s=&showtopic=768&view=findpost&p=553037

van valakinek ötlete? A computer még mindig lambda hibát ír , de az már új.

Lehet ez injektor gond?

Esetleg a FACET szonda szar lenne?

:rolleyes:

Köszi a segítséget!

Az utángyártott lambda hozhat ilyen hibát.Gyárit kellett volna venni,esetleg Bosch-t.

Próbáld még az ECU resetet,akksi sarukat le 24órára.

Másrészt érdemes lenne benzinnyomást méretni,nem-e az AC kezd haldoklani.

Link to comment
Megosztás:

Nos, én sem tűntem el, de a megtorpanós hiba sem. Alapjárati cserélve, közben olyan dolgokkal szórakoztattam magam, hogy a rögzítő csavarjai beleestek a levett EGR mélyebbik lyukába... Megoldódott, számtalan elmélet közül a porszívós győzött.

Tehát, emlékeztetőül: alacsony fordulatról a kocsi megtorpan, de utána jól megy. Hidegen ugrál (az autó), ha több gázt adok, akkor megfullad a motor (halkan hörög, nem ad energiát, de a fordulat lassan nő), mihelyst elér egy fordulatszámot, odakap és nagyon klasszul pörög a motor, viszi az autót.

Most fog következni a vákumcsövek ellenőrzése, illetve szerintem kiszedem a labdát, áttakarítom. Remélem nem csinálok vele több kárt.

Továbbra is tartom, hogy a debreceni derék utcai tócóvölgyi opeles boltban ha valaki vásárol, feltétlenül nézze meg, mit kap, mert engem becsaptak , bár utána készségesen kicserélték az újként adott használt alapjárati motort. Ezen már gumitömítés is volt, érdekes.

Jelenleg a középkonzol felső kijelzőjén dolgozom, mert meghülyült. Nem is csoda, újra kell forrasztani néhány lábat a csatalakozóján - természetesen mindet átforrasztom. http://kepfeltoltes.hu/091003/2351_csati_w...ltoltes.hu_.jpg

Szép szombatot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: Na, akkor okulásképpen leírom, hogy mit nem szabad csinálni az óra-egység javításánál: nem szabad a panelt eltávolítani; a fehér körmös rögzítést nem szabad oldani. Ugyanis jó eséllyel lejön a kijelző műanyag szalagkábele. Megpróbáltam javítani, természetesen ne lehet, és most dohatom a kukába a nemrég működő cuccot.

Köszönöm Opel!

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet hogy el szabad azt távolítani, szokták is, máskülönben hogyan lehetne megjavítani a szalagkábelt... a neten kering leírás kijelző javításról, ezen a fórumon asszem az Omega topikban van valami hasonló, a lényeg hogy meg lehet csinálni, csak fokozott(!) óvatossággal kell eljárni.

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet hogy el szabad azt távolítani, szokták is, máskülönben hogyan lehetne megjavítani a szalagkábelt... a neten kering leírás kijelző javításról, ezen a fórumon asszem az Omega topikban van valami hasonló, a lényeg hogy meg lehet csinálni, csak fokozott(!) óvatossággal kell eljárni.

Köszi, megnézem, de ez szerintem már halott. <_< Még mindig a guta ütöget, nagyon utálok elrontani valamit, ami előtte jó volt, vagy legalábbis kis hibás. Akkor is, ha hülyén lett megtervezve és nem védi a kábelt semmi más, csak a szentlélek. :rolleyes:

Azért köszi szépen! :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi, megnézem, de ez szerintem már halott. <_< Még mindig a guta ütöget, nagyon utálok elrontani valamit, ami előtte jó volt, vagy legalábbis kis hibás. Akkor is, ha hülyén lett megtervezve és nem védi a kábelt semmi más, csak a szentlélek. :rolleyes:

Azért köszi szépen! :D

nai näyttö

Link to comment
Megosztás:

Akkor TID.

A DID csak idő és külső hőmérsékletet mutat

Értem, jó tudni, ennyivel is előrébb vagyok.

(Közben megtaláltam a neten, igen, "tripla kijelző".

Megpróbálkozom a szálak szétszedésével, "mindössze" hét oldalsó ér vált le a panelről. Eszembe jutott, hogy létezik áramvezető festék, azzal, és az erek kopaszra kapargatásával talán lehet valami eredményt elérni. Kókányolásnak kókányolás, de hátha működik.

És ha belegondolok, hogy csak azért szedtem le a panelt, hogy jobban meg tudjam forrasztani a bejövő csatlakozó levált, és a még tartó forraszait.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Értem, jó tudni, ennyivel is előrébb vagyok.

(Közben megtaláltam a neten, igen, "tripla kijelző".

Megpróbálkozom a szálak szétszedésével, "mindössze" hét oldalsó ér vált le a panelről. Eszembe jutott, hogy létezik áramvezető festék, azzal, és az erek kopaszra kapargatásával talán lehet valami eredményt elérni. Kókányolásnak kókányolás, de hátha működik.

És ha belegondolok, hogy csak azért szedtem le a panelt, hogy jobban meg tudjam forrasztani a bejövő csatlakozó levált, és a még tartó forraszait.... :rolleyes:

olla fiksu, hyvää yötä

Link to comment
Megosztás:

ez is szép nyelv :rolleyes: több 100év és már meg is tanulnám <_<

Egy igazi hottentotta (finn),én azt szeretem amikor Kimi finnül nyilatkozik.

De a svéd se kutya,4 hónapot dolgoztam ott is. Hát ha valaki tud angolul és németül akkor nem lehet eladni ,mert szerintem a kettőnek a keveréke.

Micsoda corsa infok ezek!!!

Link to comment
Megosztás:

No niin, se on suomi, ymmärrät hyvin <_< Mut mä vain vähän puhun :rolleyes:

Se on kuin unkari ulkomaaisille, kun ne saapuvat Unkarin lentokenttälle ja eivät ymmärre kieltä.

De azért maradjunk a corsás információknál (szerintem).

A jövő héten úgy tűnik, lesz egy kis időm, hogy utánanézzek a megtorpanásnak. Van valami titka a lambda levételének?? Elég működő dolgot ttettem már tönkre azzal, hogy megpróbáltam megjavítani, nincs kedvem a sort tovább növelni. :D Úgy tűnik egy erősebb villáskulcs elég lesz, de a saját megérzéseimben nem bízom.

Link to comment
Megosztás:

No niin, se on suomi, ymmärrät hyvin <_< Mut mä vain vähän puhun :rolleyes:

Se on kuin unkari ulkomaaisille, kun ne saapuvat Unkarin lentokenttälle ja eivät ymmärre kieltä.

De azért maradjunk a corsás információknál (szerintem).

A jövő héten úgy tűnik, lesz egy kis időm, hogy utánanézzek a megtorpanásnak. Van valami titka a lambda levételének?? Elég működő dolgot ttettem már tönkre azzal, hogy megpróbáltam megjavítani, nincs kedvem a sort tovább növelni. :D Úgy tűnik egy erősebb villáskulcs elég lesz, de a saját megérzéseimben nem bízom.

Értem én hogy non-stop,de meddig van nyitva?!

Ha kiveszed a lambdát akkor azt csak üzem meleg motornál,keres valami erős CSILLAG kulcsot ,szét húzod a csatit, és keresztül fűzöd a vezetéket a kulcsnyíláson.

Szerintem,ha jó!!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, beszerzek csavarlazító sprét, köszi a tippet.

A nonstopos kérdést nem értettem :rolleyes: .

Az alulemezt az alsó rögzítésnél már valaki eltörte, a fentieket már én tettem vissza, ki fognak jönni, remélem. Gondolom meglátom majd, hogy milyen állapotban van, de tisztítíni mikor kell? Van a gyertyákhoz hasonlóan színe, hogy mikor jó/nem jó? Féktisztítóm van, gondolom elég jó lesz hozzá.

Csillagkulcs, okés, valóban jobb, mint a villás!

Bár igazából még mindig nem gondolom, hogy ráéreztünk volna a hibára. Írtam már, de leírom még egyszer: nem folyamatos az alapjárat, hanem egy erősödő szívó (fújó?) hang kíséretében csökken a fordulatszám. Hidegen esetleg le is áll. Amikor más nagyon akadozik, felpörgeti magát párezerre néhány másodpercig, majd leejti normál alapjáratra, és kezdi előről az egészet. Nagyjából félperces turnusokban ismétlődik, szerencsére csak hidegen áll le, akkor sem mindig.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, beszerzek csavarlazító sprét, köszi a tippet.

A nonstopos kérdést nem értettem :rolleyes: .

Az alulemezt az alsó rögzítésnél már valaki eltörte, a fentieket már én tettem vissza, ki fognak jönni, remélem. Gondolom meglátom majd, hogy milyen állapotban van, de tisztítíni mikor kell? Van a gyertyákhoz hasonlóan színe, hogy mikor jó/nem jó? Féktisztítóm van, gondolom elég jó lesz hozzá.

Csillagkulcs, okés, valóban jobb, mint a villás!

Bár igazából még mindig nem gondolom, hogy ráéreztünk volna a hibára. Írtam már, de leírom még egyszer: nem folyamatos az alapjárat, hanem egy erősödő szívó (fújó?) hang kíséretében csökken a fordulatszám. Hidegen esetleg le is áll. Amikor más nagyon akadozik, felpörgeti magát párezerre néhány másodpercig, majd leejti normál alapjáratra, és kezdi előről az egészet. Nagyjából félperces turnusokban ismétlődik, szerencsére csak hidegen áll le, akkor sem mindig.

Nekem továbbra sincs ötlet,de talán abban tudok segíteni mit hogyan.

Látni és hallani kellene.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.