Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Megtudnátok mondani, hogy mekkora átmérőjű hangszóró megy előre? (X12XE)

A másik kérdésem, hogy a felnimen most nyári 155/70R13 gumi van. Rá fog menni a 175/65R13 téli?

Elvileg 165 mm megy előre.

Ha a felnid szélessége 5 és 6 coll között van (5, 5.5, 6), akkor rá kell mennie.

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap vettem egy CD fejegységet a kocsiba, ami ISO csatlakozós.

Kivettem a benne lévő Kenwood magnót, lehúztam róla az átalakító csatlakozót, és így ott volt az ISO csatlakozó (a kocsiból jövő).

De hogy ne legyen teljes az örömöm, a kapcsolt 12V ill. állandó 12V meg van benne cserélve.

Egész délután nem sikerült megcserélnem, mert nem tudtam kihúzni a "pin-t" (female connectort) a műanyagból.

Az oldalán van egy sárga reteszelő műanyag, azt kihúztam, de sajna nem jött ki.

Próbáltam benyúlni tűvel ill. pici csavarhúzóval, hátha van még benne valami tüske is amit meg kell nyomni, és úgy kihúzni, de semmi.

Szedett már szét valaki ilyet? Tudnátok segíteni ebben?

Köszi

djbahool

vmi ilyesmiről van szó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap vettem egy CD fejegységet a kocsiba, ami ISO csatlakozós.

Kivettem a benne lévő Kenwood magnót, lehúztam róla az átalakító csatlakozót, és így ott volt az ISO csatlakozó (a kocsiból jövő).

De hogy ne legyen teljes az örömöm, a kapcsolt 12V ill. állandó 12V meg van benne cserélve.

Egész délután nem sikerült megcserélnem, mert nem tudtam kihúzni a "pin-t" (female connectort) a műanyagból.

Az oldalán van egy sárga reteszelő műanyag, azt kihúztam, de sajna nem jött ki.

Próbáltam benyúlni tűvel ill. pici csavarhúzóval, hátha van még benne valami tüske is amit meg kell nyomni, és úgy kihúzni, de semmi.

Szedett már szét valaki ilyet? Tudnátok segíteni ebben?

Köszi

djbahool

vmi ilyesmiről van szó

Ne szétszedni próbáld, valószínüleg egybe van préselve a "ne pitiszkáld hanem vegyél újat" elv miatt, inkább vágd el a 2 vezetéket, kösd össze zsugorcsövezd vagy forraszd és szigeteld le .

Link to comment
Megosztás:

Hello! végiolvastam a corsás topicot uhhh érdekes.

első kérdésem az lenne hogy fagyállónak jó ha veszek a tescoban azt a zöld lötyöt vagy abból is valamiféle kritérium? A tartályom full üres...

Köszi

Hát akkor nagyon gyorsan pótold, mert így hűtés hiányában hazavágod a motort, viszont a teszkós zöld löttyöt nagyon nem ajánlanám, ugyanis a fagyállónak nem csak az a szerepe hogy ne fagyjon meg, hanem az keni többek között a vízpumpát is, úgyhogy én a helyedben a gyári piros színű GM-es fagyállót raknám bele:

02739_1.jpg

Jobb autósboltokban kapsz ilyet, kábé 1000Ft/liter áron, de ez tömény, -70°C-ig jó, szóval utána még kell desztvíz a higításhoz. Sztem az itthoni időjárási körülményekre nagyjából megfelel ha veszel 2liter ilyen fagyállót, a többit meg kipótolod desztillált vízzel (most a keverési arány nincs előttem, de a fagyálló dobozán rajta van hogy így hány fokos lesz).

És így tutira nem fog beállni a vízpumpád például. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát megint okosabb lettem.

Nem elég hogy a motortartó más,még a bak is.

Corsa-nál nem találtam olyat hogy más lenne a nyúlvány ,az artra-nál igen.

De ez nem azt jelenti hogy nincs.

beszéltem valakivel akinek van 2000es évj.mondta h olyan a bak ugyh sajna van 2féle nyulvány de lehet átalakitom a tatot és ako jo csak lehet nincs már kedvem hozzá :)

másik agyrém láttam elektromos szervos b corsat amielvileg megint csak nincs :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Lenne egy kis gondom. Az asszony corsájának kicsit nagy a fogyasztása , gondoltam kipróbálok pár dolgot. Széthúztam a lambdaszonda csatlakozóját hogy lássam van e külömbség. Az volt az érdekes hogy nem változott semmi de még a motorcsek lámpa sem világított. Pedig annak kéne nem? De akkor valószínű hogy a lambdaszonda KO, de miért nem világít az a kis köcsög sárga lámpa?

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Lenne egy kis gondom. Az asszony corsájának kicsit nagy a fogyasztása , gondoltam kipróbálok pár dolgot. Széthúztam a lambdaszonda csatlakozóját hogy lássam van e külömbség. Az volt az érdekes hogy nem változott semmi de még a motorcsek lámpa sem világított. Pedig annak kéne nem? De akkor valószínű hogy a lambdaszonda KO, de miért nem világít az a kis köcsög sárga lámpa?

ami biztos ha széthuzod nem reagál 1böl nekem se majd 1szer csak világit...

Link to comment
Megosztás:

beszéltem valakivel akinek van 2000es évj.mondta h olyan a bak ugyh sajna van 2féle nyulvány de lehet átalakitom a tatot és ako jo csak lehet nincs már kedvem hozzá :)

másik agyrém láttam elektromos szervos b corsat amielvileg megint csak nincs :)

Ha Te mondod...én úgy láttam hogy más a bak,de mindegy.

Hogy hogy nincs?Én is láttam de csak epc-ben. (387586ft)

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Lenne egy kis gondom. Az asszony corsájának kicsit nagy a fogyasztása , gondoltam kipróbálok pár dolgot. Széthúztam a lambdaszonda csatlakozóját hogy lássam van e külömbség. Az volt az érdekes hogy nem változott semmi de még a motorcsek lámpa sem világított. Pedig annak kéne nem? De akkor valószínű hogy a lambdaszonda KO, de miért nem világít az a kis köcsög sárga lámpa?

Milyen motor van benne?

Mennyi a sok?

Link to comment
Megosztás:

Ha Te mondod...én úgy láttam hogy más a bak,de mindegy.

Hogy hogy nincs?Én is láttam de csak epc-ben. (387586ft)

jol láttad más a bak az már itthon van :)

jo ocso az elektromos de vicc h azt vezérelni is kell valami külön doboz vezérli és figyel csomo jelet...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.