Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Új vagyok még itt 3 hónapja van B corsám X14XE. 1,4 16V

Azt szeretném megtudni ,hogy egy ilyen motor 100km\óránál mennyit forog?

Nekem 3000 ret és 80-nál 2500 at de kissé soknak tűnik.

Előre is köszi a válaszokat.

Egyébként van itt valaki aki szívesen kicserélné a középkonzoli izzókat?

Olvasva a fórumot nem merek egyedül belevágni.Nyilván nem szívességből kellene vállalni.

Jah még egy kérdés. Ez a motor vezérműszíjas vagy vezérmű láncos?

Csak mert vezértműszíjat cserélt a szerelő vízpumpát görgőket egyebeket és mintha lenne utalás itt,hogy talán láncos? Mert akkor ki kell ütnöm egy szerelőt a tornacipőjéből csak azért kérdezem :huh:)

Link to comment
Megosztás:

...

Azt szeretném megtudni ,hogy egy ilyen motor 100km\óránál mennyit forog?

Nekem 3000 ret és 80-nál 2500 at de kissé soknak tűnik.

...

Ez inkább elsősorban a váltótól, annak áttételétől függ. Ha viszonylag rövid, akkor "normális" ez a fordulatszám/sebesség. A 16 szelepest amúgy is pörgetni kell :lol:

Persze, ha sokat jársz autópályán, akkor már nem feltétlenül olyan jó dolog ez.

...

Jah még egy kérdés. Ez a motor vezérműszíjas vagy vezérmű láncos?

Csak mert vezértműszíjat cserélt a szerelő vízpumpát görgőket egyebeket és mintha lenne utalás itt,hogy talán láncos? Mert akkor ki kell ütnöm egy szerelőt a tornacipőjéből csak azért kérdezem :huh:)

Tudtommal az 1.4 már szíjas. Az 1.2 és az 1.0 láncos.

Link to comment
Megosztás:

hali

X14XE 1.4 16v automata b corsa trafo hiba megjavulasa (2 csere utan visszaraktak a regit ) utan olyan hangja van mint1 80 evekbeli dieselnek

hala istennek a szerelok 2 orat jarattak a motor 2 liter hutoviz hianyal olaj szuro ki lett most cserelve de nem valtozott

ha jo szerelot tudna valaki ajanlani vagy megmondani mi az okossag

Link to comment
Megosztás:

hali

X14XE 1.4 16v automata b corsa trafo hiba megjavulasa (2 csere utan visszaraktak a regit ) utan olyan hangja van mint1 80 evekbeli dieselnek

hala istennek a szerelok 2 orat jarattak a motor 2 liter hutoviz hianyal olaj szuro ki lett most cserelve de nem valtozott

ha jo szerelot tudna valaki ajanlani vagy megmondani mi az okossag

Elöször is milyen olaj van most benne?

Mikor lett cserélve?

Olajnyomást mértek-e már?

A vizet eszi?

Link to comment
Megosztás:

Elöször is milyen olaj van most benne? 10w 40 castrol szemem elott toltotte bele

Mikor lett cserélve? 1 nap es az olajszuro is 14000 km ezelott

Olajnyomást mértek-e már? azt meg nem

A vizet eszi? hat ha tippelnem kell igen mert nem folyik tudomasom szerint

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örülök, hogy találtam egy ilyen fórumot, visszaolvasgattam és remélem tudtok majd segíteni, tanácsokat adni. Szóval kb. 8 hónapja vettem egy 1996-os Opel Corsa B 1.4-et autómata váltóval, motor X14XE. 1-2 hónapig elég jól viselkedett, aztán folyamatosan jönnek elő rajta gondok. Előre is elnézést kérek, ha az alkatrészeket nem pontosan írom, mivel nem sokat értek az autókhoz, ezért ezt nézzétek el nekem. Szóval az elején kicseréltük benne vezérmű-szett-et, a gyújtógyertyákat, akkumulátort. Ezen kívül az év elején cseréltek benne hűtő-t, lengéscsillapítókat (első kettőt), hűtőfolyadék tartálynak a fedelét:), kipufogódobot, lambda szondát, AC pumpát. Ráadásképpen most romlott el benne a váltó, és, bár még dolgoznak rajta, de nagy valószínűséggel a váltót is ki kell benne cserélni, mert nem éri meg szerelni. Ebből is érezhető, hogy szegény kis kocsi elég rossz állapotban volt, de nagyon sok mindent kicseréltünk rajta. Engem igazából az érdekelne, hogy az, hogy ennyi hibája volt, van az autónak az normális vagy csak kifogtunk egy öreg autót, amit az előző tulajok nem kíméltek? Mert szerintem törve is volt, bár nem látszik rajta, de az, hogy ennyi hiba ki jön rajta, az nem lehet véletlen. Meg olyat is hallottam, hogy ez az X14XE-s motor az opelnek egy elég félresikerült motorja és ebből is adódhatnak a gondok, vagy ez csak tévhit? Igazából most két dolog között hezitálok, és ebben is szeretnék tanácsot kérni. Az egyik mivel már nem kevés pénzt tettem bele az autóba, főleg most a váltócserével, nagyon meg is szerettem, mert szerintem ez egy jó autó, csak pont egy ilyen sérültet fogtam ki, szóval az egyik megoldás, hogy megtartom, felvállalva azt, hogy folyamatosan el fog romlani rajta valami, amit meg kell csináltatni, vagy jó lesz és semmi probléma nem lesz vele. A másik, hogy a váltó elkészülte után eladom, de akkor rengeteg pénzt bukok rajta és autóm sem lesz. Fogalmam sincs mi a jó megoldás, ezért is írom le, hátha ti tudtok tanácsot adni. Igazából az eddigi tapasztalat azt mutatja, hogy mindig elromlik rajta valami, többször ott is hagyott már menet közben is, de nem tudom jó lenne-e eladni, mert már túl sokat költöttem rá ahhoz.

Szóval összeségében mi a véleményetek a jelenségről, erről a motorról, illetve milyen tapasztalataitok vannak ezzel a motorral illetve az autómata váltójával, mennyire megbízható, mi romolhat még el rajta, megéri-e még rákölteni vagy sem? Esetleg akinek hasonló autója van elmondaná a tapasztalatait?

Elnézést, hogy ennyire hosszú lett, próbáltam minél lényegre törőbben fogalmazni.

Ja és nem tudja valaki milyen autómataváltó kell ehhez a motorhoz, illetve mennyibe kerülnek használtan vagy újonnan?

nekem ilyen kocsim van

nekem van egy kattogo hangom 2 eve rament 50000 ft es senki nem tudja honnan jon jo mi

1996 abs szervo 2 legzsak klima automata az enyem anno 2003 ban 1.3 ert vettem

kb taxi dijon autozok vele ( rengeteget koltottem en is ra ) nekem 12 eszik

AZ A NAGY BAJ HOGY SENKI NEM ERT HOZZA ES MINDENERT PENZT KERNEK MIKOZBE CSAK TIPPELGETNEK LEGALABBIS EN EZZEL TALAKOZTAM

AMUGY HA OSSZEALL AKKOR SZUPER KOCSI MEGY MINT A GOLYO EN AZERT VALASZTOTTAM

ha mersz irni osszegeket megmondom elad-e vagy megtartsd mert majd utanna szamolok

Link to comment
Megosztás:

Üdv Corsa-sok! :-)

Segítségeteket szeretném kérni egy raángatásos betegségről. 1.2-es B-s Corsam van 97es kiadás és gázadáskor rángatni kezd, mintha darabokban kapná a benzint. Csúsztatott kuplungal aránylag vezethető, de nehéz. Halottam olyat is, hogy a levegőadagolót meg kellene tisztítani egy kis alkohollal?

Bocsi, hogy ide írok, de másik fórumon nem kaptam még segítséget és hétvégén hosszabb útra megyek. Szervízbe pedig nem mennék pénzkidopbásért.

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az lenne a problémám hogy megsérült az alvázszámom karosszériázás közben. Azt kérdezném hogy nincs e máshol rajta az alvázszám a 95-ös corsa b-n? Mert így akkor kell kérnem újat ami hosszadalmas és sok pénz.

Nem tudtok valami megoldást véletlenül?

Előre is köszi a választ.

Üdv

Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örülök, hogy találtam egy ilyen fórumot, visszaolvasgattam és remélem tudtok majd segíteni, tanácsokat adni. Szóval kb. 8 hónapja vettem egy 1996-os Opel Corsa B 1.4-et autómata váltóval, motor X14XE. 1-2 hónapig elég jól viselkedett, aztán folyamatosan jönnek elő rajta gondok. Előre is elnézést kérek, ha az alkatrészeket nem pontosan írom, mivel nem sokat értek az autókhoz, ezért ezt nézzétek el nekem. Szóval az elején kicseréltük benne vezérmű-szett-et, a gyújtógyertyákat, akkumulátort. Ezen kívül az év elején cseréltek benne hűtő-t, lengéscsillapítókat (első kettőt), hűtőfolyadék tartálynak a fedelét:), kipufogódobot, lambda szondát, AC pumpát. Ráadásképpen most romlott el benne a váltó, és, bár még dolgoznak rajta, de nagy valószínűséggel a váltót is ki kell benne cserélni, mert nem éri meg szerelni. Ebből is érezhető, hogy szegény kis kocsi elég rossz állapotban volt, de nagyon sok mindent kicseréltünk rajta. Engem igazából az érdekelne, hogy az, hogy ennyi hibája volt, van az autónak az normális vagy csak kifogtunk egy öreg autót, amit az előző tulajok nem kíméltek? Mert szerintem törve is volt, bár nem látszik rajta, de az, hogy ennyi hiba ki jön rajta, az nem lehet véletlen. Meg olyat is hallottam, hogy ez az X14XE-s motor az opelnek egy elég félresikerült motorja és ebből is adódhatnak a gondok, vagy ez csak tévhit? Igazából most két dolog között hezitálok, és ebben is szeretnék tanácsot kérni. Az egyik mivel már nem kevés pénzt tettem bele az autóba, főleg most a váltócserével, nagyon meg is szerettem, mert szerintem ez egy jó autó, csak pont egy ilyen sérültet fogtam ki, szóval az egyik megoldás, hogy megtartom, felvállalva azt, hogy folyamatosan el fog romlani rajta valami, amit meg kell csináltatni, vagy jó lesz és semmi probléma nem lesz vele. A másik, hogy a váltó elkészülte után eladom, de akkor rengeteg pénzt bukok rajta és autóm sem lesz. Fogalmam sincs mi a jó megoldás, ezért is írom le, hátha ti tudtok tanácsot adni. Igazából az eddigi tapasztalat azt mutatja, hogy mindig elromlik rajta valami, többször ott is hagyott már menet közben is, de nem tudom jó lenne-e eladni, mert már túl sokat költöttem rá ahhoz.

Szóval összeségében mi a véleményetek a jelenségről, erről a motorról, illetve milyen tapasztalataitok vannak ezzel a motorral illetve az autómata váltójával, mennyire megbízható, mi romolhat még el rajta, megéri-e még rákölteni vagy sem? Esetleg akinek hasonló autója van elmondaná a tapasztalatait?

Elnézést, hogy ennyire hosszú lett, próbáltam minél lényegre törőbben fogalmazni.

Ja és nem tudja valaki milyen autómataváltó kell ehhez a motorhoz, illetve mennyibe kerülnek használtan vagy újonnan?

Hello!

Nekem is vagyis anyám nevén van a Corsa ugyan ez a 96 os X14XE motor minden. Annak idegén anyám felborult vele majdnem totál kár lett a kocsi.

Még sokáig kérdés volt hogy a motor javítható-e. Akkor több szerelő megnézte volt aki azt mondta már ebből kocsi nem is lesz. De kerítettünk egy jó szerelőt aki kb. 500Eft-ból helyrevágta a kocsit. Azóta a kocsinak semmi baja igaz már inkább már én vezetem mert anyám nem mer már.

Én meg azért néha odanyomom neki nem nőiesén vezetek. És semmi baja a kocsinak már 13 éves fogyasztása nagyon jó teljesítménye is a kis karosszériájához képest. Járok vele az almásba furikázok össze vissza városba, kocsival is járok dolgozni. Semmi hiba a kocsira ilyen kicsik azért vannak hogy az ablaktörlő lapát leszakad meg ilyen tök marhaságok, de amúgy semmi az olajat sem eszi, igaz már 120E km felet járok és már minőségi olajat veszek bele. Műszakin és zöldkártyán is könnyedén átmegy nem kell félni ilyenkor a többletköltségekor. Nekem nagyon bejön a kicsi kocsi :huh:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Corsa-sok! :-)

Segítségeteket szeretném kérni egy raángatásos betegségről. 1.2-es B-s Corsam van 97es kiadás és gázadáskor rángatni kezd, mintha darabokban kapná a benzint. Csúsztatott kuplungal aránylag vezethető, de nehéz. Halottam olyat is, hogy a levegőadagolót meg kellene tisztítani egy kis alkohollal?

Bocsi, hogy ide írok, de másik fórumon nem kaptam még segítséget és hétvégén hosszabb útra megyek. Szervízbe pedig nem mennék pénzkidopbásért.

Köszönöm előre is!

Hi

Nem tom milyen motor, szerviz lámpa?

- benzin nyomás AC, szűrök(dugulás)

- vákuum csöveket nézd át (repedés, lecsuszás stb.)

- pozíció szenzor és ezután az elektronika stb.

Több ötletem nincs, remélem valami tudtam segíteni.

Amikor az enyém ezt csinálta egy vákuum cső volt ami a központi injektor MAP szenzorábba ment.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Most vettem egy 94es 1.2es Corsa B-t. Az autón van egy két dolog amit át szeretnék alakítani illetve kicserélni.

Szeretném megtudni hogy nekem gyárilag fordulatszámmérő nélküli km óra van és hogy ki lehet -e cserélni komolyabb átalakítás nélkül fordulatszámmérős órára az eredetit?

Esetleg aki tudja hogy hol lehetne beszerezni kesztyűtartót vagy anna a lehajtható elemét akkor azt megköszönném ha megosztaná velem.

Előre is köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem rég sikerült hozzájutnom egy 93'as corsa b-hez (3ajtós).

Az elejéhez keresgélek karosszéria elemeket. Beszéltem bontókkal, magánemberekkel de senki nem tudott segíteni, aki tudott volna az pedig horror árakon. Köztetek nincs valaki aki tudná, hogy hol érdemes még próbálkozni (bontó vagy magánszemély)??

ÉS valakinek nincs véletlen egy fölös kalaptartója???

Előre is köszi,

Üdv, Zs

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.