Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hali!!!

Ha egyszerre akarod kapcsolni a helyzetjelzővel akkor szerintem nyugottan rákötheted arra.

Nem sokat fogyasztanak ezek a kis LED-ek simán el kell neki bírni.

Én legalábbis így csinálnám.

Ja amúgy az én verdám neve Korzi az asszonyé meg Borzi.

Lehet hogy a helyzet jelző reléje nem fogja engedni! Én a helyzetjelző kapcsolójára kötöttem be multkor 2 ledet a beltérbe. És hát csak a ledek égtek :lol: Utánna jártam, és a relé nem engedte, hogy égjen minden mikor fel kapocsolom. " állítólag " .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni illetve pár tanácsot ha lehet:) 95 ös 1.5 td corsám van és szeretném ha kissé jobban menne intercooler már benne van a tervezetben de a turbót is cserélni szeretném kérdés hogy milyenre mekkorát bír el a motor? érdemes -e gázgyórsítót beszerelni vagy fölösleges akinek van tapasztalata vagy bármilyen infoja tuninggal kapcsolatban azt kérem hogy mindenképpen írjon

Előre is köszönöm^_^

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy a helyzet jelző reléje nem fogja engedni! Én a helyzetjelző kapcsolójára kötöttem be multkor 2 ledet a beltérbe. És hát csak a ledek égtek :lol: Utánna jártam, és a relé nem engedte, hogy égjen minden mikor fel kapocsolom. " állítólag " .

ettől trtok énis csak mivel angel eye első lámbásom van igy még jobban nem tudom mintha csak sima lenne:D

Link to comment
Megosztás:

ettől trtok énis csak mivel angel eye első lámbásom van igy még jobban nem tudom mintha csak sima lenne:D

Hali!!!

Én ilyenekre nem gondoltam :lol:

Akkor tegyél neki egy külön relét a kapcsoló után. Úgy már jónak kell lenni.

Esetleg külön kapcsoló, de az meg macerás mindíg kapcsolgatni.

Link to comment
Megosztás:

Viszont hogy ne legyen felhőtlen az örömöm most előjött egy ciripelő jellegű hang ami a fordulatszám emelkedésével hangosodik. :lol: Olyan mintha turbó lenne a Corsámban :(

Szóval szerintetek mi lehet? Szerintem vagy vízpumpa vagy generátor ékszíjtárcsa vagy szíjfeszítő görgő...

Úgy láttam vizet nem fogyaszt, szal remélem nem vízpumpa.

Erre van valakinek ötlete? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Reggel ahogy kiálltam és alákukkantottam az autó alá, azt tapasztaltam, hogy az autó alól, kb. a közepénél is füst szivárog ki. Maga az autó működésében nem éreztem változást, de gondolom nem tesz túl jót a motornak sem. A kérdésem az lenne, hogy a kipufogón belül mit is kellene cserélni? Illetve milyen árra számíthatok? Az autó egy 99-es 1.2 es X12XE motoros.

Előre is köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Jah láncos,lehet akár a feszítő,vagy megnyúlt a lánc,vagy akármi........ :lol:

Ezt így megmondani......

Köszi a találgatásokat. Lehet, hogy elviszem majd hozzád egy "meghallgatásra". :lol:

155e km van benne, de lánc biztos nem lehet, mert azt kb. 5ezerrel ezelőtt cseréltem.

10w40 járna bele, de 5w40-nel eljártam és nem volt semmi gond. Aztán legutóbbi olajcserénél ahol vásároltam (Bárdy) nem volt csak 5w30, és az eladó csóka azt mondta, hogy nem sok különbség van legalábbis viszkozitásban az 5w40-eshez képest.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a találgatásokat. Lehet, hogy elviszem majd hozzád egy "meghallgatásra". :lol:

155e km van benne, de lánc biztos nem lehet, mert azt kb. 5ezerrel ezelőtt cseréltem.

10w40 járna bele, de 5w40-nel eljártam és nem volt semmi gond. Aztán legutóbbi olajcserénél ahol vásároltam (Bárdy) nem volt csak 5w30, és az eladó csóka azt mondta, hogy nem sok különbség van legalábbis viszkozitásban az 5w40-eshez képest.

csak az olajnak nemcsak kenési szerepe van szal 10w40 powa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Reggel ahogy kiálltam és alákukkantottam az autó alá, azt tapasztaltam, hogy az autó alól, kb. a közepénél is füst szivárog ki. Maga az autó működésében nem éreztem változást, de gondolom nem tesz túl jót a motornak sem. A kérdésem az lenne, hogy a kipufogón belül mit is kellene cserélni? Illetve milyen árra számíthatok? Az autó egy 99-es 1.2 es X12XE motoros.

Előre is köszönöm a választ!

Műszakin nem díjazzák :lol:

Középső dobrészre gondolsz?

Én nyáron cseréltem ,8500ft volt a középső rész.

Magamnak cseréltem,szerintem neked is ilyesmi ár lehet,mert nekem c12nz be volt ennyi.

Szerintem nem érdemes foltozgatni ha ennyiért lehet venni újat.

Pedig nálam minden feltétel megvan a foltozgatásra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a találgatásokat. Lehet, hogy elviszem majd hozzád egy "meghallgatásra". :lol:

155e km van benne, de lánc biztos nem lehet, mert azt kb. 5ezerrel ezelőtt cseréltem.

10w40 járna bele, de 5w40-nel eljártam és nem volt semmi gond. Aztán legutóbbi olajcserénél ahol vásároltam (Bárdy) nem volt csak 5w30, és az eladó csóka azt mondta, hogy nem sok különbség van legalábbis viszkozitásban az 5w40-eshez képest.

csak az olajnak nemcsak kenési szerepe van szal 10w40 powa

Nyugodtan járjál csak 5W40-es olajjal, amíg nem eszi. Sokkal jobb a motorodnak, mint a 10W40.

Akinek más a véleménye, annak tudom figyelmébe ajánlani a következő oldalt, ahol eloszlatják az olajokkal kapcsolatos tévhiteket. :http://olajinfo.hu/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Reggel ahogy kiálltam és alákukkantottam az autó alá, azt tapasztaltam, hogy az autó alól, kb. a közepénél is füst szivárog ki. Maga az autó működésében nem éreztem változást, de gondolom nem tesz túl jót a motornak sem. A kérdésem az lenne, hogy a kipufogón belül mit is kellene cserélni? Illetve milyen árra számíthatok? Az autó egy 99-es 1.2 es X12XE motoros.

Előre is köszönöm a választ!

Nem lehet hogy lukas valahol? Bár akkor nem lenne füst ,inkább csak hangosabb lenne...de ki tudja...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos megnézni jobban nem tudtam, de a reggeli elindulásnál ugye hideg motornál szürkésen füstöl a kipufogó. Ekkor néztem a kocsi alá és ott is látható volt, hogy valahonnan szivárog a füst, hangja különösképp nem volt, és a kocsi se viselkedik másképp. Ezért is voltam kiváncsi, hogy mennyire is számíthatok, nehogy a szervizbe csillagokat verő összeget mondjanak rá. Amúgy ha esetleg lukas a középső dob, mennyire káros ez a motorra? használhatom addig az autót kisebb utakra míg ki nem lesz cserélve?

Köszönöm az eddigi válaszokat!!

Link to comment
Megosztás:

Nyugodtan járjál csak 5W40-es olajjal, amíg nem eszi. Sokkal jobb a motorodnak, mint a 10W40.

Akinek más a véleménye, annak tudom figyelmébe ajánlani a következő oldalt, ahol eloszlatják az olajokkal kapcsolatos tévhiteket. :http://olajinfo.hu/

Köszi hogy megnyugtattál, én is így gondolom. Egyébként 5w30-at minimálisan eszi, ami furcsa, mert az 5w40-et nem ette.

Kb. 5e km-enként 3dl, de nem mértem. A következő cserénél 5w40-es lesz benne. Ja, és mindig GM olajat használok, eddig nem volt bajom vele.

Link to comment
Megosztás:

Köszi hogy megnyugtattál, én is így gondolom. Egyébként 5w30-at minimálisan eszi, ami furcsa, mert az 5w40-et nem ette.

Kb. 5e km-enként 3dl, de nem mértem. A következő cserénél 5w40-es lesz benne. Ja, és mindig GM olajat használok, eddig nem volt bajom vele.

Mert a második szám az olaj meleg oldali viszkozitása, 100 Celsius fokon. Ha ezt a számot csökkented, akkor az azt jelenti, hogy az olajad hígabb lesz üzemi körülmények között. Az első szám csak a hidegindításnál játszik szerepet, ill. a motor üzemi hőmérsékletéig. Ha az aktuális olajat csipegeti a motor, akkor inkább a meleg oldali viszkozitást kell növelni. Vagyis ezt a Te esetedre vetítve: az 5W30 már híg bele(bár néhány deci 1000km-ként bele is férhet, egyéni tolerancia kérdése), az 5W40 pont jó mert nem eszi.

Ahogy fentebb írták, az a fontos, hogy az adott olaj minden esetben teljesítse, vagy túlteljesítse a gyári előírásokat! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos megnézni jobban nem tudtam, de a reggeli elindulásnál ugye hideg motornál szürkésen füstöl a kipufogó. Ekkor néztem a kocsi alá és ott is látható volt, hogy valahonnan szivárog a füst, hangja különösképp nem volt, és a kocsi se viselkedik másképp. Ezért is voltam kiváncsi, hogy mennyire is számíthatok, nehogy a szervizbe csillagokat verő összeget mondjanak rá. Amúgy ha esetleg lukas a középső dob, mennyire káros ez a motorra? használhatom addig az autót kisebb utakra míg ki nem lesz cserélve?

Köszönöm az eddigi válaszokat!!

Szerintem nyugottan használhatod! Csak picit tekerd le az ablakot, hogy ha esetleg be szivárog az utas térbe a kipuf. gáz, akkor ki is tudjon menni, szar dolog lég mérgezést kapni út közbe :lol: (csak egy óvintézkedés...)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.