Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

igen a motorral lesz a hiba szét kell szedni a szegecseknél kifúrod vagy átfúrod és benne egyből látni fogod hogy a réz érintkező beéget és rövidebb lett és ahogy forog az kör műanyag benne már nem érzékeli rendesen ,forrasztani kellesz és utána lemezcsavarral tudod ismét összerakni

na akkor ezt meg is tudom csinálni! Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Friss tag vagyok a forumon, valójában csak a párom kedvébe szeretnék járni egy-két aprósággal. Konkrétabban az utólagos kormányszervó, illetve központizár szett beszerelése érdekel. A távvezérelhető kp zárat úgy néz ki, hogy sikerül beszereznem baráti 7-8 ezer Forintos áron. Ennek a beszerelése nem hiszem, hogy komolyabb szaktudást igényelne?! Ami tán fontosabb, az a már említett kormányszervó. 97-es 1.2-es B-s Corsa, gyárilag nincs benne, ezzel szeretném meglepni őt. Hol lehetne beszerezni a hozzávaló alkatrészeket, kihez érdemes elvinni beszereltetni, stb...

A válaszokat és a segítségeket előre is köszönöm, üdv.:

Dani

Link to comment
Megosztás:

Huhh, hát ez nem lesz egyszerű... B Corsában nem vagyok otthon, de először is gyaníthatóan másik kormánymű kell hozzá, aztán kell egy szervoszivattyú, annak a konzola ami tartja a szivattyút (ha minden igaz a motorblokkra van rögzítve, gyárilag megvannak a helyei a csavaroknak), a hidraulikacsövek, szervoolajtartály, másik ékszíj (esetleg ékszíjtárcsa, ezt érdemes megnézni). Így hirtelen ennyi jutott eszembe, ha nem tudsz cikkszámok alapján utánanézni, akkor én a helyedben keresnék egy bontóban egy ugyanolyan motoros, évjáratú (és felszereltségű, ez fontos lehet, például a légzsákosnak asszem más a kormányoszlopa mint a légzsák nélkülinek, de nem tudom ez mennyire van hatással a szervokormány beszerelhetőségére), de szervokormányos autót, abból kiépítenék mindent aminek köze lehet a kormányzáshoz (lásd fentebb, de azért lehet ez a kormányoszlop is megér egy megnézést), aztán ezekkel az alkatrészekkel meg az autómmal elzarándokolnék egy autószerelőhöz aki mutat hajlandóságot a dologra, és amíg készül addig számolgatnám a pénzt amit le fog gombolni rólam. :) Persze jó műszaki érzékkel és kellő mennyiségű szabadidővel egyedül is neki lehet állni, a munkadíjat így megspórolod, viszont pár napos szívásra készülj fel.

Ui: semmi sem lehetetlen, én már segédkeztem gyári klíma utólagos beszerelésénél, az is a ház előtt az út szélén lett kivitelezve, ráadásul minden este össze kellett rakni annyira az autót hogy félre lehessen tolni, aztán másnap szétszedni újra...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Friss tag vagyok a forumon, valójában csak a párom kedvébe szeretnék járni egy-két aprósággal. Konkrétabban az utólagos kormányszervó, illetve központizár szett beszerelése érdekel. A távvezérelhető kp zárat úgy néz ki, hogy sikerül beszereznem baráti 7-8 ezer Forintos áron. Ennek a beszerelése nem hiszem, hogy komolyabb szaktudást igényelne?! Ami tán fontosabb, az a már említett kormányszervó. 97-es 1.2-es B-s Corsa, gyárilag nincs benne, ezzel szeretném meglepni őt. Hol lehetne beszerezni a hozzávaló alkatrészeket, kihez érdemes elvinni beszereltetni, stb...

A válaszokat és a segítségeket előre is köszönöm, üdv.:

Dani

a gyári szervo szivás. DE van elektromos rásegítő ami kevésbé...nem tudom mi kell hogykell de asszem mikor számolgatták az okosak valami 30k-s tétel volt

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a kormány szervó az felejtős....

Ne beszéljétek már le, ha valaki elkötelezett és neki akar állni, akkor hadd csinálja.

Még a haverom (akivel a klímát szereltük az út szélén) is azt mondta hogy orbitális szívás volt és anyagilag se volt éppen minimálprodzsekt (mindennel együtt úgy 100e, de csöveket és tömítéseket vadonat újan kellett venni), de a tudat hogy megcsinálta, simán megér ennyit. Még akkor is ha ennyi pénzből azt is megoldhatta volna hogy eladja az autót és vesz egy ugyanolyan klímásat, és akkor nincs semmi szívás...

Szóval suprafighter, én leírtam hogy kábé mire számíts (jah költségeket nem írtam, de sztem úgy 40e-től fölfelé...), ha ennek tudatában is úgy érzed hogy nekiállsz akkor sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Ne beszéljétek már le, ha valaki elkötelezett és neki akar állni, akkor hadd csinálja.

Még a haverom (akivel a klímát szereltük az út szélén) is azt mondta hogy orbitális szívás volt és anyagilag se volt éppen minimálprodzsekt (mindennel együtt úgy 100e, de csöveket és tömítéseket vadonat újan kellett venni), de a tudat hogy megcsinálta, simán megér ennyit. Még akkor is ha ennyi pénzből azt is megoldhatta volna hogy eladja az autót és vesz egy ugyanolyan klímásat, és akkor nincs semmi szívás...

Szóval suprafighter, én leírtam hogy kábé mire számíts (jah költségeket nem írtam, de sztem úgy 40e-től fölfelé...), ha ennek tudatában is úgy érzed hogy nekiállsz akkor sok sikert!

Hát ha akarja...

Csak hogy képbe legyen:

A szíjjal hajtott verziónál megkel faragni a motortartó bakot,mert másfajta a felfogatása a szervós autónak.

A villanyszervót beszerezni,még bontóban is nagy feladat ,vezérlő,szögérzékelő,kábelezés,stb..

Barkácsolásra fel!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy képbe legyen:

A szíjjal hajtott verziónál megkel faragni a motortartó bakot,mert másfajta a felfogatása a szervós autónak.

Volt egy ilyen gyanúm, anno a klíma beszerelésnél is másik motortartó bak kellett, de nem mertem mondani mert a Corsában nem vagyok otthon...

Szóval akkor beszerzendők listájára másik motortartó bakot is fel kell írni.

Link to comment
Megosztás:

Volt egy ilyen gyanúm, anno a klíma beszerelésnél is másik motortartó bak kellett, de nem mertem mondani mert a Corsában nem vagyok otthon...

Szóval akkor beszerzendők listájára másik motortartó bakot is fel kell írni.

Ó igen.

A nyúlványon levő tartót levág és előrébb hegeszt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kiszélesíttetni a hátsó kerékjárati ívet, hogy beférjen alá a 195/50 R15 -ös felnim. Csinált/csináltatott már valaki ilyet? Azt nem tudom igazából, hogy azt a fekete műanyagot, ami rajta van, azt utána vissza lehet-e tenni, ha kihúzzák vagy már nem fog illeszkedni?

Mennyibe fáj kb egy ilyen művelet? A két hátsót kell megcsinálni.

Ha valakinek van valami tapasztalata vagy tud valamit az ne tartsa magában. :)

Köszi szépen előre is!

G.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a kormány szervó az felejtős....

Miért lenne az? Én is faragtam az enyémbe. Bár a corsáéhoz lövésem sincs, de azért csak hajrá.

Jah, és nekem egy délután sikerült beletenni, úgy, hogy az első szervókormánymű rossz volt, és el kellett menni a bontóba egy másikért, ezzel a rossz kművel.

Link to comment
Megosztás:

Miért lenne az? Én is faragtam az enyémbe. Bár a corsáéhoz lövésem sincs, de azért csak hajrá.

Jah, és nekem egy délután sikerült beletenni, úgy, hogy az első szervókormánymű rossz volt, és el kellett menni a bontóba egy másikért, ezzel a rossz kművel.

Azért írtam,mert faragni kell...

És ha valaki nincs erre felkészűlve ,vagy nem ért hozzá az ne kezdjen bele...

Ez nem olyan ,hogy csak behúzok 3 kábelt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Adva van egy 1.4-es corsa van 1999-es évjárat menet közben megállt és azóta nem indul.

Nincs szikra egy éve ugyanez volt az autószerelő azt mondta, hogy vezérlőelektronika.

Kérdeztem, hogy cserélték azt mondta nem hanem javították.

Nos az elektronikát szétszedtem akkor is most is az elektronika ugyanaz de javításnak nyoma sincs benne mi lehet még az oka a szikrahiánynak? Ja egy évvel ezelőtt ki lett próbálva másik gyújtótrafóval is de akkor se volt szikra.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Adva van egy 1.4-es corsa van 1999-es évjárat menet közben megállt és azóta nem indul.

Nincs szikra egy éve ugyanez volt az autószerelő azt mondta, hogy vezérlőelektronika.

Kérdeztem, hogy cserélték azt mondta nem hanem javították.

Nos az elektronikát szétszedtem akkor is most is az elektronika ugyanaz de javításnak nyoma sincs benne mi lehet még az oka a szikrahiánynak? Ja egy évvel ezelőtt ki lett próbálva másik gyújtótrafóval is de akkor se volt szikra.

Köszi a segítséget.

Üdv

Mi a motorkódod?

Melyik vezérlőelektronikára gondolsz?Hol helyezkedik el?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék venni a jövőben egy Corsa B-t,de lenne pár kérdésem.

Először is: Hány kilóméter számít már soknak ennél az autónál? A nagy része a piacon mind 130ezer...amit én soknak látok.

ja,és az első ajtóba mekkora hangszóró a gyári?13 centis?

Köszi mindenkinek a választ:D

U.i.:Otthon vagyok egy kisrészt opelban, Apámnak 3 asztrája volt,abból 1 F és 2 G, Anyámnak most van a 2. G-je :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék venni a jövőben egy Corsa B-t,de lenne pár kérdésem.

Először is: Hány kilóméter számít már soknak ennél az autónál? A nagy része a piacon mind 130ezer...amit én soknak látok.

ja,és az első ajtóba mekkora hangszóró a gyári?13 centis?

Köszi mindenkinek a választ:D

U.i.:Otthon vagyok egy kisrészt opelban, Apámnak 3 asztrája volt,abból 1 F és 2 G, Anyámnak most van a 2. G-je :)

Számolj 15e-20e km/évvel.

autót meglehet ölni 100e km alatt is.

az ajtóban 165mm hangszóró van,ha nem gyárit raksz bele akkor kell kiemelő gyűrű

PL: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=7059

Link to comment
Megosztás:

Számolj 15e-20e km/évvel.

autót meglehet ölni 100e km alatt is.

az ajtóban 165mm hangszóró van,ha nem gyárit raksz bele akkor kell kiemelő gyűrű

PL: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=7059

Amennyiben a hangszóró mélysége meghaladja a 56 mm-t, abban az esetben 10mm-es OSB lapot kell tenned mögé szépen kivágva, belukalva és akkor az ajtózsebből kell kivágni a második sorig a müanyag kis szellőzőrácsokat. Akkor befér. Én most csináltam a 66mm-es, éppenhogy bement a 71mm-es már sehogyse...vagy az ablakba ér bele vagy az ajtózsebbe...

Nekem pl 139.000km körül van és 96'os főnök fiának Laguna II 2003-as és most 150.000km:D szal nem km függő hanem tulajfüggő ahogy modnták előtted 100.000 km alatt haza lehet vágni a verdát...ha vigyázol rá akkor jóval tovább kitart természtesen a kopók és az idő vasfoga megéinti.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.