Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A foglalat típusa: T5

Az szokott lenni a gond velük, hogy kicsi a gyárilag benne levő korlátozó ellenállás, és a túl nagy áram miatt először villogni kezdenek, majd kiégnek. Én helyből kicserélem benne az ellenállást valahova 680 ohm és 1 kiloohm közé.

csúcs! Azt is meg tudná valaki mondani, hogy az ülésfütés kapcsolóját ha megnyomom, miért nem kapcsol be elsőre, de ha hagyom egy kicsit akkor utánna, magától megy. Lehet hogy a relé szivózik?

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a tippet :) , majd megpróbálok beszerezni egy olyasmi kart... De lehet, hogy marad jövő tavaszra. Ha már pénzköltés, akkor elsőnek a megtorpanást intézzük el :D

Ha decemberben autóval jössz és Budapestől hajlandó vagy még 90km-t lejönni a 6oson,akkor tudnánk olyat játszani,hogy beállunk a szerelőmhöz,aki nagyjából 5perc alatt rájön mi a hiba.Tőle 2 sarokra van egy bolt,ahol én még nem tudtam olyat mondani amit nem raktak rögtön elém.Plusz ott lenne az enyém is,ami jó referenciának,de a rengeteg bontott alkatrésze is van. Hárman pikk-pakk szétkapjuk,összerakjuk. Az árak barátiak. Pl. 6ezer volt a termosztátcsere,3ezer a tűzkarika csere.

Ha gondolod...

Link to comment
Megosztás:

hali

lenne 4db eladó 175/70 R13 méretű nagyon jó állapotban lévő téli gumim lemezfelnin + egy fél éves Banner 44AH-s akksim.

Ár: megegyezés szerint.

Ha vkit érdekelne dobjon egy üzit!

Üdv. Gábor

Hi!

Szerintem rakd fel az eladó topicba,mielőtt a Moderátor Urak rád szólnak.Itt rend és fegyelem van kéremszépen! :)

Szvsz a Corsára ezek a téli gumik nagyok.Nagy felület->kis súly=havon elpörög.

Link to comment
Megosztás:

Ha decemberben autóval jössz és Budapestől hajlandó vagy még 90km-t lejönni a 6oson,akkor tudnánk olyat játszani,hogy beállunk a szerelőmhöz,aki nagyjából 5perc alatt rájön mi a hiba.Tőle 2 sarokra van egy bolt,ahol én még nem tudtam olyat mondani amit nem raktak rögtön elém.Plusz ott lenne az enyém is,ami jó referenciának,de a rengeteg bontott alkatrésze is van. Hárman pikk-pakk szétkapjuk,összerakjuk. Az árak barátiak. Pl. 6ezer volt a termosztátcsere,3ezer a tűzkarika csere.

Ha gondolod...

Kedvem az lenne, csak nem biztos, hogy belefér a kocsi a bőröndbe, illetve a súlykorlátba.... :D Ugyanis most repülővel megyek.

Tavasszal is elég sok ideig tarott az út, télen meg a csúszásveszély miatt eleve óvatosabban kellene közlekedni. Nem is annyira magam miatt, hanem a többi miatt. Kétszer kétezer km alatt sok ember jön szembe, ha csak egynek is rossz napja van, akkor már kész a baj. Félni persze nem félek, Norvégia fele sem volt februárban hosszabb az út :D , de feleslegesen minek kockáztassak. Ráadásul az időm is kevés lesz, így is 24-én reggel repülök, mit mondjak, mozgalmas Karácsony-előeste lesz :D (Ráadásul repülővel eleve olcsóbb is..:)

Amúgy érdekel a dolog, szerintem tavasszal visszatérünk rá :D

Link to comment
Megosztás:

Két hete vagyok "kis Corsa" tulaj. A kocsi 1.2 16V World Cup. 140ekm van benne. A mai napon megvan az első fogyasztás adatom. 6,5l/100km, úgy, hogy napi 2*21km-re használom munkába járni. Ebből a 21km-ből 12km városon kívül Komló-Pécs között - benne a Mecsekkel. Szerintetek ez jó fogyasztás?

Link to comment
Megosztás:

Két hete vagyok "kis Corsa" tulaj. A kocsi 1.2 16V World Cup. 140ekm van benne. A mai napon megvan az első fogyasztás adatom. 6,5l/100km, úgy, hogy napi 2*21km-re használom munkába járni. Ebből a 21km-ből 12km városon kívül Komló-Pécs között - benne a Mecsekkel. Szerintetek ez jó fogyasztás?

Nagyjából fele város,fele országút.Vegyesen az én x12sz-m is 6liter körül eszik,pedig az aztán majdnem egy pug 1.4 HDI fogyasztás tekintetében.

Próbáld ki a kagylós 100as verseny benyát,nekem 5.3 helyett 4.5kér belőle országúton.Pont annyival drágább,mint amennyivel kevesebb kell,de elmondhatod a haveroknak,hogy milyen keveset fogyaszt. :)

Link to comment
Megosztás:

Két hete vagyok "kis Corsa" tulaj. A kocsi 1.2 16V World Cup. 140ekm van benne. A mai napon megvan az első fogyasztás adatom. 6,5l/100km, úgy, hogy napi 2*21km-re használom munkába járni. Ebből a 21km-ből 12km városon kívül Komló-Pécs között - benne a Mecsekkel. Szerintetek ez jó fogyasztás?

akkor ez egy x12xe ,jó ez fogyi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akksi kérdés. Szerintetek átlagos felhasználáshoz, zenével megfűszerezve (erősítő...stb) érdemes b corsába 44amperos akksit venni? Sajna nem vágom ,hogy mekkora a gyári? Most 54es van, az bevált, de kérdés hogy télen a 44es bírja a strapát?

Köszi

A gyári 44Ah én most vettem Bosch-t 44ah-t,az előző gyári Opel akksi volt,gondolom a márkaszervizben rakták bele az előző tulajnál.Az Opel akksi nyáron a négy hangszóróval ment 3órát és gond nélkül indult az autó.

Viszont a múlt héten már az utastér izzó is kinyírta 5-6óra alatt,nyilván a telet nem bírta volna.

Link to comment
Megosztás:

Az aksit ne dobjátok el van egy jó cucc a neve AKKUVIT nekem tavasszal volt egy lemerítős esetem ami után ha töltöttem se csinált az aksi semmitse. Beleöntöttem ezt a cuccot, hagyni kell állni 24 órát aztán tölteni 24et aztán ha megpezsdül benne az anyag akkor használt. Azóta is vigan megy a verda, igaz még téli hidegben nem tudom hogy reagálja le a dolgot , de nagyon remélem semmi baj nem lesz. 500Ft-ot megért.

Ablaktörlő lapátot akarok venni, az elsők azok 44cm-esek? A hátsó az meg 38 segítsetek már.

Link to comment
Megosztás:

Az aksit ne dobjátok el van egy jó cucc a neve AKKUVIT nekem tavasszal volt egy lemerítős esetem ami után ha töltöttem se csinált az aksi semmitse. Beleöntöttem ezt a cuccot, hagyni kell állni 24 órát aztán tölteni 24et aztán ha megpezsdül benne az anyag akkor használt. Azóta is vigan megy a verda, igaz még téli hidegben nem tudom hogy reagálja le a dolgot , de nagyon remélem semmi baj nem lesz. 500Ft-ot megért.

Annyit ér,mint halotnak a csók...télen valszeg vége lesz az akksinak.

Link to comment
Megosztás:

Két hete vagyok "kis Corsa" tulaj. A kocsi 1.2 16V World Cup. 140ekm van benne. A mai napon megvan az első fogyasztás adatom. 6,5l/100km, úgy, hogy napi 2*21km-re használom munkába járni. Ebből a 21km-ből 12km városon kívül Komló-Pécs között - benne a Mecsekkel. Szerintetek ez jó fogyasztás?

Tökéletes. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem 45ös az összes.

Ha a hidegben nem indul és otthon vagy akkor hajszárítózd az akksit,ha nincs ilyen lehetőség akkor meg leheld az akksit míg el nem szédülsz! :)

Most már tudom, honnan jutott neked eszedbe a prémium fékek! Tudtam hogy valami kábszer van a dologba! :D

Link to comment
Megosztás:

Az aksit ne dobjátok el van egy jó cucc a neve AKKUVIT nekem tavasszal volt egy lemerítős esetem ami után ha töltöttem se csinált az aksi semmitse. Beleöntöttem ezt a cuccot, hagyni kell állni 24 órát aztán tölteni 24et aztán ha megpezsdül benne az anyag akkor használt. Azóta is vigan megy a verda, igaz még téli hidegben nem tudom hogy reagálja le a dolgot , de nagyon remélem semmi baj nem lesz. 500Ft-ot megért.

Ablaktörlő lapátot akarok venni, az elsők azok 44cm-esek? A hátsó az meg 38 segítsetek már.

nekem elöl 53-50es van...én szeretem , ha nagy :)

amúgy olyan max55-55öt elbirna, de ezt még nem próbáltam

Link to comment
Megosztás:

Na valakinek megoldása az ülésfütésemre? Az van, hogy bekapcsolom nem megy, de ha ugyhagyom igen. Ha egy ideig nyomkodom, akkor is beindul. Ám minnél hidegebb van annál rosszabb a helyzet, mivel bőr igy elég kellemetlen. Ötlet?

Volu: thx ...öööö most ennél a gumit kell mérni vagy a lapátot? mert én agumit mértem.

Link to comment
Megosztás:

Na valakinek megoldása az ülésfütésemre? Az van, hogy bekapcsolom nem megy, de ha ugyhagyom igen. Ha egy ideig nyomkodom, akkor is beindul. Ám minnél hidegebb van annál rosszabb a helyzet, mivel bőr igy elég kellemetlen. Ötlet?

Volu: thx ...öööö most ennél a gumit kell mérni vagy a lapátot? mert én agumit mértem.

fémtöl fémig mértem, de nagyjából a gumi is akkora mint a kerete hosszban...az 50-50 böven rámegy és szép nagy felületet töröl, ezt tudom ajánlani

Link to comment
Megosztás:

Na valakinek megoldása az ülésfütésemre? Az van, hogy bekapcsolom nem megy, de ha ugyhagyom igen. Ha egy ideig nyomkodom, akkor is beindul. Ám minnél hidegebb van annál rosszabb a helyzet, mivel bőr igy elég kellemetlen. Ötlet?

Izé... mintha nálam is így működött volna, de nem tudom, mert nem használom, Hovatovább azt sem tudom, hogy működik-e :) Ráadásul abban sem voltam biztos, hogy minden lámpa működik-e a kapcsolóban. Azóta már megnéztem, egy ki volt égve, de használni nem használom az ülésfűtést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.