Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Én tudtam az enyémen állítani,kint a motortérben rögzítő U alakú fémlap a bowden végénél...levesz,bowden meghúz,visszarak és örül.

Megnéztem tegnap, nem lehet rajta többet állítani! Érdekes, létezik, hogy megnyúlt a bowden? Vagy mi szösz?

Link to comment
Megosztás:

Benzinkúton láttam ilyen injektortisztító szert valami 1350 ft volt és 30l benzinhez kell hozzáönteni.

Csak az a baj majd csak fizetéskor lesz lóvém 30l benzinre XD

A 100-as benyánál jobb tisztítószer nem kell szvsz.

Soha nem hittem az ilyen tisztítószereknek.Folyás-gátlóknak stb.Olyanok,mint a szentelt víz: nem is árt,de nem is használ! :o

A metabondot viszont több autónkba is beletettük,szerintem attól csendesebben jár.

Link to comment
Megosztás:

A 100-as benyánál jobb tisztítószer nem kell szvsz.

Soha nem hittem az ilyen tisztítószereknek.Folyás-gátlóknak stb.Olyanok,mint a szentelt víz: nem is árt,de nem is használ! :D

A metabondot viszont több autónkba is beletettük,szerintem attól csendesebben jár.

Hát elég meggyőző teszt. Ki fogom próbálni de majd csak fizetéskor :o Meg majd akkor még egy kis v power racinget tankolok.

Árakat még nem néztem de nem egy olyan olcsó mulatság éppen, de nem baj.

Motorolaj is drágán vettem bele de megérte :)

Úgy látom egyre több rally kocsiba használják ezt a metabondot gondolom nem a véletlen műve.

Nagyon jó lesz nekem ez a corza :(

Holnap megyek egy állásinterjúra hátha valami jó kis helyre kerülök :)

Link to comment
Megosztás:

Hát elég meggyőző teszt. Ki fogom próbálni de majd csak fizetéskor :D Meg majd akkor még egy kis v power racinget tankolok.

Árakat még nem néztem de nem egy olyan olcsó mulatság éppen, de nem baj.

Motorolaj is drágán vettem bele de megérte :(

Úgy látom egyre több rally kocsiba használják ezt a metabondot gondolom nem a véletlen műve.

Nagyon jó lesz nekem ez a corza :(

Holnap megyek egy állásinterjúra hátha valami jó kis helyre kerülök :)

Vettél volna drága olaj helyett lengéscsillapítót.Metabond helyett vegyél inkább gátlókat.

20ért vettél prééémiuum olajat,10ért kaptál volna jó olajat+2új lengéscsillapítót. :o

Hidd el,hogy a jó lengéscsillapítótól,olyan lesz az útfekvése,mintha másik autóba ülnél!

Óhh csak most vettem észre,hogy a laptopomra is rá van írva,hogy PREMIUM SOUND :) hát igen.....

Link to comment
Megosztás:

Sőt ez a Metabond Gold 10 rugó...annyiból megvan az olajcsere is...sztem erre az autóra ennyit költeni:S

Inkább segítsetek hátha megokosodok!

Voltam kasznisnál EZT a küszöböt kiüregeli és az egész alját telenyomja alvázvédővel bodyval meg a bodynak a viaszolójával megcsinálja a képen a lukat és arra kérne 25.000 jó magyar forintott. Ez mennyire lehet reális mennyiért csinálják az alvázvédelmet?

Link to comment
Megosztás:

Frankó :D Én is téli gumival támadok :(

Érdemes rá költeni legalábbis az enyémre érdemes, nagyon jó motorisztikusan :D mikor még 1est szépen végighúzza, 2öt lehúzod még elránt. és végig szinte füttyül benne a gyári légszűrő annyira szív a motor. Jah és végig fent van a kocsi orra Most volt egy 50km es utam hát.. azt hittem versenyautóban ülök :( :) csak mentem, csak mentem.... meg még mentem volna :)

Haverral most beszéltem le hoz nekem jó kis bőr váltószoknyát. Áh nagyon el vagyok telve a corzával. :o

Link to comment
Megosztás:

Frankó :D Én is téli gumival támadok :(

Érdemes rá költeni legalábbis az enyémre érdemes, nagyon jó motorisztikusan :D mikor még 1est szépen végighúzza, 2öt lehúzod még elránt. és végig szinte füttyül benne a gyári légszűrő annyira szív a motor. Jah és végig fent van a kocsi orra Most volt egy 50km es utam hát.. azt hittem versenyautóban ülök :D :( csak mentem, csak mentem.... meg még mentem volna :)

Haverral most beszéltem le hoz nekem jó kis bőr váltószoknyát. Áh nagyon el vagyok telve a corzával. :o

Milyen motoros ez ? :)

Link to comment
Megosztás:

Frankó :D Én is téli gumival támadok :(

Érdemes rá költeni legalábbis az enyémre érdemes, nagyon jó motorisztikusan :D mikor még 1est szépen végighúzza, 2öt lehúzod még elránt. és végig szinte füttyül benne a gyári légszűrő annyira szív a motor. Jah és végig fent van a kocsi orra Most volt egy 50km es utam hát.. azt hittem versenyautóban ülök :( :) csak mentem, csak mentem.... meg még mentem volna :)

Haverral most beszéltem le hoz nekem jó kis bőr váltószoknyát. Áh nagyon el vagyok telve a corzával. :o

Akkor az első lengéscsillapítók is kukák. :D

Link to comment
Megosztás:

Milyen motoros ez ? :D

X14XE, 119E km el a háta mögött! Megkímélt állapotban :) Holnap lesz egy nagyobb köröm kíváncsi leszek hogy most 100on mennyit fog enni. Hogy így kicserélgettem benne a dolgokat. ( 1 szet NGK gyertya, MAN benzinszűrő, 1 bontos gyári GM disk modul, 1 gyújtáskábel, olajszűrő és természetesen olaj Valvoline Synpower MST 5W-30, na meg egy kis gondoskodás odafigyelés :o

Hát.. legyenek kukák a lengés csillapítok :( na de ahogy láthatatlanba nem tudsz kocsit szerelni úgy véleményt se tudsz mondani :)

Egy hangyaszarnyit emel vagy nem tudom csak nekem tűnik úgy mert azért kicsit beleülök az ülésbe XD

Link to comment
Megosztás:

Nna. Levettem a fojtószelep potméterét. Kókány módon csináltam rá egy pici lukat, bespréztem egy deci kontakt-tisztító és -kenő folyadékot. Úgy tűnik segített, bemelegítés után sem jött elő a "kétezres fordulatig nem húzok" a motorból. Az alapjárati szöszmötölés maradt, meglátjuk, hogy a dadogás mennyire tűnt el a motorból :o

Link to comment
Megosztás:

Nna. Levettem a fojtószelep potméterét. Kókány módon csináltam rá egy pici lukat, bespréztem egy deci kontakt-tisztító és -kenő folyadékot. Úgy tűnik segített, bemelegítés után sem jött elő a "kétezres fordulatig nem húzok" a motorból. Az alapjárati szöszmötölés maradt, meglátjuk, hogy a dadogás mennyire tűnt el a motorból :o

Pedzegettem én neked anno a potméter gondot. :)

Rakd vissza a régi MAP-ot és máris jó lesz a lambda-érték. :D

Link to comment
Megosztás:

Pedzegettem én neked anno a potméter gondot. :)

Rakd vissza a régi MAP-ot és máris jó lesz a lambda-érték. :D

Úgy legyen :o

Igen, tavaly is beszélgettük, akkor megelégedtem azzal, hogy kimértem kéziműszerrel. Első körben jó értékeket adott, nem tűnt zajosnak. A napokban kiderül, hogy tényleg megjavult-e, vagy csak magamat vakítottam el ma este :)

Vélhetően novembertől kivonatom a forgalomból a kicsikét tavszig, amikor lesz pénzem küszöbre. A Kicsi Corsa téli álomra hajtja a fejét.

Link to comment
Megosztás:

Úgy legyen :D

Igen, tavaly is beszélgettük, akkor megelégedtem azzal, hogy kimértem kéziműszerrel. Első körben jó értékeket adott, nem tűnt zajosnak. A napokban kiderül, hogy tényleg megjavult-e, vagy csak magamat vakítottam el ma este :)

Vélhetően novembertől kivonatom a forgalomból a kicsikét tavszig, amikor lesz pénzem küszöbre. A Kicsi Corsa téli álomra hajtja a fejét.

Hozzál nekem szöges gumit légyszi-légyszi! :o

Viccen kívül hány ajró 2db 26-os szöges bicikli gumi kb.?

Link to comment
Megosztás:

Hozzál nekem szöges gumit légyszi-légyszi! :o

Viccen kívül hány ajró 2db 26-os szöges bicikli gumi kb.?

Kérj a Mikulástól :D

Amúgy elég drága, itt 33 eurótól indul darabja, és a boltokban sem olcsóbb. Hasznosnak hasznos, havon is érződik, de az igazi különbség jégen mutatkozik, ott szinte nem csúszik. És jó hangja van, ahogy csörög :)

Link to comment
Megosztás:

Sőt ez a Metabond Gold 10 rugó...annyiból megvan az olajcsere is...sztem erre az autóra ennyit költeni:S

Inkább segítsetek hátha megokosodok!

Voltam kasznisnál EZT a küszöböt kiüregeli és az egész alját telenyomja alvázvédővel bodyval meg a bodynak a viaszolójával megcsinálja a képen a lukat és arra kérne 25.000 jó magyar forintott. Ez mennyire lehet reális mennyiért csinálják az alvázvédelmet?

HÁT...(háttal nem kezdünk mondatot tudom :o

nekem az alján volt 3 komolyabb rozsda azt kilakatolták meg pár kicsi + lefújták minden jóval és az egész volt nekem egy 10es baráti alapon úgy hogy aki csinálta neki is ingyen voltak a szerek amivel lekezelte meg minden...

egy sárvédőt lelkiismeretesen lakatolással kenéssel mindennel együtt egy olyan 15-18ért csinálnak utcára, ezek után mérlegelj...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.