Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Ha nincs mire megoldást találni, akkor légyszi válaszoljatok a kérdésemre, amit feltettem!

Miért ad visító hangot néha-néha a verda! Ékszíj gyanús, de nem tudom, hogyan ellenőrizzem a feszességet, mert nincs olyan spéci eszközöm, amit a javítási ír!

Köszi szépen! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha nincs mire megoldást találni, akkor légyszi válaszoljatok a kérdésemre, amit feltettem!

Miért ad visító hangot néha-néha a verda! Ékszíj gyanús, de nem tudom, hogyan ellenőrizzem a feszességet, mert nincs olyan spéci eszközöm, amit a javítási ír!

Köszi szépen! G.

kicsit húzzál utána....,vagy csere :lol:

vagy csak retkes a tárcsa és azért csúszik meg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha nincs mire megoldást találni, akkor légyszi válaszoljatok a kérdésemre, amit feltettem!

Miért ad visító hangot néha-néha a verda! Ékszíj gyanús, de nem tudom, hogyan ellenőrizzem a feszességet, mert nincs olyan spéci eszközöm, amit a javítási ír!

Köszi szépen! G.

Hali!

Sztem nincs különösebb baj az ékszíjjal. Egyszerűen nedves,párás, dzsuvás és ezért csúszik, és ad visító hangot.

Néha , párásabb,esős időben nekem is visít de hamar abbahagyja.

Szerintem ezért fölösleges elvinni szerelőhöz, max ha másmiatt viszed említsd meg.

Azt hiába kérdezem, hogy teljesen száraz, jóidőben is előjön ez a jelenség mert ilyen idő már rég volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

tv??? Nati azt f@szom vv-t nézi.idétlen....

router? múlthéten raktam rá titkosítást ,majd le is vettem mert nagyon megfogta ...

nem is értem..

lincseljetek meg (és én is mélyen megvetem ezt a vv-s dolgot:) ) de esküszöm szórakoztat a sok idióta ahogy be van zárva...mint a majmok az állatkertben :lol:

Link to comment
Megosztás:

lincseljetek meg (és én is mélyen megvetem ezt a vv-s dolgot:) ) de esküszöm szórakoztat a sok idióta ahogy be van zárva...mint a majmok az állatkertben :lol:

A nagy magyar jövő. Énis nézem igaz weben, nem szeretem a reklámokat :lol: Jó móka esténként

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Sztem nincs különösebb baj az ékszíjjal. Egyszerűen nedves,párás, dzsuvás és ezért csúszik, és ad visító hangot.

Néha , párásabb,esős időben nekem is visít de hamar abbahagyja.

Szerintem ezért fölösleges elvinni szerelőhöz, max ha másmiatt viszed említsd meg.

Azt hiába kérdezem, hogy teljesen száraz, jóidőben is előjön ez a jelenség mert ilyen idő már rég volt :)

Egy ékszíj van vagy ezer Ft is.Ha megszólal,akkor nem érdemes ráspanolni,mert szakadhat.

A cseréhez kell asszem egy 13-as kulcs.Ha a generátoron megkopott az ékszíjtárcsa ( 2-300ekm alatt megeshet) akkor azt is cserélni kell az is van vagy 3ezer Ft.

Egy ilyen összeg miatt az út szélén maradni töltés nélkül.... hmmm..Darwin díjas. :lol:

Vagy esetleg a csajod harisnyájából csinálhatsz ékszíjat ha kéznél van! :D Dolph Lundgren egyik filmjében csinált ilyet az UAZ-ra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy ékszíj van vagy ezer Ft is.Ha megszólal,akkor nem érdemes ráspanolni,mert szakadhat.

A cseréhez kell asszem egy 13-as kulcs.Ha a generátoron megkopott az ékszíjtárcsa ( 2-300ekm alatt megeshet) akkor azt is cserélni kell az is van vagy 3ezer Ft.

Egy ilyen összeg miatt az út szélén maradni töltés nélkül.... hmmm..Darwin díjas. :lol:

Vagy esetleg a csajod harisnyájából csinálhatsz ékszíjat ha kéznél van! :D Dolph Lundgren egyik filmjében csinált ilyet az UAZ-ra. :lol:

Anno még Trabanton is működött. :D Anyu mit sopánkodott a harisnya miatt. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 1.4 i b94. Arra szeretnek valaszt kapni h motor"porgetesnel" miert gyul ki nekem a check lampa. Egy kisido utan kialszik. A teszten nem mutat ki semmit. Lattam h masoknak is volt ilyen problemajuk. Esetleg valami otlet?

gondolom c14nz?

és nem tudtál kivillogtatni semmit?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Corsa b-ről, (c12nz) szeretnék érdeklődni itt nálatok.

A problémám általában ilyenkor a hideg időkben jelentkezik, nyáron nem.

A probléma az, hogy a motor nem engedi vissza a fordulatszámot miután bemelegszik, hanem ugyanazon a fordulaton forog, mint amikor beindult, már melegen akár húsz km. megtétele után is tartja ezt a fordulatot.Szórakoztam vele, hogy elinduláskor nem adok elég gázt, így csökken természetesen a fordulat de ha kinyomom a kuplungot visszaállítja magát újból.Emellett úgy veszem észre a fogyasztás is megugrott hosszabb távokon az 5.5-körüliről kb.7.5-re.Az a baj, hogy melegen mikor leállítom és újra beindítom akkor meg már a rendes alapjáratot tartja.Hibalámpa nem világít, gyertya fehér, pöccre indul, saját magához képest nem megy rosszul.Ja, a dolog úgy is elő szokott fordulni, hogy az alapjárat a bemelegedéssel arányosan esik, ahogy az normális lenne, de mire elmegyek vele valahová, és a városban pirosat kapok vagy kereszteződésben araszolok akkor meg már megint forog mint amikor hideg.Akkor következik a leállítom-beindítom dolog és az alapjárat újra normális.És ez így ismétlődik.Hol jó, hol nem.

Azt kérdezném, hogy lenne-e valami ötletetek, hogy mi okozhatja a problémát?Vagyis ötlete az már volt több szerelőnek is de nincs hibakód, így pontosan nem mondta rá egyik sem , hogy: na ez az.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Corsa b-ről, (c12nz) szeretnék érdeklődni itt nálatok.

A problémám általában ilyenkor a hideg időkben jelentkezik, nyáron nem.

A probléma az, hogy a motor nem engedi vissza a fordulatszámot miután bemelegszik, hanem ugyanazon a fordulaton forog, mint amikor beindult, már melegen akár húsz km. megtétele után is tartja ezt a fordulatot.Szórakoztam vele, hogy elinduláskor nem adok elég gázt, így csökken természetesen a fordulat de ha kinyomom a kuplungot visszaállítja magát újból.Emellett úgy veszem észre a fogyasztás is megugrott hosszabb távokon az 5.5-körüliről kb.7.5-re.Az a baj, hogy melegen mikor leállítom és újra beindítom akkor meg már a rendes alapjáratot tartja.Hibalámpa nem világít, gyertya fehér, pöccre indul, saját magához képest nem megy rosszul.Ja, a dolog úgy is elő szokott fordulni, hogy az alapjárat a bemelegedéssel arányosan esik, ahogy az normális lenne, de mire elmegyek vele valahová, és a városban pirosat kapok vagy kereszteződésben araszolok akkor meg már megint forog mint amikor hideg.Akkor következik a leállítom-beindítom dolog és az alapjárat újra normális.És ez így ismétlődik.Hol jó, hol nem.

Azt kérdezném, hogy lenne-e valami ötletetek, hogy mi okozhatja a problémát?Vagyis ötlete az már volt több szerelőnek is de nincs hibakód, így pontosan nem mondta rá egyik sem , hogy: na ez az.

Én fojtószelep potméterre tippelek.Ha megkopik a "csúszka" benne akkor szokott ilyet csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor cserélem a szíjat. 185e van a vasban, honnan látom, hogy a tárcsa kopott? Mérjek rajta vmit, vagy mi?

Nem akarok az út szélén lerohadni, ezért is kérek tanácsot, hogy rendben legyen a sas. Köszi még1x! G.

Milyen motorról beszélünk?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor cserélem a szíjat. 185e van a vasban, honnan látom, hogy a tárcsa kopott? Mérjek rajta vmit, vagy mi?

Nem akarok az út szélén lerohadni, ezért is kérek tanácsot, hogy rendben legyen a sas. Köszi még1x! G.

Hi!

Nekem a szerelőm cserélte az ékszíjat és mondta,hogy a generátor ékszíjtárcsa is megkophat.

Szerintem csak olyan mondja meg,hogy az el van kopva aki szakavatott...

Eszembe jutott,hogy attól is visíthat ha a főtengely szimering engedi az olajat.

Akkor viszont minél gyorsabban meg kell csinálni azt is,mert ettől szokott szakadni a vezérműszíj.

Nézz alá,hogy megnézd nem-e engedi az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 1.4 i b94. Arra szeretnek valaszt kapni h motor"porgetesnel" miert gyul ki nekem a check lampa. Egy kisido utan kialszik. A teszten nem mutat ki semmit. Lattam h masoknak is volt ilyen problemajuk. Esetleg valami otlet?

Szia!

Nekem a frissen vásárolt gyári GM lambda szonda csinálta ugyanezt. Magasabb fordulaton 1-2 percre kigyulladt a check és sokat fogyasztott.

Aztán Bosch-t vettem bele és azzal jó lett a fogyasztás is.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem a frissen vásárolt gyári GM lambda szonda csinálta ugyanezt. Magasabb fordulaton 1-2 percre kigyulladt a check és sokat fogyasztott.

Aztán Bosch-t vettem bele és azzal jó lett a fogyasztás is.

En is vettem mast. Mondjuk az olcso volt. Mennyibe mozgatjak a bosch szondakat?:lol: Mert nekem is nagyobb a fogyasztas a kelletenel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Corsa b-ről, (c12nz) szeretnék érdeklődni itt nálatok.

A problémám általában ilyenkor a hideg időkben jelentkezik, nyáron nem.

A probléma az, hogy a motor nem engedi vissza a fordulatszámot miután bemelegszik, hanem ugyanazon a fordulaton forog, mint amikor beindult, már melegen akár húsz km. megtétele után is tartja ezt a fordulatot.Szórakoztam vele, hogy elinduláskor nem adok elég gázt, így csökken természetesen a fordulat de ha kinyomom a kuplungot visszaállítja magát újból.Emellett úgy veszem észre a fogyasztás is megugrott hosszabb távokon az 5.5-körüliről kb.7.5-re.Az a baj, hogy melegen mikor leállítom és újra beindítom akkor meg már a rendes alapjáratot tartja.Hibalámpa nem világít, gyertya fehér, pöccre indul, saját magához képest nem megy rosszul.Ja, a dolog úgy is elő szokott fordulni, hogy az alapjárat a bemelegedéssel arányosan esik, ahogy az normális lenne, de mire elmegyek vele valahová, és a városban pirosat kapok vagy kereszteződésben araszolok akkor meg már megint forog mint amikor hideg.Akkor következik a leállítom-beindítom dolog és az alapjárat újra normális.És ez így ismétlődik.Hol jó, hol nem.

Azt kérdezném, hogy lenne-e valami ötletetek, hogy mi okozhatja a problémát?Vagyis ötlete az már volt több szerelőnek is de nincs hibakód, így pontosan nem mondta rá egyik sem , hogy: na ez az.

Nekem is volt hasonló gondom de egy alapjárati léptetőmotor tisztítás megoldotta.A kúpot és a helyét is tisztítsd ki rendesen. Ha te vagy a szerelő kivette nézd meg rendesen, ha a kúp meg van kopva az is okozhat ilyet. Abban az esetben cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Én fojtószelep potméterre tippelek.Ha megkopik a "csúszka" benne akkor szokott ilyet csinálni.

Gondoltam erre is és az ellenállását megnéztem.A két végállás között folyamatosan változik és nem ugrál, a végállásokban mindig ugyanazokat az értékeket mutatja.A másik, hogy a fogyasztás is nőtt vagy két litert az pedig az alapjárattól nem nőne meg, ha jól gondolom.Viszont a motorhőfok jeladóról szeretném kérdezni, hogy az is befolyásolja-e az alapjáratot?Amennyiben igen, akkor lehet, az a hibás és így már a fogyasztás emelkedése is érthető lenne csak az nem, hogy a leállítás- beindítás hogy javítja meg ha rossz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.