Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Akkor minden ok! :)

Mit csináltál vele?

Hali!!!

Szerintem a legnagyobb baja az lehetett, hogy méretés előtt lemostam a motort, és valami beázhatott. Ezt onnan gondolom, hogy előtte nem volt semmi jele hogy valami szar lenne.

De kapott új légszűrőt, új gyertyákat, új hátsó dobot. Féktisztítóval kitakarítottam az injektor környékét. Raktam bele V power 100-ast, és egy kicsi spuri is került a benzinbe.

Lényeg hogy jó lett.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Szerintem a legnagyobb baja az lehetett, hogy méretés előtt lemostam a motort, és valami beázhatott. Ezt onnan gondolom, hogy előtte nem volt semmi jele hogy valami szar lenne.

De kapott új légszűrőt, új gyertyákat, új hátsó dobot. Féktisztítóval kitakarítottam az injektor környékét. Raktam bele V power 100-ast, és egy kicsi spuri is került a benzinbe.

Lényeg hogy jó lett.

Nekem is ugyanilyen motorom van,úgy vettem észre,hogy nagyon szereti a 100-as benyát. A tiéden is érezhető,hogy jobban megy tőle?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt kérdezném, hogy a tömör féktárcsám mitől rozsdásodhat a külső kerületén?A kerékagy felőli oldal teljes felülete fényesre van kopva a külső viszont kb.1-1.5 centire rozsdás bár a betéten még van 3-mm körüli réteg a fémig viszont a rozsda egyre nagyobb a felületen mióta ezt észrevettem tehát egyre kisebb felületen fog a fékem..A bal és a jobb oldalon egyformán ilyen.Nem húz félre sem.A tárcsa sincs bordásra kopva.Egy okos szerint minden opel ilyen és ennyi.A betét cserélhető ebben az esetben a tárcsa cseréje nélkül?Csináltam képet is csak nem jöttem rá, hogy hogyan tudnám ide varázsolni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt kérdezném, hogy a tömör féktárcsám mitől rozsdásodhat a külső kerületén?A kerékagy felőli oldal teljes felülete fényesre van kopva a külső viszont kb.1-1.5 centire rozsdás bár a betéten még van 3-mm körüli réteg a fémig viszont a rozsda egyre nagyobb a felületen mióta ezt észrevettem tehát egyre kisebb felületen fog a fékem..A bal és a jobb oldalon egyformán ilyen.Nem húz félre sem.A tárcsa sincs bordásra kopva.Egy okos szerint minden opel ilyen és ennyi.A betét cserélhető ebben az esetben a tárcsa cseréje nélkül?Csináltam képet is csak nem jöttem rá, hogy hogyan tudnám ide varázsolni.

képet pl ezzel: http://kephost.hu/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

1.4 NZ motoros Automata B Corsa melegen rettenetesen szarul indul, többszöri indításra-gázpumpálásra csak.

Forrón oké, de negyed-fél óra állás után már kiborító.

Most (3 napja) volt hengerfej rendbe téve, de talán azzal nem függ össze...

Vmi jeladó lehet???

Várnám a megtisztelő kommenteket, hátha okosodunk... :))

nagyon köszönöm

respect

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

1.4 NZ motoros Automata B Corsa melegen rettenetesen szarul indul, többszöri indításra-gázpumpálásra csak.

Forrón oké, de negyed-fél óra állás után már kiborító.

Most (3 napja) volt hengerfej rendbe téve, de talán azzal nem függ össze...

Vmi jeladó lehet???

Várnám a megtisztelő kommenteket, hátha okosodunk... :))

nagyon köszönöm

respect

hőfokjeladó lehet :D

Link to comment
Megosztás:

Corsát eléggé szétszedtük, már csak nem tudjuk a vezérmű láncot hol kell jelre tenni, meg hogyan folytassuk tovább. Azt a 10 torx csavart kiszedni? a két vezérműtengelyt is? Meg a jelet keressük, de sehol se találjuk, vagy hogy jőn le a hengerfej?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt kérdezném, hogy a tömör féktárcsám mitől rozsdásodhat a külső kerületén?A kerékagy felőli oldal teljes felülete fényesre van kopva a külső viszont kb.1-1.5 centire rozsdás bár a betéten még van 3-mm körüli réteg a fémig viszont a rozsda egyre nagyobb a felületen mióta ezt észrevettem tehát egyre kisebb felületen fog a fékem..A bal és a jobb oldalon egyformán ilyen.Nem húz félre sem.A tárcsa sincs bordásra kopva.Egy okos szerint minden opel ilyen és ennyi.A betét cserélhető ebben az esetben a tárcsa cseréje nélkül?Csináltam képet is csak nem jöttem rá, hogy hogyan tudnám ide varázsolni.

Fékbetét csere után illik felszabályoztatni a tárcsákat,különben amíg a betét nem kopik hozzá a tárcsához össze-vissza foghat a fék.

Egy 236tömör tárcsa olyan 2500Ft-tól indul,jobbak vannak 4-5eFt alatt.Aki meg 2000Ft-ért szabályoztat egy 4000Ft-os tárcsát az sikeres ember nem lehet. :)

De ha nincs nagy válla a tárcsának és műszakira sem kell vinni akkor akár megteszi ha csak fékbetétet cserélsz.

Én cserélnék tárcsát is,hogy ne azon a 8eft-on múljon a jó fék.

Link to comment
Megosztás:

a szívórésznél ,a folytószelepház alatt....

megpróbálok valami képet túrni aztán beszerkesztem ide :D

http://kephost.hu/thumb-5F07_4D35E119.jpg

a zöld nyíl környékén van....

nem találtam jobb képet

nem rossz :) a piros körrel jelölt ugye? köszi még egyszer...

ja elolvastam pontosan, tehát a zöld nyílnál :D ... bocs

az házilag cserélhető, vagy inkább szakira bízzam?

tenx

Link to comment
Megosztás:

segítsetek!

Voltam hibakódot olvastatni....mókus megállapította hogy EGR szelep szívózik hibakód gyanánt. Azt javasolta 3.ban egy 30km-es távon kb 5000-es fordulaton hajtsam mert, úgy kiéghet a dzsuva.

Vagy akkor csereberélni kell dolgokat az meg nem lesz olcsó móka.

szerintetek ennek a széthajtom dolognak lesz létjogosultsága? Ez az EGR javításos móka összegszerűleg mit kóstálhat?

Link to comment
Megosztás:

segítsetek!

Voltam hibakódot olvastatni....mókus megállapította hogy EGR szelep szívózik hibakód gyanánt. Azt javasolta 3.ban egy 30km-es távon kb 5000-es fordulaton hajtsam mert, úgy kiéghet a dzsuva.

Vagy akkor csereberélni kell dolgokat az meg nem lesz olcsó móka.

szerintetek ennek a széthajtom dolognak lesz létjogosultsága? Ez az EGR javításos móka összegszerűleg mit kóstálhat?

A hajtásnak tényleg semmi értelme.

A tisztítással próbálkozhatsz,de szerintem az olyan egy elektromos EGR-nél,mint a szenteltvíz: Nem is árt,de nem is használ! :)

Link to comment
Megosztás:

segítsetek!

Voltam hibakódot olvastatni....mókus megállapította hogy EGR szelep szívózik hibakód gyanánt. Azt javasolta 3.ban egy 30km-es távon kb 5000-es fordulaton hajtsam mert, úgy kiéghet a dzsuva.

Vagy akkor csereberélni kell dolgokat az meg nem lesz olcsó móka.

szerintetek ennek a széthajtom dolognak lesz létjogosultsága? Ez az EGR javításos móka összegszerűleg mit kóstálhat?

új EGR utángyártottban összegszerüleg 50körül teliárban

Link to comment
Megosztás:

segítsetek!

Voltam hibakódot olvastatni....mókus megállapította hogy EGR szelep szívózik hibakód gyanánt. Azt javasolta 3.ban egy 30km-es távon kb 5000-es fordulaton hajtsam mert, úgy kiéghet a dzsuva.

Vagy akkor csereberélni kell dolgokat az meg nem lesz olcsó móka.

szerintetek ennek a széthajtom dolognak lesz létjogosultsága? Ez az EGR javításos móka összegszerűleg mit kóstálhat?

Dugózd le a pitsába és többet nem lesz vele gond! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.