Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Elragadta a corza. Nem törődött semmivel és senkivel <_< :D

Egyre jobban alkalmazzák a corzákat rallyra is. Sikerült begyűjtenem jó néhány rallyversenyre felkészített corzáról képet.

Köszönöm szépen a finom lehülyézést, az én véleményem az volt hogy kikalapálható még ha alumínium és öntött is. Alapból szét volt már csúszva, szóval nem csak elrepedve hanem szét is volt nyílva, mint egy harapófogó. Nyílást kalapáltam össze. Ami már jó is volt mert megnéztem, de mindenképpen ráakartam még ütni egy utolsó fixálót. :D Ami elég erőteljesre sikeredet és egyszerűen csak úgy elvált.

Szóval ha nem akarsz egy ilyen utolsó fixáló ütést akkor nem szólsz bele :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a finom lehülyézést, az én véleményem az volt hogy kikalapálható még ha alumínium és öntött is. Alapból szét volt már csúszva, szóval nem csak elrepedve hanem szét is volt nyílva, mint egy harapófogó. Nyílást kalapáltam össze. Ami már jó is volt mert megnéztem, de mindenképpen ráakartam még ütni egy utolsó fixálót. :D Ami elég erőteljesre sikeredet és egyszerűen csak úgy elvált.

Szóval ha nem akarsz egy ilyen utolsó fixáló ütést akkor nem szólsz bele :D

Figyelj ide jóbarát!

Amit írtam az építő és megelőző jellegű jó tanács volt. Akárhogy is magyarázod és bármi is a véleményed, az öntvény, szemben a hengerelt fémmel, merev és rugalmatlan, nem hajlik, tehát teljesen felesleges kalapálni, tuti hogy el fog törni. Az hogy nálad kibírt néhány ütést, az csak a szerencsén és a véletlenen múlt. Persze nem kötelező a tapasztaltabbak tanácsát megfogadni, mehetsz a saját fejed után is és nyugodtan kalapáljál összevissza mindent, hátha az segít, csak aztán ne sírd tele a fórumot utána hogy ez meg az nem jó...

Amúgy érdekes formáját mutatod a köszönetnek, szerencséd hogy higgadt vagyok és türelmes, ha olyan lennék mint OmegaTD a B Omegás topikban, már rég a s.ggedben lenne a fejed! <_<

Link to comment
Megosztás:

Nagyon komoly <_< A maga "egyszerűségében" is durván mutat. Az ilyen autók miatt nem tudok egyértelműen dönteni, hogy mondjuk optikai tuningnál melyik stílus tetszik. Az egyszerű vagy inkább az F&F stílus. Mindenesetre odaadnám a sajátomat érte :D

A kevesebb néha több! :D

Link to comment
Megosztás:

Béla : Amúgy sikerült a vizsga?

Igen sikerült a vizsga. Az oldalsó nyúlvány rozsdásodását egy hegesztéssel megoldották. Fék történethez, mindössze 2db gömbcsukló kelet, bovdeneket frankon meghúzták, még a pótkocsinak az a konzolja vagy mi amit össze kell csatolni a világítás miatt azt cserélték le.

Ősz-visz 48Eft-ot fizettem ebbe benne volt minden alkatrész ami kellett hozzá és 6óra munkadíj. Én jóval többre számítottam. Nagyon jónak tartom a corzát hogy 15éves autó műszaki díja ennyiből megvolt. :D

Kalapálással kapcsolatba, nem tudom láthatatlanba mindenki okos. Meg jobban tud mindent, de hagyjuk is. <_<

Nemsírom tele a fórumot csak írom meg mutatom a többi kollégának hogy mire kell különös képen figyelni ha tudom akkor képpel ábrázolom, segítem a másik nem hogy bakker te még ezt se tudod... hát könyörgöm mennyivel lesz előrébb a kolléga, semmivel egy nagy lószarral. De hát nem kötelező semmi sem, minthogy fórumozni sem, nem is fogok, mert én nem vagyok nagyokos a témában. Na szevasztok!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.