Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Mitől van az ,hogy ha üresbe teszem az autót a váltókar jóval hátrább van mint szerintem kellene??

Váltással nincs gond, a fokozatokat veszi (az 1est kicsit nehezebben, de ez állítólag corsa dolog B) ) viszont üresben nem középen van hanem hátrább.

Szerintetek??

Más: tekert már vissza vki órát? Tudom, nem szép dolog :D de mégis kíváncsi lennék, hogy lehet megoldani ?? (spirálos)

Link to comment
Megosztás:

Mitől van az ,hogy ha üresbe teszem az autót a váltókar jóval hátrább van mint szerintem kellene??

Váltással nincs gond, a fokozatokat veszi (az 1est kicsit nehezebben, de ez állítólag corsa dolog :D ) viszont üresben nem középen van hanem hátrább.

Szerintetek??

Más: tekert már vissza vki órát? Tudom, nem szép dolog :( de mégis kíváncsi lennék, hogy lehet megoldani ?? (spirálos)

Hali!!!

Valamikor nagyon régen tekertem vissza km órát. ( nem az enyémet )

Nem nagy cucc ha jól emléxem. Valami tengelyt kellett kihúzni, és akkor oda állítod ahova akarod. Ha szétszeded már ki lehet filózni a menetét.

De ez CSALÁS !!! :)

Én a bömösöm eladása előtt kivettem az ABS visszajelzőből az égőt mert világított B)

A váltókar álláson asszem lehet állítani a rudazaton a váltónál. De ezt valami szakibb majd pontosítja.

Link to comment
Megosztás:

Mitől van az ,hogy ha üresbe teszem az autót a váltókar jóval hátrább van mint szerintem kellene??

Váltással nincs gond, a fokozatokat veszi (az 1est kicsit nehezebben, de ez állítólag corsa dolog B) ) viszont üresben nem középen van hanem hátrább.

F astra Gyik-ban levan írva, hogy kell beállítani.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Valamikor nagyon régen tekertem vissza km órát. ( nem az enyémet )

Nem nagy cucc ha jól emléxem. Valami tengelyt kellett kihúzni, és akkor oda állítod ahova akarod. Ha szétszeded már ki lehet filózni a menetét.

De ez CSALÁS !!! :D

Én a bömösöm eladása előtt kivettem az ABS visszajelzőből az égőt mert világított B)

A váltókar álláson asszem lehet állítani a rudazaton a váltónál. De ezt valami szakibb majd pontosítja.

Ez az ABS sztori ez fájt :DDDDDDDDDD amúgy én még olyan bmwről nem halottam amit nem kell szerelni ergo mégse olyan jó kocsi mint amennyire fényezik.

Link to comment
Megosztás:

Nektek mennyi olajat eszik a corsa?

Megveszem a 4l-t olajcserekor, 3,5 belemegy, maradékot a következő olajcseréig megeszi. Corsa B 1994 C12NZ, 123 000 km. Nagypapától vettem 3 éve, azóta napi 60km megy bele, de a vezetési stílusom nagypapás. A hengerfejtömítés nem ép már, kicsit áztatja a motorblokkot, de az olajfogyás nem jelentős, inkább esztétikailag zavar az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Azért célszerű lenne ellenőrízni, hogy biztos a csukló a hibás bár az elmondottak alapján én arra gyanakodnék. Saccra 15-20 k körül van gyártótól függően. Addig tudsz vele menni míg szét nem törik bár ezt nem javasolt kivárni. Először csak kitekert állapotban kattog majd ahogy tovább kopik már egyenesben is, ilyenkor már nem sok szokott hátra lenni neki. Érdemes időben cserélni mert ha széttörik megszűnik a hajtás.

J0hnny : azért írtam, hogy nívócsavarnál tudja a szintet ellenőrízni és nem tölti túl. Viszont ha 2,5 l-t ráöntött a már benne lévőre az biztos sok lett.

Ma elvittem a szerelohoz a corsat. Elegge megkinozta jobbra, balra kerulte a helyet vele, de semmi. Nem jelentkezett a furcsa rangatozas es hang, szerelo szerint minden rendben. Allitolag a kuplungtarcsa jarja lassan a veget, de o sem tudja mi okozta a jelenseget.

Link to comment
Megosztás:

"Mondjuk balról a második igazán mellőzhette volna ezt a fehér beütést B)"

Az nem fehér hanem szürke, bár a képen tényleg fehérnek látszik. Amúgy Zsoccáé, a corsa club hungary alapítójáé.

Nem lenne rossz a verda, ha lefújta volna az alját is :D Eladhatta már, mert olvastam ,hogy váltani szeretne?

Amúgy volt már vkinek dolga karbon fóliával? Cimbim akarja morcosítani majd ilyen karbonfóliával lefedni a motorháztetőjét. Szerintetek? (persze legjobb lenne ha nem fólia hanem rendes karcon lenne de az kicsit húzós :) )

Link to comment
Megosztás:

Nem lenne rossz a verda, ha lefújta volna az alját is B) Eladhatta már, mert olvastam ,hogy váltani szeretne?

Amúgy volt már vkinek dolga karbon fóliával? Cimbim akarja morcosítani majd ilyen karbonfóliával lefedni a motorháztetőjét. Szerintetek? (persze legjobb lenne ha nem fólia hanem rendes karcon lenne de az kicsit húzós :( )

Szia.Én a 7en raktam Karbon fóliát egy 645Ci Bmw teljes bevonás volt :D !Ha akartok venni akkor úgy számoljátok hogy nm-e 10E től a csillagos ég.De nem egy nagy a corsa motortető. :)

Link to comment
Megosztás:

Sebváltó kulissza bekötésnél a szimmeringet szeretném cserélni. (Corsa B C12NZ) Egy cimbora szerint 26/13x7mm-es a szimmering, de jó lenne kinyomozni a pontos adatait. Unix/Bárdi környékén nem találtam a rendelhető holmik között.

Ha valaki be tudja azonosítani, azt előre is köszönöm!

Más: alváz- üregvédelmen vagyok túl, és körbekenték a külső műanyag karosszéria-elemeket valami trutymóval, amibe ragad minden szösz, bogár, de egységesen sötét színt kapott újra a kocsi (cserélve lett az első és a hátsó lökhárító, és nem mutatott túl jól a kiszürkült kerékív-borító elemekkel). Mi lehetett ez az anyag? Szilikonzsír? Állítólag egy lekenés után rendszeresen át kell vele kenni a felületeket, mert máskülönben utána kifakulnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.