Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ilyen véleményt is hallottam már olajmárkákkal kapcsolatban,hogy mind1 mit raksz bele,akár a legolcsóbb tesco-s is jó, a viszkozitás stimmeljen a gépkönyvben megengedettel és 10ekm-enként legyen lecserélve

Olyan mondta,hogy tescoban veszi az olcsó olajat,aki fuvarozó kisebb KFT-t üzemeltet.

Valahogy nem tudom elhinni,ha valaki 10ekmenként cserél szűrőket,olajat annak kinyírja az xy olaj a motorját. Amikor ilyeneket olvasok ott mindig van valami csúsztatás pl hidegen hajtották,levegőszűrőt csak kifújták kompresszorral, stb,stb...

én nem értek hozzá ...

10w40ből én se raknák bele GM-t... se tacskó gazdaságost... :icon4:

de az 5w30 GM Dexos2 azt viszont igen .. az egy elég jól sikerült olaj.. nekem most is az van benne,meg előtte is az volt meg utána is az lesz..

nálam elvileg 30ekm a csere.. ,10-12 után kuka.. Mert én így szeretem :D

Link to comment
Megosztás:

Az nem ugyanaz a motor azért! B Corsában X10XE-nek hívták, C-ben meg Z10XE-nek.

Némileg erősödött is: 55-ről 58 lóerőre, és a nyomatéka is 82-ről 85Nm-re nőtt.

Amúgy meglepően lendületes vele a C Corsa, a családban van egy ilyen autó, 110-ig egészen jól lehet tartani vele a tempót, érzésre kicsit mintha még rugalmasabb is lenne mint az A Corsám jó öreg C12NZ-je, bár ez valószínűleg a 16szelep miatt van.

Ma megkergettem egy D corsát, 150-ig tolta,addig fogtam de jöttek a sodrósabb kanyarok,az egyikben meg amit a D simán vett én a szembe sávból szedtem össze az elejét. :D Élmény volt.

Nem kívánom ennél erősebbre csinálni ezt a kis fostaligát. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Ma megkergettem egy D corsát, 150-ig tolta,addig fogtam de jöttek a sodrósabb kanyarok,az egyikben meg amit a D simán vett én a szembe sávból szedtem össze az elejét. :icon4: Élmény volt.

Nem kívánom ennél erősebbre csinálni ezt a kis fostaligát. :icon4:

Szép nagy lejtő lehetett. :D

Link to comment
Megosztás:

Ma megkergettem egy D corsát, 150-ig tolta,addig fogtam de jöttek a sodrósabb kanyarok,az egyikben meg amit a D simán vett én a szembe sávból szedtem össze az elejét. :icon4: Élmény volt.

Nem kívánom ennél erősebbre csinálni ezt a kis fostaligát. :icon4:

Találkozunk BW-n! :D

Link to comment
Megosztás:

Ma megkergettem egy D corsát, 150-ig tolta,addig fogtam de jöttek a sodrósabb kanyarok,az egyikben meg amit a D simán vett én a szembe sávból szedtem össze az elejét. :D Élmény volt.

Nem kívánom ennél erősebbre csinálni ezt a kis fostaligát. :icon4:

Szerintem nálad nem azzal van a gond, hogy túl erős lenne a motor, mert az simán hülyeség, hanem hogy olyan szinten szar a futóműved, féked, gumid, hogy nem tudod uralni az autót. De semmiképp nem a "túl sok" lóerővel van a gond, mert az ki van zárva. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nálad nem azzal van a gond, hogy túl erős lenne a motor, mert az simán hülyeség, hanem hogy olyan szinten szar a futóműved, féked, gumid, hogy nem tudod uralni az autót. De semmiképp nem a "túl sok" lóerővel van a gond, mert az ki van zárva. :D

vagy csak az a probléma hogy pár kerékkel kevesebb van,és itt most nem a kocsira gondolok :icon4:

Link to comment
Megosztás:

én nem értek hozzá ...

10w40ből én se raknák bele GM-t... se tacskó gazdaságost... :icon4:

de az 5w30 GM Dexos2 azt viszont igen .. az egy elég jól sikerült olaj.. nekem most is az van benne,meg előtte is az volt meg utána is az lesz..

nálam elvileg 30ekm a csere.. ,10-12 után kuka.. Mert én így szeretem :D

Én is így nyomom comboval. Aki kitalálta ezt a 30as periódust, azzal megitatnám ami esetlegesen lejön. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nálad nem azzal van a gond, hogy túl erős lenne a motor, mert az simán hülyeség, hanem hogy olyan szinten szar a futóműved, féked, gumid, hogy nem tudod uralni az autót. De semmiképp nem a "túl sok" lóerővel van a gond, mert az ki van zárva. :D

Első tárcsák,betétek 1 évesek kb. 10ekm van bennük. Lengéscsillapítók magnetti gázosak, 1.5 évesek. Új nyári gumikat ( semperit 165/65 r14) ősszel vettem.

Semmi gömbfej,szilent nem lóg.

Stabrúd nincs gyárilag. Az jó lenne.

Mihez képest szar a futóműve? Jelen esetben D corsához képest.

Link to comment
Megosztás:

Első tárcsák,betétek 1 évesek kb. 10ekm van bennük. Lengéscsillapítók magnetti gázosak, 1.5 évesek. Új nyári gumikat ( semperit 165/65 r14) ősszel vettem.

Semmi gömbfej,szilent nem lóg.

Stabrúd nincs gyárilag. Az jó lenne.

Mihez képest szar a futóműve? Jelen esetben D corsához képest.

Az gumi sem túl széles. Ha ilyen jó erőben van egy 185öt elbírna.

Link to comment
Megosztás:

nyammi ... szóval ha lenne egy ilye állapotú corsám,biztos még a rádió is gyári kazettás lenne benne és csak hétvégén jó időben tolnám ki a garázsból

ez szép! egy wunder-baun autóillatosító kell még bele és igazi templomba járós autó hétvégére....:D)

Link to comment
Megosztás:

akinek van esze az már a BW-n sütteti a tó mellett az akármilyét :D

EZT bw nélkül is meglehet tenni ;) ha nem szegeden lenne kinéznék de így felejtő. Fent vannak a fékeim, apám vasalta mint az állat ;) én meg satultam 1et tesztből elég durva lett a cuccos. Megálltam 80ról ahogy kell :icon4: Bár most puhább lett a fék és picit lentebb fog nem értem miért, elvileg nem levegős de így is ######a csak még kicsit fura. Központi zárat nem tudtam bekötni full nem vágom mivan lehet villamosságis haverhoz el kell vinnem mert kb senki nem tud segíteni vagy nem is akar. Kilincsnek elég profik lettek.

Viszont, szar az ablaktörlő motor szerintem a biztik jók húzom és semmit nem reagál nincs hang se. Az alapjárati motor meg azt tolja, hogy felemeli az alapjáratot 1000re, vagy ugrál nagyon sima alapjáraton 750-800 körül ami rezgeti az egész kocsit. Meg még azt szokta, hogy 3mas ha elengedem a pedált berángat. Motorbakkra tippeltem, de motor fékezgetek és ott nem csinálja. WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ elegem van. A kocsi meg nagyon melegszik bár gondolom ez a 35 foknak tudható be :icon4: 90-92ra lazán bemelegszik de folyamat elkúszik 95-98ig aztán megy a venti mint az állat ;) Az se hűti vissza valami marha gyorsan. De hát sejtem milyen rohadt meleg lehet a motortérbe.

+ örülnék ha valami villanyás szaki tudna nekem segíteni, mert nincs kedvem átbumlizni a 17 kerbe 1 szaros centrálzár miatt ilyen dolgozó lány melegbe mindent betudok kötni csak a riasztós vezérlő dobozt, nem tudom, hogy kell összekötni evvel a dolgozó lány MADE in hungary gamma központi zárral. A riasztóból meg 6 vezeték tartozik a centrálzárhoz FUCK! Egyáltalán kell nekem ez a központi vezérlő dobozka? Vagy az marad? Valami szálra kell kötnöm majd?

Bocs a fárasztásért ha valakinek vannak tippje a bajaimra kérem segítsen köszi!

Link to comment
Megosztás:

Bár most puhább lett a fék és picit lentebb fog nem értem miért, elvileg nem levegős de így is ######a csak még kicsit fura.

szia! én én megpróbálnám a légtelenítést még egyszer ,jártam már így a szerelő váltig állította ez így jó ahogy van de nem lett igaza ,azóta se járok hozzá....

Link to comment
Megosztás:

. Kilincsnek elég profik lettek.

Csaó

a kilincs csere bonyolult volt amúgy? holnap megyek ismerősömhöz gyömrőre, hozok el tőle egy pár apróságot, és vlószinű lesz közte egy kilincs is :D

Nem cseréltem még azért kérdezem.

Az alapjáratom nekem is ezt csinálja, elinduláskor 1000körül van aztán ahogy kezd melegedni a moci olyan 800körül mozog, pirosnál mindig azt figyelem hogy mikor áll le :icon4: Nekem kicsit mintha kevésnek tűnne..

A központit meg sztem inkább vidd el a 17be mint vmit félreköss és fuss az egésznek :icon4: Nincs az olyan messze, na meg majd tolod neki és kapsz egy kis huzatot ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.