Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Fejlemények az oldallal kapcsolatban:

- Opel Műhely lesz a neve mint azt már korábban is írtam, a cím pedig opelmuhely.com

- Jövő hét folyamán elintézem a domaint

- Még pár kisebb simítás vár az oldalra

- A leírásos része illetve a kérdéses rész működőképes már

- Fórum és chat szintén

- Apróhirdetés egyenlőre csak jelezve van de még inaktív

- Illetve a tervezett "Saját adatlap" is késik egy picit, egyenlőre mindenki csak alap dolgokat tud állítani

- Összességében ha minden jól megy jövő héten indul az oldal a fent írt címen, ebben a topicban fogom majd jelezni!

Facebook-on már Opel műhely néven megtalálható, lehet lájkolni aki akarja :D

Link to comment
Megosztás:

Adott a hátsó csomagtartó (...például) és tele akarom ledezni akkor, mondjuk 5db-osával sorba kötve kb. 10 pontra elhelyezve elakarom pakolni.. Az 50db ledet takar.

Annyit lehet belerakni? Vagy mennyi lehet a max. amit rátehetek pl. a csom. tartó világítás helyére?

Max. áram: 20mA__Nyitó feszültség: 3,0V-3,2V 1db led

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Adott a hátsó csomagtartó (...például) és tele akarom ledezni akkor, mondjuk 5db-osával sorba kötve kb. 10 pontra elhelyezve elakarom pakolni.. Az 50db ledet takar.

Annyit lehet belerakni? Vagy mennyi lehet a max. amit rátehetek pl. a csom. tartó világítás helyére?

Max. áram: 20mA__Nyitó feszültség: 3,0V-3,2V 1db led

Vélemény?

Ha már a csomagtartót vetted alapul, ott pl sofita izzó van mint elől a belső világításnál, de ugye abból is van hosszabb és rövidebb verzió most nem rémlik melyik hol van, ezek van 5 vagy 10 wattosak, tehát ha 3v-al számolsz egy ledet akkor 4-et sorba kötsz vagyis 12v ilyenből csinálsz mondjuk 10 db-ot ami 40 led de ezeket a 10-es csoportokat már párhuzamosan kötőd, így az áramerősség növekszik és működik 12v-ról az egész! A hátsó rendszer elbír 5-10 wattot mivel az eredeti izzó is annyit vesz fel, persze ez úgymond hülyeség mert ennél jóval többet bír, tulajdonképp annyi ledet hátra úgysem fogsz tenni ami gondot okozna :D Már a 40 led is valami reflektor szerű képződmény lenne ha felnyitnád a csomagtartót :P

Remélem érthetően vezettem le a dolgot :P

Link to comment
Megosztás:

Ha már a csomagtartót vetted alapul, ott pl sofita izzó van mint elől a belső világításnál, de ugye abból is van hosszabb és rövidebb verzió most nem rémlik melyik hol van, ezek van 5 vagy 10 wattosak, tehát ha 3v-al számolsz egy ledet akkor 4-et sorba kötsz vagyis 12v ilyenből csinálsz mondjuk 10 db-ot ami 40 led de ezeket a 10-es csoportokat már párhuzamosan kötőd, így az áramerősség növekszik és működik 12v-ról az egész! A hátsó rendszer elbír 5-10 wattot mivel az eredeti izzó is annyit vesz fel, persze ez úgymond hülyeség mert ennél jóval többet bír, tulajdonképp annyi ledet hátra úgysem fogsz tenni ami gondot okozna :D Már a 40 led is valami reflektor szerű képződmény lenne ha felnyitnád a csomagtartót :D

Remélem érthetően vezettem le a dolgot :D

Teljesen! :P Valamint pont úgy gondoltam én is, bár a generátor töltés miatt inkább 14,5V-al kell számolni! :P

Link to comment
Megosztás:

Teljesen! :D Valamint pont úgy gondoltam én is, bár a generátor töltés miatt inkább 14,5V-al kell számolni! :P

Nekem ilyen van hátul, illetve a belső világításom is ebből van megcsinálva.

Tökéletesen jól működik, hátul nekem gyárilag nem volt lámpatest ezért került bele egy 20cm-es db.

20110713591_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20110713596_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen van hátul, illetve a belső világításom is ebből van megcsinálva.

Tökéletesen jól működik, hátul nekem gyárilag nem volt lámpatest ezért került bele egy 20cm-es db.

http://kepfeltoltes.hu/111002/20110713591_...ltoltes.hu_.jpg

Nem rossz! :D

Csak gondoltam, h magam teszem össze úgy olcsóbb és olyan, mint amilyennek akarom!

Ezeket a 6lábú ledeket tudjátok, h kell összerakni? Vagy lehet egyáltalán? mennyire pici?

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz! :D

Csak gondoltam, h magam teszem össze úgy olcsóbb és olyan, mint amilyennek akarom!

Ezeket a 6lábú ledeket tudjátok, h kell összerakni? Vagy lehet egyáltalán? mennyire pici?

Azt nem tudom mennyire olcsó ha te csinálod, én vaterán vettem egy sráctól 60cm-es darabot egy ezresért.

Mondta ,hogy akkorára szedi szét amekkora csak kell. Asszem ezeket 3ledenként lehet szétvágdosni. (3led kb 5cm-es darab)

Link to comment
Megosztás:

Milyen jó, hogy az ember maga próbál megjavítani itthon apró hibákat...az ablakmosó spriccmotorja nem müködött megfelelően, ezért kivettem az egész tartályt kimosni, átnézni mindent.

Ha már mindent kivettem megtoltam zsír sprayvel az ablaktörlő mechanikáját is és kitakarítottam a falcokat, a lerakodótt falevelektől stb.

Erre kiderült, hogy a tűzfal illesztésénél már csámcsog a felületi rozsda. :D

Drótkorong, kasztnis akril paszta és 3 sor olvikor....na most csámcsogj! :P

Link to comment
Megosztás:

Milyen jó, hogy az ember maga próbál megjavítani itthon apró hibákat...az ablakmosó spriccmotorja nem müködött megfelelően, ezért kivettem az egész tartályt kimosni, átnézni mindent.

Ha már mindent kivettem megtoltam zsír sprayvel az ablaktörlő mechanikáját is és kitakarítottam a falcokat, a lerakodótt falevelektől stb.

Erre kiderült, hogy a tűzfal illesztésénél már csámcsog a felületi rozsda. :P

Drótkorong, kasztnis akril paszta és 3 sor olvikor....na most csámcsogj! :P

:D Nekem rosszabb volt, állandóan beázott az autó valahol, az istenért sem jöttem rá honnan, egyszer fogtam magam aztán zuhogó esőben beültem a kocsiba akkor láttam hogy a biztosítéktábla tartó sínjén csöpög a víz, lámpa, fekvés és megláttam hogy csorog végig a vezetékeken a biztosítéktábla hátulján, az volt a mázlim nem okozott rövidzárlatot :D Gyorsan ki a másik Corsa-val a garázsból, be az enyémmel, tábla félre, szivacs le ami mögötte van, ott látom hogy az illesztésnél szivárog, pedig sehol egy lyuk vagy bármi, mondom ilyen nincs :D Gyors kikaptam az ablakmosó tartályt mögötte az illesztésnél szivárgott be állandóan, letakarítottam, lecsiszoltam, alapozó, sziló kívül belül, azóta semmi gond! Mit sz*ptam azzal te jó ég :D

Link to comment
Megosztás:

Ma szépen megtakarítottam a kocsit, éppen elindultam, és a lámpánál állva szépen leállt a kocsi :D

Indítózásra már nem reagált, se hideg se meleg motornál.

AC relé kattan, de én nagyon a pumpára gyanakszok, főleg, hogy leírtam nem rég, hogy mikor kevesebb a benzin a kocsiban, akkor sokszor leállt első indítás után egyből, csak gázra állt be rendesen minden.

sétálhattam haza...

Link to comment
Megosztás:

Ma szépen megtakarítottam a kocsit, éppen elindultam, és a lámpánál állva szépen leállt a kocsi :D

Indítózásra már nem reagált, se hideg se meleg motornál.

AC relé kattan, de én nagyon a pumpára gyanakszok, főleg, hogy leírtam nem rég, hogy mikor kevesebb a benzin a kocsiban, akkor sokszor leállt első indítás után egyből, csak gázra állt be rendesen minden.

sétálhattam haza...

Lehet ósdi módszer, de ha öntesz egy kis benzint a pillangószelepre, és beröffen, akkor valszeg a pumpa hibás.

Link to comment
Megosztás:

Lehet ósdi módszer, de ha öntesz egy kis benzint a pillangószelepre, és beröffen, akkor valszeg a pumpa hibás.

Mi a baj ezzel a módszerrel? Müködik? Müködik! Teljesen ok! :D

Egyébként jó lett a spriccni, a tartályban volt kosz és a gumicsöcs, ami a pumpára megy a tartályon lévő lyuk tömítéséhez, ott szívott falsot.

Apró meló, de rohadt bosszantó, amikor télen mosnád a szélvédőt és semmi nem jön...

Link to comment
Megosztás:

Hát most 30 méterre egy szerviztől robbant le, tehát holnap reggel betolom.

Féltem már tőle, hogy mikor áll meg, mert egyre nehezebben indult mikor alacsony volt a benzinszint.

A vészvillogóm meg csak az egyik oldalon villog, de az izzók biztos jók! A riasztó az villogtatja mindkét oldalt.

Link to comment
Megosztás:

Hát most 30 méterre egy szerviztől robbant le, tehát holnap reggel betolom.

Féltem már tőle, hogy mikor áll meg, mert egyre nehezebben indult mikor alacsony volt a benzinszint.

A vészvillogóm meg csak az egyik oldalon villog, de az izzók biztos jók! A riasztó az villogtatja mindkét oldalt.

Egyszerűen meg lehet tudni, hogy megy-e az ac pumpa vagy nem, megkérsz valakit hogy adjon gyújtás az autóra, te pedig "befekszel" a hátsó üléshez (anyós ülés mögötti rész) felnyitott ülésnél, ha gyújtáskor hallasz kb 1-3 mp-es zümmögést akkor feltermelt a pumpa tehát az akkori indításnál nem indul akkor kizárhatod a pumpát, ha nem zümmög ott a bibi :D Ez több dologtól is lehet, érintkezési hiba, ac motor hiba, ac relé kizárva, mert írtad hogy kattant!

Hirtelen kb. ennyi :P

Link to comment
Megosztás:

Hát most 30 méterre egy szerviztől robbant le, tehát holnap reggel betolom.

Féltem már tőle, hogy mikor áll meg, mert egyre nehezebben indult mikor alacsony volt a benzinszint.

A vészvillogóm meg csak az egyik oldalon villog, de az izzók biztos jók! A riasztó az villogtatja mindkét oldalt.

Nekem is vmi hasonló hibám lehet, mert mostanában egyre többször csinálja ,hogy rövidebb - hosszabb táv után ha leállok akkor már

elég nehezen akar beindulni.

Most is elugrottam pár kerülettel arrébb, kb 20percet állt az autó, mikor indultam volna haza marhára nem akart indulni :D

Mostanság egyre többször csinálja, lehet vmi érintkezési hiba vagy nem tudom.

Majd most megy úgyis szerelőhöz, megemlítem neki, remélem rájön mi lehet a bibi.

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűen meg lehet tudni, hogy megy-e az ac pumpa vagy nem, megkérsz valakit hogy adjon gyújtás az autóra, te pedig "befekszel" a hátsó üléshez (anyós ülés mögötti rész) felnyitott ülésnél, ha gyújtáskor hallasz kb 1-3 mp-es zümmögést akkor feltermelt a pumpa tehát az akkori indításnál nem indul akkor kizárhatod a pumpát, ha nem zümmög ott a bibi :D Ez több dologtól is lehet, érintkezési hiba, ac motor hiba, ac relé kizárva, mert írtad hogy kattant!

Hirtelen kb. ennyi :P

Nem biztos, hogyha működik a pumpa akkor szállít is elégséges üanyagot, illetve megfelelő a nyomása.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogyha működik a pumpa akkor szállít is elégséges üanyagot, illetve megfelelő a nyomása.

Igazad van azt kihagytam :D Végülis az injektornál le kell venni a csövet és a végére tenni kell egy nyomásmérőt azzal ki lehet deríteni hogy elég-e valahol meg van adva az érték aminek lennie kell, most azt nem tudom, hogy azon van-e nyomás állandóan, de szerintem nincs, végülis ac relé ki indítózás 5mp-ig aztán lejön a nyomás ha van is :P

Link to comment
Megosztás:

Na megint elmentem a kocsihoz, gyújtás ráadása után, és indítózáskor is síri csönd uralkodik lentről :P

Hát ha a hátsó ülés felől nem hallasz zümmögést akkor sajnos ac pumpa, az biztos, esetleg még annyit lehet, hogy felnyitod az ülést kárpitot fel, kupakot letekered (figyelj rá nem pattintós, tekerős :D ) és gyújtás ráadás után rámérsz műszerrel a és ha megvan rajt a fesz akkor biztos motor hiba, ha nincs fesz akkor máshol keresendő a hiba!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.