Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

pl szárazon járt

gyárilag rossz

nem fogyasztottad ki üres a tartályt?

Nem járt szárazon... 5-8 liter mindig volt benne minimum...

(Persze 1 hónap alatt.. valamint a belső világítások le voltak kötve.. esetleg van köze hozzá?)

Szóval olyan nincs, h valami kiüti?

Link to comment
Megosztás:

Értem, értem.

És mi van, ha az AC halt meg??

Az mitől halhatott meg?

Akár csak úgy magától is, elkoptak a szénkefék, megszorult valami törmelékben. Van úgy hogyha megfordítod a polaritást akkor megindul visszafele majd rendes irányban is, de ez csak olyan vészmegoldás, ha pölö haza akarsz jutni valahonnan. Nézd meg ejut-e odáig az áram , ha igen ellenőrizd a pumpát 12Voltal, és kiderül. Ha már ki van szedve a tankból akkor ne nagyon tesztelgesd, csak ha már biztos kiszáradt a belseje mert robbanásveszélyes a tankon kívül üzemeltetni.

Link to comment
Megosztás:

Akár csak úgy magától is, elkoptak a szénkefék, megszorult valami törmelékben. Van úgy hogyha megfordítod a polaritást akkor megindul visszafele majd rendes irányban is, de ez csak olyan vészmegoldás, ha pölö haza akarsz jutni valahonnan. Nézd meg ejut-e odáig az áram , ha igen ellenőrizd a pumpát 12Voltal, és kiderül. Ha már ki van szedve a tankból akkor ne nagyon tesztelgesd, csak ha már biztos kiszáradt a belseje mert robbanásveszélyes a tankon kívül üzemeltetni.

RENDBEN!!

ESETLEG "Mc-elek"!!, haza húzom 17. kerületbe és nincs kedved eljönni és neked is rákukkantani??

Biztos, h többet tudnál tanácsolni és jobban átlátnád!!

Nincs se teszt lámpám, se multiméterem és érteni sem értek annyira/ennyire hozzá....

Link to comment
Megosztás:

gyárit

Ilyet hol lehet szerezni?

A katalógus kétféle pollenszűrőt hoz az autóhoz.

Hossz: 420,5 Szélesség 1: 153 Magasság: 17,5

Hossz: 340,7 Szélesség 1: 193 Magasság: 17,5

Ezek közül szerintetek melyik jó a klíma nélküli változathoz ('93 C12NZ)?

Link to comment
Megosztás:

Kozuletek senki sem vagja az alvaz-es uregvedelmi dolgot? Mivel es hogyan kell csinalni? Hazilag erdemes nekifogni? Melyik fontosabb alvaz vagy uregvedelem? Meg jo allapotban van a gep es elnezve a koltsegvetesemet egyhamar nem fogok jobb autot venni, igy jo lenne elkerulni a rozsdasodast.

Link to comment
Megosztás:

hangot csak a tartályból fogsz hallani

hogy tölt vagy sem

Igen. Elől csak egy relékattanást szabad hallani, vele egyidőben egy halk 1 másodperces búgást hátulról. A relé az anyósüllés műanyag burkolata alatt van. Az hogy bekötötted a belső világításokat az oké, de nézd át. Nekem 3 ajtós és az ajtók a negyatívat szakítják, így az állandója a pozitív. Mindenképpen érdemes lenne kiméretned az autót, zárlat okán probléma is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Kozuletek senki sem vagja az alvaz-es uregvedelmi dolgot? Mivel es hogyan kell csinalni? Hazilag erdemes nekifogni? Melyik fontosabb alvaz vagy uregvedelem? Meg jo allapotban van a gep es elnezve a koltsegvetesemet egyhamar nem fogok jobb autot venni, igy jo lenne elkerulni a rozsdasodast.

Üregvédelemmel a belülről rohadást előzöd meg, az alvázvédelemmel meg a kívülről rohadást, mindkettő ugyanolyan fontos. úgy kezdj hozzá, hogy fémtisztára ledrótkefézed az egész kocsi alját aztán alvázvédővel 2 rétegben átfújod vagy átkened. Jó tanácsként, ha kicsit felmelegíted az alvázvédőt jobban eldolgozható úgyis visszaveszi eredeti állagát. Az alvázvédelmet én body99-el csináltam azt hiszem. üregvédelem meg....ha nagy lesz rohadás kiflekkelem :D olyat nem tudok

Link to comment
Megosztás:

Üregvédelemmel a belülről rohadást előzöd meg, az alvázvédelemmel meg a kívülről rohadást, mindkettő ugyanolyan fontos. úgy kezdj hozzá, hogy fémtisztára ledrótkefézed az egész kocsi alját aztán alvázvédővel 2 rétegben átfújod vagy átkened. Jó tanácsként, ha kicsit felmelegíted az alvázvédőt jobban eldolgozható úgyis visszaveszi eredeti állagát. Az alvázvédelmet én body99-el csináltam azt hiszem. üregvédelem meg....ha nagy lesz rohadás kiflekkelem :D olyat nem tudok

Üregvédelmet üregelő sprével érdemes csinálni, de szerintem csak akkor hatásos ha új a lemez ha már eszi a rozsda akkor már nem sokat ér. Bellülről meg nem lehet sajnos dótkefézni.

Link to comment
Megosztás:

Ilyet hol lehet szerezni?

A katalógus kétféle pollenszűrőt hoz az autóhoz.

Hossz: 420,5 Szélesség 1: 153 Magasság: 17,5 klímás 6808610

Hossz: 340,7 Szélesség 1: 193 Magasság: 17,5 nem klímás 1808604

Ezek közül szerintetek melyik jó a klíma nélküli változathoz ('93 C12NZ)?

Link to comment
Megosztás:

Igen. Elől csak egy relékattanást szabad hallani, vele egyidőben egy halk 1 másodperces búgást hátulról. A relé az anyósüllés műanyag burkolata alatt van. Az hogy bekötötted a belső világításokat az oké, de nézd át. Nekem 3 ajtós és az ajtók a negyatívat szakítják, így az állandója a pozitív. Mindenképpen érdemes lenne kiméretned az autót, zárlat okán probléma is lehet.

Elektronikai dolgok a nehézségeim, de próbálkozom!

Először azt derítem ki, h az AC vagy más a halott..

Aztán tényleg átnézetem, kiméretem az elektronikát!

Link to comment
Megosztás:

Kozuletek senki sem vagja az alvaz-es uregvedelmi dolgot? Mivel es hogyan kell csinalni? Hazilag erdemes nekifogni? Melyik fontosabb alvaz vagy uregvedelem? Meg jo allapotban van a gep es elnezve a koltsegvetesemet egyhamar nem fogok jobb autot venni, igy jo lenne elkerulni a rozsdasodast.

Én így csináltam az üregvédelmet: Vettem egy kg body alvázvédőt, fújhatót. Fúrtam 10es vagy 12es fúróval a küszöbökre egyenlő távolságra 4db lyukat. Az egyik oldalon már eleve ilyen fúrt,üreg-védett küszöb volt. A másikat meg cseréltettem mert kezdett rozsdásodni. Ha már rozsdás egy küszöb azt már csak a flex gyógyítja a két végén,mert belülről rohad,azt felesleges festegetni kívül-belül egyaránt.

Csápos emelővel megemeltem,majd direkt nem túlzottan terítő pisztolyba jól felhígítottam,hogy nagyon könnyen terüljön az alvázvédő és az 1kg-t testvériesen szétfújkáltam a lyukakon keresztül a küszöbökben.

A végére a hangulatom is jó lett a nem túlzottan szellőztetett garázsban. :D

Link to comment
Megosztás:

Én így csináltam az üregvédelmet: Vettem egy kg body alvázvédőt, fújhatót. Fúrtam 10es vagy 12es fúróval a küszöbökre egyenlő távolságra 4db lyukat. Az egyik oldalon már eleve ilyen fúrt,üreg-védett küszöb volt. A másikat meg cseréltettem mert kezdett rozsdásodni. Ha már rozsdás egy küszöb azt már csak a flex gyógyítja a két végén,mert belülről rohad,azt felesleges festegetni kívül-belül egyaránt.

Csápos emelővel megemeltem,majd direkt nem túlzottan terítő pisztolyba jól felhígítottam,hogy nagyon könnyen terüljön az alvázvédő és az 1kg-t testvériesen szétfújkáltam a lyukakon keresztül a küszöbökben.

A végére a hangulatom is jó lett a nem túlzottan szellőztetett garázsban. :D

Ertem, nos nekem az mondtak, hogy allitolag rozsdara is lehet kenni, legalabbis ezt irja a tubuson is. Konkretan ez vmi viaszos dolog, markat es nevet nem tudok, mert telefonon beszeltem a szakival. Gondoltam is, hogy a rozsdas reszt nem fogja kijavitani/eltuntetni, de nekem az is eleg lenne ha nem rozsdazna tovabb es ahol meg nem rozsdas ott megakadalyozna a kialakulasat. Allitolag 7ezer ft korul lenne az egesz. A semminel azert gondolom csak jobb, hisz ha a rozsdas reszt mar nem eri viz, akkor elvileg csak lassitja valamennyire a folyamatot, nem?

A kuszob es sarvedo cserek mennyire koltsegesek?

Link to comment
Megosztás:

középkonzol izzó csere megtörtént (elsőre), asszem 1 óra alatt elég jó időt futottam :D (ekkora szívást)

Elsőre nekem is húzósra sikeredett a mutatvány:) Most már rutinszerű :P

Lassan újra szét kell szednem mert be kell kötni a tid-et.

Legalább az is bent lesz.

Nincs vkinek fényképe ,hogy gyárilag hol helyezkedik el a hőmérséklet érzékelő?

Annyit tudok, hogy vhol a lökös, hűtő környékén

Link to comment
Megosztás:

Elsőre nekem is húzósra sikeredett a mutatvány:) Most már rutinszerű :D

Lassan újra szét kell szednem mert be kell kötni a tid-et.

Legalább az is bent lesz.

Nincs vkinek fényképe ,hogy gyárilag hol helyezkedik el a hőmérséklet érzékelő?

Annyit tudok, hogy vhol a lökös, hűtő környékén

pont a középső oszlopon van a hűtővel szemben, remélem ebből kivehető: http://kepfeltoltes.hu/111012/DSC00076_www...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.