Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A régebbieket jobban kikábelezték, de ki tudja, fél perc kideríteni. Leveszed az anyósoldali küszöbburkolatot, ott lesz a lila relé mellett egy csati, vagy odáig megy a vezeték(az astrában zöld) vagy az óráig.

Üdv!

Leszedtem a burkolatokat ott van egy lila relé de abba csak 4 vezeték megy(85-87-88-30),és egyik sem zöld és csak bele megy ki nem jön semmi.Egyébként az ECU hol van?

ji3k1gt6clnxy230fl8b_tn.jpg

Link to comment
Megosztás:

A régebbieket jobban kikábelezték, de ki tudja, fél perc kideríteni. Leveszed az anyósoldali küszöbburkolatot, ott lesz a lila relé mellett egy csati, vagy odáig megy a vezeték(az astrában zöld) vagy az óráig.

Üdv!

Leszedtem a burkolatokat ott van egy lila relé de abba csak 4 vezeték megy(85-87-88-30),és egyik sem zöld és csak bele megy ki nem jön semmi.Egyébként az ECU hol van?

Igazából nem a lila reléről van szó, hanem a mellett található csatiról, ami látszik is Trevor képén.

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem a lila reléről van szó, hanem a mellett található csatiról, ami látszik is Trevor képén.

Üdv . akkor lehet nekem nincs is ECU-m? A jobb oldalon csak a lila relém van, semmi más 4 vezeték a lila relé és 4 vezeték ami kimegy a jobb oldali ajtóba.nem lehet hogy máshova szerelték be? ECU nélkül működik az autó?

Link to comment
Megosztás:

Üdv . akkor lehet nekem nincs is ECU-m? A jobb oldalon csak a lila relém van, semmi más 4 vezeték a lila relé és 4 vezeték ami kimegy a jobb oldali ajtóba.nem lehet hogy máshova szerelték be? ECU nélkül működik az autó?

Nem, biztos van ECU a kocsiba, max. a kábelek mennek máshol. Általában ahogy a képen is látsik ott van közvetlenül az ajtó előtta burkolat mögött.

360384-20111016-IqSGx9.jpg

A képen a relé fölött látható az a fekete lemez takarja, egy kicsit kilóg alóla az ezüstszínű hasáb egy csomó kábel megy bele.

Link to comment
Megosztás:

Nem, biztos van ECU a kocsiba, max. a kábelek mennek máshol. Általában ahogy a képen is látsik ott van közvetlenül az ajtó előtta burkolat mögött.

http://pics.coldline.hu/pics/360384-20111016-IqSGx9.jpg

A képen a relé fölött látható az a fekete lemez takarja, egy kicsit kilóg alóla az ezüstszínű hasáb egy csomó kábel megy bele.

Üdv!

A múltkor olvastunk hiba kódot, ez ECU nélkül lehetséges? Lehet a szerelő sumákol?A kép az milyen autóban készült , az enyém 1.0 12V.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A múltkor olvastunk hiba kódot, ez ECU nélkül lehetséges? Lehet a szerelő sumákol?A kép az milyen autóban készült , az enyém 1.0 12V.

Az ECU nélkül az autó sem üzemel az a motovezérlő elektronika, ez tárolja az esetleges hibakódokat is. A képen látható autó f astra 1.4 8 szelep, de sokminden ugyanott van benne mint a B Corsában, sokszor ugyanolyan moci van bennük.

Link to comment
Megosztás:

És tényleg, a cikk szerint a szívócső alatt van:Klikk.

Csak azért tünt gyanusnak, mert ez Siemens ECU és totál más a csatija...és iszonyat érzékeny a tápfeszre.

Egyébként szerintem már rég meglenne, hogy van-e zöld vezetéke vagy sem, ha az órát vette volna ki.

Mivel 99-es az autó így 99%, hogy nincs benne, utólag kell majd berántani, másrészt megkellene nézni, spirálos-e egyáltalán az óra maga...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Remélem jó helyen járok, szeretnék segítséget kérni egy 97-es corsa b ügyében.

Arról lenne szó, hogy az autó ABS-el szerelt és a hátsó dobféknél érzékelőhibát jelez a diagnosztika.

Azt sikerült kiderítenem, hogy az ABS érzékelő rossz jelet kap, mert a fogaskoszorú elhajlott, tehát nem egyenlő a távolság a fogak között.

Esetleg tudja-e valaki, hogy hol tudnék ilyen koszorút venni, mert nem szeretném az egész dobféket cserélni.

Az érzékelő biztosan működik, csak a dob belső részén a fogaskoszorú hajlott el....

Előre is köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

99-es X10XE motorkódú corsámban menet közben kigyulladt a check lámpa és egyenetlenül ment a motor de nem állt le.Harmadik indításnál meg megszűnt a hiba.Próbáltam kiolvasni a hibakódot de nekem nincs 6-os pin ott.Kép hogy tudom akkor műszer nélkül kiolvasni a hibakódot. Tud valaki valami megoldást a problémámra?Köszi

Link to comment
Megosztás:

most hétvégén kihasználva a jóidőt egy kicsit ügyködtem. Bekötöttem a tid-et, plusz kicseréltem a kormányt. A tid-el kapcsolatban vki tudna nekem segíteni ,hogy a hőfokérzékelőjét hova kell pontosan bekötni? A kábeleket behúztam a motortérbe már csak bekötésre vár. A lökhárító és a hűtő között középen van egy függőleges oszlop, esetleg arra kell felrakni? Ha igen akkor melyik felére essen? A hűtő vagy a lökös? Esetleg egy kép is segítene ha van vkinek mert neten nem találtam. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

99-es X10XE motorkódú corsámban menet közben kigyulladt a check lámpa és egyenetlenül ment a motor de nem állt le.Harmadik indításnál meg megszűnt a hiba.Próbáltam kiolvasni a hibakódot de nekem nincs 6-os pin ott.Kép hogy tudom akkor műszer nélkül kiolvasni a hibakódot. Tud valaki valami megoldást a problémámra?Köszi

Szemből a jobb felső 2 lábat kötöd össze és akkor villog ki!

________________________________________________________________________________

________

Ha az index kapcsolóm kanyarodás után nem kattan vissza automatába, azt valahogy tudom orvosolni?

Kiszedtem, majd vissza raktam és utána jelentkezett ez a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Szemből a jobb felső 2 lábat kötöd össze és akkor villog ki!

________________________________________________________________________________

________

Ha az index kapcsolóm kanyarodás után nem kattan vissza automatába, azt valahogy tudom orvosolni?

Kiszedtem, majd vissza raktam és utána jelentkezett ez a hiba.

De nekem ott nincs csatlakozó.

Link to comment
Megosztás:

most hétvégén kihasználva a jóidőt egy kicsit ügyködtem. Bekötöttem a tid-et, plusz kicseréltem a kormányt. A tid-el kapcsolatban vki tudna nekem segíteni ,hogy a hőfokérzékelőjét hova kell pontosan bekötni? A kábeleket behúztam a motortérbe már csak bekötésre vár. A lökhárító és a hűtő között középen van egy függőleges oszlop, esetleg arra kell felrakni? Ha igen akkor melyik felére essen? A hűtő vagy a lökös? Esetleg egy kép is segítene ha van vkinek mert neten nem találtam. Köszi

nekem a hőfokérzékelő tüskéje kifele áll, a hűtővel ellentétes irányba.

Oda pattintottam be.

Link to comment
Megosztás:

nekem a hőfokérzékelő tüskéje kifele áll, a hűtővel ellentétes irányba.

Oda pattintottam be.

Köszi a választ és a segítséget, meglesem és ha lesz időm akkor be is kötöm.

Amúgy minden napra van vmi :D

Most hazafele újabb meglepő jelenség: indexelek és az órán az index zöld visszajelzője folyamatosan világít,

maga az index nem megy, nem is kattog.

Kicsit megütögetve a műszerfal tetejét, egyből helyreáll.

Ez mitől lehet? Vmi kontakt hiba, vagy vmi más?

Amúgy az indexnek van reléje, ha igen akkor az hol található?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ és a segítséget, meglesem és ha lesz időm akkor be is kötöm.

Amúgy minden napra van vmi :P

Most hazafele újabb meglepő jelenség: indexelek és az órán az index zöld visszajelzője folyamatosan világít,

maga az index nem megy, nem is kattog.

Kicsit megütögetve a műszerfal tetejét, egyből helyreáll.

Ez mitől lehet? Vmi kontakt hiba, vagy vmi más?

Amúgy az indexnek van reléje, ha igen akkor az hol található?

Szia. Az index relé nekem a biztosíték táblán van. 93-as Corsám van.

Ha a műszercsoport nincs bent, nekem nincs index. Tudom, mert véletlenül műszer nélkül mentem bevásárolni, egyébként minden más van.

Az óracsoport tetejét egy kis patent vagy pöcök rögzíti a műszerfalban, oda feltétlenül be kell akasztani, de a sarkain a csavarok sem ártanak. :D

Link to comment
Megosztás:

Szia. Az index relé nekem a biztosíték táblán van. 93-as Corsám van.

Ha a műszercsoport nincs bent, nekem nincs index. Tudom, mert véletlenül műszer nélkül mentem bevásárolni, egyébként minden más van.

Az óracsoport tetejét egy kis patent vagy pöcök rögzíti a műszerfalban, oda feltétlenül be kell akasztani, de a sarkain a csavarok sem ártanak. :D

A műszerfal frankón a helyén van, azért furcsa nekem mert ha úgymond beakad, a zöld folyamatosan világít viszont maga az irányjelzés nem megy.

Elég egy picit ráütni a műszerfal külső, felső burkolatára és egyből helyreáll.

Nem tudom mi lehet már megint :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.