Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Semmi baj nincs a termosztátoddal, ha ezt produkálja a hőfok mutató.

Ilyen hidegben ne is várd, hogy alapjáraton 5 perc után üzemmeleg lesz a motor. Ha szar lenne a termosztát, akkor egyáltalán nem is melegedne be a motor ilyen hideg időben.

Annyit segíthetsz a dolgon, hogy amíg nem üzemmeleg a motor, addig nem fűtöd az utasteret.

Értem én! Ezzel nincs is gond, mert kb 5km után megy fel a mutató, de 90fölé nem megy ilkyen időben már egyáltalán. Csak dugóban!

Az alap az 90-es vonal alatt van és ott áll. Azért gondolo, mert elvileg olyan 92fok lenne az ideális és én 90 alatt vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Értem én! Ezzel nincs is gond, mert kb 5km után megy fel a mutató, de 90fölé nem megy ilkyen időben már egyáltalán. Csak dugóban!

Az alap az 90-es vonal alatt van és ott áll. Azért gondolom, mert elvileg olyan 92fok lenne az ideális és én 90 alatt vagyok.

Arra nem gondolsz hogy ennyit csalhat a műszer is?

Néhányan túldramatizáljátok ezt a hőfok kérdést...

Link to comment
Megosztás:

X mennyi? Ennél a motornál nagyon nem mind1. Alulról 1000-1500 környékéről nem fog húzni.

Olyasmi környékén, de nincs benne fordulatszámmérő, tippelni pedig nem tudom mivel az eddigi szállítóeszközöm egy 20.000-et pörgő gyorsasági motor volt ;)

Link to comment
Megosztás:

Arra nem gondolsz hogy ennyit csalhat a műszer is?

Néhányan túldramatizáljátok ezt a hőfok kérdést...

Megnéztem 5perc alapjárat + 300m autózás után melegedett a termosztát oldali cső és a hűtő is, pedig a 90fok és az előtte levő jel között sem jártam. aztán +2km 90-alatt voltam még, már forró volt a hűtő.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem 5perc alapjárat + 300m autózás után melegedett a termosztát oldali cső és a hűtő is, pedig a 90fok és az előtte levő jel között sem jártam. aztán +2km 90-alatt voltam még, már forró volt a hűtő.

Szemben állsz az autóval,akkor a jobb oldali csőre gondoltam,ami megy a hűtőről. Annak nem szabad csak 90fok környékén hirtelen melegedni.

A termosztát oldali nem mérvadó,mert odavezeti a hőt a zárt termosztát is.

Link to comment
Megosztás:

Szemben állsz az autóval,akkor a jobb oldali csőre gondoltam,ami megy a hűtőről. Annak nem szabad csak 90fok környékén hirtelen melegedni.

A termosztát oldali nem mérvadó,mert odavezeti a hőt a zárt termosztát is.

Hmm.. ezt benéztem... ;) Azt is csekkoltam amúgy, de annyira nem figyeltem. Az biztos, h az nem nagyon melegedett, de... ellenőrzöm köv. használatnál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az lenne a problémám hogy Corsa B-be ha teletöltöm a tankot csepeg az üzemanyag.

De ha csak olyan 45-50 literig tankolom tele akkor nem csöpög.

Lehetséges hogy az üzemanyag beömlő csővel van a baj?

Valakinek volt már hasonló problémája?

Előre is köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az lenne a problémám hogy Corsa B-be ha teletöltöm a tankot csepeg az üzemanyag.

De ha csak olyan 45-50 literig tankolom tele akkor nem csöpög.

Lehetséges hogy az üzemanyag beömlő csővel van a baj?

Valakinek volt már hasonló problémája?

Előre is köszi a választ.

Az enyém csak 40 literes, úgyhogy ha 45-50 litert tankolnék bele az enyémből is csöpögne ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az lenne a problémám hogy Corsa B-be ha teletöltöm a tankot csepeg az üzemanyag.

De ha csak olyan 45-50 literig tankolom tele akkor nem csöpög.

Lehetséges hogy az üzemanyag beömlő csővel van a baj?

Valakinek volt már hasonló problémája?

Előre is köszi a választ.

az AC-nál van egy nagy O-gyűrű az szokta megadni magát kb 1e ft...

én is cseréltem... meg amit még cseréltem a levegőztető csövet ,az is lehet a csöpögés oka ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az lenne a problémám hogy Corsa B-be ha teletöltöm a tankot csepeg az üzemanyag.

De ha csak olyan 45-50 literig tankolom tele akkor nem csöpög.

Lehetséges hogy az üzemanyag beömlő csővel van a baj?

Valakinek volt már hasonló problémája?

Előre is köszi a választ.

A corsa tankja max. 45 literes szerintem.(az enyémbe olyan 40-45L megy bele ha világít a szegénységjelző)

2 lehetőség van szerintem.

1, lukas a tank

2, túlfolyócső lukas

Link to comment
Megosztás:

A corsa tankja max. 45 literes szerintem.(az enyémbe olyan 40-45L megy bele ha világít a szegénységjelző)

2 lehetőség van szerintem.

1, lukas a tank

2, túlfolyócső lukas

Értem, hát én 60 litert lazán belevágtam régen de 55-öt tuti.

Kúton direkt lemértem.

A túlfolyócső lehet szerintem akkor, az tűnik logikusnak.

Köszi a segítséget:-)

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem a hőfokot és nem igazán melegszik a motor. Ha hűti a menetszél akkor soha nem éri el a 90°ot még a "C" ben van a mutató ;)

Igaz küldöm a fűtést is. Ha nem fűtök jobb a helyzet. Alapjáraton szépen megy fel persze fűtés nélkül.

Ha megy a fűtés az is problémás. Ha felül beteszek valami lemezt hogy ne menyen annyi hideg levegő a hűtőre jó megoldás vagy termosztátos a gép?

Így néz ki. A fekete cső meleg mikor jár a motor kb. 50°-60°

Termosztát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az lenne a problémám hogy Corsa B-be ha teletöltöm a tankot csepeg az üzemanyag.

De ha csak olyan 45-50 literig tankolom tele akkor nem csöpög.

Lehetséges hogy az üzemanyag beömlő csővel van a baj?

Valakinek volt már hasonló problémája?

Előre is köszi a választ.

Nekem volt hasonló. Ott a benzincsap volt hibás. ;)

Nem értem a kérdést.

Ha azt mondjuk cseréld ki ezt-azt amazt,mert ott szokott.De mégsem az akkor mi lesz?

Csak meg kéne nézni pontosan hol csepeg. Ja, akkor kérdezni sem kellene....

Link to comment
Megosztás:

az AC-nál van egy nagy O-gyűrű az szokta megadni magát kb 1e ft...

én is cseréltem... meg amit még cseréltem a levegőztető csövet ,az is lehet a csöpögés oka ...

Enyém isuzu dízel szóval ac pumpa kizárva.

De a levegőztetőcsövet megnézem.

köszi a választ.:-)

Link to comment
Megosztás:

Értem, hát én 60 litert lazán belevágtam régen de 55-öt tuti.

Kúton direkt lemértem.

A túlfolyócső lehet szerintem akkor, az tűnik logikusnak.

Köszi a segítséget:-)

Az a cső amiről beszélek kb. a tank közepétől megy a benzinbetöltő felé ott csatlakozik rá. Az O gyűrűt is megnézheted! Ott csak felcsapod a hátsó ülést.

De ha komolyan 60L tankoltál az nagyon sok. max 45 kéne hogy beleférjen! ;)

U.I.: Szerintem lehúzott a benzinkutas. Ha Astra-rád van úgy oké a dolog, de corsába soha nem bele 60L max ha viszel kannát ;)

Tipp.: Próbáld megtankolni másik kúton és te magad!

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt hasonló. Ott a benzincsap volt hibás. ;)

Nem értem a kérdést.

Ha azt mondjuk cseréld ki ezt-azt amazt,mert ott szokott.De mégsem az akkor mi lesz?

Csak meg kéne nézni pontosan hol csepeg. Ja, akkor kérdezni sem kellene....

Azért nem tudom megnézni hol csepeg mert mire cseppen akkor már a tank aljára ér és nem ott csepeg hanem valahol feljebb.

De lentről csak azt látod hogy a tank aljáról csöpög.

Olyan szűk ott minden hogy nem lehet belátni.

De majd kiderítem:-)

Link to comment
Megosztás:

Adott kint -5 fok, a motor meleg, 90°-on van a mutató. A fűtést minden irányba nyomatom 2es ventilátor fokozaton. Kívülről szívja be a levegőt.

Az szerinteket normális, hogy a jobb oldali szélső szellőző rostélyon langyos, szinte hideg levegő jön be? A többin meleg levegő jön be. Ha átnyomom belső levegő keringetésre, akkor melegebb levegőt nyomat be. Ha lezárom a középső beömlőket, akkor is. Ha viszont minden nyitva, akkor oda nem igazán jut meleg levegő.

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem a hőfokot és nem igazán melegszik a motor. Ha hűti a menetszél akkor soha nem éri el a 90°ot még a "C" ben van a mutató ;)

Igaz küldöm a fűtést is. Ha nem fűtök jobb a helyzet. Alapjáraton szépen megy fel persze fűtés nélkül.

Ha megy a fűtés az is problémás. Ha felül beteszek valami lemezt hogy ne menyen annyi hideg levegő a hűtőre jó megoldás vagy termosztátos a gép?

Így néz ki. A fekete cső meleg mikor jár a motor kb. 50°-60°

Termosztát?

Ha ott van a termosztát, ahol a kép mutatja, akkor könnyű dolgod van. Vedd ki, nézd meg, hogy zárva van-e hidegen. Ha igen, akkor főzd meg, és mérd közben a hőfokot. Ha 90 alatt jóval kezd el nyitni, akkor hibás.

A lemezt inkább hagyjad. Ez az autó nem az a kategória, aminek lemezzel kell takarni a hűtőjét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.