Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ha ott van a termosztát, ahol a kép mutatja, akkor könnyű dolgod van. Vedd ki, nézd meg, hogy zárva van-e hidegen. Ha igen, akkor főzd meg, és mérd közben a hőfokot. Ha 90 alatt jóval kezd el nyitni, akkor hibás.

A lemezt inkább hagyjad. Ez az autó nem az a kategória, aminek lemezzel kell takarni a hűtőjét.

Bizony,volt akinek fel is forrt a vize tőle,illetve kigyulladt a kartonlap. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha ott van a termosztát, ahol a kép mutatja, akkor könnyű dolgod van. Vedd ki, nézd meg, hogy zárva van-e hidegen. Ha igen, akkor főzd meg, és mérd közben a hőfokot. Ha 90 alatt jóval kezd el nyitni, akkor hibás.

A lemezt inkább hagyjad. Ez az autó nem az a kategória, aminek lemezzel kell takarni a hűtőjét.

Értem kicsit rosszul fogalmaztam az első lökös felső részére gondoltam ahol az opel embléma is található és nem közvetlenül a hűtőre ;)

Láttam olyan autót amin ilyen megoldás volt és gyári! (megnéztem és meg is kérdeztem)

A te problémád érdekes. Én Astrában találkoztam hasonlóval ott a középső nem szuperált. Eddig nem jöttünk rá miért csinálta/ja ;)

Link to comment
Megosztás:

Hideg motor ide vagy oda, de nekem mostanaban 10l a fogyasztasom varosban, max 3-4 km-es tavok. Hetvegen mentem hosszuba (145km+145km), teli tankkal indultam, es mikor hazaertem 30 L-en egy kicsivel fentebb volt a mutato, ami haverok kozott is 5.5L/100km, igaz ez nem pontos meres. De hogy varosban megeszi duplajat egy ekkora auto, azt sehogy se tudom felfogni. Nemreg csereltem bosch lambdat is:|

Kivancsi lennek, hogy akkor egy 1.6-os astra kombi mennyit eszik?

Link to comment
Megosztás:

Értem kicsit rosszul fogalmaztam az első lökös felső részére gondoltam ahol az opel embléma is található és nem közvetlenül a hűtőre ;)

Láttam olyan autót amin ilyen megoldás volt és gyári! (megnéztem és meg is kérdeztem)

Tudom, nálam is ilyen. C12NZ a motor. Csak a duda helye van kivágva egy picit, a többi rész zárt. De ez gondolom nem véletlen. Ez a motor annyival kevesebb hőt termel, ezért nincs rá szükség, hogy a levegő itt is beáramoljon a hűtőhöz. Elegendő alul, a rendszám alatt.

Alapvetően a gyári megoldások híve vagyok, ha valamit valahogy megcsináltak, annak oka van. Azt ne akarjuk már felülírni különféle karton lapokkal :lol:

A te problémád érdekes. Én Astrában találkoztam hasonlóval ott a középső nem szuperált. Eddig nem jöttünk rá miért csinálta/ja ;)

Nem olyan nagy gáz, csak feltűnt. Alapvetően gyengébb benne a fűtés, mint a B Vectrában. De elfogadtam, hogy ez ilyen...

Link to comment
Megosztás:

Hideg motor ide vagy oda, de nekem mostanaban 10l a fogyasztasom varosban, max 3-4 km-es tavok. Hetvegen mentem hosszuba (145km+145km), teli tankkal indultam, es mikor hazaertem 30 L-en egy kicsivel fentebb volt a mutato, ami haverok kozott is 5.5L/100km, igaz ez nem pontos meres. De hogy varosban megeszi duplajat egy ekkora auto, azt sehogy se tudom felfogni. Nemreg csereltem bosch lambdat is:|

Kivancsi lennek, hogy akkor egy 1.6-os astra kombi mennyit eszik?

Milyen motor? Az az 5,5 jó lesz 6-6,2-nek is. Az elején annyit csal a tankóra. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hideg motor ide vagy oda, de nekem mostanaban 10l a fogyasztasom varosban, max 3-4 km-es tavok. Hetvegen mentem hosszuba (145km+145km), teli tankkal indultam, es mikor hazaertem 30 L-en egy kicsivel fentebb volt a mutato, ami haverok kozott is 5.5L/100km, igaz ez nem pontos meres. De hogy varosban megeszi duplajat egy ekkora auto, azt sehogy se tudom felfogni. Nemreg csereltem bosch lambdat is:|

Kivancsi lennek, hogy akkor egy 1.6-os astra kombi mennyit eszik?

Nekem is hasonló a corsa az 16sz-vel.

2006-os háromhengeres 1.2 polo ugyanígy kilenc liter.

A modernebbik 2.0 benzines autómmal városban 10liter,országút 7-8. (Automata váltós,86-os Mercedes ;) )

Link to comment
Megosztás:

Én általában melóhely - otthon távot teszem meg ez 3,7 km 10 lámpával spékelve ;)

nyáron 7,5 liter körül volt, de télen mértem már 9,2-es fogyasztást is.

Most is megugrott, 8 körül tuti bezabál.

Országúton 5,6-ot mértem télen is.

Vegyes fogyikat meg nagyjából 6,6 körül szokott lenni. C12NZ motor

Link to comment
Megosztás:

Nem erről ment a vita, hanem arról ,hogy nem tesz jót a mocinak, ha a városban így cirkálsz.

Ezt kifejtenéd bővebben? Mert én már hallottam ezt is azt is fogyasztás szempontjából is van aki arra esküszik, hogy pörgetni kell hogy ne erőlködjön a motor, más meg azt mondja hogy berakod 5.-be 60-nál, és kész úgy eszik a legkevesebbet. Mi akkor az igazság, mi a jobb fogyasztásilag és motorilag?

Link to comment
Megosztás:

Ezt kifejtenéd bővebben? Mert én már hallottam ezt is azt is fogyasztás szempontjából is van aki arra esküszik, hogy pörgetni kell hogy ne erőlködjön a motor, más meg azt mondja hogy berakod 5.-be 60-nál, és kész úgy eszik a legkevesebbet. Mi akkor az igazság, mi a jobb fogyasztásilag és motorilag?

Teletömöm a szádat kakaóscsigával, ráülök a hátadra és úgy megyünk egy pár kilómétert...na? ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.