Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

És ha csak úgy simán járkálok vele?

Akkor sztem kevesebb az esélye, még egy sima ellenőrzésnél is, hogy a rendőr belepillantson a motortérbe.

Haka többet tudna erről mesélni :lol: Abban viszont teljesen igaza van, hogy tényleg nézd át rendesen a mocit amit belepakolsz mielőtt belevágsz a témába.

Elég sok kellemetlenséget tud okozni :)

Műszakinál kell visszacserélni a motorokat ha nincs ismerős aki áttolná ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó!

Még az autóban van, a hütője nincs meg, mert az eleje tört. Holnap nézem meg. Legalább annyit, hogy mennyire koszos, rozsdás, vagy olajos.

A motorcsere hivatalossá tétele macerás, vagy költséges?

Abból te látod,hogy alsó-felső-olajozásos,hidrogén-generátor csapágyhanggal fűszerezve? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

SOS kérdés. Tudom többszőr lovagoltam a témán, de úgy látszik révbe értem. Találtam egy Astra 1.4-es 1995-ös motort. A számát nem tudom, holnap megyek megnézni. A kérdés: ki tudom-e cserélni a C12NZ motor helyére, 1994-es öt ajtós City-m be?

A segítséget előre is köszönöm!

Pláne, ha szombat délelőttig megkapom. :)

Gyuri

Nekem az fordult meg a fejembe, hogy az 1,7-es 82 LE-s Isuzu blokk bemenne-e C12NZ helyére :lol:

Amilyen nehéz dög az a motor, nem lehetne eltekerni a kormányt ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó!

Még az autóban van, a hütője nincs meg, mert az eleje tört. Holnap nézem meg. Legalább annyit, hogy mennyire koszos, rozsdás, vagy olajos.

A motorcsere hivatalossá tétele macerás, vagy költséges?

Hűtő nélkül még ki lehet próbálni. Pár percre elindítod, nem lesz semmi baja.

Link to comment
Megosztás:

Akkor sztem kevesebb az esélye, még egy sima ellenőrzésnél is, hogy a rendőr belepillantson a motortérbe.

Haka többet tudna erről mesélni :lol: Abban viszont teljesen igaza van, hogy tényleg nézd át rendesen a mocit amit belepakolsz mielőtt belevágsz a témába.

Elég sok kellemetlenséget tud okozni :)

Műszakinál kell visszacserélni a motorokat ha nincs ismerős aki áttolná ;)

mikor én vettem a mocimat,ismerőstől vettem aki nem akart átvágni, kipróbáltuk,ment mint az álom nem füstölt stb...egy évre rá mégis mocifelújítás lett a vége....

Link to comment
Megosztás:

És ha csak úgy simán járkálok vele?

Vagy elkapnak, vagy nem. Sima közúti ellenőrzéskor nem szoktak kötekedni, max az alvázszámot nézik meg, ha gyanúsan viselkedsz. De egy tüzetesebb NKH ellenőrzéskor lebukhatsz.

Egyébként a fő baj abból van, hogy más a motor típusa, hengerűrtartalma. Ha jól tudom, típusazonos motornál csak beírják a motorkódot a forgalmiba egy kis pénzmagért cserébe, aztán utánna már cserélgetheted a motort kedvedre. Viszont ha más motort raksz bele, ami ráadásul erősebb is, az nem egyszerű. Nem lehetetlen, de nem egyszerű.

Műszakinál, most hirtelen nem emlékszem, hogy lefényképezték-e a motorszámot, nem rémlik, hogy alábújt volna a fószer (Isuzu blokkon alul van a szám), de az alvázszámot azt igen! Fényképezgette az autót elölről, hátulról, oldalról, és a a képeket fel kell tölteni az NKH adatbázisába.

Link to comment
Megosztás:

A gépműhelyben elqúrt hf-em pl.csak melegen engedte be az olajat.

De tényleg elvan hűtő nélkül pár percig. Jobb mint a semmi.

Igen, sokminden nem derül ki hideg motornál. Pl az sem biztos, hogy kiderül, ha hengerfejes a motor.

Aztán nem tudja leszabályzásig elforgatni, mert ki akarná hidegen gyilkolni a motort, amit az autójába szándékozik építeni :lol:

Nameg az sem, hogy ha hidegen füstöl/gőzöl a motor, az melegen eláll-e.

Az még egy megoldás, ha a hűtőre menő két csövet összekötik egy műanyag csővel, és feltöltik vízzel. Így már lehet hosszabb ideig járatni, nekem így van megoldva a donor autóm.

Link to comment
Megosztás:

De tecnnikailag megoldható a csere. Váltót is vegyek hozzá? Vagy ugyan az az áttétel? A motorba ugyan nem látok be, de azért szerintem sokat elárul a külseje a gondoskodásról. Persze ha lehet beindítjuk.

Azon kívül,hogy 1.4 tudsz róla valamit? 8v vagy esetleg 16v?

Ha se azt is szerelték ugyanolyan váltókkal mint a c12nz-t szóval az maradhat.

Link to comment
Megosztás:

Azon kívül,hogy 1.4 tudsz róla valamit? 8v vagy esetleg 16v?

Ha se azt is szerelték ugyanolyan váltókkal mint a c12nz-t szóval az maradhat.

Csak annyit tudok róla, hogy 8v, állítólag öregemberé volt sokáig, garázsban ált. Aki megvette fiatalabb srác, az törte össze, és nem érdemes javítani csak bontani. Akkor lehet, hogy a váltóján nem veszem meg. Ja tényleg, a vezetékek kellenek nekem? Mert ha mind a két autó rotoros akkor elvileg az sem kell. Nameg a sebesség mérő spirálos-e? Azért elég sok mindenre oda kell figyelni.

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Csaó

Most morcosított tető van rajta, régebben volt szemöldök.

Szólni nem szóltak még érte, pedig elég sűrűn láthatnak , 1 utcával lakok beljebb mint ahol a rendőrség van :lol:

1szer volt , hogy benzinkúton megkérdezték ,hogy gyári e a kormány ami most benne van (kadett gsi), persze rávágtam, hogy igen ez gyári GM kormány ;)

Lekopogom, engem eddig nem akartak szivatni, de ami késik az nem múlik :)

Köszi, Technodome. Nekem A Vectra kormánnyal szerelt, ami nagyon bejön!

369230_1_n.jpg

Akkor nagyon közel vagy hozzám... Amúgy nem jó a B-re a C Corsa motorházteteje? Most jobban nézve a képed, olyan, mintha neked is az lenne fent?!

Link to comment
Megosztás:

Köszi, Technodome. Nekem A Vectra kormánnyal szerelt, ami nagyon bejön!

http://szaki.medija.hu/97906/369230_1_n.jpg

Akkor nagyon közel vagy hozzám... Amúgy nem jó a B-re a C Corsa motorházteteje? Most jobban nézve a képed, olyan, mintha neked is az lenne fent?!

Hali

Sztem nem jó a c corsa motorházteteje, nekem gyári b corsa tető lett morcosítva (így vettem) (már csak fényezésre vár)

Megvan a gyári is, nem csak a lámpáknál lett az ív megcsinálva hanem középen is lejjebb lett hozva egyvonalba az egész.

Frankó a kormány ami neked van, én eddig 2szer tettem be a helyére de sajna még mindig nem sikerült pont középállásba állítani :lol:

Egyenlőre így marad mert ilyen időben nem sok kedvem van szerelgetni kint a placcon.

Link to comment
Megosztás:

.

Nem találom azt a postodat mikor leírtad, h a gyújtáskábelnek mekkora ellenállásának kell lennie...

Tegnap méregettem:

20Kohmosom mértem és az

1-es kábel 7,valamennyi volt

2-3-as kábel 4 körül

4-es pedig 3körül volt.

Mekkora az a tartomány ami a jó kategóriába tartozik, valamint az 1-es kábel meglehet törve, h nagyobb az ellenállása, vagy esetleg a hossza miatt lehet ekkora eltérés, mert az a leghosszabb?

Link to comment
Megosztás:

Nem találom azt a postodat mikor leírtad, h a gyújtáskábelnek mekkora ellenállásának kell lennie...

Tegnap méregettem:

20Kohmosom mértem és az

1-es kábel 7,valamennyi volt

2-3-as kábel 4 körül

4-es pedig 3körül volt.

Mekkora az a tartomány ami a jó kategóriába tartozik, valamint az 1-es kábel meglehet törve, h nagyobb az ellenállása, vagy esetleg a hossza miatt lehet ekkora eltérés, mert az a leghosszabb?

Kb 5EFt egy Valeo készlet hozzá, soha nem szoktam méregetni, kuka és csere. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kb 5EFt egy Valeo készlet hozzá, soha nem szoktam méregetni, kuka és csere. :lol:

Csak kíváncsiságból tettem a mérést, amúgy néha kuplung csúsztatásnál van, h mintha kevés lenne a fordulat és nem is rángat, hanem inkább remeg.. vagy a 2 közti állapot ezért is mértem kid, mert már a gyertyák újak, de komolyabb baj nincs vele, már csak a kíváncsiság vezérel!

Link to comment
Megosztás:

Csak kíváncsiságból tettem a mérést, amúgy néha kuplung csúsztatásnál van, h mintha kevés lenne a fordulat és nem is rángat, hanem inkább remeg.. vagy a 2 közti állapot ezért is mértem kid, mert már a gyertyák újak, de komolyabb baj nincs vele, már csak a kíváncsiság vezérel!

Inkább azt nézd meg, nem-e áthúz valahol.

Link to comment
Megosztás:

Következő az eset, ezt már elég gyakran csinálja.

Haladok tempómban, érkezek mondjuk egy kereszteződéshez, fék majd kuplung, és leesik a fordulat 300 körülire, majd visszaáll normál értékere mikor megálltam.

Néha már annyira lemegy, hogy rálépek a gázra üresben, mert félek, hogy befullad, bár még nem tette, az utolsó pillanatban visszanyomja 800 körüli értékre.

Link to comment
Megosztás:

Hmm.. oké.. :lol:

Azt nem teljesen tudom, h hogy tegyem, meg ráadásil utóbbi időben kórházba kerültem pont áramütés miatt és most kicsit írtózom ettől a szitutól.. ;)

Fogsz egy sima hosszú drótót.

Egyik fele az akksi negatívjára, másikat húzd végig a kábelek mellett 3-4mm-re járó motor közben.

Ahol ívet húz, ott szar a kábel.

Megütni nem fog, az áram tudja a fizikát. :)

Link to comment
Megosztás:

Következő az eset, ezt már elég gyakran csinálja.

Haladok tempómban, érkezek mondjuk egy kereszteződéshez, fék majd kuplung, és leesik a fordulat 300 körülire, majd visszaáll normál értékere mikor megálltam.

Néha már annyira lemegy, hogy rálépek a gázra üresben, mert félek, hogy befullad, bár még nem tette, az utolsó pillanatban visszanyomja 800 körüli értékre.

Alapjárati motor tiszítás, esetleg fals levegő.

Alapjáraton, ha a fékre lépsz keményen változik a fordulatszám?

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati motor tiszítás, esetleg fals levegő.

Alapjáraton, ha a fékre lépsz keményen változik a fordulatszám?

Akkor nem nagyon, max egy kicsit beremeg a motor.

Alapjáratit kikéne már tényleg tisztítani, de pl. lámpánál is ingadozik a fordulatszám néha, és általában lefele 600-800 között.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem nagyon, max egy kicsit beremeg a motor.

Alapjáratit kikéne már tényleg tisztítani, de pl. lámpánál is ingadozik a fordulatszám néha, és általában lefele 600-800 között.

Akadt már fent a fordulatod, úgy értem 1000 feletti fordulaton, pár másodperc múlva visszaállt!?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.