Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Hálás lennék ha valaki tudna nekem segíteni abban,hogy vásároltam egy 93-as corsat és a ventilátor kapcsolóm csak 4-es fokozaton megy. És se annak a világítása se a mellette lévő két kapcsoló-é nem világít,nem hiszem hogy mindhárom kiégett volna,csak nem tom hogy van-e neki külön biztosítéka.

Remélem tud nekem valaki ebben segíteni.

Tapasztalatból mondom, hogy simán kiég mind három egyszerre.

Link to comment
Megosztás:

Akksi csere meg volt, teljesen feltöltötet raktam bele, a kosz miatt a hiba, nem jött volna elő már hamarabb ?

nem feltétlenül...

de ez elég összetett probléma, így látatlanban csak találgatni lehet..

most volt G-ben ilyen probléma.. injektor kiszed átmos ,vissza rak és jó lett..

hogy nálad ez segítene vagy sem ... ez egy jó kérdés..

Link to comment
Megosztás:

Úúúú, akkor pont azt szopt@d be amit én is. Nekem ugyanez volt, fűtőmotor előtét ellenállás-t kellett cseréltetnem, meg magát a fűtő motort. Nagyon (!!!) nézd meg mire mennyit mondanak, mert engem mocskosul átkúrt@k vele...a kapcsolók nekem se világítanak, van amelyik meg sincs... :D

Köszi

És azt esetleg magamnak nem tudom kicserélni ha megveszem az ellenállást? Bár egyenlőre azt sem tudom hogy az hol van,vagy az a kapcsoló mögött van?

Link to comment
Megosztás:

Köszi

És azt esetleg magamnak nem tudom kicserélni ha megveszem az ellenállást? Bár egyenlőre azt sem tudom hogy az hol van,vagy az a kapcsoló mögött van?

Az előtét ellenálláshoz úgy férsz hozzá, hogy lebontod a kép műanyagot a szélvédő alatt kikapod a pollenszűrőt, és alatta pont rálátsz az ellenállásra, akkora hely elég hozzá, be lehet férni, csak oldalról érdemes cserélni mert valamivel könnyebb behajolni!

Link to comment
Megosztás:

Az előtét ellenálláshoz úgy férsz hozzá, hogy lebontod a kép műanyagot a szélvédő alatt kikapod a pollenszűrőt, és alatta pont rálátsz az ellenállásra, akkora hely elég hozzá, be lehet férni, csak oldalról érdemes cserélni mert valamivel könnyebb behajolni!

Köszönöm a segítséget,megpróbálkozom vele,hátha összejön.

Link to comment
Megosztás:

Az előtét ellenálláshoz úgy férsz hozzá, hogy lebontod a kép műanyagot a szélvédő alatt kikapod a pollenszűrőt, és alatta pont rálátsz az ellenállásra, akkora hely elég hozzá, be lehet férni, csak oldalról érdemes cserélni mert valamivel könnyebb behajolni!

Múltkor pollenszűrő cserélés közben néztem, h miaza babakék bigyó.. :)

Azthittem valami beleesett, aztán láttam, h az nem csak oda van esve.

Mostmár tudom, h mi volt az. :)

Link to comment
Megosztás:

Az előtét ellenálláshoz úgy férsz hozzá, hogy lebontod a kép műanyagot a szélvédő alatt kikapod a pollenszűrőt, és alatta pont rálátsz az ellenállásra, akkora hely elég hozzá, be lehet férni, csak oldalról érdemes cserélni mert valamivel könnyebb behajolni!

A szívatósabb része az lesz amikor az égőket akarod majd kicserélni.

Nem bonyolult csak elsőnek el lehet vele tökölni rendesen.

Azt hiszem rizsszemizzók mennek bele (2vagy 3 db) pár száz ft-os tétel.

Link to comment
Megosztás:

A szívatósabb része az lesz amikor az égőket akarod majd kicserélni.

Nem bonyolult csak elsőnek el lehet vele tökölni rendesen.

Azt hiszem rizsszemizzók mennek bele (2vagy 3 db) pár száz ft-os tétel.

És pontosan nem tudnád megmondani hogy milyen izzókat kell vegyek?,hogy előre meg tudjam venni.

Link to comment
Megosztás:

És van olyan középkonzol,ahol hátulról bele van hajtva két csavar és nem fog olyan egyszerűen szétjönni,mint ahogy a leírásban szerepel. Ami benne volt a GYIK ben.de az már nincs.

Nekem pl. volt/van benne 2db csavar. Szerintem az gyárilag ott van, ha már volt szétszedve, max. akkor nincs. Szerintem.

Amúgy T5-ös foglalat nélküli rizsszem izzó való bele.

A karácsonyfa izzó is ilyen, talán pár mm-el hosszabb, de ha nem akarsz venni és van rossz karácsonyi világításod, akkor azt felhasználhatod. :)

Itt a linken igaz piros, de ilyen:

http://amero-r.hu/we...3+12V+2W+86410Z

Ha nem találsz akkor ezen az oldalon találhatsz:

http://www.autofejlesztes.hu/vilagitas-technika-12vos-darabos-izzok-c-107_108.html

Link to comment
Megosztás:

borzalmasan zörög a motorháztetőm a jobb oldalt, ahol a kitámasztó is van, anno még a szerelőm rakott oda egy vezérműszíj darabot, most azon gondolkodok, hogy mit ajánlanátok, hogy a hangot kicsit szigeteljem.

Állíts a motorháztető rögzítő gombáján.

Link to comment
Megosztás:

Ha minden igaz J0hnny azokra a gumibakokra gondol amik a motorháztető elülső felén vannak belül, és a zárhídra csukódnak rá. Sima menetesek, ki-be lehet csavarni őket aszerint hogy épp mi kell: ha nagyon be van tekerve, akkor zörög a géptető, ha meg nagyon ki, akkor nem csukódik le rendesen, hanem eláll a sárvédő síkjából.

Link to comment
Megosztás:

Az autóm általában 7-8L között eszik, jó 80-90% városban. Közelebb a 8L-hez, de általában nem éri el.

Idegesít 1-2 dolog, mert tuti, h tudnám még csökkenteni, de még anyagi keret hiányában nem megy.

Viszont néztem egy német oldalon, h mennyit fogyasztanak ugyanezek a Corsák.. És meglepődtem..

Ugyan ennyit!

Szal, ha még az ismert hibáit kijavítom, akkor biztos nyerek 1L vagy max 2L-t. Ami elég jó ehhez a motorhoz.

Itt vannak az azonos corsák mérései:

http://www.spritmoni...g=1&powerunit=3

AM valaki csinált már lambda átalakítást Corsán?

http://www.ndsmondeo.hu/fitting/thinning_am/thinning_am.htm

Link to comment
Megosztás:

AM valaki csinált már lambda átalakítást Corsán?

http://www.ndsmondeo...thinning_am.htm

A corsán egyvezetékes szonda van.

De a linken feltűntetett módszerrel is vannak kétségeim. Mert az ecu jel középértékéhez igazítja a befecskedezést.

Ehhez meg chip kell,ami bizonyos bemenő jelek(fojtószeleppoti,map) függvényében mósosítja a lambda feszültségét.

30 ropi környékén lehet ilyeneket kapni.

Egyenletes tempónál szegényíti is a keveréket,gyorsításnál meg dúsítja.

Egy chip tuninggal is ilyet művelnek plusz az előgyújtást is hozzáigazítják.

Link to comment
Megosztás:

A corsán egyvezetékes szonda van.

De a linken feltűntetett módszerrel is vannak kétségeim. Mert az ecu jel középértékéhez igazítja a befecskedezést.

Ehhez meg chip kell,ami bizonyos bemenő jelek(fojtószeleppoti,map) függvényében mósosítja a lambda feszültségét.

30 ropi környékén lehet ilyeneket kapni.

Egyenletes tempónál szegényíti is a keveréket,gyorsításnál meg dúsítja.

Egy chip tuninggal is ilyet művelnek plusz az előgyújtást is hozzáigazítják.

Igen, ez Mondeo-ra írt változat.

Láttam ilyen chipeket, a legolcsóbb 19e volt, de nem tartom annyira jó ötletnek. Az több, mint egy telitank benya, annyit meg elég sokára spórolnék le, haa működik is(?!)

Amúgy csinálok egy fogyasztás mérő, számoló, benzinár/arány/km összesítő táblázatot excelben.

Elég kis egyszerű, de lebontható km-re a fogyasztás, s forintra.

Ha majd elkészültem és esetleg valaki rajtam kívül hasznát veszi akkor feltölthetem.

Egyenlőre ez csak az alap, még bővíteni, finomítani fogom

fogyaszt_s_kalkul_tor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.