Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nekem azok a részecskék csináltak ilyet,amelyeknek nem írom le többet a nevét. Szóval a vákuumrendszer nem megfelelő működése is csinálhat ilyet. Még alapjárati motor túlfesz. hibakódot is dobott egyszer miatta.

Kipróbáltam a kólában áztatott injektoromat és nem torpan.

Biztos ami biztos vettem 1.8 injektort, az csak többet tud nyomni,meg talán nem is lesz ennyire érzékeny a koszra.

Az 1,2-es motornak semmi baja nem volt. Az 1,4-sel jelentkezett a hiba! Átraktam az alapjárati motort is, beállítottam a távolságát, de semmi. Akkor át kell néznem a vákum rendszert, vagy vissza rakom a 1,2-ét.

Korábban írtam, hogy az új 1,4-es motor alig fűt, meg el sem éri az üzemi hőmérsékletet. Termosztát csere megoldotta a problémát! Már 50°C-nál nyitott.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

A 99 Corsa B-m TID-je 22 fokot ír pedig kint -5 fok van.El romolhatot a szenzor vagy mi a gubanc vele?

Köszi

99% hogy igen, ki kell cserélni és megoldódik a probléma, az autó orránál találod, ha lenézel a hűtőrácsnál felülről elvileg pont rálátsz, pontos helyére nem emlékszem mert már régen cseréltem, de pár oldallal korábban egyszer szóba jött!

Link to comment
Megosztás:

Az 1,2-es motornak semmi baja nem volt. Az 1,4-sel jelentkezett a hiba! Átraktam az alapjárati motort is, beállítottam a távolságát, de semmi. Akkor át kell néznem a vákum rendszert, vagy vissza rakom a 1,2-ét.

Korábban írtam, hogy az új 1,4-es motor alig fűt, meg el sem éri az üzemi hőmérsékletet. Termosztát csere megoldotta a problémát! Már 50°C-nál nyitott.

Ha esetleg találtál rá megoldást akkor írd le, kíváncsi vok neked mi volt. Én nem is gondolok, sőt nem is merem megnézni azt a szenes cuccot.... Ez remélem csak Haka pechje.. :))

(am nálam nincs hibakód ilyenkor, semmi..)

Fura a motor hangja. Olyan mintharázkódna vagy nem is tudom. Gondoltam megnézem a gyertyákat, hátha. Csak már nem volt sok erőm hozzá. Majd holnap. Valakinek esetleg hasonló tapasztalat, vagy ötlet?

Sztem gyertya.. Nálam 2 nem volt tökéletes és amiatt csinálta, végül a komplett csere segített.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vk először mióta új designja van a fórumnak.

99es B Corsa 1.0 tulaj vagyok. A kocsi szépen dolgozik, de valami előjött. Kb. egy hónapja. Alapgázon rázkódik a kipufogó, kis gázadással ez megszünik. Először nem csinálta csak néha, de most már gyakorlatilag minden indítás után, ill. melegen is alapjáraton. Csak a hangjából következtetek arra, hogy talán a kipuff. rendszer valamelyik felfogatása fáradhatott el(fém fémhez ér és a motor frekvenciáján rázkódik).

Egy régebbi magazinban olvastam, hogy ez típushiba volt ennél a Corsánál.

1. Közületek van vkinek tapasztalata ilyen hibával?

2. Mibe fáj a javítása? Nem magam javítom a kocsit, de a szerelőmhöz még nem jutottam el vele.

Link to comment
Megosztás:

Valahol hozzáér a kipufogó az alvázhoz, pár hsz-el ezelőtt is volt ilyenről szó, azokat nézd meg, de az is lehet hogy hátul az utolsó dobnál a két gumitartó közül valamelyik elfáradt, mondjuk jobb lenne tudni, hol ér hozzá az alvázhoz kb.

Link to comment
Megosztás:

Valahol hozzáér a kipufogó az alvázhoz, pár hsz-el ezelőtt is volt ilyenről szó, azokat nézd meg, de az is lehet hogy hátul az utolsó dobnál a két gumitartó közül valamelyik elfáradt, mondjuk jobb lenne tudni, hol ér hozzá az alvázhoz kb.

Köszi, visszanézem. Nem vk. egy müszaki manó de a hang alapján a végdob körül kocog.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem.

A Corsa, A Tigra cuccai jók.

Köszonöm. van még egy kérdésem.

Mitől van ha kátyús rázós úton megyek, akár ami megdobálja az autót akkor az autóm berángat, mintha kihagyna. rángat, de észre sem venné az ember a rázós út miatt de pár m után is csinál ilyet.

normál úton semmi.

Link to comment
Megosztás:

Gyertyák tavaly voltak cseréve valamikor nyáron. Ilyen gyorsan beszartak volna?

Nem hiszem...

Gyújtókábel áthúzást néz. Ahogy J0hnny ajánlotta nekem is. Kábel az Akksi negatívjára a kábel másik végét meg húzd 1-2cmre a gyújtókábeleknél/járó motornál/ ha ívet húz, akkor attól lehet a rángatás.

Ha nem akkor fals levegő, vagy a vákuum rendszer... Macerás dolog ez a rángatás, nehéz megtalálni az okot én is néha küszködök vele, de szerelő is először:

gyertya csere--kábel csere--

Kiadott 10e ft és és még lehet, h a probléma nincs megoldva.. :))

Próbálkozz, hallgatózz, vegyél féktisztítót és fújkáld a kérdéses helyekre ahonnan szívhat falsot.

Szerintem másoktól is ezt a tanácsot kapod.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, hogy az új motor egy hétig hibátlanul ment. Tegnap (péntek) este megyek haza, tartom a tempót ötösben 70 magasságában, és nekem is olyan mintha ki-ki hagyna a gyújtás, rángat. Ugyan ezt csinálta később a havas mellékutcában hármasban 30 körül. De ha kicsit felpörgetem abbahagyja. És nem is állandóan rángat. Meg vizslatom a gyújtást, ahogy írtátok, majd a vákuum rendszert is. A motorral együtt jöttek át ezek a tételek, (kivéve az aktív széntartályt) na meg a hiba is.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, hogy az új motor egy hétig hibátlanul ment. Tegnap (péntek) este megyek haza, tartom a tempót ötösben 70 magasságában, és nekem is olyan mintha ki-ki hagyna a gyújtás, rángat. Ugyan ezt csinálta később a havas mellékutcában hármasban 30 körül. De ha kicsit felpörgetem abbahagyja. És nem is állandóan rángat. Meg vizslatom a gyújtást, ahogy írtátok, majd a vákuum rendszert is. A motorral együtt jöttek át ezek a tételek, (kivéve az aktív széntartályt) na meg a hiba is.

Múltkor írtad, h "Dettó"

Most én írom! :)

Link to comment
Megosztás:

Ha rájövök a megoldásra, leírom! Olasz gyártmányú krossz motorja van a haverom fiának, és párás időben ívet húz a gyújtás kábel. Még akkor is csinálta, amikor gyári újra cserélte! Túl erős a szikra. Igaz, hogy két ütemű, de oda az kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Sokan írjátok ezt a rángatást, na most ma nekem is elkezdte. Piros tetején volt a benzin mutató és elindulás után elkezdett fulladni, nyomtam a gázt de semmi, aztán le is fulladt. Megálltam, beindítottam és utána meg csak kb alapjáraton tudtam menni, begurultam egy kútra és belelöktem egy kis benzint, végül is hazahozott de valahogy félek ettől a dologtól :(

Ha találtok ötleteket szívesen venném én is, mert ez így nem túl jó. Ma még be kell mennem a belvárosba és nem őszinte perpill a mosolyom...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Sokan írjátok ezt a rángatást, na most ma nekem is elkezdte. Piros tetején volt a benzin mutató és elindulás után elkezdett fulladni, nyomtam a gázt de semmi, aztán le is fulladt. Megálltam, beindítottam és utána meg csak kb alapjáraton tudtam menni, begurultam egy kútra és belelöktem egy kis benzint, végül is hazahozott de valahogy félek ettől a dologtól :(

Ha találtok ötleteket szívesen venném én is, mert ez így nem túl jó. Ma még be kell mennem a belvárosba és nem őszinte perpill a mosolyom...

Nekem is volt már hasonló, de nem fulladt le csak berángatott. Egyébként nekem is a pirosnak a felénél volt aztán én is elmentem tankolni és utána már semmi. Mondjuk én egy benzinszűrőt cseréltem, bár nem tudom miköze lehet hozzá, de azóta pl mikor kevés a benzinem akkor sem csinálja. :) Lehet régi volt és televolt kitudja milyen kosszal aztán lehet nem tudta úgy átnyomni rajta a pumpa az üzemanyagot. (nem értek hozzá csak ezt gondolom szóval ha hülyeséget írtam nem leszólni érte :D )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Középkonzol izzó csere.....

Egyszer már kaptam pár jó instrukciót de egyszerűen elakadtam.

Két csavart a belsőlevegő keringető kapcsoló mögül kiszedve, a két csavar a szellőzőrács mögül kiszedve, kapcsolók lehúzva(mind a három+elakadásjelző), két oldalt egy egy patent+a tetején 3 kipattintva...

És elvileg ennyinek kéne lennie,de még sem tudom széthúzni,olyan minta középen fogná még valami,de nem jövök rá mi az.

Ha valaki tudja írja meg légyszi.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.