Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Középkonzol izzó csere.....

Egyszer már kaptam pár jó instrukciót de egyszerűen elakadtam.

Két csavart a belsőlevegő keringető kapcsoló mögül kiszedve, a két csavar a szellőzőrács mögül kiszedve, kapcsolók lehúzva(mind a három+elakadásjelző), két oldalt egy egy patent+a tetején 3 kipattintva...

És elvileg ennyinek kéne lennie,de még sem tudom széthúzni,olyan minta középen fogná még valami,de nem jövök rá mi az.

Ha valaki tudja írja meg légyszi.

Köszi

http://gallery.site.hu/u/Robz/Corsa_B/

Létezik egy másik tipusú középkonzol is, ott a ventilátor kapcsoló felett hátulról be van tekerve még két csavar, kitekerésük nélkül nem fog szétjönni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Középkonzol izzó csere.....

Egyszer már kaptam pár jó instrukciót de egyszerűen elakadtam.

Két csavart a belsőlevegő keringető kapcsoló mögül kiszedve, a két csavar a szellőzőrács mögül kiszedve, kapcsolók lehúzva(mind a három+elakadásjelző), két oldalt egy egy patent+a tetején 3 kipattintva...

És elvileg ennyinek kéne lennie,de még sem tudom széthúzni,olyan minta középen fogná még valami,de nem jövök rá mi az.

Ha valaki tudja írja meg légyszi.

Köszi

Szerintem a bowdenre gondolsz. Nagyjából amit látsz meg kell bontani :)

No meg a 2 csavar amit J0hnny is írt előttem.

Módosítva : Pistiv
Link to comment
Megosztás:

http://gallery.site.hu/u/Robz/Corsa_B/

Létezik egy másik tipusú középkonzol is, ott a ventilátor kapcsoló felett hátulról be van tekerve még két csavar, kitekerésük nélkül nem fog szétjönni.

Ez az oldal alapján szedtem szét én is,de arról a két csavarról nem tudtam amit írtál,és ahhoz hogy férek hozzá és azt hogy tudom kitekerni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Sokan írjátok ezt a rángatást, na most ma nekem is elkezdte. Piros tetején volt a benzin mutató és elindulás után elkezdett fulladni, nyomtam a gázt de semmi, aztán le is fulladt. Megálltam, beindítottam és utána meg csak kb alapjáraton tudtam menni, begurultam egy kútra és belelöktem egy kis benzint, végül is hazahozott de valahogy félek ettől a dologtól :(

Ha találtok ötleteket szívesen venném én is, mert ez így nem túl jó. Ma még be kell mennem a belvárosba és nem őszinte perpill a mosolyom...

Nekem is volt már hasonló, de nem fulladt le csak berángatott. Egyébként nekem is a pirosnak a felénél volt aztán én is elmentem tankolni és utána már semmi. Mondjuk én egy benzinszűrőt cseréltem, bár nem tudom miköze lehet hozzá, de azóta pl mikor kevés a benzinem akkor sem csinálja. :) Lehet régi volt és televolt kitudja milyen kosszal aztán lehet nem tudta úgy átnyomni rajta a pumpa az üzemanyagot. (nem értek hozzá csak ezt gondolom szóval ha hülyeséget írtam nem leszólni érte :D )

Elárulok nektek egy titkot, amit régebbi opelesek szerintem már tudnak, 20 liter alatt lassú és bizonytalan a visszajelző, 10 liter alá csusszan akkor végképp nem tudod hogy mennyi van bent, elég ha oldalépsz neki vagy teszel egy élesebb kanyart máris lecsusszan a mutató, legpontosabban talán akkor tudod leolvasni, ha full vízszintesen megállsz legalább 10 perce csak gyújtással az autón akkor azt mondom hogy kb pontos érték, a másik ezzel a rángatással kapcsolatban, ha pirosba érsz rángatni fog, és ez érthető is ha belegondoltok, alacsony a benzinszint a tankban, teljesen nem ér le a szivattyú a tank aljára, magyarul ha a korábban felvázolt esetekben pl odalépsz és meglöttyen a maradék benzin, a szivattyú pár pillanatig csak a semmit szívja mert eltűnik a benzin onnan, szín tiszta fizika és józan paraszti ész, ha régi a benzinszűrő akkor csak rosszabb a helyzet mert azt a kevés benzint amit fel tud venni a szivattyú nem biztos hogy át tudja passzírozni a szűrőn mert már koszon, cserével megoldható! Tehát akinek rángat és pirosban van már az tankoljon és megszűnik a baja, ha már az első fehér vonalat eléred már elég!

Lehet vitatkozni, nekem a tapasztalataim alapján ez a meglátásom!

Link to comment
Megosztás:

Lehet vitatkozni, nekem a tapasztalataim alapján ez a meglátásom!

És erről mit gondolsz? Teletanknál is előjön.

Köszonöm. van még egy kérdésem.

Mitől van ha kátyús rázós úton megyek, akár ami megdobálja az autót akkor az autóm berángat, mintha kihagyna. rángat, de észre sem venné az ember a rázós út miatt de pár m után is csinál ilyet.

normál úton semmi.

Link to comment
Megosztás:

És erről mit gondolsz? Teletanknál is előjön.

Teletank esetében a rángatás többek között a szivattyú haldoklását is jelentheti, de ha régen volt cserélve a benzinszűrő az is okozhatja! Ezen kívül a vákuum rendszer hiába is okozhatja, tehát valahol fals levegőt szív, ezt már egyszer részleteztem, jobbára ki lehet szűrni, olvass vissza!

Link to comment
Megosztás:

És erről mit gondolsz? Teletanknál is előjön.

Ha rájössz mi csinálja,akkor írd meg légyszi,de a hiba természetéből adódóan és tapasztalatból mondom,hogy jó hosszú szerelem lesz ez közted és a hiba között. :hug:

Sierra EFi ugyanezt csinálja már évek óta,eddig nem sikerült rájönni,hogy mitől csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Ha rájössz mi csinálja,akkor írd meg légyszi,de a hiba természetéből adódóan és tapasztalatból mondom,hogy jó hosszú szerelem lesz ez közted és a hiba között. :hug:

Sierra EFi ugyanezt csinálja már évek óta,eddig nem sikerült rájönni,hogy mitől csinálja.

AC-t cseréltél már a tiédben?

Megvan az üzemi nyomás emelt fordulaton is?

Link to comment
Megosztás:

AC-t cseréltél már a tiédben?

Megvan az üzemi nyomás emelt fordulaton is?

Az is megvolt, 3baros került bele.Meg új külső szűrő is.

Nyomást még nem néztünk menet közben,csak a porlasztás képét néztem leszedett légszűrőházzal,ott semmi hiba nem jött elő.

Ha kiszedem az injektort,akkor igaz semmi gyanús kosz nem látszik rajta,de másikkal vagy tisztított injektorral megjavul 20km erejéig kb.

Vajon mit szólna ha az 1.8nz nagyobb injektorfejét raknám rá? Elvileg a szívósorra felmegy,csak a pillangószelep nagyobb.

Az injektort már kicseréltem 1.8ra.

Link to comment
Megosztás:

Az is megvolt, 3baros került bele.Meg új külső szűrő is.

Nyomást még nem néztünk menet közben,csak a porlasztás képét néztem leszedett légszűrőházzal,ott semmi hiba nem jött elő.

Ha kiszedem az injektort,akkor igaz semmi gyanús kosz nem látszik rajta,de másikkal vagy tisztított injektorral megjavul 20km erejéig kb.

Vajon mit szólna ha az 1.8nz nagyobb injektorfejét raknám rá? Elvileg a szívósorra felmegy,csak a pillangószelep nagyobb.

Az injektort már kicseréltem 1.8ra.

Nem biztos, hogy a többlet üzemanyaggal tudna mit kezdeni.

Az sem jó, ha túl sokat kap.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet az egész dolog okozója a tank szintjelzőjének viton gyűrűje? Corsát nem ismerem ebből a szempontból, de anno a Calibránál pont ilyen tüneteket okozott (negyed tank bengával már leállt/nem indult el mert itt falsot szívott).

így néz ki az említett viton gyűrű a Calibránál (gyengébbek kedvéért a viton az anyaga, egyfajta olaj/benzinálló tömítés, akármilyen o-gyűrű nem jó):

Els__l_p_s_www.kepfeltoltes.hu__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

3-ik_www.kepfeltoltes.hu__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

5-ik_www.kepfeltoltes.hu__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt_kell_cser_lni_www.kepfeltoltes.hu__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet az egész dolog okozója a tank szintjelzőjének viton gyűrűje? Corsát nem ismerem ebből a szempontból, de anno a Calibránál pont ilyen tüneteket okozott (negyed tank bengával már leállt/nem indult el mert itt falsot szívott).

Fúú jó lenne,ha egy ilyen kis tömítéscsere megoldaná.

Bár nem tudom,hogy a corsánál van-e ilyen és hol szívhat falsot.

Lehet be kell nézzek a tankba még egyszer. Betépni a benzinillattól,hmmm nincs is annál jobb. :D

Link to comment
Megosztás:

Elárulok nektek egy titkot, amit régebbi opelesek szerintem már tudnak, 20 liter alatt lassú és bizonytalan a visszajelző, 10 liter alá csusszan akkor végképp nem tudod hogy mennyi van bent, elég ha oldalépsz neki vagy teszel egy élesebb kanyart máris lecsusszan a mutató, legpontosabban talán akkor tudod leolvasni, ha full vízszintesen megállsz legalább 10 perce csak gyújtással az autón akkor azt mondom hogy kb pontos érték, a másik ezzel a rángatással kapcsolatban, ha pirosba érsz rángatni fog, és ez érthető is ha belegondoltok, alacsony a benzinszint a tankban, teljesen nem ér le a szivattyú a tank aljára, magyarul ha a korábban felvázolt esetekben pl odalépsz és meglöttyen a maradék benzin, a szivattyú pár pillanatig csak a semmit szívja mert eltűnik a benzin onnan, szín tiszta fizika és józan paraszti ész, ha régi a benzinszűrő akkor csak rosszabb a helyzet mert azt a kevés benzint amit fel tud venni a szivattyú nem biztos hogy át tudja passzírozni a szűrőn mert már koszon, cserével megoldható! Tehát akinek rángat és pirosban van már az tankoljon és megszűnik a baja, ha már az első fehér vonalat eléred már elég!

Lehet vitatkozni, nekem a tapasztalataim alapján ez a meglátásom!

Vitatkozni a világért se, csak elmondom hogy mi van.....:D 99es 1.0 12v Corsám van, 170e km-rel. 155el vettem 2 éve, nem volt még semmi hibája (csak rohad). Csak városban, jellemzően 2-5 kmes utakon használom, szinte minden nap.

Namost. Nem vk rá büszke, de ált. a km-jelző szerint tankolok, mert tudom hogy mennyi km-t megyek el a vásárolt benzinnel. Mindig centizem, nemhogy pirosban, az alatt még 2-3 mm-t süllyed a mutató, mire kifekszik, és én mindig akkor tankolok. Igy tudok pontos fogyasztásokat mérni. Még nem volt baj, bár arra már gondoltam hogy egy kólásüvegnyi benzint bedobok a csomiba.

Ennek ellenére, szerencsére sosem volt rángatás, kanyarban sem marad ki egy ütem sem. Mazdámmal volt már olyan, hogy kifogytam, ott sem volt rángatás, hanem konkrétan a domtetőn leállt a motor 50nél( a domb aljában meg ott volt a kút, happy end, szervó persze nuku). Szóval nincs tapasztalatom szörcsögéssel meg fuldoklással. Ha a benzin elfogy, a motor úgy áll le, mintha elvágták volna.

Link to comment
Megosztás:

Nekem igazából nem rángat a kocsi, inkább az van, hogy sokszor elfogy az ereje, meg az alapjárat néha leeseik 200-ra aztán visszaáll normálba. Nézegettem már mindenfélét rajta, de nem igazán van ötletem mitől lehet. Azt hittem a lyukas kipufogó okozza, de most lecseréltem és ugyanaz. Ötlet?

Olyat még nem halottam, hogy lyukas kipufogó okozott volna alacsony alapjáratot :D

Vitatkozni a világért se, csak elmondom hogy mi van..... :D 99es 1.0 12v Corsám van, 170e km-rel. 155el vettem 2 éve, nem volt még semmi hibája (csak rohad). Csak városban, jellemzően 2-5 kmes utakon használom, szinte minden nap.

Namost. Nem vk rá büszke, de ált. a km-jelző szerint tankolok, mert tudom hogy mennyi km-t megyek el a vásárolt benzinnel. Mindig centizem, nemhogy pirosban, az alatt még 2-3 mm-t süllyed a mutató, mire kifekszik, és én mindig akkor tankolok. Igy tudok pontos fogyasztásokat mérni. Még nem volt baj, bár arra már gondoltam hogy egy kólásüvegnyi benzint bedobok a csomiba.

Ennek ellenére, szerencsére sosem volt rángatás, kanyarban sem marad ki egy ütem sem. Mazdámmal volt már olyan, hogy kifogytam, ott sem volt rángatás, hanem konkrétan a domtetőn leállt a motor 50nél( a domb aljában meg ott volt a kút, happy end, szervó persze nuku). Szóval nincs tapasztalatom szörcsögéssel meg fuldoklással. Ha a benzin elfogy, a motor úgy áll le, mintha elvágták volna.

Amire én gondoltam, hogy "kilöttyen" a benzin a szivattyú alatt az városban nem hiszem, hogy nagyon előjön, főleg nem egy 40-50-es sebességnél, egyébként örülj neki hogy neked nem csinálja, azt jelenti hogy motorikusan rendben van az autód! ;)

Link to comment
Megosztás:

Olyat még nem halottam, hogy lyukas kipufogó okozott volna alacsony alapjáratot :D

Nem azt mondtam, hogy az okozta az alacsony alapjáratot, hanem a motor fura hangját, illetve az erőtlenségét. Az erőtlenség ugyanúgy megmaradt, és az alapjárat is tud fura dolgokat művelni. A kipufogó csere előtt a befecskendezőt és az alapjárati motort is kipucoltam. Már ötletem sincs.

Link to comment
Megosztás:

Nem azt mondtam, hogy az okozta az alacsony alapjáratot, hanem a motor fura hangját, illetve az erőtlenségét. Az erőtlenség ugyanúgy megmaradt, és az alapjárat is tud fura dolgokat művelni. A kipufogó csere előtt a befecskendezőt és az alapjárati motort is kipucoltam. Már ötletem sincs.

Sorry, akkor elnéztem :) Vákuumrendszert átvizsgáltad? Tankszellőztető az egyik gyenge pont, szénszűrő nem esett szét véletlenül? Esetleg szívósoron gázszivárgás jelző spray-t fújsz járó motornál és kiderül ha ott falsot szív, vagy kézzel végig tapogatod, de az nem mindig nyerő! Most hirtelen ennyi jutott eszembe! Tankszellőztető részletesebb leíráshoz tudok linket adni ha érdekel!

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdezem mert ez a link ( http://gallery.site.hu/u/Robz/Corsa_B/ ) alapján szedtem szét,de a ventilátor kapcsoló feletti két csavarról szó sincs benne, bár hogy jobban megnéztem a képeken látom a helyét de ötletem sincs hogy férnék hozzá. És itt úgy volt hogy egy csatit és bowdent sem kell széthúznom,de olvastam korábbi hozzászólásokat oda meg az volt írva hogy kell. Ezért nem tudom mit tegyek...

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdezem mert ez a link ( http://gallery.site.hu/u/Robz/Corsa_B/ ) alapján szedtem szét,de a ventilátor kapcsoló feletti két csavarról szó sincs benne, bár hogy jobban megnéztem a képeken látom a helyét de ötletem sincs hogy férnék hozzá. És itt úgy volt hogy egy csatit és bowdent sem kell széthúznom,de olvastam korábbi hozzászólásokat oda meg az volt írva hogy kell. Ezért nem tudom mit tegyek...

Az egész középkonzolt kiborítod magad felé és a hátsóján fogsz találni két csavart.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.