Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Régebben írtam a Corsámmal kapcsolatban, megoldódott minden probléma, már rajta a rendszám, meg minden.

Olyan ügyben érdeklődnék, hogy szerintetek EZ a felni gond nélkül fel mehet rá? Felhívtam a srácot, jelenleg egy Fiat Bravon van. 35-ös az ET-je. Nincs ültetve a Corsa. Tuti, hogy nem fog beleérni semmibe?

Szerintetek illik a Corsához amúgy?

Jah és nagyobb a tehermentesítője egy kicsivel, azt csináltatnom kell hozzá majd, de azt mondta a srác, hogy ilyen 120-130-ig el lehet menni ezzel a mentesítővel is. Ez szerintetek nem káros a futóműre nézve?

Meg mennyiért csináltathatnak tehermentesítőt a Dezent felnihez?

Köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Na végra a hétvégén sikerült szétszednem az alapjárati motor, hogy kitakarítsam, de gondoltam ha már szét van szedve, akkor kipucolnám ezt az alkatrészt is:

http://kepfeltoltes.hu/view/120610/2012-06-10_08.36.18_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120610/2012-06-10_08.36.32_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Viszont mivel szabad ezt megtakarítani? Ez lenne a kérdésem. Illetve egy kics cső, ami erről az alkatrészről megy a tetején lévő fekete dobozba, az el van törve, és valószínűleg ezért is pörög kicsit az alapjárat. Gondolom ezt én. Mi a véleményetek? Köszi mindenkinek. G.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Na végra a hétvégén sikerült szétszednem az alapjárati motor, hogy kitakarítsam, de gondoltam ha már szét van szedve, akkor kipucolnám ezt az alkatrészt is:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Viszont mivel szabad ezt megtakarítani? Ez lenne a kérdésem. Illetve egy kics cső, ami erről az alkatrészről megy a tetején lévő fekete dobozba, az el van törve, és valószínűleg ezért is pörög kicsit az alapjárat. Gondolom ezt én. Mi a véleményetek? Köszi mindenkinek. G.

a csőtörést jól sejted. :) Rongy és féktisztító csodákra képes! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Létezik egy olyan könyv,hogy Opel Corsa B kéziköny.Németül már megvan nekem,de azt a nyelvet nem nagyon vágom.Tudna valaki segiteni nekem ezzel kapcsolatban? Eddig sehonnét sem tudtam letölteni...előre is köszönöm a válaszokat.

Adj levelet és adom a dokumentumot

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Na végra a hétvégén sikerült szétszednem az alapjárati motor, hogy kitakarítsam, de gondoltam ha már szét van szedve, akkor kipucolnám ezt az alkatrészt is:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Viszont mivel szabad ezt megtakarítani? Ez lenne a kérdésem. Illetve egy kics cső, ami erről az alkatrészről megy a tetején lévő fekete dobozba, az el van törve, és valószínűleg ezért is pörög kicsit az alapjárat. Gondolom ezt én. Mi a véleményetek? Köszi mindenkinek. G.

Szerintem rosszra gondoltál, mármint a linkelt fényképekből ítélve, amit lebontottál az az injektor nem az alapjárati motor, ettől függetlenül kegyetlenül dzsuvás a cucc szóval mindenképpen tisztítsd, de nem ajánlom hogy fent a helyén, hanem a két anyát kitekerve szedd le az injektor fejet és úgy takarítsd meg, így nem fog kosz kerülni a szívótorokba. Az alapjárati motor amit írtál az injektor bal felén van elöl.

A takarításához itt találsz részletes infókat Pistiv kolléga jóvoltából :) :

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/14/alapjarati_motor_karbantartas

Takarításhoz féktisztító és rongy ahogy írták is többen, esetleg brigéciol ha nincs féktisztító, vagy benzinnel lemosod. Visszarakásnál kontakt spray-t fújj az injektor tetején a befecskendező csatlakozójához, amivel be van kenve a csatlakozó azt ne szedd le róla, mert szigetelési okok miatt kenték be azzal a maszlaggal, az kell oda.

Link to comment
Megosztás:

Azt vágom, hogy az az injektor :icon1: Azért került levételre, hogy az alapjáratit ki tudjam szedni, és így láátam meg, hogy mennyire koszos. De azért köszi a linket még1x. Akkor az lesz, hogy leveszem a két anyát, és külön takarítom meg, nem a helyén. Attól, hogy be van kenve a csati, még lehúzhatom? Köszi szépen! G.

Link to comment
Megosztás:

Azt vágom, hogy az az injektor :icon1: Azért került levételre, hogy az alapjáratit ki tudjam szedni, és így láátam meg, hogy mennyire koszos. De azért köszi a linket még1x. Akkor az lesz, hogy leveszem a két anyát, és külön takarítom meg, nem a helyén. Attól, hogy be van kenve a csati, még lehúzhatom? Köszi szépen! G.

Persze, le is kell húznod a csatlakozót másképp nem tudod levenni, csak azt a takony szerű cuccot mentsd meg amennyire tudod :D

Sziasztok! Végre sikerült megvenni a kis corsát, most már én is beállok hozzátok! :)

Csatlakozom az előttem szólóhoz :)

Link to comment
Megosztás:

Adj levelet és adom a dokumentumot

Nekem is elküldenéd ha megkérhetlek? Nekem is csak a német van meg és egy szót sem beszélek németül. :(

automi.automi@gmail.com

Sziasztok! Végre sikerült megvenni a kis corsát, most már én is beállok hozzátok! :)

Gratulálok! :) Ha jól látom dízel a corsád. TD-s vagy sima D-s?

Link to comment
Megosztás:

1.5 td-s. köszi. :)

Tudsz esetleg pár infóval szolgálni a kocsiról? Felszereltség, ár, futott km, állapot, stb? Dízeles corsákkal szemezek, de dízelhez és korhoz méltóan már jócskán van bennük kilométer az eladó TD-kben. Főleg az alacsonyabb fogyasztás és nagyobb nyomaték miatt szeretnék dízelt, viszont hallattam olyanokat, hogy dízelekhez drágább az alkatrész mivel japán a motorja. Te ezekről miket tudsz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem az lenne ,hogy hengerfejtömítés cseréhez / nél amiket felsorlok azokon kívül mit érdemes/kell cserélni.

7végén viszem a kocsit, addig még ami lemaradt azt berendelem innen a bárditól:

Szóval ami van:

- elring tömítésszett (komplett)

- hengerfejcsavarok

- wahler termosztát (sz@r a régi ezért lesz cserélve)

- hűtővíz

- olaj (van kb 3,2L 10w40 Mobil 2000 olajom, elég ha veszek hozzá még 1 litert)

- szűrők az olajcseréhez

- vezérlés (skf szíj + feszítőgörgő, Dolz vízpumpa)

Amit még berendelek az az ékszíj.

Esetleg a felsoroltakon kívül van még vmi?

Amúgy az autó hírtelen leálásával kapcsolatban, legutóbbi leállás után a gyújtás környékén az összes kábelt kihúztam-bedugtam és utána simán indult. Valahol ott lesz a bibi :P

c12nz mocinál ugye rotoros a gyújtás. Az elosztófedelet leszedve a rotor mögött van egy műanyag védő. (remélem tudjátok mire gondolok)

Annak fixen ott kell leni vagy nem?

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Azt vágom, hogy az az injektor :icon1: Azért került levételre, hogy az alapjáratit ki tudjam szedni, és így láátam meg, hogy mennyire koszos. De azért köszi a linket még1x. Akkor az lesz, hogy leveszem a két anyát, és külön takarítom meg, nem a helyén. Attól, hogy be van kenve a csati, még lehúzhatom? Köszi szépen! G.

Ha leszeded akkor keményen brigéciól és a végén benzinnel mosd át.. szerintem.

Technodome:

Mi kell még?

Zsák pénz! :)

A vezérlés márkája honnan jött, h SKF-et vegyél?

Link to comment
Megosztás:

Tudsz esetleg pár infóval szolgálni a kocsiról? Felszereltség, ár, futott km, állapot, stb? Dízeles corsákkal szemezek, de dízelhez és korhoz méltóan már jócskán van bennük kilométer az eladó TD-kben. Főleg az alacsonyabb fogyasztás és nagyobb nyomaték miatt szeretnék dízelt, viszont hallattam olyanokat, hogy dízelekhez drágább az alkatrész mivel japán a motorja. Te ezekről miket tudsz?

1999 es évjárat, szervós, központi zár, sajna nincs elektromos ablak, gsi szárnyas, 230.000 km van benne, tudom h nem kevés..... Egy hete vettem így sok infóval nem tudok szolgálni, amit tok h jellegzetes hiba a generátor mivel a víz oda csapódik és zárlatok lessz, am meg dícsérik az Isuzu motort, nekem, vagyis páromnak meg nekem nagyon tetszik! Jah és 3ajtós.... :D kb. 4,7et fogyaszt eddig. Most állok a kötelező cserék előtt... :) Nagyjából ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Ha leszeded akkor keményen brigéciól és a végén benzinnel mosd át.. szerintem.

Technodome:

Mi kell még?

Zsák pénz! :)

A vezérlés márkája honnan jött, h SKF-et vegyél?

igazából ez volt jóárasítva :) amúgy miért kérded? Jaja a zsák pénz az oké, csak akkor elvileg mindent megvettem hozzá. :)
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.