Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Helló !

Leszedtem a kocsiról a turbót. A turbina lapátot ahogy mozgattam jobbra-balra elég erősen kotyogott, mintha csapágyas lenne.

Azon gondolkodom , hogy megpróbálom magam javítani, és ha nem megy veszek bele egy másikat. Vagy jobban kijövök ha hozzáértőhöz adom ? Mennyire dolgoznak drágán ?

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Tudnátok segíteni, hogy folyamatos 35 -ös hibakód dobálása esetén mit kellene még megnéznem.

amit eddig tettem:

-alapjárati szelep tisztítás, ami után megint check lámpa

-alapjárati szelep csere

-folytószelepház o gyűrű csere

Nem mondom biztosra, de lehet hogy nálad is bejön, volt már nálam is ilyen hiba, hogy szarnak vette az alapjáratit, aztán nem is ott volt a gond csak elfedte a hibakódot. A szívócsonk bal oldalán hátul alul, van egy hőfok érzékelő, annak a csatlakozóját vedd le, kontakt spray majd vissza, illetve egy ECU reset (akku saru le, szünet majd vissza) után próbáld meg újra és villogtass, hátha nálad is megoldja, mivel azonos motorról beszélünk köbcenti híján.

Link to comment
Megosztás:

Ha veszel egy turbo-centírozó gépet (4-5milka) akkor talán,de még a forgó rész centirozásán túl a középrész illeszkedésének is nagyon pontosnak kell lennie. Tehát maradjuk annyiban,hogy otthon esélytelen,de tudtommal két cég van összesen ahol normális munkát tudnak végezni,a többiek inkább csak az AS szabványt követik(ahogy sikerül).

Felújítás gyári javítókészlettel olyan 60ropiról indul.

Link to comment
Megosztás:

Igen, az is meg a folytószelepház is ki lett pucolva.

Valami fals levegő is lehet. A fojtószelepházra menő gumicsöveket, meg azokat a műanyag gumipipás csöveket nézd meg milyen állapotban vannak.

Nekem pl. x14xe azért dobált beszívott levegő hőmérséklet alacsony fesz. hibát,mert a szívócsonkot nem húztam rá rendesen és falsot kapott.

Link to comment
Megosztás:

Valami fals levegő is lehet. A fojtószelepházra menő gumicsöveket, meg azokat a műanyag gumipipás csöveket nézd meg milyen állapotban vannak.

Nekem pl. x14xe azért dobált beszívott levegő hőmérséklet alacsony fesz. hibát,mert a szívócsonkot nem húztam rá rendesen és falsot kapott.

A vákumcsöveket is nem rég újítottam fel mert egyszerűen a végeken levő gumipiák szétporladtak, mind a négy szétment. A pipákat gumicsővel helyettesítettem amit ráragasztottam a vákumcsőre. Az egyik cső megy a légszűrő házba ami egy kis ajtót nyit-zár, ki is próbáltam az működött mikor megszívtam csövet, a másik vákumcső nem tudom mi célt szolgál. A többi gumicső látszólag rendben van.

Link to comment
Megosztás:

Ha veszel egy turbo-centírozó gépet (4-5milka) akkor talán,de még a forgó rész centirozásán túl a középrész illeszkedésének is nagyon pontosnak kell lennie. Tehát maradjuk annyiban,hogy otthon esélytelen,de tudtommal két cég van összesen ahol normális munkát tudnak végezni,a többiek inkább csak az AS szabványt követik(ahogy sikerül).

Felújítás gyári javítókészlettel olyan 60ropiról indul.

A turbina kerék csapágyát se lehetne otthon megoldani ? Esetleg még a szimeringet cserélni? Vagy felejtsem el teljesen ezt a dolgot, vegyek bontóban egy másikat ?

Link to comment
Megosztás:

Ha lóg akkor hiába szimeringezed. Mennyire szabad lógnia,ezt megint csak spéci helyen tudják igazából.

Ha nem sikerül jól összerakni és szétrepül akkor fémdarabkák repkednek befelé a motorba....

Bontottból hátha sikerül jót találni,de tipikusan olyan alkatrész amit ha feldobsz,akkor nem esik le.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sárvédő ívekhez milyen patent kell? Illetve kerékcsapágyakból milyet érdemes venni? (ami nem gagyi de nem is arany árban van)

Köszi

Ui: Régebben itt is kérdezősködtem a leállásos problémámmal kapcsolatban.

Jelentem sikerült orvosolni a dolgot :) Szereztem kompletten egy gyújtást (jeladóval, kábelekkel...stb), csere és azóta szépen muzsikál a dolog :) Nagy valószínűséggel a hall jeladó lehetett rossz, mert apránként visszacseréltem a régi cuccokat (kábel, rotor , elosztófedél) és ugyan úgy ment.

Köszi a tippeket/segítséget !

Link to comment
Megosztás:

Hát lehet én értelmeztem félre a dolgot. Ahogy levettem a turbót és bepillantottam láttam a turbina kereket. Azt ha hossz irányba mozgattam akkor nem mozdult, ha pedig jobbra-balra mozgattam akkor kotyogott, és hallottam is a csapágy hangját meg egy kis olaj is tocsogott benne. Ha lóg a turbó akkor hossz irányba kellene mozognia ?

Minden esetre az a csapágy nem tetszik benne nekem. Jelenleg Nyíregyházán szenvedek az autóval, de azért köszönöm a linket.

Link to comment
Megosztás:

Hát lehet én értelmeztem félre a dolgot. Ahogy levettem a turbót és bepillantottam láttam a turbina kereket. Azt ha hossz irányba mozgattam akkor nem mozdult, ha pedig jobbra-balra mozgattam akkor kotyogott, és hallottam is a csapágy hangját meg egy kis olaj is tocsogott benne. Ha lóg a turbó akkor hossz irányba kellene mozognia ?

Minden esetre az a csapágy nem tetszik benne nekem. Jelenleg Nyíregyházán szenvedek az autóval, de azért köszönöm a linket.

Hossz írányban nem lóghat semminyre, oldal irányban csak nagyon kicsit.

Ha olajos belül, az már régen rossz, sajnnos nem fogod megúszni felújítás vagy csere nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régebben érdeklődtem Comboval kapcsolatban, hogy indításkor felpörög, és menet közben rángat. Most hétvégén jutottam el odáig, hogy megcsináltam, féktisztítóval megfújkáltam mindent, mikozben járt a motor, de semmi változás nem történt. Ezek szerint egyik cső sem repedt, egyik tömítés sem hibázik. Mi okozhatja még ezt a rángatást? Néha kicsit olyan, mint ha valami fogná az autót, főleg alacsonyabb fokozatokban, kisebb sebességnél? Benzinszivíttyú nem lehet ludas? Ha beindítom a gépet, akkor a szivattyú környékéről furcsa morajlás jön? Meg lehet bizonyosodni valahogy arról, hogy az a rossz vagy sem? Csak azért, mert nem szívesen veszek 30e-ért másikat, ha nem az a baj... Előre is köszönöm mindenkinek! G.

Link to comment
Megosztás:

Hossz írányban nem lóghat semminyre, oldal irányban csak nagyon kicsit.

Ha olajos belül, az már régen rossz, sajnnos nem fogod megúszni felújítás vagy csere nélkül.

Délután elvittem a turbot megnézetni. Sajnos nem lehet javítani mert nem gyártanak hozzá alkatrészeket. Így most megy a keresgélés

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!

olyan kérdéssel fordulok hozzátok ,reggel mikor indítozok pár másodpercig dadog kicsit rángat a motor majd lassan beáll az alapjárat és szépen jár , a továbbiakban már nincs is gond csak reggelente vagy napközben egy egy hosszú állás után miután indítózok

merre induljak el a hibakeresében ? alapjárati? vagy netán haldokló ac pumpa

a motor x14xe

válaszokat és az ötleteket előre is köszönöm szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Középkonzol, műszerfal, óraegységek, kapcsolók világításait akarom kicserélni. Tudtok linkelni videót v képet ami végigmutatja a lépéseket? Köszi

Itt egy leírás az óracsoport cserére, a kiszedés részéig nézd a leírást utána hozzáférsz az izzókhoz a hátulján, átugrod a csere részt aztán az összerakást nézed és kész is.

A leírás: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/39/fordulatszammeros_ora_beepitese

Sziasztok! Régebben érdeklődtem Comboval kapcsolatban, hogy indításkor felpörög, és menet közben rángat. Most hétvégén jutottam el odáig, hogy megcsináltam, féktisztítóval megfújkáltam mindent, mikozben járt a motor, de semmi változás nem történt. Ezek szerint egyik cső sem repedt, egyik tömítés sem hibázik. Mi okozhatja még ezt a rángatást? Néha kicsit olyan, mint ha valami fogná az autót, főleg alacsonyabb fokozatokban, kisebb sebességnél? Benzinszivíttyú nem lehet ludas? Ha beindítom a gépet, akkor a szivattyú környékéről furcsa morajlás jön? Meg lehet bizonyosodni valahogy arról, hogy az a rossz vagy sem? Csak azért, mert nem szívesen veszek 30e-ért másikat, ha nem az a baj... Előre is köszönöm mindenkinek! G.

Ha vákuumod kilőve akkor meg kellene nézni a szívótorkot, hogy nem koszos-e, ha igen akkor tisztítás, alapjárati tisztítás és annak a helye.

Illetve amire sokat szarnak, az a benzinszűrő cseréje, pár napja cseréltem, egy Fiat Bravo-ban benzinszűrőt szintén rángatásos problémája volt, minden ki lett már cserélve a blokkon, nem igen maradt más, amikor leszedtem a szűrőt a benzin színű folyadék helyett kb mosólé folyt ki, innen gondolom nem kell részleteznem, tehát azt is mindenképpen cseréld ha nem tetted még meg, 1000 pár zár forintos tétel, nem fog hanyatt vágni senkit szerintem.

Aztán ha ezután sem oldódik meg akkor lehetséges hogy AC pumpa, de előtte mindenképp érdemes ezt végiggurigázni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!

olyan kérdéssel fordulok hozzátok ,reggel mikor indítozok pár másodpercig dadog kicsit rángat a motor majd lassan beáll az alapjárat és szépen jár , a továbbiakban már nincs is gond csak reggelente vagy napközben egy egy hosszú állás után miután indítózok

merre induljak el a hibakeresében ? alapjárati? vagy netán haldokló ac pumpa

a motor x14xe

válaszokat és az ötleteket előre is köszönöm szép napot!

Első lépésben mindenképpen alapjárati, mivel hideg motornál van inkább szerepe, magát a motor kúpos részét kell megtisztítanod és a helyét is, féktisztító plusz rongy.

Ez a leírás segíthet:http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/14/alapjarati_motor_karbantartas

Link to comment
Megosztás:

Nah, akkor cak hogy tisztában legyek vele... a szívótorok, az a fekete nagy köralakú izé, a motor tetején? Ha az, akkor arany tiszta, az alapjárati motor ki volt tisztítva. Benzinszűrő rendszeresen van cserélve, ez most kb 4e km-t futott. Akkor lehet hogy benzinpumpa lesz. Milyet érdemes bele venni? Bontottat érdemes vagy újból valamilyet? Köszi szépen! G.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.