Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!Tudna valaki ötletet adni hogy miért világít a töltés jel hiba a műszerfalon?(akksi jel)

Akksit kimértem,jó!Semmi hibára utaló jel nincsen,az autó pöccre indul.Mégis szinte mindig világít,csak néha alszik el.

Corsa B 1.5 D 1993-as

köszi előre is!

Járó motornál mértél töltést? Fogyasztó nélkül 14,0 - 14,3V-ot kellene tudnod mérni. Ha csak az akkufeszt méred 11-12V akkor generátorra tippelnék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Tudna valaki ötletet adni hogy miért világít a töltés jel hiba a műszerfalon?(akksi jel)

Akksit kimértem,jó!Semmi hibára utaló jel nincsen,az autó pöccre indul.Mégis szinte mindig világít,csak néha alszik el.

Corsa B 1.5 D 1993-as

köszi előre is!

Nekem is az a kérdésem, hogy járó motornál mérted? Ha akkor 12V körül van, az esetben generátor fesszabályzó több mint valószínű.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is az a kérdésem, hogy járó motornál mérted? Ha akkor 12V körül van, az esetben generátor fesszabályzó több mint valószínű.

Álló helyzetbe 12,3V. Az autó most lett amúgy véve és hátul van egy erősítő és egy mélyláda.Ez mennyire befolyásolja?

Ha fesszabályzó ,akkor komplett generátort vagy csak a szabályzót kell kicserélni?Illetve mennyibe fog ez fájni nekem?

Link to comment
Megosztás:

Álló helyzetbe 12,3V. Az autó most lett amúgy véve és hátul van egy erősítő és egy mélyláda.Ez mennyire befolyásolja?

Ha fesszabályzó ,akkor komplett generátort vagy csak a szabályzót kell kicserélni?Illetve mennyibe fog ez fájni nekem?

A mennyi attól függ ki csinálja. Ha te akkor olcsóbb, ha pl. egy erre szakosodott műhely vagy autóvillamossági szerelő akkor drágább.

Érdemes szerintem egy komplett felújítás mert ha most csak az egyik alkatrészt cseréled akkor lehet hogy jövő hónapban a másikat.

Fesz.szabályzó, szénkefék, csúszógyűrű, csapágyak,diódasor.

Árat nem tudok pontosat de szerintem 20e-be bele kellene férjen. És akkor van egy új generátorod.

Esetleg próbálhatsz bontottat de az megint csak zsákbamacska.

Tudom pesti cég de az ár miatt esetleg egy kérdést megér. www.fervill.hu.

A mélyláda + erősítő nem kellene hogy befolyásolja.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Segitséget szeretnénk kérni tőletek,járt már ugy valaki hogy tökéletesen ment az autó/ Corsa 1,4-es /és meg áltunk vele és utána nem tudtuk beinditani.Az öninditó forgatta a müszerfalon a sárga lámpa villogot és nem indult,elektromos részen szikra van.Mi tilthatja le benzin szivattyu tönkrement,vagy valami jeladó,hol keressem a hibát.

Link to comment
Megosztás:

A mennyi attól függ ki csinálja. Ha te akkor olcsóbb, ha pl. egy erre szakosodott műhely vagy autóvillamossági szerelő akkor drágább.

Érdemes szerintem egy komplett felújítás mert ha most csak az egyik alkatrészt cseréled akkor lehet hogy jövő hónapban a másikat.

Fesz.szabályzó, szénkefék, csúszógyűrű, csapágyak,diódasor.

Árat nem tudok pontosat de szerintem 20e-be bele kellene férjen. És akkor van egy új generátorod.

Esetleg próbálhatsz bontottat de az megint csak zsákbamacska.

Tudom pesti cég de az ár miatt esetleg egy kérdést megér. www.fervill.hu.

A mélyláda + erősítő nem kellene hogy befolyásolja.

Akkor érdemes egy komplett generátort vennem.Csak az 1.5D corsa generátor jó bele vagy más corsáé is?

Itt Szombathelyen van egy cég ami foglalkozik generátor felújítással,megkérdezem majd őket az árról.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy régebbi hozzászólás itt a fórumon.Mégis befolyásol a hangcucc?

"szóval ha kb 1000es fordulaton kell tudnia a generátornak 14.4v töltő feszkót ha ennél több az tönkre teszi az aksit a legtöbbnél ez a max. Ha több elhajlanak a cellák lemezei és off az aksinak. Ha gyorsan nagy áramfelvétel lép fel akkor beesik a feszkó (10A-40A) ha komoly hangcuccod van ez simán lehet ilyenkor az aksiról is jöhet áram ami nem megfelelő töltöttséghez vezethet, ugye nem szabad elfelejteni hogy nem 40A ral tölti a generátor az aksit, illetve az 44es aksi kb 440A tud leadni kb 10s-15s károsodás nélkül. Az aksi ha fel van töltve akkor 13.6v kell hogy mérj rajta. Tehát egy szulfátos testkábel és egy erősebb hangcucc vagy túl sok tuc-tuc zene is okozhat ilyen gondot. Egy 1F kondi jó szolgálatot tehet mert az esetleges nagyobb áramfelvételnél át tudja hidalni azt az időt amíg a generátor reagál így nem kell az aksiról biztosítani az áram ellátás. Ezzel azt akarom mondani meg kell pucolni az aksi sarukat, lehetőség szerint szilikonzsírral lekenni. A testkábel saruját is tisztítani kell ha lehet és a +12v is rá lehet nézni. Továbbá az se lesz jó ha nagyobb aksit teszel bele, a kisebb töltő áram miatt sokkal lassabban töltődik az aksi így pont az ellenkező hatás érsz el ilyenkor, nem tud feltöltödni normál idő alatt és olyan lesz mintha le lenne merülve. Szóval vannak buktatók. Mielőtt jönnek az értelmes hszek közlöm több mint 10 éve dolgozom aksikal is, szóval aki nem ismeri a generátor, feszültségszabályzó, aksi felépítését, működését az kíméljen meg a butaságtól van elég önjelölt "elektronikai szaki" a neten akinek fingja sincs róla mégis írja a butaságot. Szóval érdemi hsz-t szívesen olvasok! Többi off! kösz"

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Segitséget szeretnénk kérni tőletek,járt már ugy valaki hogy tökéletesen ment az autó/ Corsa 1,4-es /és meg áltunk vele és utána nem tudtuk beinditani.Az öninditó forgatta a müszerfalon a sárga lámpa villogot és nem indult,elektromos részen szikra van.Mi tilthatja le benzin szivattyu tönkrement,vagy valami jeladó,hol keressem a hibát.

Milyen 1.4-es motorról beszélünk? NZ vagy XE

Ha NZ-s a motor akkor gyújtás ráadásakor hallanod kell 1-2 mpercig zümmögő hangot, ha nem hallod akkor a szivattyú nem termelt fel, ha nem termel fel a motor nem vagy csak nehezen fog beindulni, mivel utána már csak indítózáskor termel.

Ha eddig úgy indítottál, hogy gyújtáson nem vártál, hanem egyből indítóztál NZ esetében öreg hiba, mindig várni kell amíg elhallgat akkor elindul.

XE esetében csak akkor termel a szivattyú ha indítózol, ott meg kell tartania a nyomást a rendszernek, ha elengedi akkor szokott tekerni az önindító és nem indul a vas.

Ez egy régebbi hozzászólás itt a fórumon.Mégis befolyásol a hangcucc?

"szóval ha kb 1000es fordulaton kell tudnia a generátornak 14.4v töltő feszkót ha ennél több az tönkre teszi az aksit a legtöbbnél ez a max. Ha több elhajlanak a cellák lemezei és off az aksinak. Ha gyorsan nagy áramfelvétel lép fel akkor beesik a feszkó (10A-40A) ha komoly hangcuccod van ez simán lehet ilyenkor az aksiról is jöhet áram ami nem megfelelő töltöttséghez vezethet, ugye nem szabad elfelejteni hogy nem 40A ral tölti a generátor az aksit, illetve az 44es aksi kb 440A tud leadni kb 10s-15s károsodás nélkül. Az aksi ha fel van töltve akkor 13.6v kell hogy mérj rajta. Tehát egy szulfátos testkábel és egy erősebb hangcucc vagy túl sok tuc-tuc zene is okozhat ilyen gondot. Egy 1F kondi jó szolgálatot tehet mert az esetleges nagyobb áramfelvételnél át tudja hidalni azt az időt amíg a generátor reagál így nem kell az aksiról biztosítani az áram ellátás. Ezzel azt akarom mondani meg kell pucolni az aksi sarukat, lehetőség szerint szilikonzsírral lekenni. A testkábel saruját is tisztítani kell ha lehet és a +12v is rá lehet nézni. Továbbá az se lesz jó ha nagyobb aksit teszel bele, a kisebb töltő áram miatt sokkal lassabban töltődik az aksi így pont az ellenkező hatás érsz el ilyenkor, nem tud feltöltödni normál idő alatt és olyan lesz mintha le lenne merülve. Szóval vannak buktatók. Mielőtt jönnek az értelmes hszek közlöm több mint 10 éve dolgozom aksikal is, szóval aki nem ismeri a generátor, feszültségszabályzó, aksi felépítését, működését az kíméljen meg a butaságtól van elég önjelölt "elektronikai szaki" a neten akinek fingja sincs róla mégis írja a butaságot. Szóval érdemi hsz-t szívesen olvasok! Többi off! kösz"

Egyetértek az általad idézett megállapítással!

Dízelbe csak dízeles generátor jó úgy tudom, nekem elfekvőben csak benzinesem van.

Egyébként a közeledben vagyok, Körmenden! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor érdemes egy komplett generátort vennem.Csak az 1.5D corsa generátor jó bele vagy más corsáé is?

Itt Szombathelyen van egy cég ami foglalkozik generátor felújítással,megkérdezem majd őket az árról.

Isuzu motor generátora különbözik a többitől, mert rajta van a vákkumszivattyú is. Ha bontottat keresel, akkor 1,5-1,7 Isuzu motorra valót keress, Corsa B, Astra F, Vectra B.

Hogy mennyibe fog kerülni, attól függ, mi a baja, sok baja lehet, tekercsek, diódahíd, fesz szabályzó. A le és felszerelés szintén nem ingyen lesz.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Segitséget szeretnénk kérni tőletek,járt már ugy valaki hogy tökéletesen ment az autó/ Corsa 1,4-es /és meg áltunk vele és utána nem tudtuk beinditani.Az öninditó forgatta a müszerfalon a sárga lámpa villogot és nem indult,elektromos részen szikra van.Mi tilthatja le benzin szivattyu tönkrement,vagy valami jeladó,hol keressem a hibát.

Ha NZ akkor mozgasd meg a gyújtáselosztó alatti csatit.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Segitséget szeretnénk kérni tőletek,járt már ugy valaki hogy tökéletesen ment az autó/ Corsa 1,4-es /és meg áltunk vele és utána nem tudtuk beinditani.Az öninditó forgatta a müszerfalon a sárga lámpa villogot és nem indult,elektromos részen szikra van.Mi tilthatja le benzin szivattyu tönkrement,vagy valami jeladó,hol keressem a hibát.

A hiba meg oldódott az inditó kulcsban ment tönkre a immo csip,másik kulcsal jó.

Köszönöm a segitségeteket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehúztam a sarut az akkuról és az elektromos ablak gombjár folyamat kell nyomni, hogy felmenjen az ablak... ez előtt picit hosszaban megnyomtam és fel ment magától... meg lehet valahogy ismét "tanítani"? D Corsa (2008) azért ide írtam, mert aktívabb ez a topic :)

Köszi!

Be kell tanítani, engedd le az ablakot teljesen, tartsd nyomva még pár másodpercig (kb 5 mperc) , aztán fel és ugyan úgy tart lenyomva, ezt játszd el minden ablakkal ami nem megy automatán, ezután betanul a komfort elektronika és menni fog elvileg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv! Lenne egy kérdésem opel corsa 93, c12nz motorkód a hiba az lenne hogy kigyullad a hiba lámpa, ki villogtatás után a fojtószelep érzékelő feszültsége túl alacsony hibát olvastam le. Ma tettem rá egy újat és egy fél óra autózás után kigyullad megint és többszöri indítózásra el alszik. mi lehet a probléma ilyenkor. Választ előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem van egy isuzu diesel motoros b-s corsám.

Azt szeretném kérdezni hogy vezérműszíjat mennyi időközönként kell benne cserélni mert kb 4 éve cseréltük legutóbb és azóta csak 25 ezer km-t mentem vele, érdemes kicserélni már szerintetek?

A másik hogy a legutóbbi olajcsere óta csak 2500 km-t mentem a kocsival érdemes olajat cserélni benne vagy ráér jövőre is, sajnálom leengedni az alig futott olajat.

És az utolsó kérdésem pedig hogy azt honnan lehet észreveni hogy adagolós a kocsi mik az előjelek vagy honnan lehet észrevenni?

az enyémben kb 283000 km-van.

Előre is köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem van egy isuzu diesel motoros b-s corsám.

Azt szeretném kérdezni hogy vezérműszíjat mennyi időközönként kell benne cserélni mert kb 4 éve cseréltük legutóbb és azóta csak 25 ezer km-t mentem vele, érdemes kicserélni már szerintetek?

A másik hogy a legutóbbi olajcsere óta csak 2500 km-t mentem a kocsival érdemes olajat cserélni benne vagy ráér jövőre is, sajnálom leengedni az alig futott olajat.

És az utolsó kérdésem pedig hogy azt honnan lehet észreveni hogy adagolós a kocsi mik az előjelek vagy honnan lehet észrevenni?

az enyémben kb 283000 km-van.

Előre is köszi a választ.

Elméletben 120.000 Km van előírva. Ez mindig örök kérdés marad, hogy mikor, mennyi idő után. Én azért 100.000 Km vagy 6 év után lecserélném. Le kell venni a burkolatot, aztán rápillantani a szíjra, hogy nem-e repedezett a fogárokban stb. Ha nem, én hagynám még futni.

Olajat pedig 7.500 vagy 1 év (de a 10.000 Km is megfelelő), ezt érdemes betartani azért, nem olyan nagy összeg.

Adagolós: gázolaj csöpögés, erőtlen, rángat, nehezebben indul, füstöl sok minden lehet, de ezek a fő jelek általában.

283ezer, szerintem nem kilométer ennél a típusnál :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, újabb játékot találtam magamnak.

Józsi fórumtárstól sikerült egy hónapja egy fordulatszámmérős, elektronikus műszerfalat szereznem. Most jutottam el odáig, hogy foglalkozzam az átszereléssel, és, hát, nem lettem vidám. Az én óracsoportom ugyanis bowdenes (ezt természetesen előre tudtam), de mintha nem lehetne átszerelni, annak ellenére, hogy többen állították itt is.

A számlap átszerelése jó ötlet, ám a napi km-adatok kiosztása más, így az új számlappal olvashatatlan lesz. Még nagyobb probléma, hogy maga a sebességmérő egységet sem lehet az egyikből átszerelni a másikba, mert pl. nem lehet rögzíteni.

Egyszerűbb lesz talán szerezni egy érzékelőt az új, elektronikus egységhez, és bekötni (ámde mit és hová?), esetleg hagyni a csodába az egész projektet. :mean:

Valakinek ötlet, tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

Érdeklődnék hogy egy olyan isuzu motoros 1.5-d-s corsát ami 1995-ös gyártású, mennyiért lehet eladni hogyha hivatalosan kapott új alvázszámot mert elrozsdásodott az eredeti.

Papírokat megőriztem szóval megtudom mutatni aki megveszi hogy hivatalos nem lopott vagy iylesmi.

Veszít az értékéből így vagy ellehet adni normál áron is?

Válaszokat előre is köszönöm :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.