Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Kösz ezt tudom is hogy hol van :devlish:

Akkor elmegyek és csak simán abból tankolok. És akkor csak így tisztán tankoljam?

Mondjuk hogy van 5L benzin a tankban és rátankolok még 15L ilyen etanolt az úgy jó is?

Meg nézem hogy olcsóbb is akkor miért nem ilyet tankolnak mert én valami E85 ? 224ft/L láttam.

a motoron ehhez nem kell semmi átalakítás mert kiváncsi vagyok rá és most tankolnék még 1löször bioetanolt.

Ne tedd.

Max 50arány ,én úgy tudom,hogy nem egyből 50%

Pl kezdel 20%-al

Link to comment
Megosztás:

Kedvenc moderátor urunk, 100% etanollal vereti, de nem árulta még el a titkot hogy mibe fáj az upgrade. illetve hol ki tudja ezt megcsinálni mi időt vesz igénybe és mik a tapasztalatok a pénztárcakimélő megoldással kapcsolatba.

Olvassátok figyelmesebben a fórumot!

A "MOTE szolgáltatások, kedvezmények" topikban le van írva a link ahol beszerelik az átalakítót árral együtt (ha belépnétek a klubba még kedvezményt is kapnátok), valamint ott a beszerelőhelyek listája is ott van...

Tapasztalatokról meg külön altopik van a tuning topikon belül...

Link to comment
Megosztás:

Kösz ezt tudom is hogy hol van :devlish:

Akkor elmegyek és csak simán abból tankolok. És akkor csak így tisztán tankoljam?

Mondjuk hogy van 5L benzin a tankban és rátankolok még 15L ilyen etanolt az úgy jó is?

Meg nézem hogy olcsóbb is akkor miért nem ilyet tankolnak mert én valami E85 – 224ft/L láttam.

Úgy nem ajánlatos használni átalakító nélkül,ami kb.30ropi.

Ha átalakító nélkül több lesz benne az arány 50%-nál akkor szarabb lesz.

Szóval ha van kb.5liter benya akkor tegyél mondjuk még hozzá 10 liter benyát és akkor rakhatsz bele 15l etanolt.

Mindíg fele benya, max fele etanol!

Link to comment
Megosztás:

Úgy nem ajánlatos használni átalakító nélkül,ami kb.30ropi.

Ha átalakító nélkül több lesz benne az arány 50%-nál akkor szarabb lesz.

Szóval ha van kb.5liter benya akkor tegyél mondjuk még hozzá 10 liter benyát és akkor rakhatsz bele 15l etanolt.

Mindíg fele benya, max fele etanol!

Aha kösz szépen csak az arányra voltam kíváncsi hogy mégis... mennyi az annyi :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Jah meg lenne egy kérdésem hány lóerős a corzám (X14XE) forgalmijában 66kW van írva és én úgy tudom hog 750W=1lóerő

Aztán 66*1000 mert 1000W=1kW szóval az 66000 és ha ezt osztom 750el akkor pontosan 88 jön ki.

Akkor 66kW=88lóerő

amúgy mind1 a dolog mert frankon megy a corza csak úgy kíváncsiság képen jól beszélek?

Szerintem egyszerűbb, ha 1,3589 -el be szorzod a teljesítményt (kW-ot) :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Miért nem lehet egyből?

Szoktatni kell hozzá a lovat vagy mi? :devlish:

Nem tom ,én is olvastam.

Én arra gondolok ,hogy az elektronika valamennyit tud korrigálni....

De valójában nem tom.

Na meg az üzemanyag szűrő cseréről ne feledkezz meg 1-2 tank után.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszönöm a választ. Közben találtam az obiban is mindkettő féléből.

Lenne még egy kérdésem ezzel kapcsolatban, ugyanis kéne olyan műanyag foglalat is, amibe az izzót bele kell tenni. Hol keressek ilyet? Bontóban találni eféle dolgot?

Üdv!

T

Bontó,vagy csergő :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Ma meg is kaptam a kocsit hát veszett jó :devlish: szép halk meg nem is tudom de mintha jobban húzni kajakra 1esben nem mertem nyomni a gázt mert féltem felgyűri a gumit.

26e be volt munkadíjjal együtt vezérműszíjcsere meg az a vízszivattyú teszek is fel képet róluk, mármint a rosszról, mert azt visszaadta emlékbe XD

Vezérműszíjra is ráféért egy csere.

http://kepfeltoltes.hu/100510/K_p1183_www....ltoltes.hu_.jpg

v2

az a szivattyú

1

2

Itt ez a szivattyú még kotyogott, nem is gyengén nagyon szét volt menve.

Most kb. egy audi A4es mellém állna egy drag versenyen még kinevetném XD Mintha jobban menne a kocsi.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Ma meg is kaptam a kocsit hát veszett jó :devlish: szép halk meg nem is tudom de mintha jobban húzni kajakra 1esben nem mertem nyomni a gázt mert féltem felgyűri a gumit.

26e be volt munkadíjjal együtt vezérműszíjcsere meg az a vízszivattyú teszek is fel képet róluk, mármint a rosszról, mert azt visszaadta emlékbe XD

Vezérműszíjra is ráféért egy csere.

Itt ez a szivattyú még kotyogott, nem is gyengén nagyon szét volt menve.

Most kb. egy audi A4es mellém állna egy drag versenyen még kinevetném XD Mintha jobban menne a kocsi.. :lol:

Neked mi a fogyasztás? nyomod neki mint állat vagy csak kényelmesen??? mennyit kajál a verda? milyen gumi van fent? sportszürő vagy sportkipuf?

Link to comment
Megosztás:

Neked mi a fogyasztás? nyomod neki mint állat vagy csak kényelmesen??? mennyit kajál a verda? milyen gumi van fent? sportszürő vagy sportkipuf?

Válaszolva a kérdésedre ahogy a KRESZ-ben is van 1500-2000rpm en forgatom a motort nagyrészt. De van amikor nyomom neki azért. de csak úgy kihuzatom nem megyek folytonosan gyorsan. A fogyasztás

én nem is értem miért mondjátok hogy benzin faló az x14xe mert már 14 éves és ahhoz képest nekem nagyon jó a fogyasztása, ha akarom kevés benzinnel is sok hova eljutok de ha akarom akkor bizony megy mint a mérgezett egér. :devlish: fogyasztásról pontos számot nem tudok mondani de én szerintem olyan 8l fele lehet, de nem éri el a 8at.

Használtan vettük a corzát előtte is nő vezette meg egy darabig anyám is szóval nagyon megkímélt. 14 éves és 120E KM van benne.

De van egy szintén cozás jó ismerősöm neki egy 1,2es 95 öse van mármint corsa b je de ö valja hogy az a 10l is benyomja.

Nem akartam elhinni hogy annyit fogyaszt de beültem mellé kicsit lőtte neki meg ilyenek hát el is hittem neki hogy benyomja. nagyon megy neki is a corsa. :lol:

Gumik rajta még a téliek vannak fent elöl matadorok hátul continental winter contact van.

És fullra alap a kocsi mármint semmi piszkálás vagy ilyen extra cuccok bár tény hogy sokat ki lehetne belőle hozni.

Még acél felni is van rajta mert hát így gazdaságos mert ha netalán megsérül ne akkor elmegyek helyi bontóba aztán pici pénzekért veszek másikat. XD és olcsón megúsztam a történetet :lol:

De annyira nekem nem éri meg hogy valami szerelő jól le is húzón zsetonnal meg még a jót is elszarja.

Lehet hogy ez az én nézetem de nem szeretek semmit szerelő kézre adni mert valahogy abszolút nem bízom bennük.

Link to comment
Megosztás:

Válaszolva a kérdésedre ....
2700rpm-nél optimális a fogyasztás ott adja a nyomatékot... leglaábbis szerintem.

Nekem olyan "opel"os szerelőm van hogy ő is a XX éves astrával jár pedig megtehetné hogy ne azzal járjon de ő azt szereti...ami opel nála sose kop el és lelkiismeretes nem csak azt cisnálj ameg amit kell hanem amit még összegben belefér...szal nem minden szerelő kókányol:D

nekem x14xe moci van 195/50 r15 gumi nyári és 10L és mostanában valamiért nem megy:S olyna mintha fújna csak miko rmegppadlózom régen meg repült...nemértem az okát lehet hogy a gyári piuf meg a sport között ekkora a ülönbség:S nemtudom

Link to comment
Megosztás:

2700rpm-nél optimális a fogyasztás ott adja a nyomatékot... leglaábbis szerintem.

Nekem olyan "opel"os szerelőm van hogy ő is a XX éves astrával jár pedig megtehetné hogy ne azzal járjon de ő azt szereti...ami opel nála sose kop el és lelkiismeretes nem csak azt cisnálj ameg amit kell hanem amit még összegben belefér...szal nem minden szerelő kókányol:D

nekem x14xe moci van 195/50 r15 gumi nyári és 10L és mostanában valamiért nem megy:S olyna mintha fújna csak miko rmegppadlózom régen meg repült...nemértem az okát lehet hogy a gyári piuf meg a sport között ekkora a ülönbség:S nemtudom

Milyen Et számú a felnid? Hátul nem koppan bele a sárvédő oldalába? Hány col széles, 6"-os a felni.

Nekem a klasszikus Corsa három ágú felnim van 185/60/R14

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Corsa tulajdonos szeretnék lenni.

Egy 1998-1999-es corsáért 120000-150000 km.-el mennyit reális a régi tulajnak elkérni?

Érdekelne még a motorválaszték - melyik motorral érdemes megvenni.

Nemcsak városban használnám az autót, de nem sietek sehová.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Corsa tulajdonos szeretnék lenni.

Egy 1998-1999-es corsáért 120000-150000 km.-el mennyit reális a régi tulajnak elkérni?

Érdekelne még a motorválaszték - melyik motorral érdemes megvenni.

Nemcsak városban használnám az autót, de nem sietek sehová.

Előre is köszönöm a segítséget.

Talán az egyik legfontasabbat nem írtad...mi a keret erre a történetre mert 200-tól 700-ig vannak corsák állapottól felszeretségtől függően.

Szervós, klimás legyen-e. elektromos marhaságok. Olyat akarsz venni amibe beülsz és hasnzálod vag yolyat amivel egyből a szerelőhöz mész? Szóval ettől több adat kéne.

Link to comment
Megosztás:

2700rpm-nél optimális a fogyasztás ott adja a nyomatékot... leglaábbis szerintem.

Nekem olyan "opel"os szerelőm van hogy ő is a XX éves astrával jár pedig megtehetné hogy ne azzal járjon de ő azt szereti...ami opel nála sose kop el és lelkiismeretes nem csak azt cisnálj ameg amit kell hanem amit még összegben belefér...szal nem minden szerelő kókányol:D

nekem x14xe moci van 195/50 r15 gumi nyári és 10L és mostanában valamiért nem megy:S olyna mintha fújna csak miko rmegppadlózom régen meg repült...nemértem az okát lehet hogy a gyári piuf meg a sport között ekkora a ülönbség:S nemtudom

HY!

Nem változott meg az irányítása a kezelhetősége a kocsinak a nagy felni és lényegében az átlagosnál nagyobb és jóval vastagabb kerék miatt.

Ha nekem a corsát kellene hasonlítanom egy állatra akkor én egy kis egeret mondanék, azért mert alapjába véve kicsi kocsik de fürgék, mint egy kis egér.

De ha arra gondolok hogy az a kis egér szaglászik és hirtelen elforgassa a fejét meg irányt vált akkor a corza orra jut róla eszembe. Ilyen kis fürge tolja az orrát befele :devlish:

És mivel a nagyrészt orrnehéz :lol:

Szóval nagy kerékkel nem vesszlik el ez a jellege...?

195 ös kerék az szép... én sem értem hogy fér el az neked.. amúgy.. valami nyomtáv szelesítőd van?

Link to comment
Megosztás:

2700rpm-nél optimális a fogyasztás ott adja a nyomatékot... leglaábbis szerintem.

Nekem olyan "opel"os szerelőm van hogy ő is a XX éves astrával jár pedig megtehetné hogy ne azzal járjon de ő azt szereti...ami opel nála sose kop el és lelkiismeretes nem csak azt cisnálj ameg amit kell hanem amit még összegben belefér...szal nem minden szerelő kókányol:D

nekem x14xe moci van 195/50 r15 gumi nyári és 10L és mostanában valamiért nem megy:S olyna mintha fújna csak miko rmegppadlózom régen meg repült...nemértem az okát lehet hogy a gyári piuf meg a sport között ekkora a ülönbség:S nemtudom

Ha túl nagy a sportkipuffrendszer átömlése,okozhat nyomatékvesztést,én pl ezért nem rakom be a direktszűrőt,érezhetően szarabbul megy tőle.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.