Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretnék a Corsa-mba hátulra elektromos ablakemelőt. Csinált már valaki ilyet? Köszi előre is az infokat! G.

SAjna szerintem itt elég sok embernek a háromajtós verzió van szerintem, azok meg nem igen csináltak még hátra olyat. :rolleyes:

Miért akarsz te hátra el. ablakot?

Link to comment
Megosztás:

SAjna szerintem itt elég sok embernek a háromajtós verzió van szerintem, azok meg nem igen csináltak még hátra olyat. :rolleyes:

Miért akarsz te hátra el. ablakot?

Hosszú távon jobb lenne, ha nem a fejemet vágná a huzat. Ezért gondoltam, hogy beépítem, ha nem nagy kunszt, csak nem tudom, hogy az F Astra hátsó ajtófogantyúja megegyezik -e a Corsaéval.

G.

Link to comment
Megosztás:

Ötezer egy benyaszűrőcsere?? Patikába hordtad azt az autót? Két bilincset kellett hozzá meglazítani ha azt mondom 3 perc alatt végzett lehet sokat mondtam.

Akinek van fordulatszámmérője mondja meg legyen szíves,hogy mennyit forog a motor 90-nél ötösben!

X12SZ motorom van,gondolom F10-es váltó van benne,mint minden benzines b corsában,ha jól tudom.

Van F13 és F15 is a corsákban, és az sem mind1 milyen az áttételezése, és milyen a végáttétele.

A bal első kereket ha kifordítod ránézel a váltóra, és van rajta egy felirat alul, valami ilyesmi, hogy CR394, vagy CR374 vagy hasonló, esetleg WR418 WR429 WR453.

Link to comment
Megosztás:

Hosszú távon jobb lenne, ha nem a fejemet vágná a huzat. Ezért gondoltam, hogy beépítem, ha nem nagy kunszt, csak nem tudom, hogy az F Astra hátsó ajtófogantyúja megegyezik -e a Corsaéval.

G.

Amúgy nem tudom miért, de a háromajtós corsába a szél nem csap be valahogy annyira, legalábbis a vezető oldalon, mint pld F astra caravánba. Gondolom hosszabb az üveg az ajtóba. Ez csak egy paraszti elgondolás.

Bár én mostanában mindig felhúzott ablakkal közlekedek. ebben a melegben muszáj járatni a klímát. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Végy egy B corsát, tégy bele egy c20ne-t...ha ez megvan,szemeld ki a megfelelö áldozatot (lehetöleg ellenkezö nemüt) és vidd el egy körre...na igy lehet csajozni :rolleyes:

A lényeg,hogy elvittem egy kicsit kocsikázni a városba egy lány ismerösömet (csak asszony ne olvassa ezt ;), és hát ugye meg kellett neki mutatni hogy az ö hondája ami szintén 115paci mint a c20ne, azért az mégsem ugyanaz...a csaj a végére sikitozott majd össze pisilte magát és mikor megálltunk remegö hangon azt mondta hogy ez vetekszik a nagyon jó sexel :D hab a tortán, hogy kikezdett velem egy mazda cx7 a 2xx lóerejével, egyesben állva hagytam,kettesben mikor elkezdett a turboja üvölteni persze ott hagyott de 50-60ig a kis corsa szép nagy meglepit okozott aztán jött a piros lámpa...párszor eljátszottuk ezt a végén annyira ideges volt hogy verte a kormányt :D

bocs az élménybeszámolóért :D

Link to comment
Megosztás:

Végy egy B corsát, tégy bele egy c20ne-t...ha ez megvan,szemeld ki a megfelelö áldozatot (lehetöleg ellenkezö nemüt) és vidd el egy körre...na igy lehet csajozni :rolleyes:

A lényeg,hogy elvittem egy kicsit kocsikázni a városba egy lány ismerösömet (csak asszony ne olvassa ezt ;), és hát ugye meg kellett neki mutatni hogy az ö hondája ami szintén 115paci mint a c20ne, azért az mégsem ugyanaz...a csaj a végére sikitozott majd össze pisilte magát és mikor megálltunk remegö hangon azt mondta hogy ez vetekszik a nagyon jó sexel :D hab a tortán, hogy kikezdett velem egy mazda cx7 a 2xx lóerejével, egyesben állva hagytam,kettesben mikor elkezdett a turboja üvölteni persze ott hagyott de 50-60ig a kis corsa szép nagy meglepit okozott aztán jött a piros lámpa...párszor eljátszottuk ezt a végén annyira ideges volt hogy verte a kormányt :D

bocs az élménybeszámolóért :D

Stefan is mindig nagy életkedvvel meséli a korzás élményeit. A porsésat már hallottuk vagy 15x, meg a mercist is. :D

Link to comment
Megosztás:

Még egy gondolat ehhez: 3nöt vittem eddig...

Az elsö a bnöm volt, mikor elkezdtem gyorsitani váltogatni élvezni a szituációt, ö felém fordult és annyit mondott mosolyogva hogy "ilyenkor olyan kis kegyetlen fejet vágsz" ...lelkesedésem letörve egy pillanat alatt.

Második csaj: gyorsitok váltok, kezdem megint nagyon élvezni a helyzetet mikor felém fordul és azt kérdezi unott képpel: "te ezt élvezed"? ....lelkesedésem egy csettintéssel a föld alatt...

és akkor volt ma ez a harmadik csaj aki egy jó sexhez hasonlitotta az egészet... mosolyogva fogok elaludni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ehhez nem kell társ,de én azért nem vágtam bele az NE átépítéshez,mert 2hét alatt is sokszor volt szó szerint halálfélelmem,állandóan ott ült a kisördög a vállamon,hogy tövig nyomjam a pedált.

én véletlenül és kényszerböl vágtam bele a motorátépitésbe, de ez egy hosszú történet...de amióta megvan ez a moci,sokkal nyugottabban elözékenyebben vezetek,havonta ha 1x van egy ilyen "állatkodós" estém

Link to comment
Megosztás:

Van F13 és F15 is a corsákban, és az sem mind1 milyen az áttételezése, és milyen a végáttétele.

A bal első kereket ha kifordítod ránézel a váltóra, és van rajta egy felirat alul, valami ilyesmi, hogy CR394, vagy CR374 vagy hasonló, esetleg WR418 WR429 WR453.

Helló!

Köszi a választ!

W394 van ráírva,azt nem tudom,hogy f13 vagy f15...X12SZ motor...csak arra vagyok kíváncsi,hogy mennyit forog 90-nél 5.ben?

Barátnőmék 2006-os 1.2-es 62LE 3hengeres Polo-ja 2900-at forog 5.ben 90nél!! Az enyém 10évvel idősebb,15 lóval gyengébb és 200kilóval könnyebb,de sokkal kulturáltabban jár a 4henger és jobban gyorsul!

Link to comment
Megosztás:

én véletlenül és kényszerböl vágtam bele a motorátépitésbe, de ez egy hosszú történet...de amióta megvan ez a moci,sokkal nyugottabban elözékenyebben vezetek,havonta ha 1x van egy ilyen "állatkodós" estém

Tudom,hogy nem illik megkérdezni,de mennyit fogyaszt nálad ha szépen közlekedsz vele?

Az enyém x12sz,nem megy,viszont most például 27,15 literrel mentem 520km-t az=27,15/520*100=5,2l/100km.Ez Dunaföldvár-Szeged 2x oda-vissza.50-nel és 90-nel megyek vele,csak a teherautókat szoktam 70nél 3asba visszavágva előzni.

Tud valaki beszámolni utólagos klíma beszerelésről? C14nz-ben és x10xe-ben láttam már...fater szerint lefogja a működő kompresszor az autót...hát a gyárilag 52lovas x10xe csak 7lóval erősebb és abban van gyárilag.Szóval az enyémbe megoldható a beszerelés szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Tudom,hogy nem illik megkérdezni,de mennyit fogyaszt nálad ha szépen közlekedsz vele?

az a baj, hogy nagyon rövid távokat megyek vele (4km) és ez alatt be sem melegszik a moci, és télen igy evett 10liter körül...hosszabb távon max 9liter padlógázzal,amúgy ha szépen közlekedem 8körül eszik városban

Link to comment
Megosztás:

Ehhez nem kell társ,de én azért nem vágtam bele az NE átépítéshez,mert 2hét alatt is sokszor volt szó szerint halálfélelmem,állandóan ott ült a kisördög a vállamon,hogy tövig nyomjam a pedált.

Hát ez a halálfélelem dolog nálam annyira nem durva, de tegnap már én is elgondolkodtam azon, hogy letekerem a nyomást. ;)

Amíg csak nyélgázon gyorsítok és váltogatok, addig tudom mire számítsak, de amint előzgetni is kell, meg ilyesmi, már sokkal durvább a helyzet.

Egy pillanatra nem figyel oda és már bele is rongyol az ember az előtte haladóba, pedig éppenhogy csak rálép a gázra. :D

Nagyon tetszik a gép, de szokni kell, még a 200LE-s E30 után is, ami pedig szintén nem olyan szar már. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

az a baj, hogy nagyon rövid távokat megyek vele (4km) és ez alatt be sem melegszik a moci, és télen igy evett 10liter körül...hosszabb távon max 9liter padlógázzal,amúgy ha szépen közlekedem 8körül eszik városban

Az enyém is megkajálja a 7-et városban.Lehet,hogy a tiéd sem eszik többet hosszú távon 6,5-nél,mert nagyon könnyen viszi azt a 800 kilót!

Amúgy minden a vezetési stíluson múlik: pl. egy Prius is tud többet enni,mint egy BMW M3!

www.youtube.com/watch?v=dKTOyiKLARk

Prius 17.2 miles/gall

M3 19,4 mile/gall

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is megkajálja a 7-et városban.Lehet,hogy a tiéd sem eszik többet hosszú távon 6,5-nél,mert nagyon könnyen viszi azt a 800 kilót!

nekem a forgalmiba 950 van irva ... meg sztem egy 2literes moci nem ehet 6-7 litert,fizikai képtelenség

Link to comment
Megosztás:

nekem a forgalmiba 950 van irva ... meg sztem egy 2literes moci nem ehet 6-7 litert,fizikai képtelenség

Nekem haladós tempóban evett az XE 7-8-at. Akármit csinálhattam vele, nem evett 9 felett.

Volt hogy megjártam vele 2-személlyel Tökölt, odafelé siettünk, ott gyorsulgattunk, visszafelé se 90-el jöttünk és 6,7 L/100km lett. :rolleyes:

Az enyém akkor 940kg volt üresen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.