Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Majd viszed a következőhöz... :D

nem vagyok egyáltalán lehúzós, de ezek tényleg idióták :)

amúgy jól össze volt rakva ez a golf, teljes vr6-os corrado futómü alatta,fékek meg minden, szép 3as golf belső,müszerfallal ülések stb, új fényezés és ugye a vr6os moci benne és igy vette a gyerek anno 500-ért..sztem ennyit megért

Link to comment
Megosztás:

nem vagyok egyáltalán lehúzós, de ezek tényleg idióták :)

amúgy jól össze volt rakva ez a golf, teljes vr6-os corrado futómü alatta,fékek meg minden, szép 3as golf belső,müszerfallal ülések stb, új fényezés és ugye a vr6os moci benne és igy vette a gyerek anno 500-ért..sztem ennyit megért

Kiváló játszós autó... :D

Link to comment
Megosztás:

Kiváló játszós autó... :)

na ja, bár a vége felé mielött összecsukta volna elkezdtek motor elektronikus problémái lenni és szivtak vele sokat...bezzeg egy jó kis c20ne-vel nem lenne semmi bajuk,csak még nem jöttek rá hogy a WV nem tud autót gyártani :) :D

na és még a VW-t sem tudom rendesen leírni :D

Link to comment
Megosztás:

na ja, bár a vége felé mielött összecsukta volna elkezdtek motor elektronikus problémái lenni és szivtak vele sokat...bezzeg egy jó kis c20ne-vel nem lenne semmi bajuk,csak még nem jöttek rá hogy a WV nem tud autót gyártani :) :D

Nálam is elfogyott az ne, úgyh most már szét lehet csapni a verdát. :)

Link to comment
Megosztás:

na ja, bár a vége felé mielött összecsukta volna elkezdtek motor elektronikus problémái lenni és szivtak vele sokat...bezzeg egy jó kis c20ne-vel nem lenne semmi bajuk,csak még nem jöttek rá hogy a WV nem tud autót gyártani :) :D

A VW jobb,mint az Opel,de nem annyival,mint amennyivel drágább.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

A VW jobb,mint az Opel,de nem annyival,mint amennyivel drágább.Szerintem.

VW Phaeton: zsír új autó,0 km-es,még nem mentek vele, be sem indították, csak a kulcsot bele és ráadják a gyújtás és rögtön 20-30hibakódot dob ki a gép...gyárilag ilyen fos, és elvileg a fócvágennél a féton a felső kategóriát képviseli...egy opel hol ilyen szar?

Link to comment
Megosztás:

VW Phaeton: zsír új autó,0 km-es,még nem mentek vele, be sem indították, csak a kulcsot bele és ráadják a gyújtás és rögtön 20-30hibakódot dob ki a gép...gyárilag ilyen fos, és elvileg a fócvágennél a féton a felső kategóriát képviseli...egy opel hol ilyen szar?

Két évesen nem 30milla, hanem 6... :D

Link to comment
Megosztás:

VW Phaeton: zsír új autó,0 km-es,még nem mentek vele, be sem indították, csak a kulcsot bele és ráadják a gyújtás és rögtön 20-30hibakódot dob ki a gép...gyárilag ilyen fos, és elvileg a fócvágennél a féton a felső kategóriát képviseli...egy opel hol ilyen szar?

A Can-bus tud érdekes dolgokat produkálni...de szerintem minden márka minden típusánál lehet találni ilyen eseteket.

Az én Corsámat elég megkímélve vettem 12éves korában 140ekm-rel,én sem hajtom,sok mindent nem is cseréltem benne csak ami kopik és mozog. :D

Volt Caddy-je fateromnak 1.5D 2004ben, igaz akkor csak 9éves volt a dobozos POLO,de volt benne vagy 250.000km,semmi rángatás,nyűg,zörgés,rozsda nem jött elő 2év alatt,pedig melós autó volt.

Barátnőm meg az anyukája is hülyének néznek,hogy mindig a szerelőmhöz kell menni a Corsával ilyen-olyan nyűggel (most például a fűtőmotor kezdett nyekeregni),amikor az ők 11évesen eladott 95-ös Polo-jában csak fékbetétet meg olajat cseréltek 120ekm alatt.Nem hiszik el,hogy ennyi baj van egy autóval.

Opelhez olcsó az alkatrész de kell is bele sűrűn. :) Ez a saját tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

Opelhez olcsó az alkatrész de kell is bele sűrűn. :D Ez a saját tapasztalatom.

lekopogom, nekem szinte semmi bajom ezzel a motorral meg úgy az autóval, a forgó kopó alkatrészeken kivül semmire nem kellett költenem.. (persze az ecotec-es mocival mindenféle elektromos bajok voltak)

Link to comment
Megosztás:

lekopogom, nekem szinte semmi bajom ezzel a motorral meg úgy az autóval, a forgó kopó alkatrészeken kivül semmire nem kellett költenem.. (persze az ecotec-es mocival mindenféle elektromos bajok voltak)

Az enyém most is karosszériázni van,mert a bal oldali ajtó alja elkezdett csipásodni meg az akksitálcát is kilakatoltatom.

Az ajtót fújni fogja azt mondta az oldalvédő csíkig. Kíváncsi vagyok mennyire fog elütni színben,a küszöböket nagyon jól eltalálta tavaly.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém most is karosszériázni van,mert a bal oldali ajtó alja elkezdett csipásodni meg az akksitálcát is kilakatoltatom.

Az ajtót fújni fogja azt mondta az oldalvédő csíkig. Kíváncsi vagyok mennyire fog elütni színben,a küszöböket nagyon jól eltalálta tavaly.

93-as az enyém, tehát az első b corsák egyike, és szinte alig rohad vmi rajta,ebből a szempontból is szerencsés vagyok...ezentúl szólítsatok csak lucky boynak :)

Link to comment
Megosztás:

Már régen megakartam kérdezni.

Sokan vannak olyan véleménnyel, hogy az Ecotec motorok szarok. Mi valóságalapja van mivel rosszabb mint a régebbi Opel motorok?

Semmivel.

Esetleg ha valaki 40.000km alatt nem cserél olajat,hidegen pörgeti,stb akkor a városi legenda szerint azt a régebbi motorok jobban "bírják".

Másrészt meg sok helyen nem értenek hozzá hiába 15éves technika.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

Corsába szeretném kicserélni a gyertyákat? milyen gyertyakulcs kell hozzá? (venni akarok egyet mert még az nincs készleten)

Hallottam hogy van több fajta, nekem melyik vagy milyen lenne jó?

c12nz motorhoz kellene.

21mm-es, de én ezzel a műanyagfogasúval csak egy gyertyát bírtam cserélni, mert ha erősebben nyomom akkor törik :)

Link to comment
Megosztás:

eszembe jutott vmi: kiégett a hátsó rendszámtábla világításom..kb két éve. Próbáltam anno a kis müanyagot feszegetni,nem ment,eltörni nem akartam,így hagytam. Majd egy autószerelő azt mondta hogy azt csak úgy lehet cserélni h hátsó lökös le...na mondom akkor ez így fog megrohadni :D Szóval ki lehet kultúráltan cserélni vhogy vegy soha nem lesz már hátsó rendszámtábla világításom? :)

Link to comment
Megosztás:

eszembe jutott vmi: kiégett a hátsó rendszámtábla világításom..kb két éve. Próbáltam anno a kis müanyagot feszegetni,nem ment,eltörni nem akartam,így hagytam. Majd egy autószerelő azt mondta hogy azt csak úgy lehet cserélni h hátsó lökös le...na mondom akkor ez így fog megrohadni :D Szóval ki lehet kultúráltan cserélni vhogy vegy soha nem lesz már hátsó rendszámtábla világításom? :)

Nincs rajta egy kis luk? Gsinek ott kell benyúlni és utána kipattan..

Link to comment
Megosztás:

Nincs rajta egy kis luk? Gsinek ott kell benyúlni és utána kipattan..

luk? hol?a lökösben? mert a lámpa mellett van egy kis luk,kézikönyv szerint ott kell kipattintani a lámpát a cseréhez de ez a valóságban nem igy van (ls nem astrárol beszélünk hanem corsáról :) )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.