Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Intézed vagy intézzem?

Ha megnézed a katalógus számát akkor látod hogy a végén van egy 600-as jelölés.

Ami utángyártottat jelöl.

elég közel van sztem holnap átszaladok autoval :rolleyes:

potit meg megkérdezem valami nagy okostol de viszont progit elfelejtettem ellopni töled

Link to comment
Megosztás:

elég közel van sztem holnap átszaladok autoval :rolleyes:

potit meg megkérdezem valami nagy okostol de viszont progit elfelejtettem ellopni töled

Nem lakunk egymástól messzi....

Meg nem volt nálam a külső vinyó.Arról könnyebb..

Szerintem hivatkozz az oldalra (ha meg akarnának viccelni <_< ),és beszélj velük telcsin először.Szerintem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Másik problémám az lenne hogy a 96-os Corsám C14Nz a motor. Elindulok megyek vele normálisan melegszik aztán nem áll meg csak a 100 fok előtti vonalon akkor nyit a termosztát vissza megy a feléig majd kis idő mulva megint elindul de akkor már a 100 előtti vonalon marad ha megyek vele de ha megállok akkor közelit a 100as felé na ekkor szoktam belülről bekapcsolni a hűtő ventillátort, beraktunk neki egy gombot de nem kókány módon. Szerintetek is valószinü hogy elrohadt a hengerfej tömités? A másik gondom meg elinditom hidegen természetes lenne amig nem épül fel a nyomás a hidrotőkékben hogy ugy csattog mint a varrógép de melegen is nagyon csattog ez meg vajond akkor hidrotőkés ? Választ előre is köszi

Szia!

Lehet, hogy a melegedés és a csattogás összefügg. De először nézd meg, hogy akkor is csattog-e ha kinyomod a kuplungot!

Nekem pl. most (kuplungozás és vezérműlánc csere után) csinálja, alapjáraton nagyon hallatszik, de ha kinyomom a kuplungot, akkor elhallgat.

Link to comment
Megosztás:

Más a motortípus. Egyébként nekem is lenne olcsóbb, mint a gyári, de az előző (kb. 20-24 eFt volt, Unix) is kb. egy évet bírt.

Neked mennyi ideje "tökéletes"? :rolleyes:

Nah, szombaton szétszedtem a bontóból vett légtömegmérőt, és az utángyártottként vettet is, ami nincs egy éves. Na most, az utángyártottal ugye nem volt alapjáratom, és menetközben is szar volt az autó. Ennek az ellenállása, meg mindene tiszta volt, mint a patyolat. A gyári (bontóból) tiszta szutyok volt, és mégis van vele alapjáratom, meg 105-110-ig teljesen normális volt vele az autó. Most mindkettőt telenyomtam kontaktspray-vel (féktisztító nem volt otthon, Cora-ban meg 2200 Ft-ért nem vettem), a bontóst visszatettem, eredményt még nem tudok, mert szutyok időben nem tudok vágtatni az M3-ason, de amint lesz, beszámolok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

lenne nekem is egy gondom. Mikor elindítom a gépet nem megy minden henger,kb 1-perc után

tisztázódik azt semmi baj. De ma esett az eső és nem tisztázódott, magyarúl csak három henger megy.

Valakinek van ötlete?? Valahol víz mehet valahova??

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a potit az x16xel-be ott 0-99 terjed a gázpedál állása (ugyan az a poti mint a c14se-be)

Ez a normál érték,szerintem a 10-90 nemigazán jó.

most jo lett ugyh csö hossza igen számit beszarás :rolleyes:

az a poti meg passz de lambda ugrálo értékre rengetegen irnak neten minden tipusnál

Link to comment
Megosztás:

most jo lett ugyh csö hossza igen számit beszarás :rolleyes:

az a poti meg passz de lambda ugrálo értékre rengetegen irnak neten minden tipusnál

Ez jó hír!

Hétvégén megcsapatjuk?

Ha már jó!

A poti nekem is passz,szerintem szedjük le majd és nézzük meg úgy.

Az is lehet hogy így jó mert behatárolja a ház.

Majd kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Ez jó hír!

Hétvégén megcsapatjuk?

Ha már jó!

A poti nekem is passz,szerintem szedjük le majd és nézzük meg úgy.

Az is lehet hogy így jó mert behatárolja a ház.

Majd kiderül.

majd 7végén azt a progit elkérem.remélem már igy is marad az auto :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

lenne nekem is egy gondom. Mikor elindítom a gépet nem megy minden henger,kb 1-perc után

tisztázódik azt semmi baj. De ma esett az eső és nem tisztázódott, magyarúl csak három henger megy.

Valakinek van ötlete?? Valahol víz mehet valahova??

Köszönöm előre is.

Szia!

Gyertyák rendben vannak? Veztékek tiszták, épek, szépek? Ezek, plusz a gyújtásmodul -elosztó (ha van), vagy bármi, ami vezérli a gyújtást, hibás lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

lenne nekem is egy gondom. Mikor elindítom a gépet nem megy minden henger,kb 1-perc után

tisztázódik azt semmi baj. De ma esett az eső és nem tisztázódott, magyarúl csak három henger megy.

Valakinek van ötlete?? Valahol víz mehet valahova??

Köszönöm előre is.

Szia!

Elsőkörben kivenném a gyertyákat, és drótkefe.

Másodszor, ha van multimétered, mérj ellenállást rajtuk. Akkor jó, ha azonos az érték mind a 4 esetén.

Utána pedig már tényleg bármi :rolleyes:.

Nekem tavaly kábelcsere megoldotta a problémám.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Elsőkörben kivenném a gyertyákat, és drótkefe.

Másodszor, ha van multimétered, mérj ellenállást rajtuk. Akkor jó, ha azonos az érték mind a 4 esetén.

Utána pedig már tényleg bármi :rolleyes:.

Nekem tavaly kábelcsere megoldotta a problémám.

Üdv

Szia

A gyertyákat kivettem letisztítottam kábelek jók. De a gond, azhogy eltünt a hütővíz. Lehet a hengerfej tömítés?????

A tömlőket néztem ott nem folyhatott el.Várom egyéb tippeket megoldásokat.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia

A gyertyákat kivettem letisztítottam kábelek jók. De a gond, azhogy eltünt a hütővíz. Lehet a hengerfej tömítés?????

A tömlőket néztem ott nem folyhatott el.Várom egyéb tippeket megoldásokat.

köszi

:rolleyes: Hoppá. Nem vagyok nagy szakember, de mielőtt megvettem az autóm pár hónapja, pont hengerfejes volt az előző tulajnál, és pont ő is hűtővíz-eltűnésre panaszkodott. Ráadásul (úgy olvastam,) a Corsa hajlamos is hengerfejes lenni, mert szembe állva a bal első hengernél vékonyabbra tervezték a tömítést a kelleténél. Valami ilyesmi.

Nálam (előző gazda) a tünet a víz eltűnés/forralás volt, illetve barnára szinezte a tartályát, valamint leállítás után sziszegett a motor. A gyertyán világosan látszott, hogy ott gáz van, mert erősen rozsdaszínű volt belül a porcelán, valamint ki-kihagyott egy henger - na vajon melyik... <_< Szerintem vidd el egy szervízbe, hipp-hopp kimérik, mi lehet a baj.

Mihamarabbi gyógyulást!

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: Hoppá. Nem vagyok nagy szakember, de mielőtt megvettem az autóm pár hónapja, pont hengerfejes volt az előző tulajnál, és pont ő is hűtővíz-eltűnésre panaszkodott. Ráadásul (úgy olvastam,) a Corsa hajlamos is hengerfejes lenni, mert szembe állva a bal első hengernél vékonyabbra tervezték a tömítést a kelleténél. Valami ilyesmi.

Nálam (előző gazda) a tünet a víz eltűnés/forralás volt, illetve barnára szinezte a tartályát, valamint leállítás után sziszegett a motor. A gyertyán világosan látszott, hogy ott gáz van, mert erősen rozsdaszínű volt belül a porcelán, valamint ki-kihagyott egy henger - na vajon melyik... <_< Szerintem vidd el egy szervízbe, hipp-hopp kimérik, mi lehet a baj.

Mihamarabbi gyógyulást!

Köszi a gyors választ szerintem is hengerfe,j ha megoldodott a problémám írni fogok. Megírom mi volt a gond. Én abbol gondolom,

hogy hengerfej,mert a gyújtófedél felöli második henger gyertyája vizes volt.Azért nem rozsdás mert nem régóta van gondom vele.

Valahol el kell kezdeni a hiba keresését, és szerintem ez lesz. Sokat nem vesztek vele. köszi mégegyszer a választ.

Link to comment
Megosztás:

Nálad mi a történés?

Ma szétszettem a gépet. Hengerfej tömítés csere lett a vége.Megsíkoltuk majd megy össze.

Sajnos ma nem készült el.De holnap kész lesz (remélem)

Lassan megy össze,mert mindent letisztitok és áttnézek,hogy minden jó legyen.

Köszi a segítséget mindenkinek aki segített.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.