Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Na akkor jól gondoltam. Én ha nagy ritkán pályán megyek akkor 130-at igyekszem tartani (gps) , mert nem azért fizetek töksokat hogy lassan menjek. :lol: :lol: :(

:D Ha pályán megyek mostanaság próbálom tartani ( óra szerinti) 140-150et :D

Akkor fogyasztok 5 liter környékén. :D Vagyis nem én..hanem a zótó :D Ettől többet nem tok belegyíkolni. Nyáron még lehúzta a 6 litert is ha végig mentem 130-140el. Bár akkor fölé nem mertem menni. Sőőőt.... 140et is csak előzéseknél csináltam. Ha már 140en túlment a mutató 1 kicsit már muterom hátulról ütötte a fejtámlát "hovaméész tefiú te". Fateromnak se tetszett... :lol: "nem sietünk ennyire"

Link to comment
Megosztás:

:( Ha pályán megyek mostanaság próbálom tartani ( óra szerinti) 140-150et :lol:

Akkor fogyasztok 5 liter környékén. :D Vagyis nem én..hanem a zótó :lol: Ettől többet nem tok belegyíkolni. Nyáron még lehúzta a 6 litert is ha végig mentem 130-140el. Bár akkor fölé nem mertem menni. Sőőőt.... 140et is csak előzéseknél csináltam. Ha már 140en túlment a mutató 1 kicsit már muterom hátulról ütötte a fejtámlát "hovaméész tefiú te". Fateromnak se tetszett... :D "nem sietünk ennyire"

150-nel 5liter akkor neked termeli a az uzemanyagot. :D 17,50 liter 215km-re (csak varos).

Link to comment
Megosztás:

150-nel 5liter akkor neked termeli a az uzemanyagot. :lol: 17,50 liter 215km-re (csak varos).

Most nagyon jó fogyija van...Termosztát most lett cserélve (wahler) Aztán összvissz van a kocsiba (motorba) 2500-2700 kilóméter között, no meg szívódizel.

Annakidején amikor írták hogy 4literes meg 4,5 literes vegyes fogyasztás 1.7D-re...el sem hittem. Már elhiszem :( Ahogy Lalee mondaná: gázolajnak a gőzével megy :lol: ( ha jóltudom az övé is hasonló értékekkel megy )

Link to comment
Megosztás:

Most nagyon jó fogyija van...Termosztát most lett cserélve (wahler) Aztán összvissz van a kocsiba (motorba) 2500-2700 kilóméter között, no meg szívódizel.

Annakidején amikor írták hogy 4literes meg 4,5 literes vegyes fogyasztás 1.7D-re...el sem hittem. Már elhiszem :D Ahogy Lalee mondaná: gázolajnak a gőzével megy :( ( ha jóltudom az övé is hasonló értékekkel megy )

Ma tankoltam... Hát a pofám leszakad, a Ribije nem benyelte a 7-et ?? :lol: Most nem is kap semmit... Büntiben van. :lol:

Na most akkor mi van? Sűrű volt a gőz? :D

Link to comment
Megosztás:

:D Ha pályán megyek mostanaság próbálom tartani ( óra szerinti) 140-150et :D

Akkor fogyasztok 5 liter környékén. :lol: Vagyis nem én..hanem a zótó :D Ettől többet nem tok belegyíkolni. ....

Nekem hegyekben 120-130-nál (GPS) betolta az 5-5,5 lityit, de többet nem.... és azért voltak benne hegyek bőven +4 személy, és csomagok :lol:

Ma tankoltam... Hát a pofám leszakad, a Ribije nem benyelte a 7-et ?? :D Most nem is kap semmit... Büntiben van. :(

viszont a múltkori sok egyhelybentopi + fűtés nekem is megdobta, így lett 6,4 :lol:

Link to comment
Megosztás:

175/70R13 a gyári.Nekem ezzel 6,5 volt.

195/50R15-re váltáskor nőtt egy literrel.

Viszont mivel tél van,ezért most ennél magasabb (8,5 25% etanollal).

Megéri beletenni anyagilag az etanolt ?Én ahogy számolgattam az én általam ismert árakkal , egyenlőre jött ki.

Link to comment
Megosztás:

Azt mar olvastam, hogy nem minden esetben szabad hinni az uzemanyag mutatotak, de az lehetseges hogy fel tankkal mentem 400Km-t?

Es amugy mi alapjan szamoljatok az atlagot itt?

Telitank, km számláló nulláz, következő tankolásnál megint teletöltöd, így tudod mennyi tüzelőanyag fogyott, ismered a megtett távot is, onnan pedig már egyértelmű.

Link to comment
Megosztás:

Azt mar olvastam, hogy nem minden esetben szabad hinni az uzemanyag mutatotak, de az lehetseges hogy fel tankkal mentem 400Km-t?

Es amugy mi alapjan szamoljatok az atlagot itt?

igaz, nem mindenkinek mér pontosan (sőt szinte senkinek :lol: )

miért ne lenne lehetséges a fél tank/400 km? ez neked kb 6-6,5-ös fogyit jelentene :(

invictus meg leírta, hogyan számolj átlagot :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ok. amint tankolok kozze teszem az adatokat. Kivancsi vagyok ki jon e a 800Km egy tankkal :lol:

Simán kijön annyi, persze függ hogy hol és hogyan van használva...én nyáron simán 800 km felett mentem vele...igaz nem városban :lol: De csak város is 650 általában...

Link to comment
Megosztás:

Simán kijön annyi, persze függ hogy hol és hogyan van használva...én nyáron simán 800 km felett mentem vele...igaz nem városban :lol: De csak város is 650 általában...

Hat, eheten Vac es Bp, Deli Pu. kozt ingaztam, amiben van kb 40Km auto ut (80-130Km/h ) es a budai also rakpart (40-90Km/h). De igy nagyon tetszenek a fogyasztasi adatok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hat, eheten Vac es Bp, Deli Pu. kozt ingaztam, amiben van kb 40Km auto ut (80-130Km/h ) es a budai also rakpart (40-90Km/h). De igy nagyon tetszenek a fogyasztasi adatok :lol:

nekem a felső tartományban sokáig áldogál (25-50 L közt), de 25 alatt hamar esik lefelé, nekem a 25 L-es vonal nem a féltankot jelenti :lol: ... de már megszoktam :(

nekem kb 900-1000 km 1 tankkal, de ez diesel..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.