Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

hali!

kis virtuális segítségre lenne szükségem.... nyikorog a bal első keréknél a fék, minden kanyarban (főleg jobbos) kopik is rendesen mert fékporosabb a feléni, és ahogyan néztük jobban is melegszik...

köszi előre is.....

Nekem is nyikorgott a Corsámon. Szétszedték, megpucolták, kb. 1 hónapig nem nyikorgott. Utána már nem érdekelt, felhangosítottam a zenét :?

Link to comment
Megosztás:

Nyikoroghat a beté önmagátol is. Ha túl kemény vagy megégett.

Ezt az "elsöbeszállítós" dolgot nem értem.

Az Opel gyárban nem csinálnak betétet (ez vonatkozik nagyon sok más alkatrészre), hanem lekötnek egy bizonyos mennyiségü kapacitást egy gyárban. Ezt a mennyiséget aztán Opelos dobozba rakják, a többit pedig a saját nevével árulják.

Ha megnézed a "gyári" betétek cikkszámát, akkor meglátod, hogy az általad említett márkák valamelyikét tartod a kezedben.

Kivétel a Ferodo, ami viszont sokkal jobb a többinél.

Link to comment
Megosztás:

OK! De egy tárcsa akkor is kell hozzá! :wink:

MOMC szerintem úgy értette, hogy nem kell idegen tárgynak, pl. homoknak, víznek stb...a tárcsa és a betét közé kerülnie!

Régi keleti ótóknál, mikor szokás voltmég ferodoloztatni a betétet, meg sok volt a silány kisipari olcsó xar, nnna akkor sokat megfigyelhettük a csikorgás, nyüszütülés fizikai lefolyását!! audioérzékenyen! :roll: :roll: :(

Link to comment
Megosztás:

Opel!

Próbálj ki egymás után egy gyári, és egy Ferodo betétet!

Meg fogsz lepődni! :(

Igaz, Ferodo néha csikorog kicsit, de cserébe 1,5-szer nagyobb a

súrlódási együtthatója, és ezzel együtt a fékerő is a gyárinál.

A legnagyobb előnye pedig az, hogy szinte lehetetlen megégetni,

vagyis ha még el is melegszik, a hűlés után ugyanolyan fékerőt

kapsz vissza, nem "üvegesedik".

Link to comment
Megosztás:

helo

van még egy márka, (de biztos több is)

a URID,

jó lenne betétet cserélnem, mert egyrészt már jó kopott, másrészt nyikorog is, az alkatrészesem csak ebből a márkából tud nekem rendelni

(nem úszónyerges tárcsafék, egy-egy munkahenger a tárcsa két oldalán)

nem ralizok vele, csak jövök-megyek,

jó ez a márka nekem vagy akadhat jobb is?

köszi

Z

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.