Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Azon agyaltam fürdés közben, hogy ha nekem 16665 impulzusos jeladóm van az órán és a BC-ben 8850-re van állítva, akkor egy Fehérvár-palota közötti átlagsebességet nem 90kmh-nak kéne írnia, hanem dupla annyinak, nem? :unsure:

mikor kicsereltem a km-orat, nekem is maskent mert, a fogyasztas kevesebb volt, az atlag es a megteheto km tobb, az utak mellett levo km-ora ellenorzokkel osszehasonlitottam az aktualis km erteket, es most egy 195/55R15 gumival nehany szazalekos elteressel jol mer.

Link to comment
Megosztás:

Azon agyaltam fürdés közben, hogy ha nekem 16665 impulzusos jeladóm van az órán és a BC-ben 8850-re van állítva, akkor egy Fehérvár-palota közötti átlagsebességet nem 90kmh-nak kéne írnia, hanem dupla annyinak, nem? :huh:

Az azért sok, ha azért nagyjából megpróbálod betartani a sebességhatárokat :lol: normál tempónál jó esetben 70-80km/h óra körül alakul

az átlagsebesség, ha településeken is kell keresztülmenni ^_^

Link to comment
Megosztás:

Jöttem ki már fehérvárról, ott 50-nel mentem és ott nulláztam. Palotáig lehet 110-zel menni az elkerülőn... :rolleyes: Mindegy. Az viszont fura hogy most van benne 22 liter körülbelül és 103 km-t tehetek meg vele szerinte. :D

mar nekem irt 68km-t es kifogyott, a multkor 7km-nel meg elertem a kutig

Link to comment
Megosztás:

Gabi!Kérdésem lenne....

Honnan kapja a sebesség jelet a bc?

Ha nem stimmel a kerékméret vagy valami oknál fogva akkor módosítható a km/h kijelzése?Tehát pontosítható ez az adat?

Egyébként ott álltunk egymás mellet a Blitzen ,csak amikor ott voltál akkor 2 lábat láttam belőled kilógni az Omiból... :huh:

Nem akartalak zavarni akkor...

A szétnyúzott gumid meg összebaszta a lábamat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gabi!Kérdésem lenne....

Honnan kapja a sebesség jelet a bc?

Ha nem stimmel a kerékméret vagy valami oknál fogva akkor módosítható a km/h kijelzése?Tehát pontosítható ez az adat?

Egyébként ott álltunk egymás mellet a Blitzen ,csak amikor ott voltál akkor 2 lábat láttam belőled kilógni az Omiból... :huh:

Nem akartalak zavarni akkor...

A szétnyúzott gumid meg összebaszta a lábamat ^_^

Gabi féle BC vagy gyári?

Nem vagyok Gábor, csak majdnem... határeset. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én Gábor vagyok és határeset is néha de a Gabi féle Bc-ről van természetesen szó! ^_^

Oks, a leírást nem olvastad el a beszerelésről? Lehet ott leírja melyik vezeték az, de Gabi BC-s oldalán is olvasható a PDF fájl. :huh:

Egyébként szerintem, ha váltóméret kereket raksz a verdára, akkor nem kell állítani a BC-n. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Oks, a leírást nem olvastad el a beszerelésről? Lehet ott leírja melyik vezeték az, de Gabi BC-s oldalán is olvasható a PDF fájl. :huh:

Egyébként szerintem, ha váltóméret kereket raksz a verdára, akkor nem kell állítani a BC-n. :P

Egyszerűbb megkérdezni,mert G astra órám is van,meg 18-ra nem kéne gumit raknom ha váltóméretnél akarnék maradni :lol: ^_^ B)

Link to comment
Megosztás:

Gabi!Kérdésem lenne....

Honnan kapja a sebesség jelet a bc?

Ha nem stimmel a kerékméret vagy valami oknál fogva akkor módosítható a km/h kijelzése?Tehát pontosítható ez az adat?

Egyébként ott álltunk egymás mellet a Blitzen ,csak amikor ott voltál akkor 2 lábat láttam belőled kilógni az Omiból... :huh:

Nem akartalak zavarni akkor...

A szétnyúzott gumid meg összebaszta a lábamat :lol:

Km óra jeladójából, de ha neked G astra órád van, akkor gondolom a váltóba raktál jeladót. Így tehát onnan kell kapnia.

Amúgy a TID csatlakozó kék-piros vezetékén kapja meg ezt a jelet a BC.

Kalibrálással bármilyen kerékmérethez tudod igazítani (kalibrációs menü, kezelési könyv).

Szerintem nem lógott ki a lábam az omiból, kényelmesen elférek benne ^_^

A gumit pedig Mélykék Píístának kell köszönni, az övé B)

Link to comment
Megosztás:

Km óra jeladójából, de ha neked G astra órád van, akkor gondolom a váltóba raktál jeladót. Így tehát onnan kell kapnia.

Amúgy a TID csatlakozó kék-piros vezetékén kapja meg ezt a jelet a BC.

Kalibrálással bármilyen kerékmérethez tudod igazítani (kalibrációs menü, kezelési könyv).

Szerintem nem lógott ki a lábam az omiból, kényelmesen elférek benne :lol:

A gumit pedig Mélykék Píístának kell köszönni, az övé ^_^

Egyszer már beszéltünk erről,de nálam az Abs jeladóról kapja a jelet ,ezért kellett átkalibrálni az órám számlapját...

25%-ot csal...Tehát innen kapott jelet hozzá tudok igazítani?Avagy jobb megoldás lenne a váltóról venni egy pontosabbat?

Mélykéket meg csókoltatom akkor! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Gabi!Kérdésem lenne....

Honnan kapja a sebesség jelet a bc?

Ha nem stimmel a kerékméret vagy valami oknál fogva akkor módosítható a km/h kijelzése?Tehát pontosítható ez az adat?

Egyébként ott álltunk egymás mellet a Blitzen ,csak amikor ott voltál akkor 2 lábat láttam belőled kilógni az Omiból... :lol:

Nem akartalak zavarni akkor...

A szétnyúzott gumid meg összebaszta a lábamat :D

mint azt irtam, nekem sikerult pontositani a gumi es ora csere utan, csupan egyszer kell egy osszehasonlito merest tenni, aztan leolvasni az erteket, kiszamolni a valos atlagokat, es a hanyadossal aranyosan megvaltoztani az osztoszamot a B.C. ben, az altalam emlitett kis aramkorrel tudom modositani a szamot (8850 vagy 16665 altalaban), barmilyen szamot meg tudok adni, akar pl. 14567, ezalatal a km-ora erteke nem helyes, vagy kell "fabrikalni" masik skalat de a B.C. kozel hiteles adatokat is. kozel, hiszen nehany szalakos a gumikopasbol adodo hibaforras is.

Link to comment
Megosztás:

mint azt irtam, nekem sikerult pontositani a gumi es ora csere utan, csupan egyszer kell egy osszehasonlito merest tenni, aztan leolvasni az erteket, kiszamolni a valos atlagokat, es a hanyadossal aranyosan megvaltoztani az osztoszamot a B.C. ben, az altalam emlitett kis aramkorrel tudom modositani a szamot (8850 vagy 16665 altalaban), barmilyen szamot meg tudok adni, akar pl. 14567, ezalatal a km-ora erteke nem helyes, vagy kell "fabrikalni" masik skalat de a B.C. kozel hiteles adatokat is. kozel, hiszen nehany szalakos a gumikopasbol adodo hibaforras is.

De nem a gyári BC-ről van szó, hanem opel16v saját készítésű BC-jéről. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Gabi! Nem igazán BC-s kérdés, de érdekelne, hogy elméletileg (és gyakorlatilag) lehet-e vezérelni a központi kijelzőt mondjuk soros portról (ha car-pc-re adnám a fejem)... :lol:

Persze, a BC-men keresztül B) annak van egy soros portja, amin lehet kiiratni egy paranccsal szöveget ^_^ amúgy meg nem. :P

Egyszer már beszéltünk erről,de nálam az Abs jeladóról kapja a jelet ,ezért kellett átkalibrálni az órám számlapját...

25%-ot csal...Tehát innen kapott jelet hozzá tudok igazítani?Avagy jobb megoldás lenne a váltóról venni egy pontosabbat?

Mélykéket meg csókoltatom akkor! :huh:

Ami jó az ecunak sebességjel (kék-piros vezetéken, amit mondtam), az jó a BC-nek is. csak hozzá kell kalibrálni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van, ha olyan rádiót veszel. A VDO-nak van pl. olyan (drágább) tipusa, amin van erre kimenet, csak valami kis adapter kell hozzá asszem, amivel ráköthető a kijelzőre.

Akkor jól gondoltam hogy felejtős. :lol:

Szerk.: sorry hogy kezdek megint idegesítő lenni, csak most rá vagyok pörögve a bc-re és ki akarom hozni ami kihozható belőle :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.