Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Üdv hozzáértők!

Nemrégiben vettem egy '93-as F Astra Caravan-t. A BC folyamatosan hibát jelez a hűtőfolyadék szintjénél, és a hatótávra is nagyobbnál nagyobb hülyeségeket ír ki. A fogyasztási adatok akár helyesek is lehetnek, de a hatótávolság álló helyzetben rövid idő alatt 20km és 999km között változott. Mi lehet a hiba oka? kontakthiba esetleg? Vagy rossz felé tapogatózom?

A hatótávhoz kell neki az útjel a kilométerórából, ha ezt nem kapja meg, pl. kontakthiba, vagy a jeladó hibája miatt, akkor nem tud hatótávot számolni. A hűtőfolyadékkal kapcsolatban: tekerd le a kiegyenlítőtartály kupakját, húzd le róla a csatit, és a kupak lábai között mérj ellenállást. Az úszó le-fel mozgatására hol szakadást, hol zárlatot kell mérned, közelről hallani is a reed-relé kattogását. Ha mindig szakadást, vagy zárlatot mérsz, akkor ez a kupak döglött. Meg lehet próbálni szétszedni, egy üvegtokos kis reed-relé van benne, elektronikai boltban pár 100Ft körüli kapható méret alapján, olcsóbb, mint egy új kupak. Én már javítottam így az ablakmosó tartály jeladóját.

Link to comment
Megosztás:

A hatótávhoz kell neki az útjel a kilométerórából, ha ezt nem kapja meg, pl. kontakthiba, vagy a jeladó hibája miatt, akkor nem tud hatótávot számolni. A hűtőfolyadékkal kapcsolatban: tekerd le a kiegyenlítőtartály kupakját, húzd le róla a csatit, és a kupak lábai között mérj ellenállást. Az úszó le-fel mozgatására hol szakadást, hol zárlatot kell mérned, közelről hallani is a reed-relé kattogását. Ha mindig szakadást, vagy zárlatot mérsz, akkor ez a kupak döglött. Meg lehet próbálni szétszedni, egy üvegtokos kis reed-relé van benne, elektronikai boltban pár 100Ft körüli kapható méret alapján, olcsóbb, mint egy új kupak. Én már javítottam így az ablakmosó tartály jeladóját.

Nos megnéztem, lecsavartam a kiegyenlítőtartály kupakját, és tanácstalan lettem. Nem tudom, hogy kellene kinéznie annak a bizonyos úszónak, de gyanítom hogy nem úgy, ahogyan az enyém kinéz. Csináltam képet is, íme:

DSCN2818__512_x_384__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nos? Ilyennek kell lennie? Ami biztos, hogy jelen állapotában, a helyére helyezve semmi nem úszik a folyadék felszínén...

Link to comment
Megosztás:

Nos mivel semmi reakció nem érkezett, nekifogtam, és sikerült megjavítani. A probléma az volt, hogy az úszó olyan szmötyis volt, hogy nem úszott a folyadék felszínén. Leszedtem, házilag fabfikáltam egy újat rá, és láss csodád, nagyszerűen működik. :D

Nos megnéztem, lecsavartam a kiegyenlítőtartály kupakját, és tanácstalan lettem. Nem tudom, hogy kellene kinéznie annak a bizonyos úszónak, de gyanítom hogy nem úgy, ahogyan az enyém kinéz. Csináltam képet is, íme:

http://kepfeltoltes.hu/110102/DSCN2818__51...ltoltes.hu_.jpg

Nos? Ilyennek kell lennie? Ami biztos, hogy jelen állapotában, a helyére helyezve semmi nem úszik a folyadék felszínén...

Link to comment
Megosztás:

Nos mivel semmi reakció nem érkezett, nekifogtam, és sikerült megjavítani. A probléma az volt, hogy az úszó olyan szmötyis volt, hogy nem úszott a folyadék felszínén. Leszedtem, házilag fabfikáltam egy újat rá, és láss csodád, nagyszerűen működik. :D

Nem volt reakció mivel lehet még nem találkozott senki ilyen problémával és nem akartak hülyeségeket írni. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem volt reakció mivel lehet még nem találkozott senki ilyen problémával és nem akartak hülyeségeket írni. :)

Akkor úttörő vagyok :D

Egyébként a hatótávra még mindig hülyeségeket ír ki, de most már állandó hülyeségeket. Úgy értem pl van benne 4-5L, és kiírja, hogy 340 Km. Újraszámoltatom, kiírja hogy 337 Km.

Nincs valami ötlet, hogy miért? Lehet hogy ott is a szenzorral lesz a bibi? A műszertáblán lévő üzemanyagszint-mérő műszernek és a BC-nek ugyanaz a szenzor szolgáltat adatot? (csak hangosan írásban gondolkodom) :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor úttörő vagyok :D

Egyébként a hatótávra még mindig hülyeségeket ír ki, de most már állandó hülyeségeket. Úgy értem pl van benne 4-5L, és kiírja, hogy 340 Km. Újraszámoltatom, kiírja hogy 337 Km.

Nincs valami ötlet, hogy miért? Lehet hogy ott is a szenzorral lesz a bibi? A műszertáblán lévő üzemanyagszint-mérő műszernek és a BC-nek ugyanaz a szenzor szolgáltat adatot? (csak hangosan írásban gondolkodom) :)

Vagy valamitől hatalmasat javult a fogyid :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor úttörő vagyok :D

Egyébként a hatótávra még mindig hülyeségeket ír ki, de most már állandó hülyeségeket. Úgy értem pl van benne 4-5L, és kiírja, hogy 340 Km. Újraszámoltatom, kiírja hogy 337 Km.

Nincs valami ötlet, hogy miért? Lehet hogy ott is a szenzorral lesz a bibi? A műszertáblán lévő üzemanyagszint-mérő műszernek és a BC-nek ugyanaz a szenzor szolgáltat adatot? (csak hangosan írásban gondolkodom) :)

Igen, ugyanonnan kapja a mutatós műszer és a BC is a jelet. A fogyasztási adatokat jól mutatja?

Link to comment
Megosztás:

Nos megnéztem, lecsavartam a kiegyenlítőtartály kupakját, és tanácstalan lettem. Nem tudom, hogy kellene kinéznie annak a bizonyos úszónak, de gyanítom hogy nem úgy, ahogyan az enyém kinéz. Csináltam képet is, íme:

http://kepfeltoltes.hu/110102/DSCN2818__51...ltoltes.hu_.jpg

Nos? Ilyennek kell lennie? Ami biztos, hogy jelen állapotában, a helyére helyezve semmi nem úszik a folyadék felszínén...

Honnan lehet keriteni ilyen jelados kupakot?

kerestem neten de nem nagyon talaltam....

Link to comment
Megosztás:

Akkor úttörő vagyok :D

Egyébként a hatótávra még mindig hülyeségeket ír ki, de most már állandó hülyeségeket. Úgy értem pl van benne 4-5L, és kiírja, hogy 340 Km. Újraszámoltatom, kiírja hogy 337 Km.

Nincs valami ötlet, hogy miért? Lehet hogy ott is a szenzorral lesz a bibi? A műszertáblán lévő üzemanyagszint-mérő műszernek és a BC-nek ugyanaz a szenzor szolgáltat adatot? (csak hangosan írásban gondolkodom) :)

Egy újraszoftolás megoldja a práblemt. :D De legyünk őszínték...jó lenne 6 lityivel ennyit menni :)

Link to comment
Megosztás:

Nos mivel semmi reakció nem érkezett, nekifogtam, és sikerült megjavítani. A probléma az volt, hogy az úszó olyan szmötyis volt, hogy nem úszott a folyadék felszínén. Leszedtem, házilag fabfikáltam egy újat rá, és láss csodád, nagyszerűen működik. :)

Ilyen volt nekem is az 1.8-asé. Én nem mertem másikat faragni rá, mert nem találtam olyan anyagot itthon ami bírja a hőt, és hajlandó úszni is. Remélem nem valami hungarocell-ből fabrikáltál rá úszót :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor úttörő vagyok :D

Egyébként a hatótávra még mindig hülyeségeket ír ki, de most már állandó hülyeségeket. Úgy értem pl van benne 4-5L, és kiírja, hogy 340 Km. Újraszámoltatom, kiírja hogy 337 Km.

Nincs valami ötlet, hogy miért? Lehet hogy ott is a szenzorral lesz a bibi? A műszertáblán lévő üzemanyagszint-mérő műszernek és a BC-nek ugyanaz a szenzor szolgáltat adatot? (csak hangosan írásban gondolkodom) :)

A tankban levő szintérzékelő lehet még hibás ebben a dologban. Az üzemanyagműszer nagyjából jól mutat?

Honnan lehet keriteni ilyen jelados kupakot?

kerestem neten de nem nagyon talaltam....

Bontó, Rattesid Dénes cartárs...

Link to comment
Megosztás:

Ilyen volt nekem is az 1.8-asé. Én nem mertem másikat faragni rá, mert nem találtam olyan anyagot itthon ami bírja a hőt, és hajlandó úszni is. Remélem nem valami hungarocell-ből fabrikáltál rá úszót :D

ööööö...a hőterhelés...erre nem gondoltam :) Polifoam-ból csináltam. Az jó? Vagy sürgősen szedjem ki?

Link to comment
Megosztás:

Nos megnéztem, lecsavartam a kiegyenlítőtartály kupakját, és tanácstalan lettem. Nem tudom, hogy kellene kinéznie annak a bizonyos úszónak, de gyanítom hogy nem úgy, ahogyan az enyém kinéz. Csináltam képet is, íme:

http://kepfeltoltes.hu/110102/DSCN2818__51...ltoltes.hu_.jpg

Nos? Ilyennek kell lennie? Ami biztos, hogy jelen állapotában, a helyére helyezve semmi nem úszik a folyadék felszínén...

Nem vagy egyedül!

Nekem úgy kezdődött, hogy a kemény habból készült úszó 16 év után telítődött vízzel és állandóan kevés vizet jelzett.

Én is problémáztam az anyagminőséggel és a végén úgy döntöttem, hogy keményfa lesz.

Elkészült esztergált minőségben, és egy darabig jól is működött. (A mágnesgyűrűt beragasztottam az úszóba.)

Aztán 1 hónap után az is süllyedni kezdett és ki akartam szedni.

Sajna a fa meg bedagadt és most nem jön ki!

Szóval ezt már ne próbáld! :D

Amíg nem találok egy gyári kütyüt, addig a csatlakozóját rövidre zártam, hogy ne zavarjon, és gyakrabban ellenőrzöm szemmel.

Link to comment
Megosztás:

MÉG nincs :D.

De tervezés/kivitelezés alatt áll.

Lesz minden, érintő képernyő, alap BC funkciók, diagnosztika stb...

WINCE6.0 alapon, arm9-es procival, vagy vmi nagy AVR-el.

Pont a lényeg marad ki. Átlagfogyi, és a még megtehető út. :)

Amugy épp ezt szeretem ebben az autóban, hogy szinte nincs benne elektronika. Te meg telezsufolod vele?

Link to comment
Megosztás:

Pont a lényeg marad ki. Átlagfogyi, és a még megtehető út. :)

Amugy épp ezt szeretem ebben az autóban, hogy szinte nincs benne elektronika. Te meg telezsufolod vele?

az benne lesz...

Az alap BC funkciók csoportban volt, csak nem fejtettem ki :D.

A pillanatnyi fogyasztás frappáns meghatározásán még töröm a fejem, nem akarok átfolyás mérőket beiktatni, de lehet hogy muszáj lesz...

Lesz turbónyomás, kerekenkénti sebesség, gyorsulások, meg mindenféle finomság csak úgy játszásiból :)

Hőmérséklet szenzorok mindenfele természetesen.

És persze mindezt CAN -el összedrótozva.

Link to comment
Megosztás:

az benne lesz...

Az alap BC funkciók csoportban volt, csak nem fejtettem ki :).

A pillanatnyi fogyasztás frappáns meghatározásán még töröm a fejem, nem akarok átfolyás mérőket beiktatni, de lehet hogy muszáj lesz...

Lesz turbónyomás, kerekenkénti sebesség, gyorsulások, meg mindenféle finomság csak úgy játszásiból :)

Hőmérséklet szenzorok mindenfele természetesen.

És persze mindezt CAN -el összedrótozva.

Főként, hogy az F Astrában nincs CAN. :D

Link to comment
Megosztás:

az benne lesz...

Az alap BC funkciók csoportban volt, csak nem fejtettem ki :D.

A pillanatnyi fogyasztás frappáns meghatározásán még töröm a fejem, nem akarok átfolyás mérőket beiktatni, de lehet hogy muszáj lesz...

Lesz turbónyomás, kerekenkénti sebesség, gyorsulások, meg mindenféle finomság csak úgy játszásiból :)

Hőmérséklet szenzorok mindenfele természetesen.

És persze mindezt CAN -el összedrótozva.

Megnézném majd ezt, ha kész lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.