Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Megnézném majd ezt, ha kész lesz. :)

http://developmentboard.net/index.php/

A 7 colos kijelzőjükkel már készítettem készüléket, meg most van otthon 3,5 colos is.

Attól tartok a 7 colost nem tom befaragni a középkonzolba úgyhogy marad a kisebb, vagy vmi pofás "széles" képarányú...

Ha meg nem megy ez a devboardos dolog akkor meg saját design lesz vmi combos uC-vel, egyszerű oprendszerrel, touch-os TFT-LCD-vel.

innen vettem touchos lcd-t, 2.8-ast:

http://www.rftechworld.net/2_4_262k_tft_color_lcd_module.php

Ha esetleg vki még kedvet kapna :D

Nagyjából már összeállt hogy mit akarok betenni, csak fel kéne szabadulnom szabadidő ügyileg...

Link to comment
Megosztás:

http://developmentboard.net/index.php/

A 7 colos kijelzőjükkel már készítettem készüléket, meg most van otthon 3,5 colos is.

Attól tartok a 7 colost nem tom befaragni a középkonzolba úgyhogy marad a kisebb, vagy vmi pofás "széles" képarányú...

Ha meg nem megy ez a devboardos dolog akkor meg saját design lesz vmi combos uC-vel, egyszerű oprendszerrel, touch-os TFT-LCD-vel.

innen vettem touchos lcd-t, 2.8-ast:

http://www.rftechworld.net/2_4_262k_tft_color_lcd_module.php

Ha esetleg vki még kedvet kapna :D

Nagyjából már összeállt hogy mit akarok betenni, csak fel kéne szabadulnom szabadidő ügyileg...

De CAN rendszert nem hinném, hogy tudnál faragni az Opelbe, főleg, hogy semmi értelme, hiszen a dízelnek nincsenek olyan alrendszerei amelyek kommunikálnak, max a szenzorok jeleivel tudsz kezdeni valamit, de ahhoz meg nem kell CAN.

Link to comment
Megosztás:

De CAN rendszert nem hinném, hogy tudnál faragni az Opelbe, főleg, hogy semmi értelme, hiszen a dízelnek nincsenek olyan alrendszerei amelyek kommunikálnak, max a szenzorok jeleivel tudsz kezdeni valamit, de ahhoz meg nem kell CAN.

Az a helyzet hogy ha már 4-5 féle érzékelő jelét be akarom vinni egy központi "agy"-ba akkor már kell vmi busz.

A CAN-t meg szeretjük mert csak 2 drót, robosztus, egyszerű.

Amúgy meg gyakorlatilag bárminek a jelét (az általa szolgáltatott információt) egy bármilyen CAN-es uC-vel (microchip, atmel, TI, vagy bármi) rá lehet tenni a buszra, a 2 drót meg viszi ahova kell...

Pl rükibe váltás hatására lefele bólintó jobboldali elektronyos tükör....

Vettem tükröt elektromost, de nincs benn gyárilag a drót a verdában hozzá...

Na most evidens hogy nem bajlódok a gyári drótozással hanem mindenhova teszek egy kis CAN-es modult ami csinálja amit kell és tudnak egymással kommunikálni.

Ugye evidens? :D

Pl tok olyan feature-t csinálni hogy integet az autó a tükörrel amikor bezárom a távirányítóval :).

Link to comment
Megosztás:

De CAN rendszert nem hinném, hogy tudnál faragni az Opelbe, főleg, hogy semmi értelme, hiszen a dízelnek nincsenek olyan alrendszerei amelyek kommunikálnak, max a szenzorok jeleivel tudsz kezdeni valamit, de ahhoz meg nem kell CAN.

A pillanatnyi fogyasztáshoz meg attól tartok be kell tenni majd pár szenzort...

Fordulatszám, gázkar állás, turbó nyomás, alapjárati fordulat emelés, ilyesmi

Link to comment
Megosztás:

Olvadáspont

105-115 °C, LDPE

120-130 °C, MDPE, HDPE

nem biztos hogy a legjobb választás :D

Nos, ahogy nézegetem a mutatót, az nem megy még 90 fok fölé sem. Ez így nem gáz ugyebár. Majd nyárra kitalálok valami más anyagot :) De a hatótávra még mindig nincs lövésem sem...

Link to comment
Megosztás:

Igen, az sacc/kb jót mutat, ezért is kérdeztem, hogy a két kütyü ugyanonnan kapja-e a jelet. Nincs ötletem akkor...

Nos, ahogy nézegetem a mutatót, az nem megy még 90 fok fölé sem. Ez így nem gáz ugyebár. Majd nyárra kitalálok valami más anyagot :D De a hatótávra még mindig nincs lövésem sem...

Azt vajon jól tudja a BC-d, hogy hány literes a tankod? A Caravannak 50L-es, a többinek 52-es, lehet az utóbbira van beállítva. A BC szervízmenüjében található, olvass vissza, hogy néz ki pontosan.

Link to comment
Megosztás:

Szia

Az a kapcsoló amit belinkeltél Breki, az 24 V kapcsolási feszültségű, működik szerinted 12 V ról is? Mert ha jó lenne akkor megcsinálnám az ablakmosó tartályomat ilyenre. Egyébként ha jól tudom ez tök mindegy mit kapcsol (negatív, pozitiv)? A BC nek negativ kapcsolás kell?

Link to comment
Megosztás:

Nem vagy egyedül!

Nekem úgy kezdődött, hogy a kemény habból készült úszó 16 év után telítődött vízzel és állandóan kevés vizet jelzett.

Én is problémáztam az anyagminőséggel és a végén úgy döntöttem, hogy keményfa lesz.

Elkészült esztergált minőségben, és egy darabig jól is működött. (A mágnesgyűrűt beragasztottam az úszóba.)

Aztán 1 hónap után az is süllyedni kezdett és ki akartam szedni.

Sajna a fa meg bedagadt és most nem jön ki!

Szóval ezt már ne próbáld! :D

Amíg nem találok egy gyári kütyüt, addig a csatlakozóját rövidre zártam, hogy ne zavarjon, és gyakrabban ellenőrzöm szemmel.

A fát lelakkoztad?

Csak azért kérdem, hogy próbálkozzak-e ezzel, mivel nekem is megette az idő a habot. Persze akkor már egy kicsit kissebbre csinálnám az úszót... :)

Link to comment
Megosztás:

Szia

Az a kapcsoló amit belinkeltél Breki, az 24 V kapcsolási feszültségű, működik szerinted 12 V ról is? Mert ha jó lenne akkor megcsinálnám az ablakmosó tartályomat ilyenre. Egyébként ha jól tudom ez tök mindegy mit kapcsol (negatív, pozitiv)? A BC nek negativ kapcsolás kell?

Igen, azaz test irányba kapcsolnak az érzékelők. Ha megnézed a rajzot, láthatod is, hogy az érzékelők egyik fele testre van kötve. :D

Link to comment
Megosztás:

A fát lelakkoztad?

Csak azért kérdem, hogy próbálkozzak-e ezzel, mivel nekem is megette az idő a habot. Persze akkor már egy kicsit kissebbre csinálnám az úszót... :D

Nem lakkoztam, de nem is ajánlanám!

Mivel hőtágulás van, ezért a két anyag biztosan nem dolgozik együtt, és ha már nem, akkor a lakk reped, víz bemegy, fa megdagad és kész! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.