Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

sziasztok!

bent van a bc a kocsimban, minden működik, csak hülyeségeket ír. jövő héten megyek a szervízbe, hogy beállítsák. ahogy nézem a kódlistát nekem a 95-ös kellene. csak megerősítést szeretnék. köszi

opel astra f 98 sedan x14xe. a rádió nem gyári és németet szeretnék. a bcm minden nyelven tud. elvileg az átlagsebességem kb reális, 30 körül mozog. köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

bent van a bc a kocsimban, minden működik, csak hülyeségeket ír. jövő héten megyek a szervízbe, hogy beállítsák. ahogy nézem a kódlistát nekem a 95-ös kellene. csak megerősítést szeretnék. köszi

opel astra f 98 sedan x14xe. a rádió nem gyári és németet szeretnék. a bcm minden nyelven tud. elvileg az átlagsebességem kb reális, 30 körül mozog. köszi

Elvileg jónak kell lennie, bár konkrétan ezt a motorkódot nem tartalmazza az én táblázatom.

Azt nézd még meg, hogy a BC-d most hány impulzusos útjeladóhoz van beállítva (8850 vagy 16111), elvileg a két gomb egyszerre történő nyomásával kiírja ezt, meg az aktuális kódot, amire be van állítva, meg a sw verzióját.

Link to comment
Megosztás:

ezek jöttek ki róla ill. belőle...

113 2 GD

16530

90 434 425

24 027 03

500.205/001/004 6023

GD 111 07/93

Elvileg jónak kell lennie, bár konkrétan ezt a motorkódot nem tartalmazza az én táblázatom.

Azt nézd még meg, hogy a BC-d most hány impulzusos útjeladóhoz van beállítva (8850 vagy 16111), elvileg a két gomb egyszerre történő nyomásával kiírja ezt, meg az aktuális kódot, amire be van állítva, meg a sw verzióját.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék!

Szereztem egy ilyen kijelzőt. kicseréltem és olyat csinál hogy ha ráadom a gyújtást akkor világít és látom mit mutat, ha felkapcsolom a világítást akkor nem mutat semmit vagy legalább is nem látom. A régin a világítás felkapcsolásakor csökkent a megvilágítás fényereje...

A régi egy óra volt csak. Az új egy hosszabb kijelző,egy soros...dátumot és időt mutat.12 pines mindkettő Nem akarok semmi extrát csak sötétben is lássam hogy mennyi az idő. Kicseréltem az izzókat szóval nem lehet ez a baj...

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

ezek jöttek ki róla ill. belőle...

113 2 GD

16530

90 434 425

24 027 03

500.205/001/004 6023

GD 111 07/93

Ez alapján jó lehet a 95-ös kód, a 16530 a nagyobb impulzusszámú jeladót takarja. A 113 lehet az aktuális kód, ez alapján egy C20XE motoros kocsiból való és német nyelvű jelenleg is, stimmel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék!

Szereztem egy ilyen kijelzőt. kicseréltem és olyat csinál hogy ha ráadom a gyújtást akkor világít és látom mit mutat, ha felkapcsolom a világítást akkor nem mutat semmit vagy legalább is nem látom. A régin a világítás felkapcsolásakor csökkent a megvilágítás fényereje...

A régi egy óra volt csak. Az új egy hosszabb kijelző,egy soros...dátumot és időt mutat.12 pines mindkettő Nem akarok semmi extrát csak sötétben is lássam hogy mennyi az idő. Kicseréltem az izzókat szóval nem lehet ez a baj...

Előre is köszi!

A bekötésük ugyanaz, inkább ahogy ki lett bontva a cucc, megmozdulhatott a kábelköteg és most nem érintkezik valami.

Működés közben a 7-es lábra kellene rámérni, hogy változik-e ott a fesz. (ezt csak úgy tudod megnézni, ha be van kötve közben a kijelző, de ha szétpattintod, hozzáférsz a csatlakozóhoz belülről)

Link to comment
Megosztás:

Elgondolkodtatott a következő párbeszéd:

Gábor, az lenne a kérdésem, hogy nem gondolkodtál még azon, hogy a BC-det kiegészítsd egy olyan fukcióval, hogy a gyári CC dobozzal jelezze az izzókiégést? Csak 3 szabad bemenet kell hozzá a procin :lol:

Már nem lesz változás a BC-n, nincs időm foglalkozni ezzel, mellesleg mást nem is nagyon érdekelne ez a dolog rajtad kívül :)

Amúgy meg lehet szerkeszteni két LED-et a műszerfalra, oszt azzal jelezni a CC doboz hibajelzését :)

FPepe! ez kivitelezhető lenne? Ha mondjuk mégis úgy döntenék, hogy eladom a BC-s cumót, de mondjuk megtartanám a Check Controlt, akkor azt magában is fel tudnám használni? ;)

Link to comment
Megosztás:

Hogy tudnám letesztelni, hogy mit mutat?

(arra gondolok, hogy mint pl a G kijelzőjét adtam neki +12-t és -12-t, és mutatott valamit.)

Nagyon bizgeréli a csőröm, hogy lássam működni.

(közben olvasok vissza 2004-től de lassan haladok...)

A 12 és a 26 tűs csatlakozóban is minimum a tápoknak meg kell lennie, hogy valamit mutasson.

Simán a 12-es nem elég neki sajnos. Azt hiszem úgy csak világít gyújtásra!

A műszeregységen lévő CC piktogramokat is beüzemelheted akár :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ránézésre meg lehet valamit állapítani a bc-ről? amit szereztem az C18NZ-be volt. (gondolok itt sorozatsuámra, ilyesmire) osztrák autóból való, így gondolom német nyelvű lehet.

képek itt.

ezek vannak rajta:

GD

90 434 425

24 027 03

500 205/001/004 6102

Erről mit tudhatunk a számok "beszéde" alapján?

Köszönöm előre is az infóitokat.

(hol lehet ezzel kapcsolatban tájékozódni? van valami spéci oldal a BC kódokról?)

Link to comment
Megosztás:

Erről mit tudhatunk a számok "beszéde" alapján?

Köszönöm előre is az infóitokat.

(hol lehet ezzel kapcsolatban tájékozódni? van valami spéci oldal a BC kódokról?)

Feljebb már írtam, amit így tudok róla.

Amúgy igen, be lehet üzemelni a CC-dobozt magában is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ. Akkor marad német. Azt hellyel közzel tudom is.

Ha leírod, amit a bajuszkapcsolón levő két gomb egyszerre nyomásával kiír, akkor kiderül, hogy milyen nyelveket tud, meg kódot is tudunk nézni hozzá. Egyedül a Tech műszerben nem tudok segíteni, ahhoz én is szervizbe vittem.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém valami 16111 talán?

Nyelvet lehet rajta állítani? :lol:

És hogyan?

A 16111 az útjeladó száma.

Van a BC-n egy szám, az jelöli hány nyelven tud:

434 120 D, NL I, F,

434 121 GB, E, S,

434 474 ALL

434 425 ALL

Ha támogatja azt a nyelvet, amit szeretnél, akkor kódtáblázatból kinézed melyik való hozzá és Tech1-el át lehet állítani.

Szerk.: miért van az, hogy 10-15 perc késéssel jelenik meg, amit írtok? ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.