Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Kívül.

Ha nincs áthidalva teljesen, akkor sem ír ki semmit? :lol:

Hát elvileg nem. Mert anno mikor beraktam a kocsiba csak ugy kis csatit rányomva semmit nem csinált csak fénye volt.

Aztán ami a gyíkba van leírva azt meg csináltam utána már írt mindent..

Link to comment
Megosztás:

Hát elvileg nem. Mert anno mikor beraktam a kocsiba csak ugy kis csatit rányomva semmit nem csinált csak fénye volt.

Aztán ami a gyíkba van leírva azt meg csináltam utána már írt mindent..

Ugyanígy volt nálam is, csak kicsati - fény, semmi más...

Testre lekötöttem mindent (ami a gyíkba van) és most se semmi.

Az ECU-tól a szál kötelező? (mert ugye dízelnél nehéz lesz... :lol: vagy megy anélkül is, csak simán nem fog menni pár funkció :D )

Link to comment
Megosztás:

Ugyanígy volt nálam is, csak kicsati - fény, semmi más...

Testre lekötöttem mindent (ami a gyíkba van) és most se semmi.

Az ECU-tól a szál kötelező? (mert ugye dízelnél nehéz lesz... :lol: vagy megy anélkül is, csak simán nem fog menni pár funkció :D )

Hát nem hinném, hogy a szál kötelező max hibát ír és ugye nem mér semmit. De attól még a stoppernek meg a többinek láthatónak kéne lennie......

Link to comment
Megosztás:

Próbálnék lelket verni a BC-be.

Ezeket bekötöttem,

+12re a kis csatiból a fekete és a piros szálat; a nagy csatiból a fekete szálat

-12re a kis csatiból a barna szálat; a nagy csatiból a barna szálat(13)

Próbáltam az R és S gombokat egyszerre összezárni testre, de úgy sem ír ki semmit... :lol:

Mit próbáljak még?

Na. A pirosat nem fontos +12-re kötni, az csak memóriaszál. A két feketét kell (mindkét csatin az 5-ös pont) összekötni és tápot adni, mert az a gyújtás villany. Azt csinálja most neked, hogy semmit. Mintha most akasztottad volna rá az akksit a kocsira és akkor csinál csak ennyit, hogy van háttérvilágítás és kéri az időpont beállítását. Szóval a pirosat kösd ki a feketék közül. :D Ennyitől már el kell indulnia.

Vagy először a pirosra adj tápot, aztán a kettő feketére. Ezután fog elindulni.

Link to comment
Megosztás:

Na. A pirosat nem fontos +12-re kötni, az csak memóriaszál. A két feketét kell (mindkét csatin az 5-ös pont) összekötni és tápot adni, mert az a gyújtás villany. Azt csinálja most neked, hogy semmit. Mintha most akasztottad volna rá az akksit a kocsira és akkor csinál csak ennyit, hogy van háttérvilágítás és kéri az időpont beállítását. Szóval a pirosat kösd ki a feketék közül. :lol: Ennyitől már el kell indulnia.

Vagy először a pirosra adj tápot, aztán a kettő feketére. Ezután fog elindulni.

Köszi szépen, este kipróbálom. :D

Link to comment
Megosztás:

Daykiller köszi a segítséget! :devlish: Most már műxik szépen. :devlish:

022 2

GD

8850

Ez akkor most mit is jelent? :lol:

Az átlagsebességem elviekben mehetne, ha a km óra jeladója passzol igaz? :D

Műszeregységet vedd ki és nézd meg hogy mi van ráírva az útjeladóra. 8 vagy 15 szokott. Ha 8, akkor mákod van, pontosan fog mérni, feltéve ha 1102-es km-órád van.

Link to comment
Megosztás:

Műszeregységet vedd ki és nézd meg hogy mi van ráírva az útjeladóra. 8 vagy 15 szokott. Ha 8, akkor mákod van, pontosan fog mérni, feltéve ha 1102-es km-órád van.

Meg ha van útjeladója :lol: Bár a fordszámmérős műszeregységeken szokott lenni. Sztem felesleges ezért kioperálni a műszeregységet, beköti, és kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Meg ha van útjeladója :lol: Bár a fordszámmérős műszeregységeken szokott lenni. Sztem felesleges ezért kioperálni a műszeregységet, beköti, és kiderül.

A műszeregységet amúgy is ki kell venni a bekötéshez, tehát meg is nézheti. :devlish: A programozáshoz meg úgy is be kell kötni. Tehát tökmindegy. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen! Kívül oldottam meg, ennyire nem bízok magamban! :D Majd jól elszigetelem.

Műszeregységet vedd ki és nézd meg hogy mi van ráírva az útjeladóra. 8 vagy 15 szokott. Ha 8, akkor mákod van, pontosan fog mérni, feltéve ha 1102-es km-órád van.

Azt pontosan hol is találom? :devlish: A tartalék itt van a kezemben (1102 fordulatszám nélküli)

1102-m van. :devlish:

C14NZ-C18NZ motorokhoz van beállítva német nyelvre, 8850 impulzusos útjeladóhoz.

Meg ha van útjeladója :lol: Bár a fordszámmérős műszeregységeken szokott lenni. Sztem felesleges ezért kioperálni a műszeregységet, beköti, és kiderül.

Köszi! :icon13:

Útjeladóm van (elvileg) bár szerintem valami nincs jól bekötve... ha a tid-en nyomtam a 2 gombot egyszerre, 00-t írt, azaz nem írta ki a valós km-t.

Ilyen km órám van.

Köszi mindhármótoknak!

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen! Kívül oldottam meg, ennyire nem bízok magamban! :lol: Majd jól elszigetelem.

Azt pontosan hol is találom? :D A tartalék itt van a kezemben (1102 fordulatszám nélküli)

1102-m van. :devlish:

Köszi! :icon13:

Útjeladóm van (elvileg) bár szerintem valami nincs jól bekötve... ha a tid-en nyomtam a 2 gombot egyszerre, 00-t írt, azaz nem írta ki a valós km-t.

Ilyen km órám van.

Köszi mindhármótoknak!

Enyémnek rá van írva a jeladó házára. Ki kell hozzá szednem, mert a belső felén van. Aztán, hogy a tied melyik típus, azt nem tudom. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne. X17DTL-be lehet tenni board Computert? Tudom, hogy nincs motorvezérlő, nekem az lenne a lényeg, hogy tudjam mérni a fogyasztást. Megoldható ez valamilyen módon?

NEM DÍZELBE NEM LEHET BOARD COMPUTERT RAKNI MERT NINCS MOTORVEZÉRLŐ. ÉPP EZÉRT NEM FOGOD A FOGYASZTÁST LÁTNI. Mindennapos vissza térő kérdés. Miért nem lehet elolvasni a GYÍkot vagy visszalapozni 1-2ő oldalt...... MIÉRT.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

NEM DÍZELBE NEM LEHET BOARD COMPUTERT RAKNI MERT NINCS MOTORVEZÉRLŐ. ÉPP EZÉRT NEM FOGOD A FOGYASZTÁST LÁTNI. Mindennapos vissza térő kérdés. Miért nem lehet elolvasni a GYÍkot vagy visszalapozni 1-2ő oldalt...... MIÉRT.. :lol:

és miért nem lehet értelmes intelligens emberként válaszolni valakinek? Caps off. :D

Gondolom az intelligens részével vannak bajok nálad.

Link to comment
Megosztás:

és miért nem lehet értelmes intelligens emberként válaszolni valakinek? Caps off. :lol:

Gondolom az intelligens részével vannak bajok nálad.

Így van. :devlish: és miért kérdezi be ezt mindenki mindennap? És azért írtam debil módon mert ha ennyire debil a kollega, hogy nem bír gyíkot olvasni, meg vissza lapozni nincs tisztába a fórumozás szabályaival, tehát, hogy ő is meg értse. De látom te is meg értetted. Tehát nagyon nem lőttem mellé. :devlish: És nem is érzem magam egyedül. :D

Link to comment
Megosztás:

Így van. :D és miért kérdezi be ezt mindenki mindennap? És azért írtam debil módon mert ha ennyire debil a kollega, hogy nem bír gyíkot olvasni, meg vissza lapozni nincs tisztába a fórumozás szabályaival, tehát, hogy ő is meg értse. De látom te is meg értetted. Tehát nagyon nem lőttem mellé. :devlish: És nem is érzem magam egyedül. :lol:

Hogy miért visszatérő kérdés? Mert szeretnének BC-t a kocsijukba. Miért nem evidens, hogy az öngyújtós F Astra-ban nem lehet? Passz... Lusta guglizni és/vagy gondolkodni. Ha csak egy kicsit is ismerné a kocsiját kérdezés nélkül kitalálhatná, a fel sem tett kérdésére a választ. Vagy talán mert ma már annyira elterjedt az elektronyos dízel, hogy a öregektől is elvárnak olyan képességet, amit a modern tud.

Ettől függetlenül, tényleg érdekes, hogy minden fórumon vannak rendszeresen visszatérő kérdések, amik feltevése a kereső MINIMÁLIS használatával kiváltható lenne. Egy időben nagyon sokat fórumoztam az Index Panasonic FZ-Sorozat topikjában és ott is majd minden nap előfordultak olyan kérdések amik 1000x ki voltak már tárgyalva, mégsem vertük fejbe e kérdezőt bunkósbottal. Igaz ott nem volt GYIK. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hogy miért visszatérő kérdés? Mert szeretnének BC-t a kocsijukba. Miért nem evidens, hogy az öngyújtós F Astra-ban nem lehet? Passz... Lusta guglizni és/vagy gondolkodni. Ha csak egy kicsit is ismerné a kocsiját kérdezés nélkül kitalálhatná, a fel sem tett kérdésére a választ. Vagy talán mert ma már annyira elterjedt az elektronyos dízel, hogy a öregektől is elvárnak olyan képességet, amit a modern tud.

Ettől függetlenül, tényleg érdekes, hogy minden fórumon vannak rendszeresen visszatérő kérdések, amik feltevése a kereső MINIMÁLIS használatával kiváltható lenne. Egy időben nagyon sokat fórumoztam az Index Panasonic FZ-Sorozat topikjában és ott is majd minden nap előfordultak olyan kérdések amik 1000x ki voltak már tárgyalva, mégsem vertük fejbe e kérdezőt bunkósbottal. Igaz ott nem volt GYIK. :devlish:

Nem tudom én ha regisztrálok egy fórumra először körülnézek. És ahova szeretnék írni ott vissza nézek kb 2 oldalt. Na mind1 remélem ma is lesz egy ilyen kérdés. :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom én ha regisztrálok egy fórumra először körülnézek. És ahova szeretnék írni ott vissza nézek kb 2 oldalt. Na mind1 remélem ma is lesz egy ilyen kérdés. :icon13: :D

Nem vagyunk egyformák. Mondjuk szerencsére... :lol: Én is előbb átrágtam a GYIK-ot, mielőtt nagy(obb) hülyeségeket érdeztem.

Egyébként meg legyen meg az akaratod.

X17DTL-be hogy tudok úgy beépíteni BC-t, hogy mérjen átlagfogyasztást, pillananatnyi fogyasztást, meg napi, heti, havi, éves, összes átlagot???? Sőt a napállásnak megfelelő Kelvin és fényértékszámot is megjelenítse? :devlish: :devlish:

Bocs, a hülye OFF-ért.

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyunk egyformák. Mondjuk szerencsére... :lol: Én is előbb átrágtam a GYIK-ot, mielőtt nagy(obb) hülyeségeket érdeztem.

Egyébként meg legyen meg az akaratod.

X17DTL-be hogy tudok úgy beépíteni BC-t, hogy mérjen átlagfogyasztást, pillananatnyi fogyasztást, meg napi, heti, havi, éves, összes átlagot???? Sőt a napállásnak megfelelő Kelvin és fényértékszámot is megjelenítse? :D :devlish:

Bocs, a hülye OFF-ért.

EZ az..... Ez hiányzott. :icon13: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Így van. :icon13: és miért kérdezi be ezt mindenki mindennap? És azért írtam debil módon mert ha ennyire debil a kollega, hogy nem bír gyíkot olvasni, meg vissza lapozni nincs tisztába a fórumozás szabályaival, tehát, hogy ő is meg értse. De látom te is meg értetted. Tehát nagyon nem lőttem mellé. :icon13: És nem is érzem magam egyedül. :devlish:

Kifogás.

Nem vagyunk egyformák. Mondjuk szerencsére... :lol: Én is előbb átrágtam a GYIK-ot, mielőtt nagy(obb) hülyeségeket érdeztem.

Egyébként meg legyen meg az akaratod.

X17DTL-be hogy tudok úgy beépíteni BC-t, hogy mérjen átlagfogyasztást, pillananatnyi fogyasztást, meg napi, heti, havi, éves, összes átlagot???? Sőt a napállásnak megfelelő Kelvin és fényértékszámot is megjelenítse? :D :devlish:

Bocs, a hülye OFF-ért.

Ugyan kelvin-t nem, de a fényszóróidban üzemelő halogénizzók fényáramát rendszeresen tudja mérni. Valamint ha az index belever a karterba és ezért megáll a biztber, jelzi a kijelzőn.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.