Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Az impulzus-jeladó a régebbi autóknál a mechanikus spirálos-bowdenes sebességmérést (km/h óra) alakítja át digitális jellé, vagyis x impulzussá y sebességnél. Ezt felhasználja az ECU (motorvezérlő számítógép), az "okosabb" (sebességfüggő) rádió-kazetofon és a... MID.

Leegyszerűsítve: az impulzus-jeladótól "tudja" a MID a sebességet és az ECU-tól húzott szálból az elhasznált üzemanyag mennyiségét. Ezekből számítja ki a fogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

Az impulzus-jeladó a régebbi autóknál a mechanikus spirálos-bowdenes sebességmérést (km/h óra) alakítja át digitális jellé, vagyis x impulzussá y sebességnél. Ezt felhasználja az ECU (motorvezérlő számítógép), az "okosabb" (sebességfüggő) rádió-kazetofon és a... MID.

Leegyszerűsítve: az impulzus-jeladótól "tudja" a MID a sebességet és az ECU-tól húzott szálból az elhasznált üzemanyag mennyiségét. Ezekből számítja ki a fogyasztást.

nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de tetem a kocsiba egy CAR400ast ami seb.érzékelős, néztem hova kéne kötni, de csak olyan kapcs.rajzot leltem, amiben van ABS és annak a jeladójára van kötve, szted rátolhatom a impulzus-jeladóra is?

Link to comment
Megosztás:

nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de tetem a kocsiba egy CAR400ast ami seb.érzékelős, néztem hova kéne kötni, de csak olyan kapcs.rajzot leltem, amiben van ABS és annak a jeladójára van kötve, szted rátolhatom a impulzus-jeladóra is?

Ha nem barmoltad szét a gyári csatit az Astrádban, akkor csak beteszed a gyári keretbe és ennyi. Be van húzva a vezeték, ha a TID vagy MID jelzi a sebességet. TID-nél úgy tudod kideríteni, hogy közlekedsz az autóval, majd egyszerre megnyomod a két gombot hosszasan. Ekkor kiírja a pillanatnyi sebességet, majd utána egy kijelzőtesztet is nyomat.

Az automata hangerőszabályzáshoz pedig az UML gombot kell nyomni 5 másodpercig, ekkor pittyen egyet a rádió és az oldalnyilakkal tudod -5-től +5-ig állítani a szabályzás erejét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Tegnap programoztattam a márkaszervízbe 1 bc-t 1994-re 12 havi f astra c16se motorkóddal aminek a jeladó impulzusa 16665 kellene hogy legyen. A lista szerint 1994 es programkód közűl a 81-est választottam. Az ez az én astrámba lett programoztatva és az enyém 95-ös évjárat. A bc most 16530 imp. Számot ír ki. Pedíg a műszeren 94 -es évjárat lett kiválasztva. Tehát más autóba nem tudok programoztatni az én kocsimba?

Meg kell nézni a műszeregységben lévő impulzusjeladóra írt számot. Pl 15 imp. Ezt meg kell szorozni a W számmal ami legyen például 1102, így jön ki az 16530-as érték, ami a BC-nek kell.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

segitséget szeretnék kérni,c14nz opelom van

szereztem hozzá egy gsiből board computert de bekötést nem nagyon értem

megvan hozzá a 26os csatlakozó is,néztem a bekötési rajzot ami a 96utánihoz van

meg a német leirást de nem nagyon tudok elmenni rajta,

valaki tudna segiteni akinek már sikerült bekötnie ijen motorhoz?

választ előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

segitséget szeretnék kérni,c14nz opelom van

szereztem hozzá egy gsiből board computert de bekötést nem nagyon értem

megvan hozzá a 26os csatlakozó is,néztem a bekötési rajzot ami a 96utánihoz van

meg a német leirást de nem nagyon tudok elmenni rajta,

valaki tudna segiteni akinek már sikerült bekötnie ijen motorhoz?

választ előre is köszönöm!

Ha pontos kérdéssel tudsz előállni...

Link to comment
Megosztás:

kérdésem az volna hogy ennél a motor tipusnál is kell e a computeren belül hidalgatni?

addig eljutottam hogy az üzemanyag szintjeladóhoz hozzá kötöttem iletve egyberaktam azokat a szálakat amiket a testre kell majd kötnöm,aztnemtudom hogy még mijen szálakat kellene kötnöm és hová.

Link to comment
Megosztás:

kérdésem az volna hogy ennél a motor tipusnál is kell e a computeren belül hidalgatni?

addig eljutottam hogy az üzemanyag szintjeladóhoz hozzá kötöttem iletve egyberaktam azokat a szálakat amiket a testre kell majd kötnöm,aztnemtudom hogy még mijen szálakat kellene kötnöm és hová.

Igen meg kell csinálni az átkötéseket!

Illetve plusz egy vezetéket kell behízni a DIAG csati asszem G vezetékére, vagy a D re most nem tudom pontosan :)

Link to comment
Megosztás:

kérdésem az volna hogy ennél a motor tipusnál is kell e a computeren belül hidalgatni?

addig eljutottam hogy az üzemanyag szintjeladóhoz hozzá kötöttem iletve egyberaktam azokat a szálakat amiket a testre kell majd kötnöm,aztnemtudom hogy még mijen szálakat kellene kötnöm és hová.

:omg:GYIK :omg:

Link to comment
Megosztás:

hali!

megcsináltam az áthidalásokat,tankra rákötve, a 26-os csatin pin 21 próbáltam diagcsatinál mindenhova kötni de sehol se mér,

mindenre 0át ir kivéve a megtehető kilométerre azt jelzi,nemtudom hogy nem e a sebeség jelell van e gond mert nekem ojan nem megy be az 12escsati 5ös pinjére,iletve még van egy szabad szálam a 26os csatlakozónál a 14-esbarna fehér azt hova kell kötni? :omg:

Link to comment
Megosztás:

hali!

megcsináltam az áthidalásokat,tankra rákötve, a 26-os csatin pin 21 próbáltam diagcsatinál mindenhova kötni de sehol se mér,

mindenre 0át ir kivéve a megtehető kilométerre azt jelzi,nemtudom hogy nem e a sebeség jelell van e gond mert nekem ojan nem megy be az 12escsati 5ös pinjére,iletve még van egy szabad szálam a 26os csatlakozónál a 14-esbarna fehér azt hova kell kötni? :omg:

Az ECUra! Anyós lábtér!

Idézet GYIK-ból!

"Kezdjük az ECU fogyasztásjellel:

Az X9-es sorkapocs 5-ös pinjéről kell "megcsapolni" ezt a szálat, elvileg nincs tovább vezetve azokban az Astrákban, amelyikben nem volt gyárilag BC. Ezt a sorkapocsból tudni fogjuk. A sorkapocs az ECU alatt található egy kis műanyag fekete tartókonzolon, felfele húzva kivehető, de ki is pattintható, visszarakni csúsztatva kell.

Elvágjuk a vezetéket, de ne tőben hátha kell még később. Sorkapcsot teszünk a végére, majd egy 0,5-ös vagy 0,75-ös vezetékkel összekötjük a kijelző vezetékein elhelyezett sorkapocs megfelelő pontjára, ahova a 21-es (fekete-barna) pin-t kötöttük."

Link to comment
Megosztás:

bekötöttem az ecura a barna fekete szálat a leirtak szerint de a probléma ugyan az nem méri a fogyasztást

átelenőriztem mindent,diagcsatihoz bekötve,üzemanyaghoz is,ecu-hoz is,hidalások is jók

mit nézhettem el? :icon11:

Álljunk meg egy szóra. Nem méri, tehát 0,0l/100km-t vagy 0.0l/h-t ír?

Álló helyzetben 0.0l/h, azaz liter per órát kell írnia. Mozgás közben átvált l/100km-re. Ha járó motornál is 0-t ír, akkor valami nem passzol, lehetséges a rossz vezeték választás. A csatit könnyű felismerni: 9 pinből áll, innen az X9-es elnevezés és a kellős közepén van eredetileg a fogyasztásjel az ECU-tól.

De, ha járó motornál írja a liter per órát, de nem vált át l/100km-re, akkor viszont az útjeladó hiányzik neki.

Link to comment
Megosztás:

hali!

megcsináltam az áthidalásokat,tankra rákötve, a 26-os csatin pin 21 próbáltam diagcsatinál mindenhova kötni de sehol se mér,

mindenre 0át ir kivéve a megtehető kilométerre azt jelzi,nemtudom hogy nem e a sebeség jelell van e gond mert nekem ojan nem megy be az 12escsati 5ös pinjére,iletve még van egy szabad szálam a 26os csatlakozónál a 14-esbarna fehér azt hova kell kötni? :omg:

A 12-es csati 5-ös pinje az táp, villany, póver, áram, etc. A 12-es csati tizenkettedik pinje a sebeségjel, azt kell áthidalni a 26-os csati huszadik pinjére belül.

A 26-os csati 14. pinje pedig ami kell a diag csatlakozóba. 16-pines diag csati esetén a 8.ba (bal oszlop legfelső) kell bedugni és oda érintkezőt is kell szerezni, ha pedig még a régi 10-pines csatid van, akkor a "G" jelűre kell rákötni. Oda elvileg már van kötve drót.

Link to comment
Megosztás:

megtaláltam a problémát nekem a 12es csati 12ik pinjére nemjön be semmi ürres kivan hagyva gyárilag tehát ezt kéne áthidalni de

ugye nincs mit :o

Hiányzik a sebességjel, gondolom előtte sima DID kijelződ volt csak. A műszeregység vezetékkötegéről kell egy jelet adni oda, keress egy kék-piros vezetéket, az a sebességjel vezetéke.

Link to comment
Megosztás:

bekötöttem a sebeségjelet kipróbáltam és amogy megyek GESCHW-nál számolja a kilométereket ha megálok akkor meg csökken

de azt még mindig nem irja mennyi a fogyasztás.

A fogyasztásjelet bekötötted az ECU-tól? Az alatta levő 9 pólusú csatiban elvileg ott van a vezetéke, fekete-barna asszem, a BC-n a nagyobbik csati 21-es lábára megy.

Link to comment
Megosztás:

rámértem a ecunál található fekete barna szálra multiméterrel és nem mutat semmit,próbáltam gyujtással,menet közbe is

azért lett gyanus hogy ott lehet a baj mert a bc semmit se csinál ha rákötöm,a többi szálnál meg igen

tehát létezik ojan hogy az ecutól nemjönne jel? :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.