Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Szép napot!

ez az utólagos bc amit árulna 40 ezerért kapcsolóval és van hozzá még valami kütyü is az micsoda ???

a carstylingen láttam!

Ez azt utólagos BC végül is ugyan azt tudja amit én szeretnék összehozni, csak annyi különbséggel, hogy képes a hagyományos TID kijelzőn megjeleníteni az infót, ezért kell a plusz kis doboz, mert az a "számítógép" ami amúgy bent van a MID-ekben.

Link to comment
Megosztás:

Aha most már értem !Ezért volt mekem érthetetlen minek az + doboz mikor itt van minden! akkor ha vesszek egy midet olcsóban kijövök!

Ami a gyikban le van irva a bc hez minek kell csinálni azokat za áthidalásokat?

Ezt szeretném én is csinálni, lényegesen olcsóbb, a beépítése meg kb. ugyan annyi idő.

Olvasd el a GY.I.K-ban a leírást, jobbára minden le van írva. ami fontos, annyi hogy nekem eltér mert én Corsa B-be szeretném beleépíteni, amiben nem úgy vannak a kialakítások mint egy F Astra-ban. De mint kiderült nem lehetetlen, mert az ECU mindent tud csak a kijelző nem. :)

Link to comment
Megosztás:

Aha most már értem !Ezért volt mekem érthetetlen minek az + doboz mikor itt van minden! akkor ha vesszek egy midet olcsóban kijövök!

Ami a gyikban le van irva a bc hez minek kell csinálni azokat za áthidalásokat?

Hogy működjön a MID.

Ha simán rádugod a TID csatiját, lesz egy szép kijelződ, ami sárgán világít a rádió felett és ennyi.

Természetesen nem kell belül hidalgatni, lehet használni a külső 26pin-es csatlakozó levágott vezetékeit. Illetve a TID csatiban lévő szükséges vezetékeket átkötni (külső hőmérséklet) illetve megbontani a TID táp és test vezetékét, aztán össze lehet kötni a MID 26pin-es csatijával.

Link to comment
Megosztás:

Hogy működjön a MID.

Ha simán rádugod a TID csatiját, lesz egy szép kijelződ, ami sárgán világít a rádió felett és ennyi.

Természetesen nem kell belül hidalgatni, lehet használni a külső 26pin-es csatlakozó levágott vezetékeit. Illetve a TID csatiban lévő szükséges vezetékeket átkötni (külső hőmérséklet) illetve megbontani a TID táp és test vezetékét, aztán össze lehet kötni a MID 26pin-es csatijával.

Azt meg tudnád mondani, hogy amit feljebb linkeltem MID-et olyan kell-e?

Illetve a bajuszkapcsoló csere szükséges-e vagy elég a MID csak.

Az előbb megnéztem vagy 5 Astra-t a telepen, de egyikben sem volt MID, mindegyik TID-es volt, egyben volt olyan ami TID csak nincs 3 felé választva.

Link to comment
Megosztás:

Hogy működjön a MID.

Ha simán rádugod a TID csatiját, lesz egy szép kijelződ, ami sárgán világít a rádió felett és ennyi.

Természetesen nem kell belül hidalgatni, lehet használni a külső 26pin-es csatlakozó levágott vezetékeit. Illetve a TID csatiban lévő szükséges vezetékeket átkötni (külső hőmérséklet) illetve megbontani a TID táp és test vezetékét, aztán össze lehet kötni a MID 26pin-es csatijával.

Tehát!

Nekem egy vectra a gépem van amibe hamarosan belekerül egy C16SE blokk ecu stb!

Na most én bele akarok rakni egy Midet is!

Miket kell beszereznem MID csatlakozóval ablaktörlő kapcsolo Bc ...kell még valami más!

Olyan leírás vagy rajz nincsen amin rajta a mid 26 pines bekötései?

Vagy az alapján ami gyikban benne van meg lehet csinálni?

A midet min keresztül programozzák tech 2 vel?

Link to comment
Megosztás:

Azt meg tudnád mondani, hogy amit feljebb linkeltem MID-et olyan kell-e?

Illetve a bajuszkapcsoló csere szükséges-e vagy elég a MID csak.

Az előbb megnéztem vagy 5 Astra-t a telepen, de egyikben sem volt MID, mindegyik TID-es volt, egyben volt olyan ami TID csak nincs 3 felé választva.

Igen, olyan MID kell neked.

Kell a bajuszkapcsoló, mert azzal válogatsz a menük között.

Tehát!

Nekem egy vectra a gépem van amibe hamarosan belekerül egy C16SE blokk ecu stb!

Na most én bele akarok rakni egy Midet is!

Miket kell beszereznem MID csatlakozóval ablaktörlő kapcsolo Bc ...kell még valami más!

Olyan leírás vagy rajz nincsen amin rajta a mid 26 pines bekötései?

Vagy az alapján ami gyikban benne van meg lehet csinálni?

A midet min keresztül programozzák tech 2 vel?

De van rajz. http://www.vectra16v.com/slp.html Itt találsz. 5. vagy 6. oldalon van a MID. Ez alapján csináltam meg itthon a prototípust, áthidalásokkal és sikerült életre keltenem a MID-et.

A GyIK-es leírás néhol hibás, tervezem már a javítását, illetve jobb fotók is vannak már.

Tech2-vel szokták programozni, de Tech1-gyel is lehet. Illetve Van átalakító is 2-ről 1-re. A lényeg, hogy a programozó szál, ami a G-re megy Astrában, az legyen bekötve. A leírásom az a facelift-es verzióra vonatkozik, szóval ott már nem G jelű pontra van kötve a programozószál, hanem a 8-asra, mivel ugye 16pin-es diagcsati van már a faceliftes Astrákban. Vectrában még a jó öreg 10pin-es ALDL.

Link to comment
Megosztás:

Igen, olyan MID kell neked.

Kell a bajuszkapcsoló, mert azzal válogatsz a menük között.

De van rajz. http://www.vectra16v.com/slp.html Itt találsz. 5. vagy 6. oldalon van a MID. Ez alapján csináltam meg itthon a prototípust, áthidalásokkal és sikerült életre keltenem a MID-et.

A GyIK-es leírás néhol hibás, tervezem már a javítását, illetve jobb fotók is vannak már.

Tech2-vel szokták programozni, de Tech1-gyel is lehet. Illetve Van átalakító is 2-ről 1-re. A lényeg, hogy a programozó szál, ami a G-re megy Astrában, az legyen bekötve. A leírásom az a facelift-es verzióra vonatkozik, szóval ott már nem G jelű pontra van kötve a programozószál, hanem a 8-asra, mivel ugye 16pin-es diagcsati van már a faceliftes Astrákban. Vectrában még a jó öreg 10pin-es ALDL.

Na igen aldl van akkor ott a programozó szálat hová kell bekötni?

Előre is közönyük és várjuk a javított verziót

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ha valakinek van egy bc bekötési rajza vagy leírása (magyarul) az linkelje már be mert már unom keresgetni!! PLS THX vagy valaki van szabolcs megye környékéröl aki be tudná kötni??? megvan a kijelző kábelestöl és az indexkar is!! 96 os f astra 1.6 16V előre is köszöntem!!!

F Astra GY.I.K-ban ott a komplett leírás mit hogyan. Olvasd el és tudni fogod mit kell.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hehe, akkor a fehérét kaptad meg. :P Gyorsan bedobtad.

A bekötés nem probléma, láttam már pár autót életembe csak szeretem logikusan átnézni hogy a következő még jobban menjen, ne az legyen hogy a 2 es drótot kösd a a hármashoz :D .

A beállításai jók de a nyelvet holnap megoldom. Ahogy néztem nekem a 109v111 lesz a nyerő mert a rádióm az nem gyári

c16se angol km 16... az impulzus

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Most regisztráltam a fórumon, és ahogy nézelődök, felkeltette az érdeklődésem ez a fedélzeti számítógép beépítéses dolog. Elolvastam a cikket a GYIK-ban, gyorsan meg is néztem, hogy megvannak-e a megfelelő vezetékek a kocsimban, és ha a két gombot egyszerre nyomtam az órán, szépen ki is írta a sebességet, és a hőmérsékletet, így gondolom, megvannak a vezetékeim. Már csak az lenne a kérdésem, hogy honnan juthatok hozzá egy fedélzeti számítógéphez, és a hozzá való ablaktörlő kapcsolóhoz? Ill. hogy menniybe kerül egy ilyen szett használtan?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

És mik azok a dolgok, amiket szervízben kell csináltatni? Ez a programozás, vagy mi a fene?

Igen fel kell programoztatni tech 1 de éllitólag a tech kettő is jó hozzá!

Én is pont ilyen előt állok csak az én autómban egyáltalán nem volt Bc még be kell kábeleznem meg ugye nekem f astra c16se motor van a vectrámba ez egy kicsit még bonyolít a helyzeten! még kelleni fog majd egy 120 ohmos ellenállás is amit majd a szintjelzőre kell majd rádugni!

Én már érdeklödtem és nekem megcsinálják a programozást igaz én el mondtam nekik hogy kell csinálni kódók stb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.