Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Ablaktörlőkarom egyenlőre nincs (jó lesz ideiglenesen két mikrokapcsoló), Szenzorok sincsenek bár azokatn em is igénylem. Nekem a fogyasztás kijelzés a fontos csak. Van OP-COM-om is tehát elvileg át is tudom programozni majd. Egyedül a lábkiosztás nincs meg. Nincs egy képed róla? Vagy az átkötésekről a BC-ben? (a GYIK-ban elég mosódott)

Pár oldalt nézz vissza, J0hnny nemrég csinálta, voltak képek is róla.

Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlőkarom egyenlőre nincs (jó lesz ideiglenesen két mikrokapcsoló), Szenzorok sincsenek bár azokatn em is igénylem. Nekem a fogyasztás kijelzés a fontos csak. Van OP-COM-om is tehát elvileg át is tudom programozni majd. Egyedül a lábkiosztás nincs meg. Nincs egy képed róla? Vagy az átkötésekről a BC-ben? (a GYIK-ban elég mosódott)

Én is, és még sokan mások a gyíkban leírtak alapján csinálta meg azokról a képekről. Akkor csak nem rosszak azok a képek annyira. De nem is a kép a lényeg hanem ami le van írva <_<

Link to comment
Megosztás:

És akkor a BC hátulján, a hosszabbik csatiban melyik az a pin amin felprogramozzák? (GYIK nem írja) A 13-as? Vagy az X13 az valami csatlakozót jelent?

Az x13 az maga a diagnosztika csatlakozója, a 14, 15-ös pineket kell rákötni és ott megy a programozás, legalábbis a rajz szerint.

Bár nekem is megvannak a cuccaim hozzá, de még nem kötöttem be... <_<

Link to comment
Megosztás:

És akkor a BC hátulján, a hosszabbik csatiban melyik az a pin amin felprogramozzák? (GYIK nem írja) A 13-as? Vagy az X13 az valami csatlakozót jelent?

Szükségünk lesz 6 darab sorkapocsra.

A 14-es (barna-szürke, nálam barna-fehér volt)...

Diagnosztikai csatlakozó bekötése:

Kiemeljük, amennyire tudjuk a biztosíték táblát és a diagcsati mellett található lyukakba vékony csavarhúzóval benyúlunk, megfeszítjük, ezután ki lehet venni a diagcsatit. Befele kell nyomni.

A 8-as (bal felső) pinre kell beraknunk az érintkezőt. Ezt úgy oldottam meg, hogy a lyukon keresztül fűztem be az érintkezőt. Azaz betoltam a vezetéket, addig játszottam, amíg ki nem jött a vezeték, majd erősen megnyomva bepattant a helyére az érintkező.

<_<

Link to comment
Megosztás:

Köszi! MEg is van! A 14-es kell a diag csati 8-as pinjére. Forrás: KATT

Úgy néz ki nem viszi a programozóm a BC-t. :S Kérdeztem itt 1-2 szervízben és nem vállalják, ohgy átprogramozzák a motoromhoz. (nincs eszközük...)

Valaki nem tudna nekem segíteni? Elpostáznám neki a BC-t és utalánék hozzá pénzt, hogy átprogramozzák. Please Help!

Szerk: Egy a BC-ben levő EEPROM (93C46EN) tartalma is megfelelne egy olyantól akinek C14NZ/X14NZ motorkóduta programozott a BC-je.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! MEg is van! A 14-es kell a diag csati 8-as pinjére. Forrás: KATT

Úgy néz ki nem viszi a programozóm a BC-t. :S Kérdeztem itt 1-2 szervízben és nem vállalják, ohgy átprogramozzák a motoromhoz. (nincs eszközük...)

Valaki nem tudna nekem segíteni? Elpostáznám neki a BC-t és utalánék hozzá pénzt, hogy átprogramozzák. Please Help!

Szerk: Egy a BC-ben levő EEPROM (93C46EN) tartalma is megfelelne egy olyantól akinek C14NZ/X14NZ motorkóduta programozott a BC-je.

Merrefelé lax?

Link to comment
Megosztás:

hát ja, csak nem találok egyszerű kapcsolást amivel illeszthetem a PC-hez a 93C46 EEPROM-ot. Nameg abba sem hiszem, hogy olyan egyértelmű lesz, hogy mit kell módosítani. Nade nem adom fel. Viszont ha valaki tudna segíteni az átprogramoztatásában azért hálás lennék. Nem kéne ennyit szívni vele :S

Link to comment
Megosztás:

hát ja, csak nem találok egyszerű kapcsolást amivel illeszthetem a PC-hez a 93C46 EEPROM-ot. Nameg abba sem hiszem, hogy olyan egyértelmű lesz, hogy mit kell módosítani. Nade nem adom fel. Viszont ha valaki tudna segíteni az átprogramoztatásában azért hálás lennék. Nem kéne ennyit szívni vele :S

Dumpot kéne készíteni belőle szerintem, aztán abban megkeresni és átírni a kódot, majd visszaégetni bele... <_<

Link to comment
Megosztás:

Dumpot kéne készíteni belőle szerintem, aztán abban megkeresni és átírni a kódot, majd visszaégetni bele... <_<

Így van. Csak ahoz kéne egy másik BC dumpja is. Hogy lássam a különbséget. Viszont csak 1 BC van kéznél. Soros EEPROM memőriák illesztésében nem vagy otthol vtlenül?

Link to comment
Megosztás:

Így van. Csak ahoz kéne egy másik BC dumpja is. Hogy lássam a különbséget. Viszont csak 1 BC van kéznél. Soros EEPROM memőriák illesztésében nem vagy otthol vtlenül?

szia!

epp 2 MID all az asztalomon, mert a tech2-vel felsultek az okosok ["tul regi ez az auto, hiaba nyomogatjuk..."]

szoval en is az eprom-ujrairasban ugykodok, csak jo lenne tudni a cimet/hova is...

DeuxOpel talan mar eljatszodta ezt, de valamerre elvan, nem reagal a kerdesekre.

dobjuk ossze ami van, s hatha okosabbak leszunk ;-)

Link to comment
Megosztás:

Hali! Én épp az előbb végeztem az eeprom égetőmmel. Ki is olvastam az enyémnek a tartalmát ill. írni is tudnám ha tudnám mit módosítsak benne.

Itt a tartalma HEX-ben:

:10000000003F312E32393034333431323041001038

:100010000838FA14061650F0AA0664000000000022

:1000200000001623C000000023602360C0FFB4B4AA

:100030000C78B7B400820066880281C1FFA1410636

:10004000A08D7A67584E463E39000000000000003F

:10005000000000000000087073888E9AABAEB4BE3A

:10006000DA66604C4032231A180D0206152736490D

:1000700062BDD5E7C8A08C78642814000500000094

:00000001FF

Illetve binárisan is ha az érthetőbb:

?1.290434120A 8úPđŞd #Ŕ #`#`Ŕ˙´´x?´ ? fÁ˙ˇA ŤzgXNF>9 psŽš??´ľÚf`L@2#

'6Ib˝ŐçČ Śxd(

Hogyan tovább? Nincs valakinek kölcsönbe egy C14NZ-re vagy X14NZ-re programozott BC-je? Lehetőleg német nyelvű! Csak egyetlen napra kellene! (sőt egyetlen órára). Please...

Link to comment
Megosztás:

Hali! Én épp az előbb végeztem az eeprom égetőmmel. Ki is olvastam az enyémnek a tartalmát ill. írni is tudnám ha tudnám mit módosítsak benne.

Itt a tartalma HEX-ben:

Illetve binárisan is ha az érthetőbb:

Hogyan tovább? Nincs valakinek kölcsönbe egy C14NZ-re vagy X14NZ-re programozott BC-je? Lehetőleg német nyelvű! Csak egyetlen napra kellene! (sőt egyetlen órára). Please...

Az enyém olyan.:D 01 programszámra van állítva. (Elvileg C14NZ, C14SE, C16NZ, C16SE, C18NZ motorokhoz jó). Szívesen kölcsönadom, ha ez jó neked.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.