Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sajna a BC-m nem kap sebességjelet. :D Eredetileg a TID se mutatta a sebességet, hanem mindig 0-t mutatott menet közben. Gondolom az óracsoport vezetékeiről kellene leszedni, de melyikről? :icon4: A Gyikban ez nincs benne.

Másik, hogy a hátralevő km-t sem tudja kiszámolni, hanem fixen 125-öt mutat pedig mentem vele, de nem változik. Ez is lehet a sebjel hiánya miatt?

Link to comment
Megosztás:

Sajna a BC-m nem kap sebességjelet. :D Eredetileg a TID se mutatta a sebességet, hanem mindig 0-t mutatott menet közben. Gondolom az óracsoport vezetékeiről kellene leszedni, de melyikről? :icon4: A Gyikban ez nincs benne.

Másik, hogy a hátralevő km-t sem tudja kiszámolni, hanem fixen 125-öt mutat pedig mentem vele, de nem változik. Ez is lehet a sebjel hiánya miatt?

Óracsoporton vagy az ECU-n keress egy zöld színű vezetéket...az a sebjel... :icon4:

Link to comment
Megosztás:

És melyik csatinak melyik lábára kell átvinni ezt a jelet? :D

Igaz, hogy nemsokára úgyis megint szét kell szednem a műszerfalat, mert más gond is van... majd akkor kiderül.

A műszerfal 16 pin-es csati 3. lába. Kék-piros vezeték lenne elméletileg, ua. mint a BC 26 pines csatijának 20. lába. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

És melyik csatinak melyik lábára kell átvinni ezt a jelet? :D

Igaz, hogy nemsokára úgyis megint szét kell szednem a műszerfalat, mert más gond is van... majd akkor kiderül.

A 12 lábas csatiban a 12-es láb a sebjel.

The 12 pin connector is described as follows:

Pin # Name Description

1 Permanent 12V Always on 12V, keeps the clock running.

2 Not connected (Temperature) Temperature for TID

3 Ground 0V Ground connected to the chassis

4 Not connected (Temperature) Temperature for TID

5 Accessories 12V when the key is on accessories. The display goes on.

6 Headlights 12V when headlights are on.

7 Dashboard illumination Signal for the strength of the dashboard lights

8 Car-radio on The Radio is on. The date will disappear and make space for the RDS signal

9 SCL Serial Clock

10 MRQ Master Request or something...

11 SDA Serial data from the radio

12 Not connected (Speed) Speed signal for displays with temperature readout. (TID)

Link to comment
Megosztás:

Sajna a BC-m nem kap sebességjelet. :D Eredetileg a TID se mutatta a sebességet, hanem mindig 0-t mutatott menet közben. Gondolom az óracsoport vezetékeiről kellene leszedni, de melyikről? :icon4: A Gyikban ez nincs benne.

Másik, hogy a hátralevő km-t sem tudja kiszámolni, hanem fixen 125-öt mutat pedig mentem vele, de nem változik. Ez is lehet a sebjel hiánya miatt?

A 12 lábas csatiban a 12-es láb a sebjel.

Az óracsoporton a 16/3

A TID/MID-en a 12/12 :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Sajna a BC-m nem kap sebességjelet. :) Eredetileg a TID se mutatta a sebességet, hanem mindig 0-t mutatott menet közben. Gondolom az óracsoport vezetékeiről kellene leszedni, de melyikről? :D A Gyikban ez nincs benne.

Másik, hogy a hátralevő km-t sem tudja kiszámolni, hanem fixen 125-öt mutat pedig mentem vele, de nem változik. Ez is lehet a sebjel hiánya miatt?

Eredetileg úgy írtam meg, hogy a 12-es csatiban ott a sebességjel vezeték és a TID ki is tudja írni. Csak áthidalásnál van megemlítve a 12-es pin a 12-es csatiban.

Nekem meg reggelente olykor dob egy F betűt a BC. De mindent mér jól és szépen. Nem értem hogy mi a baja. :D

Link to comment
Megosztás:

Eredetileg úgy írtam meg, hogy a 12-es csatiban ott a sebességjel vezeték és a TID ki is tudja írni. Csak áthidalásnál van megemlítve a 12-es pin a 12-es csatiban.

Nekem meg reggelente olykor dob egy F betűt a BC. De mindent mér jól és szépen. Nem értem hogy mi a baja. :)

Kérdezd meg tőle. Rádió nem hiányzik neki?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs. Már kérdeztem itt a fórumon, hogyan lehet állítani, de sajna nem igazán válaszolt senki. (jó, tudom, vissza kellett volna olvasni egy 5-600 hsz-t :) )

Csak Tech műszerrel. Nézd meg, mire van most állítva, a két gomb egyszerre történő nyomásával, mint a TID-nél. Számokat fog kiírni több képernyőnyit, írd le őket, és megfejtjük, de az is jó, ha tudod, milyen motorú kocsiból való.

Link to comment
Megosztás:

Csak Tech műszerrel. Nézd meg, mire van most állítva, a két gomb egyszerre történő nyomásával, mint a TID-nél. Számokat fog kiírni több képernyőnyit, írd le őket, és megfejtjük, de az is jó, ha tudod, milyen motorú kocsiból való.

Hiába nyomom a gombokat az égvilágon semmi se történik. :) Annyit tudok, hogy német nyelvű, és gsi-ből van. A diagcsati felé be van kötve, de sebjelet még nem kap, azt meg kell még néznem. Nekem opcom-om van, az ér annyit, mint a tech2?

Link to comment
Megosztás:

Hiába nyomom a gombokat az égvilágon semmi se történik. :) Annyit tudok, hogy német nyelvű, és gsi-ből van. A diagcsati felé be van kötve, de sebjelet még nem kap, azt meg kell még néznem. Nekem opcom-om van, az ér annyit, mint a tech2?

nem a BC-n levő két gombot kell nyomni. A bajuszkapocsólon lévőt (S/R).

Link to comment
Megosztás:

Köszi!! :)

Na szóval: 10 36 A

Aztán meg: 8982

Bocsi, igen, ezt elfelejtettem írni.

Milyen nyelven pofázik? A 10-es kód lehetne C20NE, de akkor spanyol nyelvű elvileg...

43-as vagy 46-os kód kéne Neked (attól függően, hogy gyári rádiód van-e), hogy angol legyen és metrikus, ne mérföldes.

Link to comment
Megosztás:

Németül beszél.

Megvan: jó régi, '92-es kódtáblában találtam csak meg, a 36-os C20XE-hez van, és német nyelvű. Mint korábban írtam, 43-as vagy 46-os kód kéne bele. Már csak azt kéne tudni, hogy hány impulzusos a kilométerórád (ha pl. 16665 impulzusos, akkor 109 vagy 111-es kell bele).

Link to comment
Megosztás:

Megvan: jó régi, '92-es kódtáblában találtam csak meg, a 36-os C20XE-hez van, és német nyelvű. Mint korábban írtam, 43-as vagy 46-os kód kéne bele. Már csak azt kéne tudni, hogy hány impulzusos a kilométerórád.

Na és azt honnan? :)

(zárójeles kérdés: Nincs meg valakinek az AutoScannerOpelCAN progi? :D )

Link to comment
Megosztás:

Azt nézd meg, hogy most mennyinek mutatja az átlagsebességedet, kb. reális-e. Mennyit mentél eddig a BC beszerelése óta?

Semmit nem mutat. :) A TID se mutatta a sebességet. Kicsit visszaolvasol pont ezt kérdeztem hogy miért van ez?

Mennyit mentem eddig a BC-vel? Fogalmam sincs, talán 1-2 ezer km-t...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.