Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyek Calibrát vagy ne ?


Zorro_16V

Recommended Posts

Sziasztok!

Én ki is néztem már 1 calit. Sajnos megmutatni nem tudom. Annyi szépség hibája van, hogy a szélvédőt cserélni kell,ez nem húzós mert ennek utána néztem, max 15 ezer. De nekem azzal van problémám, hogy a lakatolás után néhány helyen javítani kell a festésen és kicsit ki is van mattulva.Szerintetek ha picit matt azon lehet valahogy segíteni?A hibákat le kell fújatni, de az nem hiszem, hogy húzós lenne. A kocsi motorikusan jó, arra nem kellene költeni.

Egy normális polírozás sokat segíthet a matt fényezésen.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget!

És szerinted 1 új fényezés mennyiből jönne ki?(egyszerű piros caliról van szó) Vagy a polír is megteszi?

A polír nem örökös, pár havonta újra kell csinálni hogy mindig szép maradjon, különben idővel visszafakul. A fényezés jóval tartósabb, de még egy ilyen egyszerű (nem metál) színnél is a normális minőségű fényezés (nem garázsdukkó) elemenként 25-30e-től van, tehát egy telifényre számolhatsz 300e Ft-ot nyugodtan...

Link to comment
Megosztás:

Ezzel vitatkoznék... több V6 Cali tulajt ismerek, köztük olyat is akinek automatája van és jórészt városban használja, de még neki sem eszik ennyit.

nem tudom, az ismerőseim közül akinek V6-os calijuk van, ennyit eszik nekik (legalábbis az ő elmondásuk szerint)... de városban a C20ne-m is megeszik 10-12-t

Link to comment
Megosztás:

nem tudom, az ismerőseim közül akinek V6-os calijuk van, ennyit eszik nekik (legalábbis az ő elmondásuk szerint)... de városban a C20ne-m is megeszik 10-12-t

Azért arról ne feledkezzünk el,hogy sok múlik a vezetési stíluson!Nekem pl C20XE bekapcsolt klímával országúton 7.7l,de volt kikapcsolt klímával 10 fölött is.Tehát ha 2-3-dik sebességi fokozatban jársz a városban lehet 10 fölött is.Én ha beérek lakott területre és ha nem kell megállni vagy lassítani símán átmegyek a falun 5-ben (50-60km/h).Igaz én már leszoktam a száguldozásról.

Link to comment
Megosztás:

Azért arról ne feledkezzünk el,hogy sok múlik a vezetési stíluson...

Ennyi.

Nekem 5.94 illetve 15.43 l/100km volt a két szélső érték a C20NE-nél, szóval tényleg a pedálkezelés számít leginkább.

De attól még nem kell általánosítani hogy a V6 sokat eszik, csak az említett ismerősöknek nem erősségük a gazdaságos vezetési stílus. :excl:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Ha valaki egy megbízható, nem széthajtott Calibrát (V6-os) szeretne, akkor az én nagy becsben tartott autómat ajánlom. Sajnos anyagi okok miatt árulom. 17 éves, de nagyon szép állapotban van. Nem volt törve, újrafényezve,ezt műszerrel is meg lehet nézni. Garázsban tartottam, nagyon vigyáztam rá, ezt lehet látni rajta. Fél éve sógorom használja, kizárólag munkahelyre jár be vele, ő egyébként autószerelő, véleménye szerint is korához képest nagyon jó állapotban van. Egyedül a benzintanknál látható egy pici rozsdásodás, valamint a bal ajtó alatti küszöbnél.

300ezer forintos hifi berendezés van benne.

Ha valakit érdekel, küldök képeket is. Szeretném, ha olyasvalaki venné meg, aki értékeli, tiszteli ezt a típust, mert igazán feledhetetlen élményt nyújt vezetés közben!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Nos az olvasottakat megstukkolva én azt tanácsolom a tapasztalataim alapján is, hogy aki igazán megbízható Calit szeretne sokáig és hű társának,az ne a motorkódon vacilláljon (bár a 2,5 v6 és a turbós sokkal költésgesebb az előnyei mellet is), hanem az autó állapotát nézze meg.Legyen minél eredetibb az a lényeg...minél kevesebb tuning, max.a keréken,. de ültetve se legyen és egyebek...!!!

A c20xe-ről van igazán tapasztalatom, mert nekem az van 7 éve és a viszonylag jó állapotban vett jószágom az előző tulaj kicsiny nagyvonalúsága mellett is csak kisebb hibákkal szolgált eddig is.

HA nagyságrendileg minden rendben van tartva benne és cserélgetve ,ha el járt felette az idő (mint más ennyi idős autón is igyanúgy), akkor nem hagy cserben ez a motor sem, sőt a teljesítménye és hangja sok mindenkit a megvételére csábít azóta is!!

Én a csövek cseréjével és a vezérlés ill. olajcserével kezdeném, de a hűtőrendszert is jól nézd át, mert ha ezek rendben vannak és szuper olajat (pl.Fuchs Titan Mc 10w40) kap rendszeresen akkor hajthatod, ha bemelegedett..... akár a világ végéig is!!!

Karosszéria hibái lehetnek, de az minden opel gyengéje lehet, ezért azt is nézd át mielőtt megveszed.

Abenzin minőségére is legyen gondod és ha lehet OMW Otion 95-tankolj bele, így 1 l kevesebbet fog enni, mint a sima 95 tel, és tisztítja a benzinrendszert ill. jobb égést biztosít, ....saját tapasztalat.

Hengerfejes gyanu akkor látható, ha a túlfolyó tartály kávés barna színű folyadékkal van tele vagy jókora edag úszik a tetején és melegen is szürkés fehér párát fúj a kipufogó. HA még tudsz rá költeni egy kicsit az se baj, ha gyorsan kicseréled az alapjárat szabályozó motort (bontóban egy jó forgó példány 10000 ft körül mozog) újonnan drágább..nem tudom mennyi, de sok, viszont még eddig mindenkinek eltömődött az évek során, bár igaz, hogy valószínűleg a fos benzin és egyéb szennyeződések miatt!!

Szóval ha benzin és hűtőcsövek (és hűtő) jók és nem csörögnek a motor szelepei (ami még nem baj, ha hidegen csinálja, csak ha már meleg motornál se hagyja abba, akkor 16 db csere és kész) akkor a fentiek alapján nyugodtan vehetsz c20xe-t.

Remélem nem hagytam ki semmi lényegeset, de ha úgy érzi valaki kérdezzen, lehet hogy elsiettem a hozzászólást!!

Caibra, az egy más Caliber !!!

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően itt is igaz hogy állapot alapján kell autót venni, ugyanúgy mint bármelyik másik típusnál, és a Calibra sem rosszabb vagy kényesebb autó egyetlen más Opelnél sem, ha megadják ami kell neki és törődnek vele. Az a fura helyzet van viszont, hogy a Calibrának a formája okozta a végzetét. Azaz a korábbi tulajok szinte kivétel nélkül úgy használták az autót ahogy azt az alakja sugallja, vagyis sportautóként (pedig igazából csak a Turbo az). Ezért van az hogy sajnos eléggé lehangolt állapotban vannak, de lelkiismeretes és odaadó gondozással a legtöbbjük menthető, a kérdés csak az hogy megér-e ez a leendő tulajnak annyi anyagi és időbeli ráfordítást, amennyit a művelet sikere kíván.

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Üdv!

Jelenleg egy isuzu motoros TDI F Astrának vagyok a büszke tulaja, ezt szeretném cserélni egy Calibrára, igaz hogy már 20 évesek de a formája megtartotta fiatalságát. Már egy pár hónapja ezen töröm a fejem, sajnálnám is az Astrát mert nagyon hozzám nőtt, de belőle sose lesz Cali.... Akár hányszor átgondolom, mindig a Cali nyer. Szóval egy ideig biztosan gyászolni fogok... :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.