Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Hozzászólások 434
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hali!Segítséget kérek!Van egy opel Astrám 1.4i 92-es f10-es váltóval!Valami morgást hallok a váltóból állóhelyben!Ha banyomom a kuplungot abbamarad a hang.Kinyomócsapágyra tippeltem de nem az a baj mert azt már kicseréltem és továbra is morog.Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali!Segítséget kérek!Van egy opel Astrám 1.4i 92-es f10-es váltóval!Valami morgást hallok a váltóból állóhelyben!Ha banyomom a kuplungot abbamarad a hang.Kinyomócsapágyra tippeltem de nem az a baj mert azt már kicseréltem és továbra is morog.Előre is köszi!

A váltóban lehet valamelyik csapágy, nekem is csinálja. Tavasszal szét lesz dobva sztem a váltóm.

Esetleg megpróbálhatsz olajat cserélni a váltóban, ha még nem tetted meg. Metabond GL adalék is jótékony hatással lehet rá, bár rossz csapágyat az sem javít.

Link to comment
Megosztás:

Hali!Segítséget kérek!Van egy opel Astrám 1.4i 92-es f10-es váltóval!Valami morgást hallok a váltóból állóhelyben!Ha banyomom a kuplungot abbamarad a hang.Kinyomócsapágyra tippeltem de nem az a baj mert azt már kicseréltem és továbra is morog.Előre is köszi!

Célszerű megnézni a váltóolaj szintet, hogy hol tart.Ha rendben, jó eséllyel a nyelestengely csapágy lesz a ludas.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Leengedni szerintem az alsó dekninél, feltölteni meg mondjuk a szuszogón(vagy min).

Nekem olyasmit is mondtak, hogy alul a váltónál van egy kis fém lemez azt kell levenni, az alatt lehet leengedni.

Visszatételnél meg tőmítő pasztát használni.

Nekem ez furcsa kicsit, én vmi leeresztő csavart kerestem volna......

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyasmit is mondtak, hogy alul a váltónál van egy kis fém lemez azt kell levenni, az alatt lehet leengedni.

Visszatételnél meg tőmítő pasztát használni.

Nekem ez furcsa kicsit, én vmi leeresztő csavart kerestem volna......

Nincs leeresztő csavar,mivel ezt a gyár szerint nem kell cserélni sosem.

Csakis gyári olajat javasolok és vedd meg a váltóhoz az alsó lemez alatti tömítést,aszem talán 1000Ft körül van,mondjuk ehhez tudnod kell a váltó pontos tipusát.

Link to comment
Megosztás:

Helló

Nekem lenne egy olyan kédésem,hogy b-s vectába bele lehet e varázsolni a f28-as 6-os váltót, van e valakinek erröl tapasztalata vagy gondolata. Tudomásom szerint a felfogatása megegyezik de hogy a tengely is azonos e vagy sem valamint hogy mi kell az osztómű leváltásához hogy csak front hajtás legyen.

Ha van valakinek ötlete azt örömmel fogadnám illetve ha van valami oldal aholemberi nyelven erröl van iromány annak is örülnék.

A kocsi egy 2,5l-es B-s vectra F25-ös váltóval hidraulikus kuplunggal.

A mostani váltónak a 2-es fokozata recseg a hármas meg nyomaték alatt mintha valamit súrolna.

Előre is öszi

Link to comment
Megosztás:

Nincs leeresztő csavar,mivel ezt a gyár szerint nem kell cserélni sosem.

Csakis gyári olajat javasolok és vedd meg a váltóhoz az alsó lemez alatti tömítést,aszem talán 1000Ft körül van,mondjuk ehhez tudnod kell a váltó pontos tipusát.

Ezt most így nem igazán értem: nincs leeresztő csavar, de vegyek a lemezhez tömítést....

Minek, ha nincs leeresztőcsavar mögötte?

Gondolom ha leveszem a lemezt nem ömlik ki az olaj??

Akkor hogy is van ez? Van aki már cserélte, tehát valahogy csak le lehet engedni és újra tölteni, de mi a pontos menete?

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor szépen sorban.

Nincs leeresztő csavar, mert a gyár szerint az olaj élettartamig jó.

Ezért ha mégis olajat akarsz cserélni, az alsó lemezdeknit leszeded, és ott ömlik ki az olaj(szóval ez maga a leeresztő csavar, csak picit nagyobb)

Tömítés azért kell, mert ilyenkor az ott lévő tömítés cserére szokott(illik) szorulni. :(

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor szépen sorban.

Nincs leeresztő csavar, mert a gyár szerint az olaj élettartamig jó.

Ezért ha mégis olajat akarsz cserélni, az alsó lemezdeknit leszeded, és ott ömlik ki az olaj(szóval ez maga a leeresztő csavar, csak picit nagyobb)

Tömítés azért kell, mert ilyenkor az ott lévő tömítés cserére szokott(illik) szorulni. :(

Ez így nagyon értelmes megoldás.....

Ha leveszem a lemezt már jön is az olaj, ha jól értem.

És mit találok a lemez alatt?? Van esetleg egy nyílás, vagy a lemez teljese keresztmetszetében jön az olaj?

És hol tudom feltölteni egyszerűen: nem kinlódva, oldalról félig állva, aláfeküdve, az autót fejreállítva, vagy esetleg a motort kivéve váltót szétszedve -típusú megoldások mellőzésével??

Link to comment
Megosztás:

ezért kell csak óvatosan, 2-3 esetleg 4 csavart kiszedni, óvatosan megmozgatni, ha kell, kivenni még 1-2 csavart, mozgatni, aztán 1x csak kint lesz annyi csavar, hogy kifolyik. ;)

Feltölteni felülről fel lehet, de meg nem mondom, hogy hívják azt, ahol az enyém fel lett töltve. :(

Link to comment
Megosztás:

Helló

Nekem lenne egy olyan kédésem,hogy b-s vectába bele lehet e varázsolni a f28-as 6-os váltót, van e valakinek erröl tapasztalata vagy gondolata. Tudomásom szerint a felfogatása megegyezik de hogy a tengely is azonos e vagy sem valamint hogy mi kell az osztómű leváltásához hogy csak front hajtás legyen.

Ha van valakinek ötlete azt örömmel fogadnám illetve ha van valami oldal aholemberi nyelven erröl van iromány annak is örülnék.

A kocsi egy 2,5l-es B-s vectra F25-ös váltóval hidraulikus kuplunggal.

A mostani váltónak a 2-es fokozata recseg a hármas meg nyomaték alatt mintha valamit súrolna.

Előre is öszi

F28 felmegy az F25 helyére, de nem olyan egyszerü a történet. :(

Kell másik lendkerék (C20XE, C20LET passzol), hozzá való kuplungszerkezet és C20LET tárcsa.

Így már felmegy a váltó a blokkra, de nem passzol a motortérbe. Mivel a V6 motor 20-25mm-el keskenyebb, mint a 4hengeresek, így ezt a bal motortartónál valahogy ki kell hézagolni. Így a motor 20-25mm-el beljebb kerül. Amit nem tudok, hogy B Vectrában a fékrásegítö mellett van-e elég hely, hogy a motor ennyivel beljebb kelrüljön.

Át kell építeni a kuplungod bowdenesre, mert nincs hidraulikus F28.

Ha a müszeregységed az ABS-röl kapja a jelet, akkor az müködik utána is.

Féltengely passzol, de csak akkor, ha a hosszú tengely nem osztott és nincs felfüggesztve egy ponton a blokkra. Ha osztott a tengely, akkor ezt a 25mm-t ott is ki kell hézagolni.

Rudazatot nem tudom, hogy passzol-e, de az F28 és az F25 cuccaiból tuti össze lehet valamit rakni. Az elsö váltótartó elvileg passzol az F28-ból.

Ha ezek után még mindig át akarod építeni, meg tudom majd mutatni, hogy lehet a motortartót és a féltenyely tartóját kihézagolni. ;) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.