Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Én speciel direkt erre használatos műanyagedényekben tárolom a festéket. (A légmentes lezárás titka: a két középső ujjammal leszorítom a tetejét középen, és a hüvelykujjammal kicsit megnyitom a szélén! Olyankor lehet hallani egy kis szisszenést, akkor távozik a benne lévő levegő.) Mármint a bázist, és az akrilt is. Utóbbit csak akkor ha nincs benne edző.... Mivel kémiai a száradás, akárhogy zárod légmentesen, az edzővel kevert anyag előbb vagy utóbb beszárad.

Természetesen ambruzsq verziója is helytálló :lol:

ambruzsg csak az alahuzas eltunteti a farkincajat a g-nek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Alex... vettem ugye ezt a kompit.

Még vennem kell egy olyan szórópisztolyt mint Brekinek van,+ szűrőket, mert az már nem szar, de még nem is olyan drága, de festéket honnan vegyek? Még sose keresgéltem ilyet, van egy helybeli fényező, tőle érdemes venni?? Színt kellene vele kevertetni, és úgy venni+ lakkot.

Árban mi az ami elfogadható??

Illetve ezekből a festékekből mennyi kell... mondjuk egy lökháítóra? Első körben persze csak középkonzolt festenék ilyen kisebb dolgokat.

Szóval árak ilyesmik?

festeket amugy eleg sok helyen arulnak

ha bemesz az elso helyre ahol arulnak akarmilyen festeket akkor ha nekik konkretan nincs is autofestekuk fognak tudni mondani 5 helyet ahol van.

en konkretan mobihel-t hasznalok mostanaban elotte meg dupont-t vettem de azt mar nem forgalmazzak veszpremben...

az elso tanulopenzt erre fizettem ki:

http://kep.tar.hu/ambruzsg/50232057/19977548#2

vmi irgalmatlan sokszor visszacsiszoltam, es a vegen se lett vmi tokeletes de rengeteget tanltam belole.

most mar ha csak ugy lefujok vmit hogy legyen rajta festek az is altalaban jobban sikerul mint szegeny yamaha amilyen lett :lol:

az egesznek a rakfeneje a pormentes hely amig azt nem tudja az ember produkalni addig nem erdemes nekiallni fujni nekem ez jott le az evek alatt...

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindkettőtöknek. :)

Most nekem is müanyag tárolókban vannak, ebben adták a boltban. Légmentesen zártam le őket,,,,még bírják. :lol:

Pormentes hely.......na igen. Annyit tudtam tenni a dolog érdekében, hogy bezártam a garázsajtót és fellocsoltam a betont vízzel...... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindkettőtöknek. :)

Most nekem is müanyag tárolókban vannak, ebben adták a boltban. Légmentesen zártam le őket,,,,még bírják. :lol:

Pormentes hely.......na igen. Annyit tudtam tenni a dolog érdekében, hogy bezártam a garázsajtót és fellocsoltam a betont vízzel...... :lol:

énmeg enynit se, jött egy szél, vert is bele port :D

Link to comment
Megosztás:

énmeg enynit se, jött egy szél, vert is bele port :lol:

Sajnos ez az ami miatt nem nagyon merek nagyobb, kényesebb dolog fényezésébe belefogni.

Van egy ismerős testvérpár, akik nemrégiben építkeztek. Az egyik srác lakatos, másik fényező. Olyan fényezőműhelyt építettek, hogy az autó alatt van egy kicsempézett 10 cm mély vízzel feltölthető medence (olyan, mint egy elkezdett szerelőakna) ami 2 elszívó ventilátorban végződik. Bejövő levegő szűrt, hermetikusan zárt, levegőfűtés....stb. A sors iróniája, hogy mire elkészült, a fényező srác lebetegedett. Túl sokat szívta be a festékek kipárolgó gázait. Nem bírta a szervezete..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Értem! Elnézést :lol:

Miért írsz ékezett nélkül? :lol: Nem magyar a billentyűzeted?

Hülye beidegződés, anno nem bírták a levelező listák az ékezetet (digest módban összekeveredtek a kódlapok) és rászoktam az ékezet nélkül írásra...

Emellett munkahelyen sem használok ékezetet (angol hivatalos nyelv) így ha elkezdek ékezettel gépelni egy idő után lefogynak az ékezetek a betűkről.

Most szépen begépeltem ezt így el is tartott egy ideig :).

Pormentes helyre én anno azt találtam ki hogy készítettem egy léc keretekre kifeszített fóliasátrat ( http://kep.tar.hu/ambruzsg/50232057/19978430#2 ) és abban fújtam.

Két baj volt vele: nem kaptam benne levegőt :D illetve a ködöt nem szívta le semmi és így hajlamos volt mattulni a lakk...

A levegőzést aztán megoldottam egy gégecsővel :D

A mattulásra nem született megoldás.

Most vettem egy családi házat ott profin meg lesz oldva nagy teljesítményű elszívóval.

Vagy hordom a cuccokat fényezőhöz :D.

Az a bajom hogy szeretem csinálni. Mikor az ember csinál egy szép metál fényt és elkészül a mű a mélyben csillogó metál szemcsékkel szinte elveszik a látványban...

Olyan jó érzés ránézni annak tudatában hogy én követtem el :D.

Ha fényezővel csináltatom akkor csak simán szép lesz, nem lesz az én gyerekem :lol:.

Hülye vagyok?

Link to comment
Megosztás:

Hülye beidegződés, anno nem bírták a levelező listák az ékezetet (digest módban összekeveredtek a kódlapok) és rászoktam az ékezet nélkül írásra...

Emellett munkahelyen sem használok ékezetet (angol hivatalos nyelv) így ha elkezdek ékezettel gépelni egy idő után lefogynak az ékezetek a betűkről.

Most szépen begépeltem ezt így el is tartott egy ideig :lol:.

Pormentes helyre én anno azt találtam ki hogy készítettem egy léc keretekre kifeszített fóliasátrat ( http://kep.tar.hu/ambruzsg/50232057/19978430#2 ) és abban fújtam.

Két baj volt vele: nem kaptam benne levegőt :lol: illetve a ködöt nem szívta le semmi és így hajlamos volt mattulni a lakk...

A levegőzést aztán megoldottam egy gégecsővel :)

A mattulásra nem született megoldás.

Most vettem egy családi házat ott profin meg lesz oldva nagy teljesítményű elszívóval.

Vagy hordom a cuccokat fényezőhöz :D.

Az a bajom hogy szeretem csinálni. Mikor az ember csinál egy szép metál fényt és elkészül a mű a mélyben csillogó metál szemcsékkel szinte elveszik a látványban...

Olyan jó érzés ránézni annak tudatában hogy én követtem el :D.

Ha fényezővel csináltatom akkor csak simán szép lesz, nem lesz az én gyerekem :D.

Hülye vagyok?

Nem.

Link to comment
Megosztás:

Hülye beidegződés, anno nem bírták a levelező listák az ékezetet (digest módban összekeveredtek a kódlapok) és rászoktam az ékezet nélkül írásra...

Emellett munkahelyen sem használok ékezetet (angol hivatalos nyelv) így ha elkezdek ékezettel gépelni egy idő után lefogynak az ékezetek a betűkről.

Most szépen begépeltem ezt így el is tartott egy ideig :lol:.

Pormentes helyre én anno azt találtam ki hogy készítettem egy léc keretekre kifeszített fóliasátrat ( http://kep.tar.hu/ambruzsg/50232057/19978430#2 ) és abban fújtam.

Két baj volt vele: nem kaptam benne levegőt :lol: illetve a ködöt nem szívta le semmi és így hajlamos volt mattulni a lakk...

A levegőzést aztán megoldottam egy gégecsővel :)

A mattulásra nem született megoldás.

Most vettem egy családi házat ott profin meg lesz oldva nagy teljesítményű elszívóval.

Vagy hordom a cuccokat fényezőhöz :D.

Az a bajom hogy szeretem csinálni. Mikor az ember csinál egy szép metál fényt és elkészül a mű a mélyben csillogó metál szemcsékkel szinte elveszik a látványban...

Olyan jó érzés ránézni annak tudatában hogy én követtem el :D.

Ha fényezővel csináltatom akkor csak simán szép lesz, nem lesz az én gyerekem :D.

Hülye vagyok?

A pormentes hely... egy kellően nagy garázs jol záró ajtókkal esetleg szélcsendben. Az elszívás az már más téma, abba vagy bele kell ruházni, vagy lakkozás után polírozni.

Én is így vagyok vele, főleg az bosszant fel, mikor vmit elsőre mással csináltatok jópénzért, és utána csak kipróbálom, és még jobban is sikerül, mint a"mesternek" :D

Link to comment
Megosztás:

A pormentes hely... egy kellően nagy garázs jol záró ajtókkal esetleg szélcsendben. Az elszívás az már más téma, abba vagy bele kell ruházni, vagy lakkozás után polírozni.

Én is így vagyok vele, főleg az bosszant fel, mikor vmit elsőre mással csináltatok jópénzért, és utána csak kipróbálom, és még jobban is sikerül, mint a"mesternek" :lol:

Na ja könnyen lehet így járni...

Mondjuk a srác aki nekem fújta az opelt csak a lakatos meg alapozó munkákat csinálja otthon, a végéhez bérel profi műhelyt elszívással hőmérséklet szabályozással ahogy illik.

Mit mondjak elég meggyőző minőséget produkál :lol:

Sztem újkorában nem volt az autónak ilyen lakkozása, sehol egy narancsosság vagy felületi egyenetlenség tényleg nagyon szép munka.

Link to comment
Megosztás:

Na ja könnyen lehet így járni...

Mondjuk a srác aki nekem fújta az opelt csak a lakatos meg alapozó munkákat csinálja otthon, a végéhez bérel profi műhelyt elszívással hőmérséklet szabályozással ahogy illik.

Mit mondjak elég meggyőző minőséget produkál :lol:

Sztem újkorában nem volt az autónak ilyen lakkozása, sehol egy narancsosság vagy felületi egyenetlenség tényleg nagyon szép munka.

Gondolom csiszolta lakkozás után 1800assal, vagy még finomabbal.

Volt egy fordka, amit javítani kellett, mert koccos volt, és a festőgyerek elkezdte csiszolni, mikor megnézte jobban a kocsi többi részét, ami már utólag fullra át volt fujva, de olyan narancsosan, hogy egy ladát sajnáltam volna olyan festéssel, csak a poén ott van,hogy a sárvédőt félig már kicsiszolta :lol: Fele tükör, másikfele is simább volt, mint a kocsi többi része, de most mit csináljon szegény, ha ettől nem tud narancsosabbat fujni? :)

Link to comment
Megosztás:

Na ja könnyen lehet így járni...

Mondjuk a srác aki nekem fújta az opelt csak a lakatos meg alapozó munkákat csinálja otthon, a végéhez bérel profi műhelyt elszívással hőmérséklet szabályozással ahogy illik.

Mit mondjak elég meggyőző minőséget produkál :lol:

Sztem újkorában nem volt az autónak ilyen lakkozása, sehol egy narancsosság vagy felületi egyenetlenség tényleg nagyon szép munka.

Régen nem voltak ilyen anyagok, és ilyen szórópisztolyok se! :) Régen Neolux volt a király..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

én arra emlékszem hogy a régi ('74-es) R5-ünket 2 évente újra kellett fújatni mert a motorháztető fényesből átment matt pirosba :lol:

Én nem tom mivel fújtak anno... (90-es évek...)

Emlékszem, nekünk 100 ezresért kapott a Kadett D teljes metálkék újrafényt még kilencvenvalahányban... :) Ma is látom nagyritkán, még mindig szép. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Emlékszem, nekünk 100 ezresért kapott a Kadett D teljes metálkék újrafényt még kilencvenvalahányban... :) Ma is látom nagyritkán, még mindig szép. :lol:

akkoriban 100ezer ft igencsak nagy pénz volt, és akkor is voltak már jó cuccok,csak drágbbak is voltak.

Neolux jó radiátorra, meg kerítésre, bent korlátra stb, de 10 éve se volt már autó festék. :lol:

Link to comment
Megosztás:

akkoriban 100ezer ft igencsak nagy pénz volt, és akkor is voltak már jó cuccok,csak drágbbak is voltak.

Neolux jó radiátorra, meg kerítésre, bent korlátra stb, de 10 éve se volt már autó festék. :lol:

86-ban lakatolták körbe és fényezték az első ladámat. Eleje az A oszlopig teljes csere, küszöbök, ajtók, hátsó sárvédők, hátsó homlokfal......Lesonal-al telibe fényezve pont 100.000-be volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

akkoriban 100ezer ft igencsak nagy pénz volt, és akkor is voltak már jó cuccok,csak drágbbak is voltak.

Hát igen, bár, ha jól emlékszem, akkor is ajánlottak fel drágább megoldást... de most már 2-3 elemet nem úszok meg lakatosmunkával együtt 100-150 alatt... ez van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2002 ben beletolattak a 82 es Passatomba. Bal első ajtó csere. Biztosítótól kaptam 70 ezret rá. Egy héten belül hozta a postás. :D Szerencsémre Hungáriás volt az elkövető. Előtte 2 évvel fujtál telibe az autót, sima sötétzöldre. Már nem neolux volt, de valami jó minőségű egy komponensű festék. Megvolt a kódja, igy két év után kikeverték nekem ugyanazt a szint. Megvettem a bontóban egy kék ajtót, megcsiszoltam vizesen, higítottam autógittet , ráfujtam, és ujra átcsiszoltam vizesen. Mindezt az öcsém asztalosműhelyében, az ő poros kompresszorával. :D Na abban a műhelyben aztán olyan por volt, hogy ha tüsszentettem, dőlt a mennyezeti lámpákról a por. :lol: :) A színt nem akartam ott fujni. Kimentem az udvarra, átfujtam 3 rétegban. Szerencsére szélcsend volt. Utána felraktam, és az autót átpoliroztam. Senki nem mondta volna meg hogy frissen volt fujva az ajtó. Mindezt egy tizesből megusztam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2002 ben beletolattak a 82 es Passatomba. Bal első ajtó csere. Biztosítótól kaptam 70 ezret rá. Egy héten belül hozta a postás. :D Szerencsémre Hungáriás volt az elkövető. Előtte 2 évvel fujtál telibe az autót, sima sötétzöldre. Már nem neolux volt, de valami jó minőségű egy komponensű festék. Megvolt a kódja, igy két év után kikeverték nekem ugyanazt a szint. Megvettem a bontóban egy kék ajtót, megcsiszoltam vizesen, higítottam autógittet , ráfujtam, és ujra átcsiszoltam vizesen. Mindezt az öcsém asztalosműhelyében, az ő poros kompresszorával. :D Na abban a műhelyben aztán olyan por volt, hogy ha tüsszentettem, dőlt a mennyezeti lámpákról a por. :lol: :) A színt nem akartam ott fujni. Kimentem az udvarra, átfujtam 3 rétegban. Szerencsére szélcsend volt. Utána felraktam, és az autót átpoliroztam. Senki nem mondta volna meg hogy frissen volt fujva az ajtó. Mindezt egy tizesből megusztam. :lol:

Hát aki ért hozzá :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.